Publisher 7 (7.x-2.5) - en to be translation catalogue (2005 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: User interface
be: Інтэрфэйс карыстальніка

en: Slideshow
be: Паказ слайдаў

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Next
be: Наступны

en: user
be: карыстальнік

en: Pages
be: Старонкі

en: Save configuration
be: Захаваць налады

en: enable
be: уключыць

en: context
be: кантэкст

en: delete
be: выдаліць

en: title
be: назва

en: value
be: значэнне

en: Status
be: Статус

en: Markup
be: Код

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: approve
be: дазволіць

en: E-mail
be: Адрас э-пошты

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змесціва

en: Value
be: Значэнне

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Email address
be: Email адрас

en: Item
be: Элемент

en: content
be: змест

en: Development
be: Распрацоўка

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Replies
be: Адказы

en: Last Post
be: Апошні пост

en: Closed
be: Зачынена

en: yes
be: так

en: List
be: Спіс

en: Subject
be: Тэма

en: Actions
be: Дзеянні

en: Confirm
be: Сьцьвярдзіць

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Unsubscribe
be: Адпісацца

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Read more
be: Чытаць далей

en: more
be: болей

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Access control
be: Кантроль доступа.

en: Article
be: Артыкул

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Administration
be: Кіраванне

en: footer
be: футэр

en: Comments
be: Каментары

en: More
be: Болей

en: not verified
be: госць

en: Action
be: Дзеянне

en: On
be: На

en: For
be: Для

en: new
be: новае

en: error
be: памылка

en: Tags
be: Катэгорыі

en: Block title
be: Загаловак блоку

en: Taxonomy
be: Таксаномія

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: cron
be: крон

en: Content types
be: Тыпы змесціва

en: Homepage
be: Хатняя старонка

en: Home page
be: Хатняя старонка

en: Version
be: Версія

en: view
be: глядзець

en: updated
be: абноўлена

en: all
be: усе(ё)

en: File
be: Файл

en: Tag
be: Тэма

en: Advanced options
be: Прасунутыя налады

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Links
be: Спасылкі

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Display settings
be: Налады паказу

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Number
be: Нумар

en: Message
be: Паведамленне

en: Password
be: Пароль

en: Block settings
be: Налады блокаў

en: Comment form
be: Форма каменрату

en: - None -
be: - Нічога -

en: Country
be: Краіна

en: Weight
be: Вага

en: The configuration options have been saved.
be: Абраныя налады захованыя.

en: Variable
be: Зменная

en: Link
be: Спасылка

en: Center
be: Цэнтр

en: Types
be: Тыпы

en: Hierarchy
be: Іерархія

en: Required
be: Абавязкова

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Parents
be: Бацькі

en: Depth
be: Глыбіня

en: none
be: няма

en: Category
be: Катэгорыя

en: Settings
be: Налады

en: Feed
be: Жывільнік

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Go to previous page
be: Да папярэдняй старонкі

en: Go to next page
be: Да наступнай старонкі

en: Import
be: Імпарт

en: Book
be: Падшыўка

en: Export
be: Экспарт

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: General settings
be: Агульныя наладкі

en: settings
be: налады

en: Back
be: Назад

en: Field
be: Поле

en: header
be: шапка сайта

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Save
be: Захаваць

en: Help
be: Дапамога

en: Default
be: Прадвызначана

en: Summary
be: Падсумаванне

en: Update
be: Абнавіць

en: Open
be: Адкрыць

en: Top
be: Верх

en: Core
be: Ядро

en: Add new
be: Дадаць новага(ую)

en: Schedule
be: Расклад

en: Access
be: Доступ

en: Add
be: Дадаць

en: remove
be: выдаленне

en: View
be: Праглядзець

en: Format
be: Фармат

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Сцежка

en: Filename
be: Назва файла

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Modules
be: Модулі

en: Manage
be: Кіраваць

en: Refresh
be: Перазагрузіць

en: Region
be: Рэгіён

en: Visible
be: Бачна

en: Display
be: Паказ

en: Menu
be: Меню

en: Advanced settings
be: Пашыраныя налады

en: results
be: вынікі

en: search
be: пошук

en: Teaser
be: Цвялілка

en: mail
be: пошта

en: actions
be: дзеянні

en: Text
be: Тэкст

en: Theme
be: Тэма

en: Select a layout
be: Абраць размеркаванне

en: style
be: стыль

en: theme
be: тэма

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Component
be: Кампанент

en: Components
be: Кампаненты

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: You are not authorized to access this page.
be: У вас недастаткова правоў для прагляду гэтай старонкі.

