Project issue tracking (7.x-2.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (81 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Next
tr: Sonraki

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Author
tr: Yazar

en: Replies
tr: Yanıtlar

en: Subscribe
tr: Abone ol

en: more
tr: daha fazla

en: Priority
tr: Öncelik

en: Last updated
tr: Son güncelleme

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Documentation
tr: Belgeleme

en: project
tr: proje

en: Project
tr: Proje

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Category
tr: Kategori

en: Feed
tr: Akış

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Summary
tr: Özet

en: Path
tr: Yol

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Component
tr: Bileşen

en: Assigned
tr: Atandı

en: Issues
tr: Konular

en: Components
tr: Bileşenler

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Advanced search
tr: Gelişmiş arama

en: Assigned to
tr: Atandığı kişi

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Issue
tr: Konu

en: Reply-to address on e-mail notifications
tr: E-posta bildirimlerindeki "yanıt adresi"

en: Files
tr: Dosyalar

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Submit @name
tr: @name gönder

en: Page
tr: Sayfa

en: Send e-mail
tr: E-posta gönder

en: Score
tr: Puan

en: Overridden
tr: Değiştirilmiş

en: Desc
tr: Azalan

en: Code
tr: Kod

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Task
tr: Görev

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: author
tr: yazar

en: Fixed
tr: Sabit

en: Apply
tr: Uygula

en: Select
tr: Seç

en: Participants
tr: Katılımcılar

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Selection type
tr: Seçim Türü

en: Create @name
tr: @name oluştur

en: Is not one of
tr: Birisi değildir

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Is one of
tr: Birisidir

en: Followers
tr: İzleyenler

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Critical
tr: Önemli

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en:  new
tr:  yeni

en: Taxonomy field @field_name not found.
tr: @field_name sınıflandırma alanı bulunamadı.

en: Your notification settings have been updated.
tr: Bildirim ayarlarınız güncellendi.

en: Deleted notification settings for %title.
tr: %title için bildirim ayarları silindi.
