Projekktor (HTML5 Video Player) (7.x-1.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: Cancel
fr: Annuler

en: None
fr: Aucun(e)

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Preset Name
fr: Nom du style

en: Are you sure you want to delete the preset %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer le réglage prédéfini %name ?

en: Theme
fr: Thème

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Default settings
fr: Paramètres par défaut

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Media
fr: Média

en: Loop
fr: Boucle

en: CSS path
fr: Chemin de la CSS

en: Clear cache
fr: Vider le cache

en: Controls
fr: Contrôles

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Preset
fr: Pré-réglage

en: jCarousel skin
fr: Habillage jCarousel

en: Delete preset
fr: Supprimer le réglage prédéfini

en: Cache cleared.
fr: Cache vidé.

en: Presets
fr: Réglages prédéfinis

en: Add preset
fr: Ajouter un réglage prédéfini

en: Title field
fr: Champ titre

en: The height of the player in pixels.
fr: La hauteur du lecteur en pixels.

en: The width of the player in pixels.
fr: La largeur du lecteur en pixels.

en: Poster
fr: Recruteur

en: Image field
fr: Champ image

en: %name must be a positive integer.
fr: %name doit être un entier positif.

en: %name must be a number.
fr: %name doit être un nombre.

en: Continuous
fr: Continu

en: Libraries
fr: Bibliothèques

en: Image style
fr: Style d'image

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Media field:
fr: Champ Media :

en: Field Collection field:
fr: Champ Field Collection :