en: Unknown
be: Невядомы

en: Attachment
be: Дадатак

en: Picture
be: Выява (аватар).

en: Paths
be: Шляхі

en: type
be: тып

en: Mail
be: Пошта

en: Database type
be: Тып базы дадзеных

en: User
be: Карыстальнік

en: Content type
be: Тып змесціва

en: action
be: дзеянне

en: Continue
be: Працягнуць

en: Configure
be: Правіць

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Files
be: Файлы

en: file
be: файл

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Error
be: Памылка

en: Options
be: Налады

en: Contact
be: Кантакт

en: no
be: не

en: Created
be: Створана

en: Node
be: Вузел

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: Are you sure you want to delete %title?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць %title?

en: term
be: тэрмін

en: Expanded
be: Разгорнута

en: The name of the menu.
be: Імя меню.

en: All
be: Усе

en: hours
be: гадзінаў

en: days
be: дні(дзён)

en: Active
be: Актыўна

en: Access denied
be: Дасяг забаронены

en: Year
be: Год

en: Date format
be: Фармат даты

en: Add content
be: Дадаць змесціва

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блок

en: Page
be: Старонка

en: Bottom
be: Знізу

en: 1 hour | @count hours
be[0]: 1 гадзіна
be[1]: @count гадзінаў

en: 1 day | @count days
be[0]: 1 дзень
be[1]: @count дні
be[2]: @count дзён

en: Taxonomy terms
be: Тэрміны таксаноміі

en: Site name
be: Назоў сайту

en: Site slogan
be: Слёган сайту

en: php
be: PHP

en: Database
be: База дадзеных

en: Not found
be: Не знойдзена

en: Module
be: Модуль

en: Host
be: Хост

en: Always
be: Заўжды

en: Never
be: Ніколі

en: Update available
be: Абнаўленне даступна

en: Header
be: Загаловак

en: Left sidebar
be: Левая стужка

en: Right sidebar
be: Правая стужка

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Inline
be: Убудаваны

en: Selected
be: Выбраны

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
be: Вы не можаце дасылаць болей за %number паведамленняў на гадзіну. Калі ласка, паспрабуйце пазней.

en: Menu link
be: Спасылка меню

en: To
be: Каму

en: From
be: Ад

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Roles
be: Ролі

en: Revision ID
be: ID версіі

en: Comment
be: Каментар

en: Comment ID
be: ID каментара

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Score
be: Адзнака

en: Published
be: Апублікавана

en: Input format
be: Фармат уводу

en: Signature
be: Подпіс

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Promoted to front page
be: Прасунутае на галоўную старонку

en: Revisions
be: Версіі

en: Log message
be: Запіс у логу

en: URL alias
be: URL псеўданім

en: Poll duration
be: Працягласць апытання

en: Poll votes
be: Галасы з апытання

en: File ID
be: Файл ID

en: File name
be: Імя файла

en: File size
be: Памер файла

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Vocabulary ID
be: ID слоўніка

en: Term
be: Тэрмін

en: Term ID
be: ID тэрміна

en: Term name
be: Назоў тэрміна

en: E-mail address
be: Адрас E-mail

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Last login
be: Апошні ўваход

