Publish to Apple News (7.x-1.4) - en to kn translation catalogue (66 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Background Color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Section
kn: ವಿಭಾಗ

en: Anchor
kn: ಲಂಗರು(Anchor)

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Keywords
kn: ಮುಖ್ಯಶಬ್ಧಗಳು

en: Component
kn: ಘಟಕ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Heading
kn: ಹೆಡಿಂಗ್

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Text color
kn: ಪಠ್ಯ ಬಣ್ಣ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Both
kn: ಎರಡೂ

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: The update has been performed.
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡಲಾಗಿದೆ

en: Font size
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಗಾತ್ರ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Superscript
kn: ಸೂಪರ್-ಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍

en: Standard
kn: ಶಿಷ್ಟ

en: Select...
kn: ಆರಿಸು...

en: Processing
kn: ಸಂಸ್ಕರಣೆಗೊಳ್ಳುತ್ತಿದೆ

en: Photo
kn: ಫೋಟೊ

en: Authors
kn: ಲೇಖಕರು

en: Subscript
kn: ಸಬ್‍ಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍

en: Identifier
kn: ಗುರುತುಗಾರ

en: Keyword
kn: ಮುಖ್ಯಪದ

en: Columns
kn: ಕಾಲಂಗಳು

en: Radius
kn: ತ್ರಿಜ್ಯ

en: Any
kn: ಯಾವುದಾದರೂ

en: Underline
kn: ಕೆಳಗೆರೆ ಎಳೆ

en: Behavior
kn: <b>ವರ್ತನೆ</b>

en: Cover
kn: ಕೋವರ್

en: Font name
kn: ಅಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಹೆಸರು
