Project issue tracking (7.x-2.0-alpha4) - en to ro translation catalogue (71 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Next
ro: Următor

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Author
ro: Autor

en: Replies
ro: Replici

en: Subscribe
ro: Abonare

en: more
ro: mai multe

en: Priority
ro: Prioritate

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Project
ro: Proiect

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Category
ro: Categorie

en: Feed
ro: Flux

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Summary
ro: Sumar

en: Add new
ro: Adaugă nou

en: Path
ro: Cale

en: Updated
ro: Actualizat

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: Component
ro: Componentă

en: Assigned
ro: Atribuit

en: Statistics
ro: Statistici

en: Advanced search
ro: Căutare avansată

en: Assigned to
ro: Atribuit către

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Files
ro: Fișiere

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Submit @name
ro: Trimite @name

en: Page
ro: Pagina

en: Send e-mail
ro: Trimite mesajul

en: Score
ro: Scor

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Desc
ro: Descendent

en: Code
ro: Cod

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Task
ro: Sarcină

en: Defaults
ro: Implicite

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: author
ro: autor

en: Fixed
ro: Fix

en: Apply
ro: Aplică

en: Select
ro: Alege

en: Participants
ro: Participanţi

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Selection type
ro: Tipul de selecţie

en: Create @name
ro: Creează @name

en: Is not one of
ro: Nu este unul dintre

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Is one of
ro: Este unul dintre

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Critical
ro: Critic

en: Asc
ro: Ascendent

en: Math expression
ro: Expresie matematică

en: Master
ro: Expert
