Publish to Apple News (7.x-1.3) - en to bn translation catalogue (29 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Size
bn: সাইজ

en: None
bn: একটিও নয়

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: Attachment
bn: সংযুক্তি

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Color
bn: রং
