Publish to Apple News (7.x-1.3) - en to gu translation catalogue (41 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Email address
gu: ઈ-મેઈલ સરનામુ

en: Author
gu: લેખક

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Size
gu: માપ

en: None
gu: એકે નહિ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Center
gu: કેન્દ્ર

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Save
gu: સાચવો

en: True
gu: સાચું

en: False
gu: ખોટું

en: Large
gu: મોટું

en: Add
gu: ઉમેરો

en: Text
gu: લખાણ

en: Configure
gu: ગોઠવણી

en: Node
gu: નોડ

en: Create
gu: બનાવો

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Background color
gu: પૃષ્ઠભૂમિ રંગ

en: Text color
gu: લખાણ રંગ

en: Color
gu: રંગ

en: Both
gu: બંને

en: Latitude
gu: અક્ષાંશ

en: Longitude
gu: રેખાંશ

en: Minimum height
gu: ઓછામાં ઓછી ઊંચાઈ

en: Map
gu: નકશો

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: Standard
gu: પ્રમાણભૂત

en: Columns
gu: સ્તંભો

en: Any
gu: કોઈપણ
