Publish to Apple News (7.x-1.4) - en to ku translation catalogue (47 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Email address
ku: ئیمێل

en: Author
ku: نووسەر

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Download
ku: داگرتن

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Size
ku: قەبارە

en: None
ku: هیچ

en: This action cannot be undone.
ku: ئەم کارە یەکجارییە و پەشیمانبوونەوەی تێدا نییە.

en: The configuration options have been saved.
ku: هەڵبژردنەکانی ڕێکخستن پاشەکەوت کرا.

en: Center
ku: ناوەڕاست

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Top
ku: سەرەوە

en: Large
ku: گەورە

en: Add
ku: زیاد بکە

en: Anchor
ku: لەنگەر

en: Add item
ku: بڕگە زیادبکە

en: Text
ku: دەق

en: Attachment
ku: پاشکۆ

en: Content type
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: Node
ku: گرێ

en: Create
ku: درووستکردن

en: Bottom
ku: ژێرەوە

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Items
ku: بڕگەکان

en: Width
ku: پانی

en: Background color
ku: ڕەنگی پاشبنەما

en: Text color
ku: ڕه‌نگی نووسین

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: Minimum height
ku: کەمترین بەرزی

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Standard
ku: ستاندارد

en: Processing
ku: پرۆسەکردن بەردەوامە

en: The update has encountered an error.
ku: نوێکردنەوە هەڵەیەکی بەدیکرد.

en: Subtitle
ku: ژێرنیشان

en: Any
ku: هەر کام
