Publish to Apple News (7.x-1.4) - en to is translation catalogue (61 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Delete
is: Eyða

en: Email address
is: Netfang

en: Author
is: Höfundur

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Download
is: Hala niður

en: Edit
is: Breyta

en: Size
is: Stærð

en: None
is: Engin

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Center
is: Miðja

en: Container
is: Gámur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: True
is: Rétt

en: False
is: Rangt

en: Background Color
is: Bakgunnslitur

en: Background Image
is: Bakgunnsmynd

en: Top
is: Toppur

en: Large
is: Stórt

en: Add
is: Bæta við

en: URL
is: vefslóð

en: Anchor
is: Akkeri

en: Add item
is: Bæta við hluta

en: Text
is: Texti

en: Layout
is: Útlit

en: Keywords
is: Lykilorð

en: Component
is: Íhlutur

en: Components
is: Íhlutir

en: Attachment
is: Viðhengi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Configure
is: Stilla

en: Node
is: Nóða

en: Create
is: Stofna

en: Header
is: Haus

en: Items
is: Hlutir

en: Width
is: Breidd

en: State
is: Fylki

en: Background color
is: Bakgrunnslitur

en: Text color
is: Litur á texta

en: Color
is: Litur

en: Both
is: Bæði

en: Template
is: Sniðmát

en: The update has been performed.
is: Uppfærslan hefur verið framkvæmd.

en: Font size
is: Leturstærð

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Style
is: Stíll

en: Processing
is: Í vinnslu

en: Photo
is: Mynd

en: Authors
is: Höfundar

en: Uppercase
is: Hástafa

en: Identifier
is: Aðgreinir
