Project issue tracking (7.x-2.0-alpha4) - en to cy translation catalogue (55 entries)

en: User interface
cy: Rhyngwyneb defnyddwyr

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Next
cy: Nesaf

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Author
cy: Awdur

en: Replies
cy: Atebion

en: more
cy: mwy

en: Last updated
cy: Diweddarwyd diwethaf

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: - None -
cy: - Dim -

en: Category
cy: Categori

en: Feed
cy: Porth

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Path
cy: Llwybr

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: Component
cy: Cydran

en: Statistics
cy: Ystadegaeth

en: Advanced search
cy: Chwiliad uwch

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Files
cy: Ffeiliau

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Active
cy: Gweithredol

en: Page
cy: Tudalen

en: Send e-mail
cy: Gyrru e-bost

en: Score
cy: Sgôr

en: Overridden
cy: Wedi ei wrthwneud

en: Normal
cy: Cyffredin

en: Code
cy: côd

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Defaults
cy: Rhagosodiadau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Apply
cy: Ceisio

en: Select
cy: Dewis

en: <None>
cy: <Dim>

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Offset
cy: Ongli

en: Selection type
cy: Math o ddewis

en: Create @name
cy: Creu @name

en: Is not one of
cy: Ddim yn un o

en: Autocomplete
cy: Hunan-gwblhau

en: Is one of
cy: Yn un o

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
