Project issue tracking (7.x-2.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (77 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Next
nl: Volgende

en: delete
nl: verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Replies
nl: Antwoorden

en: Subscribe
nl: Abonneer

en: more
nl: meer

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Last updated
nl: Laatst bijgewerkt

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Major
nl: Groter

en: Minor
nl: Kleiner

en: Search
nl: Zoeken

en: None
nl: Geen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Category
nl: Categorie

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Path
nl: Pad

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Component
nl: Besturingselement

en: Unassigned
nl: Niet toegekend

en: Assigned
nl: Toegewezen aan

en: Issues
nl: Uitgaven

en: Components
nl: Componenten

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Advanced search
nl: Uitgebreid zoeken

en: Assigned to
nl: Toegewezen aan

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Issue
nl: Uitgave

en: Files
nl: Bestanden

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: Submit @name
nl: @name indienen

en: Page
nl: Pagina

en: Send e-mail
nl: E-mail versturen

en: Overridden
nl: Overschreven

en: Normal
nl: Normaal

en: Desc
nl: Aflopend

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Task
nl: Taak

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: author
nl: auteur

en: Fixed
nl: Vast

en: E-mail notifications
nl: E-mailmeldingen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Select
nl: Selecteren

en: Participants
nl: Deelnemers

en: <None>
nl: - Geen -

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Selection type
nl: Selectietype

en: Create @name
nl: @name aanmaken

en: Is not one of
nl: Is niet een van

en: Autocomplete
nl: Automatisch aanvullen

en: Is one of
nl: Is een van

en: Followers
nl: Volgers

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Critical
nl: Kritisch

en: Reporter
nl: Verslaggever

en: Needs review
nl: Te beoordelen

en: Asc
nl: Oplopend

en:  new
nl:  nieuw

en: Taxonomy field @field_name not found.
nl: Taxonomie-veld @field_name werd niet gevonden.
