Project issue tracking (7.x-2.0-alpha4) - en to eo translation catalogue (44 entries)

en: User interface
eo: Uzanta interfaco

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Next
eo: Sekva

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Operations
eo: Operacioj

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Replies
eo: Respondoj

en: more
eo: pli

en: Last updated
eo: Laste ĝisdatigita

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Category
eo: Kategorio

en: Name
eo: Nomo

en: Save
eo: Konservu

en: Path
eo: Vojo

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: Component
eo: Komponanto

en: Statistics
eo: Statistiko

en: Advanced search
eo: Speciala serĉo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Files
eo: Dosieroj

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Page
eo: Paĝo

en: Send e-mail
eo: Sendu retpoŝton

en: Desc
eo: malkreske

en: Code
eo: Kodo

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: Apply
eo: Apliku

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: Create @name
eo: Verku @name

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Asc
eo: kreske
