Publish to Apple News (7.x-1.2) - en to am translation catalogue (25 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Email address
am: የኢሜል አድራሻ

en: Author
am: ደራሲ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: The configuration options have been saved.
am: የውቅረቱ አማራጮች ተቀምጠዋል።

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Component
am: ምንዝር

en: Configure
am: ውቀር

en: Header
am: ራስጌ

en: Text color
am: የጽሑፍ ቀለም

en: Color
am: ቀለም

en: Processing
am: በሂደት ላይ

en: Subtitle
am: ንዑስ ዓርእስት