en: Severity
be: Прыярытэт

en: Field name
be: Назва поля

en: Global settings
be: Усеагульныя налады

en: Fields
be: Палі

en: Widget type
be: Тып віджэта

en: Contains
be: Утрымлівае

en: Is less than
be: меньш

en: Is less than or equal to
be: меньш альбо роўна

en: Is equal to
be: роўна

en: Is greater than or equal to
be: больш альбо роўна

en: Is greater than
be: больш

en: Is not equal to
be: няроўна

en: Count
be: Колькасць

en: Overridden
be: Адменена

en: Mode
be: Лад

en: Normal
be: Нармальны

en: Warning
be: Увага

en: active
be: актыўны

en: Items
be: Элементы

en: Last update
be: Апошняе абнаўленне

en: %time ago
be: %time таму

en: Nodes
be: Матэрыялы

en: sources
be: крыніцы

en: Advanced
be: Дадаткова

en: Performance
be: Прадукцыйнасць

en: Width
be: Шырыня

en: This field is required.
be: Абавязковае поле.

en: Maximum
be: Максімум

en: Medium
be: Сярэдні

en: Media
be: Мультымедыя

en: Plain text
be: Просты тэкст

en: help
be: даведка

en: Caching
be: Кэшаванне

en: Month
be: Месяц

en: Widget
be: Віджэт

en: End Date
be: Дата Заканчэння

en: System
be: Сістэма

en: Current
be: Бягучы

en: Code
be: Код

en: Owner
be: Уладальнік

en: OR
be: АЛЬБО

en: security
be: бяспека

en: node
be: матэрыял

en: General
be: Агульны

en: Method
be: Метад

en: Egypt
be: Егіпет

en: Namibia
be: Намібія

en: Israel
be: Ізраіль

en: Iran
be: Іран

en: New Zealand
be: Новая Зеландыя

en: Tonga
be: Тонга

en: Cuba
be: Куба

en: Brazil
be: Бразілія

en: Chile
be: Чылі

en: Paraguay
be: Парагвай

en: Jamaica
be: Ямайка

en: Japan
be: Японія

en: Libya
be: Лівія

en: Navajo
be: Навая

en: Poland
be: Польша

en: Portugal
be: Партугалія

en: Singapore
be: Сінгапур

en: Turkey
be: Турцыя

en: Day
be: Дзень

en: Table
be: Табліца

en: Now
be: Зараз

en: Start date
be: Дата пачатку

en: End date
be: Дата заканчэння

en: Verbose
be: Шматслоўны

en: Maximum alias length
be: Максімальная даўжыня аліасу

en: Configuration
be: Налады

en: !time ago
be: !time таму

en: Other
be: Іншыя

en: Text color
be: Колер  тэксту

en: Basic
be: Асноўны

en: Repeat
be: Паўтарыць

en: Role
be: Роля

en: User login
be: Уваход для карыстальнікаў

en: Add new comment
be: Дадаць каментар

en: String
be: Радок

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Referrer
be: Адпраўнік

en: Site off-line message
be: Паведамленне, што паказваецца, калі сайт знаходзіцца офлайн.

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
be: @site у рэжыме абслугоўвання. Мы хутка вернемся. Дзякуй за разуменне.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
be: Паведамленьне да паказу карыстальнікам, калі сайт адлучаны.

en: Both
be: Абодва(едзве)

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Save changes
be: Захаваць змены

en: access denied
be: дасяг забаронены

en: Cache
be: Кэш

en: Argument
be: Аргумент

en: Anonymous
be: Ананім

en: Edit view
be: Рэдактыраваць выгляд

en: Administer views
be: Кіраваць відамі

en: Default Views
be: Прадвызначаныя выгляды

en: Ascending
be: Узыходны

en: Descending
be: Зыходны

en: Arguments
be: Аргументы

en: Filters
be: Фільтры

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Exposed Filters
be: Прадастаўленыя фільтры

