Project issue tracking (7.x-2.0-alpha4) - en to it translation catalogue (73 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Next
it: Seguente

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: Replies
it: Risposte

en: Subscribe
it: Registrati

en: more
it: altro

en: Priority
it: Priorità

en: Last updated
it: Ultimo aggiornamento

en: Yes
it: Sì

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Category
it: Categoria

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Summary
it: Sommario

en: Add new
it: Aggiungi nuovo

en: Path
it: Percorso

en: Updated
it: Aggiornato

en: Component
it: Componente

en: Components
it: Componenti

en: Statistics
it: Statistiche

en: Advanced search
it: Ricerca avanzata

en: Assigned to
it: Assegnato a

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Submission guidelines
it: Linee guida per l'invio

en: Files
it: File

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Submit @name
it: Inserisci @name

en: Page
it: Pagina

en: Send e-mail
it: Invia e-mail

en: Score
it: Punteggio

en: Overridden
it: Variato manualmente

en: Normal
it: Normale

en: Desc
it: Disc

en: Code
it: Codice

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: author
it: autore

en: Fixed
it: Fisso

en: Units
it: Unità

en: Apply
it: Applica

en: Select
it: Scegliere

en: <None>
it: <Nessuno>

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Miscellaneous
it: Miscellanea

en: Offset
it: Scostamento

en: Selection type
it: Tipo di selezione

en: Create @name
it: Crea @name

en: Is not one of
it: Non è uno di

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: Is one of
it: È uno di

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Critical
it: Critico

en: Needs review
it: Richiede revisione

en: Math expression
it: Espressione matematica

en: Master
it: Principale

en: First unread
it: Primo non letto

en:  new
it:  nuovo

en: Taxonomy field @field_name not found.
it: Il campo tassonomia @field non esiste.
