Publish to Apple News (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (85 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Author
da: Forfatter

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Download
da: Hent

en: Edit
da: Redigér

en: Size
da: Størrelse

en: None
da: Ingen

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Center
da: Centreret

en: Container
da: Beholder

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Background Color
da: Baggrundsfarve

en: Background Image
da: Baggrundsbillede

en: Large
da: Stor

en: Add
da: Tilføj

en: Section
da: Sektion

en: Anchor
da: Anker

en: Text
da: Tekst

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Component
da: Komponent

en: Components
da: Komponenter

en: Attachment
da: Bilag

en: Content type
da: Indholdstype

en: Configure
da: Konfigurér

en: Node
da: Indholdselement

en: Create
da: Opret

en: Bottom
da: Bund

en: Header
da: Overskrift

en: Gallery
da: Galleri

en: Heading
da: Overskrift

en: Width
da: Bredde

en: State
da: Status

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Color
da: Farve

en: Both
da: Begge

en: Template
da: Skabelon

en: The update has been performed.
da: Opdatering udført.

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Minimum height
da: Minimumhøjde

en: Font size
da: Skriftstørrelse

en: Fixed
da: Fast

en: Caption
da: Undertekst

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Style
da: Typografi

en: Link style
da: Udseende

en: Superscript
da: Hævet

en: Excerpt
da: Uddrag

en: Processing
da: Behandler

en: Photo
da: Foto

en: Authors
da: Forfattere

en: The update has encountered an error.
da: Opdateringen stødte på en fejl.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
da[0]: 1 element behandlet:
da[1]: @count elementer behandlet:

en: Dotted
da: Prikket

en: Dashed
da: Stiplet

en: Solid
da: Ensfarvet

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: Sections
da: Sektioner

en: Subscript
da: Sænket

en: Uppercase
da: Store bogstaver

en: Identifier
da: Identifikator

en: Keyword
da: Nøgleord

en: Columns
da: Kolonner

en: Any
da: Nogen

en: Underline
da: Understreg

en: Behavior
da: Opførsel

en: Lowercase
da: Minuskler

en: An error occurred and processing did not complete.
da: Der opstod en fejl og handlingen blev ikke gennemført.

en: Canonical URL
da: Kanonisk URL

en: Add new component
da: Tilføj komponent

en: Strikethrough
da: Gennemstreget