en: Order
be: Парадак

en: Recent comments
be: Апошнія каментары

en: Node: ID
be: Допіс: ID

en: Random
be: Выпадкова

en: Uncategorized
be: Без катэгорыі

en: Plain
be: Звычайны

en: Integer
be: Цэлае

en: IP Address
be: IP Адрэса

en: Last checked
be: Апошняя праверка

en: false
be: ня слушна

en: true
be: слушна

en: Profile
be: Профіль

en: Term description
be: Апісанне тэрміна

en: fields
be: палі

en: Save settings
be: Захаваць налады

en: Datestamp
be: Адзнака часу

en: Operation
be: Аперацыя

en: reply
be: адказаць

en: Duration
be: Працягласць

en: Tracker
be: Сачыльнік

en: Defaults
be: Прадвызначаныя

en: Server settings
be: Налады сэрвераў

en: Germany
be: Германія

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Created date
be: Дата стварэння

en: Updated date
be: Дата абнаўлення

en: comments
be: каментары

en: Default language
be: Прадвызначаная мова

en: Delete rule
be: Выдаліць правіла

en: Rules
be: Правілы

en: Afghanistan
be: Афганістан

en: Albania
be: Албанія

en: Algeria
be: Алжыр

en: American Samoa
be: Амерыканскае Самоа

en: Andorra
be: Андора

en: Angola
be: Ангола

en: Anguilla
be: Ангілья

en: Antarctica
be: Антарктыда

en: Antigua and Barbuda
be: Антыгуа і Барбуда

en: Argentina
be: Аргентына

en: Armenia
be: Арменія

en: Aruba
be: Аруба

en: Australia
be: Аўстралія

en: Austria
be: Аўстрыя

en: Azerbaijan
be: Азербайджан

en: Bahamas
be: Багамскія выспы

en: Bahrain
be: Бахрэйн

en: Bangladesh
be: Бангладэш

en: Barbados
be: Барбадос

en: Belarus
be: Беларусь

en: Belgium
be: Бельгія

en: Belize
be: Беліз

en: Benin
be: Бенін

en: Bermuda
be: Бермудскія астравы

en: Bhutan
be: Бутан

en: Bolivia
be: Балівія

en: Bosnia and Herzegovina
be: Боснія і Герцагавіна

en: Botswana
be: Батсвана

en: Bouvet Island
be: Буве востраў

en: Brunei
be: Брунэй

en: Bulgaria
be: Балгарыя

en: Burkina Faso
be: Буркіна Фасо

en: Burundi
be: Бурундзі

en: Cambodia
be: Камбоджа

en: Cameroon
be: Камерун

en: Canada
be: Канада

en: Cape Verde
be: Каба-Вэрдэ

en: Cayman Islands
be: Кайманавы выспы

en: Central African Republic
be: Цэнтральна-Афрыканская Рэспубліка

en: Chad
be: Чад

en: China
be: Кітай

en: Christmas Island
be: Востраў Ражства

en: Cocos (Keeling) Islands
be: Какосавыя астравы

en: Colombia
be: Калумбія

en: Comoros
be: Каморскія астравы

en: Cook Islands
be: Астравы Кука

en: Costa Rica
be: Коста-Рыка

en: Cyprus
be: Кіпр

en: Czech Republic
be: Чэхія

en: Denmark
be: Данія

en: Djibouti
be: Джыбуці

en: Dominica
be: Дамініка

en: Dominican Republic
be: Дамініканская Рэспубліка

en: Ecuador
be: Эквадор

en: El Salvador
be: Сальвадор

en: Equatorial Guinea
be: Экватарыяльная Гвінея

en: Eritrea
be: Эрытрэя

en: Estonia
be: Эстонія

en: Ethiopia
be: Эфіопія

en: Faroe Islands
be: Фарэрскія выспы

en: Finland
be: Фінляндыя

en: France
be: Францыя

en: French Guiana
