Publish to Apple News (7.x-1.5) - en to nl translation catalogue (97 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Author
nl: Auteur

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Download
nl: Downloaden

en: Edit
nl: Bewerken

en: Size
nl: Grootte

en: None
nl: Geen

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: True
nl: Waar

en: False
nl: Niet waar

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Top
nl: Bovenaan

en: Large
nl: Groot

en: Add
nl: Toevoegen

en: Section
nl: Sectie

en: Anchor
nl: Anker

en: Remove item
nl: Item verwijderen

en: Add item
nl: Item toevoegen

en: Text
nl: Tekst

en: Layout
nl: Lay-out

en: Keywords
nl: Trefwoorden

en: Component
nl: Besturingselement

en: Components
nl: Componenten

en: Attachment
nl: Bijlage

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Configure
nl: Instellen

en: Create
nl: Aanmaken

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Header
nl: Kop

en: Gallery
nl: Album

en: Heading
nl: Koptekst

en: Width
nl: Breedte

en: State
nl: Status

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Color
nl: Kleur

en: Both
nl: Beide

en: Image URL
nl: Afbeelding-URL

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: The update has been performed.
nl: De update is uitgevoerd.

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Minimum height
nl: Minimumhoogte

en: Font size
nl: Lettergrootte

en: Map
nl: Landkaart

en: Satellite
nl: Satteliet

en: Hybrid
nl: Hybride

en: Map type
nl: Kaartsoort

en: Fixed
nl: Vast

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Style
nl: Stijl

en: Link style
nl: Link-stijl

en: Standard
nl: Standaard

en: Select...
nl: Selecteer...

en: Processing
nl: Verwerken

en: Photo
nl: Foto

en: Authors
nl: Auteurs

en: The update has encountered an error.
nl: De update heeft een fout ontdekt.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
nl[0]: 1 item succesvol verwerkt:
nl[1]: @count items succesvol verwerkt:

en: Dotted
nl: Gestippeld

en: Dashed
nl: Gestreept

en: Solid
nl: Vast

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Sections
nl: Secties

en: Uppercase
nl: Hoofdletter

en: Identifier
nl: Identificatiemiddel

en: Keyword
nl: Trefwoord

en: Columns
nl: Kolommen

en: Radius
nl: Straal

en: Any
nl: Elke

en: Intro
nl: Introductie

en: Underline
nl: Onderlijnen

en: Behavior
nl: Gedrag

en: Opacity
nl: Ondoorzichtigheid

en: Cover
nl: Omslag

en: Tracking
nl: Volgen

en: Lowercase
nl: Kleine letter

en: Aspect ratio
nl: Beeldverhouding

en: An error occurred and processing did not complete.
nl: Er is een fout opgetreden en de bewerking is niet voltooid.

en: Canonical URL
nl: Canonical-URL

en: Number of characters
nl: Aantal tekens

en: Divider
nl: Scheiding
