Publish to Apple News (7.x-1.1) - en to cy translation catalogue (44 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Delete
cy: Dileu

en: Email address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: Author
cy: Awdur

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: Edit
cy: Golygu

en: Size
cy: Maint

en: None
cy: Dim

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: The configuration options have been saved.
cy: Mae dewisadau ffurfweddu wedi ei gadw.

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: True
cy: Gwir

en: False
cy: Anwir

en: Large
cy: Mawr

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Text
cy: Testun

en: Keywords
cy: Geiriau allweddol

en: Component
cy: Cydran

en: Attachment
cy: Atodiad

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Node
cy: Nod

en: Create
cy: Creu

en: Header
cy: Pennawd

en: Width
cy: Lled

en: Text color
cy: Lliw testun

en: Color
cy: Lliw

en: Both
cy: Y ddau

en: The update has been performed.
cy: Mae'r diweddaraid yma wedi ei wneud.

en: Style
cy: Arddull

en: Link style
cy: Steil dolen

en: Processing
cy: Prosesu

en: The update has encountered an error.
cy: Mae'r diweddariad wedi dod ar draws gwall.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
cy[0]: 1 eitem wedi ei brosesu'n llwyddiannus:

en: Subtitle
cy: Is-deitl

en: An error occurred and processing did not complete.
cy: Roedd gwall a ni gwblhaodd y prosesu.