be: Французская Гвіяна

en: French Polynesia
be: Французская Палінезія

en: Gabon
be: Габон

en: Gambia
be: Гамбія

en: Georgia
be: Грузія

en: Ghana
be: Гана

en: Gibraltar
be: Гібралтар

en: Greece
be: Грэцыя

en: Greenland
be: Грэнландыя

en: Grenada
be: Грэнада

en: Guadeloupe
be: Гвадэлупа

en: Guam
be: Гуам

en: Guatemala
be: Гватэмала

en: Guinea
be: Гвінея

en: Guinea-Bissau
be: Гвінея-Бісаў

en: Guyana
be: Гаяна

en: Haiti
be: Гаіці

en: Heard Island and McDonald Islands
be: Востраў Херд і Астравы Макдоналд

en: Honduras
be: Гандурас

en: Hungary
be: Вугоршчына

en: Iceland
be: Ісландыя

en: India
be: Індыя

en: Indonesia
be: Інданэзія

en: Iraq
be: Ірак

en: Ireland
be: Ірландыя

en: Italy
be: Італія

en: Jordan
be: Іарданія

en: Kazakhstan
be: Казахстан

en: Kenya
be: Кенія

en: Kiribati
be: Кірыбаці

en: Kuwait
be: Кувейт

en: Kyrgyzstan
be: Кыргызстан

en: Laos
be: Лаос

en: Latvia
be: Латвія

en: Lebanon
be: Ліван

en: Lesotho
be: Лесота

en: Liberia
be: Ліберыя

en: Liechtenstein
be: Ліхтэнштэйн

en: Lithuania
be: Літва

en: Luxembourg
be: Люксембург

en: Madagascar
be: Мадагаскар

en: Malawi
be: Малаві

en: Malaysia
be: Малайзія

en: Maldives
be: Мальдывы

en: Mali
be: Малі

en: Malta
be: Мальта

en: Marshall Islands
be: Маршалавы Астравы

en: Martinique
be: Марцініка

en: Mauritania
be: Маўрытанія

en: Mauritius
be: Маўрыкій

en: Mayotte
be: Майотта

en: Mexico
be: Мексіка

en: Micronesia
be: Мікранэзія

en: Moldova
be: Малдова

en: Monaco
be: Манака

en: Mongolia
be: Манголія

en: Montserrat
be: Монтсеррат

en: Morocco
be: Марока

en: Mozambique
be: Мазамбік

en: Myanmar
be: М'янма

en: Nauru
be: Наўру

en: Nepal
be: Непал

en: Netherlands
be: Нідэрланды

en: Netherlands Antilles
be: Антыльскія выспы

en: New Caledonia
be: Новая Каледонія

en: Nicaragua
be: Нікарагуа

en: Niger
be: Нігер

en: Nigeria
be: Нігерыя

en: Niue
be: Ніуэ

en: Norfolk Island
be: Востраў Норфалк

en: North Korea
be: Паўночная Карэя

en: Northern Mariana Islands
be: Паўночныя Марыянскія астравы

en: Norway
be: Нарвегія

en: Oman
be: Аман

en: Pakistan
be: Пакістан

en: Palau
be: Палау

en: Panama
be: Панама

en: Papua New Guinea
be: Папуа — Новая Гвінея

en: Peru
be: Перу

en: Philippines
be: Філіпіны

en: Puerto Rico
be: Пуэрта-Рыка

en: Qatar
be: Катар

en: Reunion
be: Рэюньён

en: Romania
be: Румынія

en: Russia
be: Расія

en: Rwanda
be: Руанда

en: Samoa
be: Самоа

en: San Marino
be: Сан-Марына

en: Saudi Arabia
be: Саудаўская Аравія

en: Senegal
be: Сенегал

en: Seychelles
be: Сейшэльскія астравы

en: Sierra Leone
be: Сьерра-Леонэ

en: Slovakia
be: Славакія

en: Slovenia
be: Славенія

en: Solomon Islands
be: Саламонавы Астравы

en: Somalia
be: Самалі

en: South Africa
be: Паўдневая Афрыка

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
be: Паўднёвая Джорджыя і Паўднёвыя Сэндвічавыя астравы

