Project issue tracking (7.x-2.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (68 entries)

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Next
oc: Seguent

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Author
oc: Autor

en: Replies
oc: Responsas

en: more
oc: mai

en: Priority
oc: Prioritat

en: Last updated
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Project
oc: Projèctes

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Category
oc: Categoria

en: Feed
oc: Flux

en: Name
oc: Nom

en: Save
oc: Enregistrar

en: Summary
oc: Resumit

en: Add new
oc: Apondre novèl

en: Path
oc: Camin

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Search for
oc: Recercar

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: Advanced search
oc: Recèrca avançada

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Submission guidelines
oc: Directivas de somission

en: Files
oc: Fichièrs

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Submit @name
oc: Sometre @name

en: Page
oc: Pagina

en: Send e-mail
oc: Mandar un corrièr electronic

en: Score
oc: Marca

en: Overridden
oc: Espotit

en: Code
oc: Còde

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Sort by
oc: Triar per

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: author
oc: autor

en: Fixed
oc: Fixe

en: Units
oc: Unitats

en: Apply
oc: Aplicar

en: Select
oc: Seleccionar

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Miscellaneous
oc: Divers

en: Offset
oc: Decalatge

en: Selection type
oc: Tipe de seleccion

en: Create @name
oc: Crear @name

en: Is not one of
oc: Fa pas partida de

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Is one of
oc: Fait partida de

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Needs review
oc: Nécessite una verificacion

en: Math expression
oc: Expression mathématique

en: Master
oc: Maître

en:  new
oc:  novèl
