Publication Date (7.x-2.2-rc1) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Node
de: Beitrag

en: Published on
de: Veröffentlicht am

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
de: Format: %time. Leer lassen, um den Zeitpunkt der Formulareingabe zu verwenden.

en: Publication date
de: Veröffentlichungsdatum

en: Publication Date
de: Erscheinungsdatum

en: Date Popup Configuration
de: Konfiguration für Datumsauswahl (Popup)

en: Starting year
de: Startjahr

en: Ending year
de: Endjahr

en: Leave blank to use the time of form submission.
de: Feld leer lassen, um den Zeitpunkt zu verwenden, zu dem das Formular gespeichert wurde.
