Project issue tracking (7.x-2.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (81 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Next
pl: Dalej

en: delete
pl: usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Author
pl: Autor

en: Replies
pl: Odpowiedzi

en: Subscribe
pl: Subskrybuj

en: more
pl: więcej

en: Priority
pl: Priorytet

en: Last updated
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: project
pl: projekt

en: Project
pl: Projekt

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: - None -
pl: - Brak -

en: Category
pl: Kategoria

en: Feed
pl: Zasób

en: Name
pl: Nazwa

en: Save
pl: Zapisz

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Path
pl: Ścieżka

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Component
pl: Komponent

en: Unassigned
pl: Nieprzydzielone

en: Assigned
pl: Przydzielone

en: Components
pl: Komponenty

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Advanced search
pl: Zaawansowane wyszukiwanie

en: Assigned to
pl: Przydzielone do

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Issue
pl: Zagadnienie

en: Submission guidelines
pl: Zasady publikacji

en: Files
pl: Pliki

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Submit @name
pl: Wyślij @name

en: Page
pl: Strona

en: Send e-mail
pl: Wyślij e-mail

en: Score
pl: Wynik

en: Overridden
pl: Nadpisany

en: Normal
pl: Zwykły

en: Desc
pl: Malejąco

en: Code
pl: Kod

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Task
pl: Zadanie

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Project name
pl: Nazwa projektu

en: author
pl: autor

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Select
pl: Wybierz

en: Participants
pl: Uczestnicy

en: <None>
pl: <Brak>

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Miscellaneous
pl: Inne

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Selection type
pl: Typ wyboru

en: Create @name
pl: Utwórz @name

en: Is not one of
pl: Żaden z

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Is one of
pl: Jeden z

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Critical
pl: Krytyczny

en: Needs review
pl: Wymaga zatwierdzenia

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en:  new
pl:  nowy

en: Taxonomy field @field_name not found.
pl: Pole taksonomii @field_name nie znalezione.
