Projekktor (HTML5 Video Player) (7.x-1.0-alpha4) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Cancel
it: Annulla

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Preset Name
it: Nome formato

en: Theme
it: Tema

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Default settings
it: Impostazioni predefinite

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Loop
it: Iterazione

en: CSS path
it: Percorso CSS

en: Clear cache
it: Svuota la cache

en: Controls
it: Controlli

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Title field
it: Titolo del campo

en: Poster
it: Autore

en: %name must be a positive integer.
it: %name deve essere un intero positivo.

en: %name must be a number.
it: %name deve essere un numero.

en: Libraries
it: Librerie

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)
