Dynamic properties (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Opérations

en: Attribute
fr: Attribut

en: Value
fr: Valeur

en: List
fr: Lister

en: Categories
fr: Catégories

en: Search
fr: Recherche

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Category
fr: Catégorie

en: Add category
fr: Ajouter une catégorie

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Étiquette

en: Save
fr: Enregistrer

en: This field is required.
fr: Ce champ est obligatoire.

en: Table
fr: Tableau

en: Attributes
fr: Attributs

en: Order
fr: Ordre

en: Clear
fr: Effacer

en: Templates
fr: Modèles

en: !title: !required
fr: !title : !required

en: Save and add another
fr: Enregistrer et ajouter un autre

en: Generate
fr: Générer

en: Edit attribute
fr: Modifier l'attribut

en: Attribute name
fr: Nom de l'attribut

en: Properties
fr: Propriétés

en: Comparison
fr: Comparaison

en: Compare
fr: Comparer

en: Edit category
fr: Modifier la catégorie

en: Administer attributes
fr: Administrer les attributs

en: Weight for row @number
fr: Poids pour la ligne @number
