Publish to Apple News (7.x-1.3) - en to el translation catalogue (73 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Author
el: Συντάκτης

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Download
el: Λήψη

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Size
el: Μέγεθος

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: Center
el: Κέντρο

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Background Color
el: Χρώμα φόντου

en: Top
el: Κορυφή

en: Large
el: Μεγάλο

en: Add
el: Προσθήκη

en: Anchor
el: Αγκύρωση

en: Add item
el: Προσθήκη στοιχείου μενού

en: Text
el: Κείμενο

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Component
el: Συστατικό

en: Components
el: Συστατικά

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Node
el: Κόμβος

en: Create
el: Δημιουργία

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Heading
el: Επικεφαλίδα

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Width
el: Πλάτος

en: State
el: Κατάσταση

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Color
el: Χρώμα

en: Both
el: Και τα δύο

en: Latitude
el: Γεωγραφικό Πλάτος

en: Longitude
el: Γεωγραφικό Μήκος

en: The update has been performed.
el: Η ενημέρωση έγινε.

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Minimum height
el: Ελάχιστο ύψος

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Map
el: Χάρτης

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Style
el: Στυλ

en: Superscript
el: Εκθέτης

en: Standard
el: Βασικό

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: The update has encountered an error.
el: Η ενημέρωση εντόπισε ένα σφάλμα.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
el[0]: Επιτυχής επεξεργασία 1 αντικειμένου:
el[1]: Επιτυχής επεξεργασία @count αντικειμένων:

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Keyword
el: Λέξη κλειδί

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: An error occurred and processing did not complete.
el: Συνέβη ένα σφάλμα και η διεργασία δεν ολοκληρώθηκε.
