Dynamic properties (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Attribute
hi: विशेषता

en: Value
hi: मान

en: List
hi: सूची

en: Categories
hi: वर्ग

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Category
hi: वर्ग

en: Add category
hi: वर्ग सम्मिलित कीजिये

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: This field is required.
hi: यह फील्ड जरूरी है

en: Order
hi: क्रम

en: Edit category
hi: प्रवर्ग का संपादन करें
