Publish to Apple News (7.x-1.2) - en to ar translation catalogue (72 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Delete
ar: حذف

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Author
ar: المؤلف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Download
ar: تحميل

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Center
ar: المركز

en: Container
ar: حاوية

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: True
ar: صحيح

en: False
ar: خطأ

en: Top
ar: الأعلى

en: Large
ar: كبير

en: Add
ar: إضافة

en: URL
ar: العنوان URL

en: Anchor
ar: المرساة

en: Text
ar: نص

en: Layout
ar: التنسيق

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: Component
ar: عنصر

en: Components
ar: المكونات

en: Attachment
ar: المرفق

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Configure
ar: ضبط

en: Node
ar: العقدة

en: Create
ar: أنشئ

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Header
ar: الترويسة

en: Heading
ar: الترويسة

en: Width
ar: العرض

en: State
ar: الحالة

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Text color
ar: لون النص

en: Color
ar: اللون

en: Both
ar: جميعهم

en: Template
ar: القالب

en: The update has been performed.
ar: تم إجراء التحديث.

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Minimum height
ar: أقل ارتفاع

en: Font size
ar: حجم الخط

en: Fixed
ar: ثابت

en: Caption
ar: شرح

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Style
ar: نمط

en: Link style
ar: طرز الرابط

en: Superscript
ar: نص علوي

en: Standard
ar: معياري

en: Processing
ar: قيد المعالجة

en: The update has encountered an error.
ar: حدث خطأ أثناء التحديث.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ar[0]: تمت معالجة عنصر واحد:
ar[1]: لم تُعالج أي عناصر:
ar[2]: تمت معالجة عنصرين:
ar[3]: تمت معالجة @count عناصر:
ar[4]: تمت معالجة @count عنصرا:
ar[5]: تمت معالجة @count عنصر:

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: Subscript
ar: مخطوطة

en: Identifier
ar: المعرف

en: Keyword
ar: كلمة مفتاحيّة

en: Columns
ar: أعمدة

en: Any
ar: أي من

en: Underline
ar: خط سفلي

en: An error occurred and processing did not complete.
ar: حدث خطأ ولم تكتمل المعالجة.