en: Spain
be: Іспанія

en: Sri Lanka
be: Шры-Ланка

en: Sudan
be: Судан

en: Suriname
be: Сурынам

en: Svalbard and Jan Mayen
be: Шпіцберген і Востраў Ян-Маен

en: Swaziland
be: Свазіленд

en: Sweden
be: Швецыя

en: Switzerland
be: Швейцарыя

en: Syria
be: Сірыя

en: Taiwan
be: Тайвань

en: Tajikistan
be: Таджыкістан

en: Tanzania
be: Танзанія

en: Thailand
be: Тайланд

en: Togo
be: Тога

en: Tokelau
be: Такелаў

en: Trinidad and Tobago
be: Трынідад і Табага

en: Tunisia
be: Туніс

en: Turkmenistan
be: Туркменістан

en: Turks and Caicos Islands
be: Цёркс і Кайкас

en: Tuvalu
be: Тувалу

en: Uganda
be: Уганда

en: Ukraine
be: Украіна

en: United Arab Emirates
be: Аб'яднаныя Арабскія Эміраты

en: United Kingdom
be: Вялікабрытанія

en: United States
be: ЗША

en: United States Minor Outlying Islands
be: Злучаныя Штаты Амерыкі Знешнія малыя астравы

en: Uruguay
be: Уругвай

en: Uzbekistan
be: Узбекістан

en: Vanuatu
be: Вануату

en: Venezuela
be: Венесуэла

en: Wallis and Futuna
be: Уоліс і Футуна

en: Yemen
be: Йемен

en: Zambia
be: Замбія

en: Zimbabwe
be: Зімбабвэ

en: Full name
be: Поўнае імя

en: Table prefix
be: Прэфікс табліцы

en: Database username
be: Імя карыстальніка базы дадзеных

en: Database password
be: Пароль для карыстальніка базы дадзеных

en: Database name
be: Назва базы дадзеных

en: Port
be: Порт

en: Size of textfield
be: Памер тэкставага поля

en: Authoring information
be: Інфармацыя пра аўтара

en: Hidden
be: Схаваць

en: Show
be: Паказаць

en: Change
be: Змяніць

en: Arabic
be: Арабская

en: English
be: Ангельская

en: French
be: Французская

en: Italian
be: Італьянская

en: Spanish
be: Гішпанская

en: Japanese
be: Японская

en: Korean
be: Карэйская

en: Edit term
be: Рэдагаваць тэрмін

en: Week of @date
be: Тыдзень @date

en: Feeds
be: Жывільнікі

en: Sources
be: Крыніцы

en: 1 item | @count items
be[0]: 1 пункт
be[1]: @count пунктаў(ы)

en: Pager position
be: Пазіцыя Гартальніка

en: ‹ previous
be: ‹ папярэдняя

en: next ›
be: наступная ›

en: View user profile.
be: Прагляд профіля карыстальніка.

en: Full text
be: Поўны тэкст

en: Source
be: Крыніца

en: Date/Time
be: Дата/Час

en: Select a date
be: Выбраць дату

en: The changes have been saved.
be: Змены былі захаваныя.

en: Select all rows in this table
be: Выбраць усе радкі з гэтай табліцы

en: Deselect all rows in this table
be: Адмяніце ўсе радкі ў гэтай табліцы

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: Your search yielded no results
be: Пошук не даў вынікаў

en: Front page
be: Галоўная старонка

en: Request new password
be: Запытаць новы пароль

en: unlimited
be: неабмежавана

en: Replacement patterns
be: Замена шаблонаў

en: Languages
be: Мовы

en: Features
be: Функцыі

en: Publishing options
be: Налады публікацыі

en: Spam control
be: Абарона ад спаму

en: Configure block
be: Ладзіць блок

en: Site's time zone
be: Часавы пояс сайта

en: Date's time zone
be: Часавы пояс даты

en: No time zone conversion
be: Без уліку часовай зоны

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

en: Second
be: Секунда

en: Select list
be: Выпадаючы спіс

en: Text field
be: Текставае поле

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
be: Даты без пагадзіннай дэталізацыі не павінны выкарыстоўваць любую апрацоўку часовога поясу.

