Publish to Apple News (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (92 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Delete
pl: Usuń

en: Author
pl: Autor

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Download
pl: Pobierz

en: Edit
pl: Edytuj

en: Size
pl: Rozmiar

en: None
pl: Brak

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Center
pl: Środek

en: Container
pl: Kontener

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Background Image
pl: Obraz tła

en: Top
pl: Góra strony

en: Large
pl: Duże

en: Add
pl: Dodaj

en: Section
pl: Sekcja

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Text
pl: Tekst

en: Layout
pl: Układ

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Component
pl: Komponent

en: Components
pl: Komponenty

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Create
pl: Utwórz

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Gallery
pl: Galeria

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Width
pl: Szerokość

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Color
pl: Kolor

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Both
pl: Oba

en: Image URL
pl: URL obrazka

en: Template
pl: Szablon

en: The update has been performed.
pl: Aktualizacja została zakończona.

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Minimum height
pl: Minimalna wysokość

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Stroke color
pl: Kolor pędzla

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Caption
pl: Podpis

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Style
pl: Styl

en: Link style
pl: Styl odnośnika

en: Superscript
pl: Superskrypt

en: Standard
pl: Standardowe

en: Select...
pl: Wybierz...

en: Excerpt
pl: Fragment

en: Processing
pl: Przetwarzanie

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: The update has encountered an error.
pl: Podczas aktualizacji wystąpił błąd.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
pl[0]: Pomyślnie przetworzono jeden element.
pl[1]: Pomyślnie przetworzono @count elementy.
pl[2]: Pomyślnie przetworzono @count elementów.

en: Dotted
pl: Kropkowane

en: Dashed
pl: Kreskowane

en: Solid
pl: Jednolite

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Subscript
pl: Subskrypt

en: Uppercase
pl: Duże litery

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: Keyword
pl: Słowo kluczowe

en: Columns
pl: Kolumny

en: Any
pl: Dowolny

en: Underline
pl: Podkreślony

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: An error occurred and processing did not complete.
pl: Wystąpił błąd i operacja została przerwana.

en: Canonical URL
pl: Kanoniczny URL

en: Add components
pl: Dodaj komponenty

en: Scroll
pl: Przewijanie

en: Line height
pl: Wysokość wiersza

en: Text alignment
pl: Wyrównanie tekstu

en: Add new component
pl: Dodaj nowy komponent

en: Component name
pl: Nazwa komponentu

en: Number of characters
pl: Ilość znaków

en: Justified
pl: Wyrównanie obustronne
