Publish to Apple News (7.x-1.5) - en to be translation catalogue (59 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Delete
be: Выдаліць

en: Email address
be: Email адрас

en: Author
be: Аўтар

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Download
be: Сцягнуць

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Size
be: Памер

en: None
be: Аніводны(ая)

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: The configuration options have been saved.
be: Абраныя налады захованыя.

en: Center
be: Цэнтр

en: Container
be: Кантэйнер

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Save
be: Захаваць

en: Top
be: Верх

en: Add
be: Дадаць

en: URL
be: Спасылка

en: Anchor
be: Якар

en: Text
be: Тэкст

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Component
be: Кампанент

en: Components
be: Кампаненты

en: Attachment
be: Дадатак

en: Content type
be: Тып змесціва

en: Configure
be: Правіць

en: Node
be: Вузел

en: Create
be: Стварыць

en: Bottom
be: Знізу

en: Header
be: Загаловак

en: Heading
be: Загаловак

en: Items
be: Элементы

en: Width
be: Шырыня

en: Background color
be: Колер фона

en: Text color
be: Колер  тэксту

en: Color
be: Колер

en: Both
be: Абодва(едзве)

en: Template
be: Шаблон

en: The update has been performed.
be: Абнаўленне было выканана.

en: Replacement patterns
be: Замена шаблонаў

en: Minimum height
be: Мінімальная вышыня

en: Map
be: Мапа

en: Caption
be: Загаловак

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Standard
be: Стандарт

en: Processing
be: Апрацоўка

en: The update has encountered an error.
be: Здарылася памылка пры абнаўленні.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
be[0]: 1 элемент паспяхова апрацаваны:
be[1]: @count элементаў паспяхова апрацавана:

en: Subtitle
be: Падзагаловак

en: Any
be: Любы

en: An error occurred and processing did not complete.
be: Здарылася памылка і працэс не быў завершаны.
