Publish to Apple News (7.x-1.2) - en to ur translation catalogue (36 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Author
ur: مصنف

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Download
ur: ڈاؤن لوڈ کریں

en: Edit
ur: تدوین

en: Size
ur: حجم

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: The configuration options have been saved.
ur: کنفگریشن کے انتخابت محفوظ کرلیے گۓ ھیں۔

en: Center
ur: وسط

en: Container
ur: کنٹینر

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: True
ur: صحیح

en: False
ur: غلط

en: Large
ur: بڑا

en: Add
ur: شامل کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Text
ur: متن

en: Keywords
ur: کلیدی الفاظ

en: Component
ur: جزو

en: Configure
ur: ترتیب

en: Node
ur: نوڈ

en: Header
ur: ہیڈر

en: Color
ur: رنگ

en: The update has been performed.
ur: تجدید کا عمل مکمل ہوا۔

en: Processing
ur: زیرِ عمل
