Publish to Apple News (7.x-1.6) - en to oc translation catalogue (79 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Delete
oc: Suprimir

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Author
oc: Autor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Download
oc: Telecargament

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: Center
oc: Centre

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Background Color
oc: Color del rèireplan

en: Top
oc: Naut

en: Large
oc: Grand

en: Add
oc: Apondre

en: Section
oc: Seccion

en: Anchor
oc: Ancòra

en: Add item
oc: Apondre un element

en: Text
oc: Tèxte

en: Layout
oc: Afichatge

en: Keywords
oc: Mots claus

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Configure
oc: Configurar

en: Node
oc: Nosèl

en: Create
oc: Crear

en: Bottom
oc: Bas

en: Header
oc: Entèsta

en: Heading
oc: Entèsta

en: Items
oc: Elements

en: Width
oc: Largor

en: State
oc: Estat

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: Padding
oc: Emplenatge

en: Both
oc: Los dos

en: Image URL
oc: URL de l'imatge

en: Template
oc: Modèl

en: Latitude
oc: Latitud

en: Longitude
oc: Longitud

en: The update has been performed.
oc: La mesa a jorn es estada efectuada.

en: Replacement patterns
oc: Motius de remplaçament

en: Minimum height
oc: Nautor minimala

en: Font size
oc: Talha de la poliça

en: Map type
oc: Tipe de mapa

en: Fixed
oc: Fixe

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Style
oc: Estil

en: Standard
oc: Estandard

en: Processing
oc: En cors de tractament

en: The update has encountered an error.
oc: La mesa a jorn a fracassat.

en: Dotted
oc: Pointillé

en: Dashed
oc: En tirets

en: Solid
oc: Solide

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Uppercase
oc: Majuscula

en: Identifier
oc: Identificant

en: Keyword
oc: Mot clau

en: Columns
oc: Colomnas

en: Any
oc: Qual que siá

en: Underline
oc: Souligné

en: Lowercase
oc: Minusculas

en: An error occurred and processing did not complete.
oc: Una error s'es produita e lo processus s'es pas acabat.

en: Canonical URL
oc: URL canonique

en: Add new component
oc: Apondre un novèl component

en: Component name
oc: Nom del component
