Publish to Apple News (7.x-1.5) - en to vi translation catalogue (86 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Body
vi: Nội dung

en: Delete
vi: Xóa

en: Email address
vi: Địa chỉ thư điện tử

en: Author
vi: Tác giả

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: Language
vi: Ngôn ngữ

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Download
vi: Tải về

en: Edit
vi: Sửa

en: Size
vi: Dung lượng

en: None
vi: Không có

en: This action cannot be undone.
vi: Thao tác này không thể hoàn hồi.

en: The configuration options have been saved.
vi: Các tùy chọn cấu hình đã được lưu lại.

en: Center
vi: Giữa

en: Container
vi: Đồ chứa

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Preview
vi: Xem trước

en: Save
vi: Lưu

en: True
vi: Đúng

en: False
vi: Sai

en: Background Color
vi: Màu nền

en: Background Image
vi: Ảnh nền

en: Top
vi: Đầu

en: Large
vi: Rộng

en: Add
vi: Thêm

en: Section
vi: Phần

en: Anchor
vi: Điểm neo

en: Add item
vi: Thêm mục

en: Text
vi: Văn bản

en: Layout
vi: Bố cục

en: Keywords
vi: Từ khóa

en: Component
vi: Thành phần

en: Attachment
vi: Đính kèm

en: Content type
vi: Kiểu nội dung

en: Configure
vi: Cấu hình

en: Create
vi: Tạo

en: Bottom
vi: Cuối

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Gallery
vi: Thư viện ảnh

en: Heading
vi: Tiêu đề

en: Items
vi: Hàng hóa

en: Width
vi: Chiều rộng

en: State
vi: Bang

en: Background color
vi: Màu nền

en: Text color
vi: Màu chữ

en: Color
vi: Màu sắc

en: Both
vi: Cả hai

en: Template
vi: Mẫu

en: The update has been performed.
vi: Quá trình cập nhật đã được thực hiện.

en: Replacement patterns
vi: Các mẫu thay thế

en: Minimum height
vi: Chiều cao tối thiểu

en: Font size
vi: Cỡ chữ

en: Fixed
vi: Cố định

en: Caption
vi: Đầu đề

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Style
vi: Kiểu dáng

en: Superscript
vi: Chỉ số trên

en: Standard
vi: Tiêu chuẩn

en: Select...
vi: Chọn...

en: Processing
vi: Đang xử lý

en: Photo
vi: Ảnh

en: Authors
vi: Tác giả

en: The update has encountered an error.
vi: Cập nhật gặp lỗi.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
vi[0]: 1 mục đã được xử lý:

en: Subtitle
vi: Phụ đề

en: Subscript
vi: Chỉ số dưới

en: Uppercase
vi: Chữ hoa

en: Identifier
vi: Định danh

en: Keyword
vi: Từ khóa

en: Columns
vi: Các cột

en: Any
vi: Bất kỳ

en: Intro
vi: Giới thiệu

en: Underline
vi: Gạch chân

en: Behavior
vi: Ứng xử

en: Cover
vi: Vỏ bọc

en: Font name
vi: Tên phông chữ

en: An error occurred and processing did not complete.
vi: Có lỗi xảy ra và việc xử lý chưa hoàn thành.

en: Add components
vi: Thêm các thành phần

en: Scroll
vi: Cuộn

en: Horizontal alignment
vi: Canh hàng ngang

en: Vertical alignment
vi: Canh hàng dọc
