Publish to Apple News (7.x-1.3) - en to fi translation catalogue (92 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Delete
fi: Poista

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Author
fi: Tekijä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Download
fi: Lataa

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Size
fi: Koko

en: None
fi: Ei mitään

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: The configuration options have been saved.
fi: Asetusten muutokset tallennettu.

en: Center
fi: Keskellä

en: Container
fi: Säiliö

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Large
fi: Suuri

en: Add
fi: Lisää

en: Section
fi: Osio

en: Anchor
fi: Ankkuri

en: Add item
fi: Lisää kohta

en: Text
fi: Teksti

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Component
fi: Komponentti

en: Components
fi: Komponentit

en: Attachment
fi: Liite

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Configure
fi: Määrittele

en: Create
fi: Luo

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Gallery
fi: Galleria

en: Heading
fi: Ylätunniste

en: Items
fi: Aiheet

en: Width
fi: Leveys

en: State
fi: Tila

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Color
fi: Väri

en: Padding
fi: Täyte

en: Both
fi: Molemmat

en: Latitude
fi: Leveyspiiri

en: Longitude
fi: Pituuspiiri

en: The update has been performed.
fi: Päivitys on suoritettu.

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Minimum height
fi: Vähimmäiskorkeus

en: Font size
fi: Fontin koko

en: Map
fi: Kartta

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Style
fi: Tyyli

en: Link style
fi: Linkin tyyli

en: Superscript
fi: Yläindeksi

en: Standard
fi: Standardi

en: Processing
fi: Käsitellään

en: Photo
fi: Valokuva

en: Authors
fi: Alkuperäinen tekijä

en: The update has encountered an error.
fi: Päivityksessä tapahtui virhe.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
fi[0]: 1 kohde käsiteltiin:
fi[1]: @count kohdetta käsiteltiin:

en: Dotted
fi: Pisteet

en: Dashed
fi: Pilkut

en: Solid
fi: Kiinteä

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Sections
fi: Osiot

en: Subscript
fi: Alaindeksi

en: Uppercase
fi: Muunna isoiksi kirjaimiksi

en: Identifier
fi: Tunnistin

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Columns
fi: Palstat

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Underline
fi: Alleviivattu

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Cover
fi: Kansi

en: Lowercase
fi: Muunna pieniksi kirjaimiksi

en: An error occurred and processing did not complete.
fi: Tapahtui virhe; käsittelyä ei tehty loppuun.

en: Canonical URL
fi: Kanoninen URL

en: Video URL
fi: Videon URL-osoite

en: Add new component
fi: Lisää uusi komponentti

en: Component name
fi: Komponentin nimi
