Dynamic properties (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Perintah

en: Value
id: Nilai

en: List
id: Daftar

en: Categories
id: Kategori

en: Search
id: Cari

en: Category
id: Kategori

en: Add category
id: Tambah kategori

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: This field is required.
id: Bagian ini harus diisi.

en: Table
id: Tabel

en: Order
id: Urutan

en: Edit category
id: Edit kategori
