Publish to Apple News (7.x-1.5) - en to bo translation catalogue (77 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Email address
bo: གློག་ཡིག་གི་ཁ་བྱང

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Download
bo: ཚུར་ལེན

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: None
bo: མེད།

en: This action cannot be undone.
bo: བྱ་འགུལ་འདི་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: The configuration options have been saved.
bo: སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་གདམ་ཚན་ཉར་ཚགས་བྱས་ཟིན།

en: Center
bo: དཀྱིལ

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Name
bo: མིང

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: True
bo: འགྲིག༼True༽

en: False
bo: ནོར་བ༼False༽

en: Background Color
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Top
bo: འགོ

en: Large
bo: ཆེན་པོ

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Anchor
bo: གནས་ས

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Layout
bo: བཀོད་པ།

en: Keywords
bo: གནད་ཚིག

en: Components
bo: གྲུབ་ཆ

en: Attachment
bo: ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ

en: Content type
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Create
bo: གསར་བཟོ

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Heading
bo: འགོ་བརྗོད

en: Items
bo: དོན་ཚན

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: State
bo: （ཞིང་། /ཁུལ། /དམིགས་ཁུལ།）

en: Background color
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Text color
bo: ཡིག་གེའི་ཁ་དོག

en: Color
bo: ཁ་དོག

en: Padding
bo: ནང་གི་བར་ཐག

en: Both
bo: གཉིས་ཀ

en: Template
bo: དཔེ་པང་།

en: The update has been performed.
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་ཚར།

en: Replacement patterns
bo: བརྗེ་བྱེད་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Minimum height
bo: ཆེས་ཆུང་བའི་མཐོ་ཚད་

en: Font size
bo: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཆེ་ཆུང

en: Fixed
bo: ངེས་གཏན་བྱས་ཟིན

en: Caption
bo: གསལ་བཤད།

en: Left
bo: གཡོན

en: Video
bo: བརྙན་ཟློས།

en: Style
bo: བཟོ་ལྟ

en: Superscript
bo: གོང་ཡིག

en: Standard
bo: ཚད་ལྡན

en: Processing
bo: སྒྲིག་བཟོ་བྱེད་བཞིན་པ

en: The update has encountered an error.
bo: གསར་སྒྱུར་བྱེད་སྐབས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་བ།

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
bo[0]: གཤམ་གྱི་རྣམ་གྲངས་@count་སྒྲིག་བཟོ་བྱས་ཚར།

en: Dotted
bo: ཐིག་ལེ་ཅན

en: Dashed
bo: འཕྲེད་ཐིག་ཅན

en: Solid
bo: མཁྲེགས་པོ

en: Subtitle
bo: ཁ་བྱང་ཕལ་བ

en: Subscript
bo: འོག་ཡིག

en: Uppercase
bo: ཆེ་བྲིས

en: Identifier
bo: ཨང་རྟགས

en: Keyword
bo: གནད་ཚིག

en: Columns
bo: སྡེ་བ།

en: Any
bo: གང་རུང

en: Underline
bo: འོག་ཐིག

en: Lowercase
bo: ཆུང་བྲིས

en: An error occurred and processing did not complete.
bo: ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་བས་སྒྲིག་བཟོ་ལེགས་གྲུབ་ཐུབ་མེད།
