Protected Node (7.x-1.7) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: yes
tr: evet

en: Cancel
tr: İptal

en: Language
tr: Dil

en: Password
tr: Parola

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: week
tr: hafta

en: Access
tr: Erişim

en: Updated
tr: Güncellenme

en: no
tr: hayır

en: Count
tr: Sayaç

en: OK
tr: Tamam

en: Email subject
tr: E-posta konusu

en: Email content
tr: İçeriği e-postala

en: published
tr: yayında

en: day
tr: gün

en: month
tr: ay

en: year
tr: yıl

en: not published
tr: yayında değil

en: Language neutral
tr: Dil tercihsiz - özgün dil

en: Emails
tr: E-postalar

en: Undefined language (@langcode)
tr: Tanımlanmamış dil (@langcode)
