Project issue tracking (7.x-2.0-alpha3) - en to ku translation catalogue (43 entries)

en: User interface
ku: ڕووکاری بەکارهێنەر

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Next
ku: دواتر

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Author
ku: نووسەر

en: Replies
ku: وەڵامەکان

en: Subscribe
ku: بەشداربوون

en: more
ku: زیاتر

en: Last updated
ku: دوا نوێ بوونەوە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Project
ku: پرۆژە

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: None
ku: هیچ

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Category
ku: پۆل

en: Name
ku: ناو

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Summary
ku: کورتە

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Statistics
ku: ئامار

en: Advanced search
ku: گەڕانی ئاڵۆز

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: Files
ku: پەڕگەکان

en: Created
ku: درووستکراوە

en: All
ku: هەموو

en: Active
ku: چالاکە

en: Page
ku: پەڕە

en: Send e-mail
ku: ئیمێل بنێرە

en: Overridden
ku: پشتگوێ خراوە

en: Code
ku: کۆد

en: Add new comment
ku: بۆچوونێکی نوێ بنووسه‌

en: Anonymous
ku: نەناسراو

en: ‹ previous
ku: پێشتر ‹

en: next ›
ku: دواتر ›

en: « first
ku: سەرەتا «

en: last »
ku: کۆتا »

en: Create @name
ku: دروست کردنی @name
