Project issue tracking (7.x-2.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (107 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Next
ru: Вперёд

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Author
ru: Автор

en: Replies
ru: Ответы

en: Subscribe
ru: Подписаться

en: more
ru: ещё

en: Priority
ru: Приоритет

en: Last updated
ru: Последнее обновление

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Documentation
ru: Документация

en: project
ru: проект

en: Project
ru: Проект

en: Major
ru: Основной

en: Minor
ru: Второстепенный

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Category
ru: Категория

en: Feed
ru: Поток данных

en: Name
ru: Название

en: Save
ru: Сохранить

en: Summary
ru: Сводка

en: Path
ru: Путь

en: Updated
ru: Обновлено

en: Component
ru: Компонент

en: All issues
ru: Все задачи

en: Own issues
ru: Мои задачи

en: Unassigned
ru: Не назначено

en: Project issue settings
ru: Настройки проблем проекта

en: Issues
ru: Задачи

en: Search for
ru: Искать

en: Components
ru: Компоненты

en: Statistics
ru: Статистика

en: Advanced search
ru: Расширенный поиск

en: Use the advanced search page to find @project issues.
ru: Используйте страницу расширенного поиска, чтобы найти проблемы для @project.

en: Issues for all projects
ru: Проблемы всех проектов

en: Use the advanced search page for finding issues.
ru: Используйте страницу расширенного поиска для того, чтобы найти проблемы.

en: Assigned to
ru: Назначен

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Issue
ru: Проблема

en: An issue that can be tracked, such as a bug report, feature request, or task.
ru: Проблема за которой можно следить, такие как отчёт об ошибке, предложение или задача.

en: Reply-to address on e-mail notifications
ru: Обратный адрес для уведомлений по электронной почте

en: Specify where attachments to issues should be stored on your site, and what filename extensions should be allowed.
ru: Определите, где должны храниться вложения к проблемам на вашем сайте. А также какие расширения допустимы.

en: Enable issue tracker
ru: Включить отслеживатель задач

en: Submission guidelines
ru: Подсказки

en: Project issue tracking
ru: Слежение за проблемами проектов

en: Files
ru: Файлы

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Submit @name
ru: Отправить @name

en: Page
ru: Страница

en: Send e-mail
ru: Отправить почту

en: Score
ru: Результат

en: Overridden
ru: Переопределён

en: Normal
ru: Нормальный

en: Desc
ru: По убыванию

en: Code
ru: Код

en: Add new comment
ru: Добавить комментарий

en: Anonymous
ru: Гость

en: Task
ru: Задание

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Project name
ru: Имя проекта

en: author
ru: автор

en: Fixed
ru: Фиксированный

en: You do not have access to any projects.
ru: Вы не имеете права доступа ни к одному проекту.

en: Create a new issue for @project.
ru: Описать новую проблему @project.

en: Create a new issue.
ru: Описать новую проблему.

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to create an issue
ru: <a href="@login">Войдите</a> или <a href="@register">зарегистрируйтесь</a>, чтобы описать проблему

en: <a href="@login">Login</a> to create an issue
ru: <a href="@login">Войдите</a>, чтобы описать проблему

en: E-mail notifications
ru: Уведомления электронной почтой

en: Apply
ru: Применить

en: Select
ru: Выбрать

en: Participants
ru: Участники

en: Some filter conflicts were detected.
ru: Были выявлены некоторые конфликты фильтров.

en: <None>
ru: <Нет>

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Miscellaneous
ru: Разное

en: Offset
ru: Пропустить

en: Selection type
ru: Способ выбора

en: Create @name
ru: Создание материала @name

en: Jump to:
ru: Перейти на:

en: Is not one of
ru: Ни один из

en: Autocomplete
ru: Автодополнение

en: Is one of
ru: Один из

en: Followers
ru: Подписчики

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Critical
ru: Критический

en: Needs review
ru: Необходим пересмотр

en: - Select a project -
ru: - Выберите проект -

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Referenced by
ru: Связано с

en:  new
ru:  новый

en: Taxonomy field @field_name not found.
ru: Поле таксономии @field_name не найдено.
