Project issue tracking (7.x-2.0-alpha4) - en to kn translation catalogue (50 entries)

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Replies
kn: ಮಾರುತ್ತರಗಳು

en: Subscribe
kn: ಚಂದಾದಾರನಾಗು

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Priority
kn: ಆದ್ಯತೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Documentation
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Project
kn: ಪರಿಯೋಜನೆ

en: Major
kn: ಮೇಜರ್

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Component
kn: ಘಟಕ

en: Assigned
kn: ನಿಯೋಜಿಸಲಾದ

en: Statistics
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Score
kn: ಅಂಕ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Task
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Defaults
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟುಗಳು

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Units
kn: ಘಟಕಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Miscellaneous
kn: ಇತರೆ

en: Autocomplete
kn: ಸ್ವಯಂಪೂರ್ಣಗೊಳಿಕೆ

en: Critical
kn: ಸಂದಿಗ್ಧ
