Publish to Apple News (7.x-1.2) - en to he translation catalogue (77 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Delete
he: מחיקה

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Author
he: מחבר/ת

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Download
he: הורדה

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: The configuration options have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Center
he: מרכז

en: Container
he: מיכל

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Background Color
he: צבע רקע

en: Top
he: עליון

en: Large
he: גדול

en: Add
he: הוספה

en: URL
he: כתובת URL

en: Anchor
he: עוגן

en: Text
he: טקסט

en: Layout
he: פריסה

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Component
he: רכיב

en: Components
he: רכיבים

en: Attachment
he: צְרוּפָה

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Configure
he: הגדרות

en: Node
he: פריט תוכן

en: Create
he: יצירה

en: Bottom
he: למטה

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Gallery
he: גלריה

en: Heading
he: כותרת

en: Width
he: רוחב

en: State
he: מצב

en: Background color
he: צבע רקע

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Color
he: צבע

en: Both
he: שנייהם

en: The update has been performed.
he: העדכון בוצע.

en: Replacement patterns
he: דפוסי החלפה

en: Minimum height
he: גובה מינימלי

en: Font size
he: גודל גופן

en: Fixed
he: קבוע

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Style
he: סגנון

en: Superscript
he: כתב עילי

en: Standard
he: רגיל

en: Select...
he: נא לבחור...

en: Processing
he: בתהליך

en: Photo
he: תמונה

en: Authors
he: מחברים

en: The update has encountered an error.
he: העדכון נתקל בשגיאה.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
he[0]: פריט אחד עובד בהצלחה:
he[1]: @count פריטים עובדו בהצלחה:

en: Subtitle
he: כותרת משנה

en: Subscript
he: כתב תחתי

en: Identifier
he: מזהה

en: Keyword
he: מילת מפתח

en: Columns
he: עמודות

en: Any
he: הכל

en: Underline
he: קו תחתון

en: Behavior
he: התנהגות

en: Node autocomplete
he: השלמה אוטומטית של פריטי תוכן

en: An error occurred and processing did not complete.
he: ארעה שגיאה והעיבוד לא הסתיים.
