Project issue tracking (7.x-2.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (78 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Next
ja: 次へ

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: Replies
ja: 返信

en: Subscribe
ja: 配信登録

en: more
ja: 続き

en: Priority
ja: 優先度

en: Last updated
ja: 最終更新

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: project
ja: プロジェクト

en: Project
ja: プロジェクト

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: - None -
ja: - なし -

en: Category
ja: カテゴリー

en: Feed
ja: フィード

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Summary
ja: 概要

en: Path
ja: パス

en: Updated
ja: 更新

en: Component
ja: コンポーネント

en: Components
ja: コンポーネント

en: Statistics
ja: 統計

en: Advanced search
ja: 高度な検索

en: Unknown
ja: 不明

en: Submission guidelines
ja: 投稿のガイドライン

en: Files
ja: ファイル

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Submit @name
ja: 「@name」の投稿

en: Page
ja: ページ

en: Send e-mail
ja: メールを送信

en: Score
ja: 得点

en: Overridden
ja: オーバーライド

en: Normal
ja: ノーマル

en: Desc
ja: 降順

en: Code
ja: コード

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Task
ja: タスク

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: author
ja: 投稿者

en: Fixed
ja: 固定

en: E-mail notifications
ja: メール通知

en: Apply
ja: 適用

en: Select
ja: 選択

en: Participants
ja: 参加者

en: <None>
ja: <なし>

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Miscellaneous
ja: その他

en: Offset
ja: オフセット

en: Selection type
ja: 選択タイプ

en: Create @name
ja: @nameの作成

en: Is not one of
ja: の一つではない

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: Is one of
ja: のいずれか

en: Followers
ja: フォロワー

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Critical
ja: 重大な

en: Needs review
ja: 要レビュー

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en:  new
ja:  新規

en: Taxonomy field @field_name not found.
ja: タクソノミーフィールド @field_name は見つかりません。
