Project issue tracking (7.x-2.0-alpha3) - en to is translation catalogue (58 entries)

en: User interface
is: Notendaviðmót

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Next
is: Næsta

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Author
is: Höfundur

en: Replies
is: Svör

en: Subscribe
is: Gerast áskrifandi

en: more
is: meira

en: Priority
is: Forgangur

en: Last updated
is: Síðast uppfært

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Category
is: Flokkur

en: Feed
is: Veita

en: Name
is: Nafn

en: Save
is: Vista

en: Summary
is: Samantekt

en: Path
is: Slóð

en: Updated
is: Uppfært

en: Component
is: Íhlutur

en: Search for
is: Leita eftir

en: Components
is: Íhlutir

en: Statistics
is: Tölfræði

en: Advanced search
is: Ítarleg leit

en: Assigned to
is: Úthlutað til

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Files
is: Skrár

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Page
is: Síða

en: Send e-mail
is: Senda tölvupóst

en: Overridden
is: Yfirritað

en: Code
is: Kóði

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: author
is: höfundur

en: Apply
is: Virkja

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Miscellaneous
is: Ýmislegt

en: Create @name
is: Stofna @name

en: Is not one of
is: Er ekki eitt af

en: Autocomplete
is: Sjálfvirk útfylling

en: Is one of
is: Er eitt af

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
