Protest (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Reset to defaults
ru: Вернуться к исходным

en: Date
ru: Дата

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Time
ru: Время

en: The configuration options have been reset to their default values.
ru: Настройки сброшены к значениям по умолчанию.

en: close
ru: закрыть

en: Apply an overlay layer to the viewport making the content page no accessible.
ru: Включает затеняющий слой, делающий содержимое страницы недоступным.

en: Apply overlay layer
ru: Включить затеняющий слой

en: Explanation Message
ru: Разъяснительное сообщение
