Publish to Apple News (7.x-1.0) - en to ast translation catalogue (36 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Author
ast: Autor

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Download
ast: Baxar

en: Edit
ast: Editar

en: Size
ast: Tamañu

en: None
ast: Nengún

en: Center
ast: Centru

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: Top
ast: Cimeru

en: Large
ast: Grande

en: Add
ast: Amestar

en: Anchor
ast: Anclax

en: Text
ast: Testu

en: Keywords
ast: Pallabres clave

en: Attachment
ast: Axuntu

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: Configure
ast: Configurar

en: Create
ast: Crear

en: Bottom
ast: Abaxo

en: Header
ast: Encabezáu

en: Heading
ast: Encabezáu

en: Width
ast: Anchu

en: Background color
ast: Color de fondu

en: Text color
ast: Color del testu

en: Left
ast: Izquierda

en: Right
ast: Derecha

en: Standard
ast: Estándar

en: Processing
ast: Procesando
