Publish to Apple News (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (76 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Delete
sv: Radera

en: Author
sv: Författare

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Download
sv: Ladda ned

en: Edit
sv: Redigera

en: Size
sv: Storlek

en: None
sv: Ingen

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Center
sv: Centrerad

en: Container
sv: Grupp

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: True
sv: Sant

en: False
sv: Falskt

en: Background Color
sv: Bakgrundsfärg

en: Top
sv: Överst

en: Large
sv: Stor

en: Add
sv: Lägg till

en: Section
sv: Sektion

en: Anchor
sv: Ankare

en: Keywords
sv: Nyckelord

en: Component
sv: Komponent

en: Components
sv: Komponenter

en: Attachment
sv: Bilaga

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Create
sv: Skapa

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Gallery
sv: Galleri

en: Heading
sv: Rubrik

en: Width
sv: Bredd

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Text color
sv: Textfärg

en: Color
sv: Färg

en: Both
sv: Båda

en: Image URL
sv: URL för bild

en: Template
sv: Mall

en: The update has been performed.
sv: Uppdateringen har genomförts.

en: Replacement patterns
sv: Ersättningsmönster

en: Minimum height
sv: Minsta höjd

en: Font size
sv: Teckenstorlek

en: Stroke color
sv: Linjefärg

en: Fixed
sv: Fast

en: Caption
sv: Bildtext

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Style
sv: Stil

en: Link style
sv: Stil på länk

en: Superscript
sv: Upphöjd

en: Select...
sv: Välj...

en: Processing
sv: Bearbetar

en: Photo
sv: Foto

en: The update has encountered an error.
sv: Uppdateringen stötte på ett fel.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sv[0]: 1 inlägg behandlades utan problem:
sv[1]: @count inlägg behandlades utan problem:

en: Subtitle
sv: Underrubrik

en: Subscript
sv: Nedsänkt

en: Uppercase
sv: Versaler

en: Identifier
sv: Identifierare

en: Keyword
sv: Nyckelord

en: Columns
sv: Kolumner

en: Any
sv: Alla

en: Underline
sv: Understruken

en: Behavior
sv: Beteende

en: Opacity
sv: Opacitet

en: Cover
sv: Täcka

en: Lowercase
sv: Gemener

en: An error occurred and processing did not complete.
sv: Ett fel inträffade och behandlingen fullföljdes inte.

en: Add components
sv: Lägg till komponenter
