Publish to Apple News (7.x-1.2) - en to jv translation catalogue (52 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Delete
jv: Busak

en: Email address
jv: Alamat Email

en: Author
jv: Penulis

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Download
jv: Undhuh

en: Edit
jv: Sunting

en: Size
jv: Ukuran

en: None
jv: Nihil

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: The configuration options have been saved.
jv: Opsi konfigurasi uwis disimpen.

en: Container
jv: Kontainer

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Large
jv: Gedhe

en: Add
jv: Tambah

en: Anchor
jv: Jangkar

en: Text
jv: Teks

en: Keywords
jv: Tembung kunci

en: Attachment
jv: Sisipan

en: Content type
jv: Tipe kontèn

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: Create
jv: Gawé

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Heading
jv: Irahan

en: Width
jv: Ambané

en: Background color
jv: Warna Background

en: Text color
jv: Warna tèks

en: Color
jv: Kelir

en: Both
jv: Karone

en: The update has been performed.
jv: Update uwis dilakoaké.

en: Minimum height
jv: Dhuwur minimal

en: Font size
jv: Ukuran huruf

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Standard
jv: Standar

en: Processing
jv: Lagi proses

en: The update has encountered an error.
jv: Proses nganyari ngalami kesalahan.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
jv[0]: 1 item sukses diproses:
jv[1]: @count item sukses diproses:

en: Subtitle
jv: Sub judul

en: Any
jv: Sembarang

en: An error occurred and processing did not complete.
jv: Ditemokaké kaluputan lan prosese ora lengkap.
