Publish to Apple News (7.x-1.4) - en to ro translation catalogue (73 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Delete
ro: Șterge

en: Email address
ro: Adresă email

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Download
ro: Descarcă

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Center
ro: Centru

en: Container
ro: Recipient

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Top
ro: Sus

en: Large
ro: Mare

en: Add
ro: Adaugă

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Add item
ro: Adaugă element

en: Layout
ro: Prezentare

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Component
ro: Componentă

en: Attachment
ro: Anexă

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Configure
ro: Configurează

en: Node
ro: Nod

en: Create
ro: Crează

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Header
ro: Cap

en: Items
ro: Articole

en: Width
ro: Lățime

en: State
ro: Status

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Color
ro: Culoare

en: Both
ro: Ambele

en: Template
ro: Șablon

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: The update has been performed.
ro: Actualizarea a fost efectuată.

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Minimum height
ro: Înălțime minimă

en: Font size
ro: Mărimea fontului

en: Map
ro: Hartă

en: Fixed
ro: Fix

en: Caption
ro: Legendă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Style
ro: Stil

en: Superscript
ro: Exponent

en: Processing
ro: În procesare

en: Authors
ro: Autori

en: The update has encountered an error.
ro: Actualizarea a întâmpinat o eroare.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ro[0]: 1 obiect a fost procesat cu succes:
ro[1]: @count obiecte au fost procesate cu succes:
ro[2]: @count de obiecte au fost procesate cu succes:

en: Subtitle
ro: Subtitlu

en: Subscript
ro: Indice

en: Identifier
ro: Identificator

en: Keyword
ro: Cuvânt cheie

en: Columns
ro: Coloane

en: Any
ro: Orice

en: Underline
ro: Subliniat

en: An error occurred and processing did not complete.
ro: A apărut o eroare şi procesarea nu a fost finalizată.
