Publish to Apple News (7.x-1.1) - en to ps translation catalogue (42 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Delete
ps: ړنګول

en: Author
ps: ليكوال

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Download
ps: ښکته کړئ

en: Edit
ps: سمون

en: Size
ps: كچه

en: None
ps: هېڅ يو

en: Center
ps: منځ

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Preview
ps: مخليد

en: Add
ps: زیاتول

en: URL
ps: پته (URL)

en: Anchor
ps: استل

en: Text
ps: متن

en: Keywords
ps: آرويىونې

en: Attachment
ps: نښل

en: Configure
ps: سازول

en: Header
ps: سرۍ

en: Width
ps: پلنوالى

en: Background color
ps: شاليد رنګ

en: Text color
ps: متن رنګ

en: Color
ps: رنګ

en: Both
ps: دواړه

en: Fixed
ps: ثابت شوی

en: Caption
ps: نوم

en: Left
ps: کيڼ

en: Right
ps: ښی

en: Style
ps: ډول

en: Superscript
ps: جګ ليک

en: Standard
ps: معياري

en: Subscript
ps: ټيټ ليک

en: Keyword
ps: آرويىونه

en: Columns
ps: ستنې

en: Any
ps: هر

en: Underline
ps: كرښن
