Publish to Apple News (7.x-1.0) - en to th translation catalogue (34 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Delete
th: ลบ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: The configuration options have been saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Save
th: บันทึก

en: False
th: เท็จ

en: Large
th: ใหญ่

en: Add
th: เพิ่ม

en: Text
th: ข้อความ

en: Keywords
th: คำค้นหา

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Create
th: สร้าง

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Heading
th: หมวดหมู่

en: Width
th: ความกว้าง

en: Text color
th: สีของข้อความ

en: Color
th: สี

en: The update has been performed.
th: ปรับปรุงสำเร็จ

en: Superscript
th: ตัวยก

en: Standard
th: มาตรฐาน

en: Processing
th: กำลังดำเนินการ

en: The update has encountered an error.
th: การอัพเดตพบปัญหา

en: Subtitle
th: คำบรรยาย

en: Subscript
th: ตัวห้อย

en: Keyword
th: คำค้นหา

en: Underline
th: ขีดเส้นใต้

en: An error occurred and processing did not complete.
th: เกิดข้อผิดพลาดบางประการและไม่สามารถดำเนินการให้เสร็จสมบูรณ์ได้
