Projekktor (HTML5 Video Player) (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Preset Name
pt: Nome do Preset

en: Theme
pt: Tema

en: Default settings
pt: Opções padrão

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Media
pt: Mídia

en: Loop
pt: Laço

en: CSS path
pt: Caminho do CSS

en: Clear cache
pt: Limpar cache

en: Controls
pt: Controles

en: Themes
pt: Temas

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: Delete preset
pt: Apagar preset

en: Cache cleared.
pt: Os caches foram limpos.

en: Add preset
pt: Adicionar preset

en: %name must be a positive integer.
pt: %name deve ser um número inteiro e positivo.

en: %name must be a number.
pt: %name deve ser um número.

en: Library
pt: Biblioteca

en: Library path
pt: Caminho da biblioteca

en: Add option
pt: Adicionar opção

en: Select or enter:
pt: Selecione ou digite:

en: Option %name added.
pt: Opção %name adicionada.

en: Option %name removed.
pt: Opção %name removida.

en: Library file
pt: Arquivo da biblioteca

en: No themes found!
pt: Nenhum tema encontrado!