en: Granularity
be: Ступень дэталізацыі

en: Time zone handling
be: Апрацоўка часавога поясу

en: Date field
be: поле Даты

en: Entity
be: Сутнасць

en: AND
be: І

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Negate
be: Звярнуць

en: Empty
be: Пусты

en: Existing system path
be: Існуючы сістэмны шлях

en: Greater than
be: Знак "болей за"

en: Less than
be: Знак "меней за"

en: any
be: любы

en: Days
be: Дні

en: Log out
be: Выйсці

en: views
be: выгляды

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Create new account
be: Стварыць новы рахунак

en: Seconds
be: Секунды

en: warning
be: папераджэньне

en: Site information
be: Інфармацыя пра сайт

en: Blocked
be: Заблакавана

en: critical
be: крытычны

en: open
be: адчыненае

en: Parent term
be: Бацькоўскі тэрмін

en: Parent terms
be: Бацькоўскія тэрміны

en: Forums
be: Форумы

en: revert
be: адкат

en: Revision
be: Версія

en: The specified passwords do not match.
be: Уведзеныя паролі не супадаюць.

en: Permissions
be: Правы

en: Date created
be: Дата стварэння

en: Testing
be: Тэставанне

en: Standard
be: Стандарт

en: Interval
be: Інтэрвал

en: Aland Islands
be: Аландскія астравы

en: Fiji
be: Фіджы

en: Falkland Islands
be: Фолклендскія выспы

en: Saint Kitts and Nevis
be: Сент-Кітс і Невіс

en: South Korea
be: Паўднёвая Карэя

en: Saint Lucia
be: Сент-Люсія

en: Saint Helena
be: Востраў Святой Алены

en: Sao Tome and Principe
be: Сан-Тамэ і Прынсіпі

en: French Southern Territories
be: Францускія Паўднёвыя Тэрыторыі

en: Saint Vincent and the Grenadines
be: Сэнт-Вінсэнт і Грэнадыны

en: British Virgin Islands
be: Брытанскія Віргінскія астравы

en: U.S. Virgin Islands
be: Амерыканскія Віргінскія астравы

en: Vietnam
be: Вьетнам

en: Guernsey
be: Гернсі

en: Jersey
be: Востраў Джэрсі

en: Not published
be: Не апублікаваны

en: Menu settings
be: Налады меню

en: Color scheme
be: Схема колераў

en: Unformatted
be: Неадфарматавана

en: New comments
be: Новыя каментары

en: Plural
be: Множны

en: image
be: малюнак

en: <Hidden>
be: -Схавана-

en: Revision of %title from %date
be: Вэрсыя %title ад %date

en: Action '%action' added.
be: Дзеянне '%action' дададзена.

en: Remove orphaned actions
be: Прыбраць пашкоджаныя дзеянні

en: Themes
be: Тэмы

en: Translations
be: Пераклады

en: comment
be: каментар

en: Unpublished
be: Неапублікавана

en: !name field is required.
be: !name – абавязковае поле.

en: You are here
be: Вы тут

en: Processing
be: Апрацоўка

en: Finished
be: Завершана

en: disable
be: адключыць

en: Line break converter
be: Канвэртэр канцоў радкоў (ператварае перанос радка ў тэг BR)

en: date
be: дата

en: File upload error. Could not move uploaded file.
be: Памылка запампоўкі. Немагчыма перасунуць запампаваны файл.

en: Shortcuts
be: Хуткія спасылкі

en: Default value
be: Прадвызначанае значэнне

en: Timezone
be: Гадзінны пояс

en: The specified date is invalid.
be: Няправільная дата

en: Slogan
be: Слёган

en: Apply
be: Ужыць

en: Please wait...
be: Калі ласка, пачакайце...

en: Select
be: Выбраць

en: Go to first page
be: Да першай старонкі

en: Go to last page
be: Да апошняй старонкі

en: Go to page @number
be: Перайсці на старонку @number

en: Enter the terms you wish to search for.
be: Увядзіце ключавыя словы для пошуку.

en: British Indian Ocean Territory
be: Брытанская тэрыторыя Індыйскага акіяна

en: Croatia
be: Харватыя

en: Macedonia
be: Македонія

en: Pitcairn
be: Астравы Піткэрн

en: Western Sahara
be: Заходняя Сахара

en: Internationalization
be: Інтэрнацыяналізацыя

en: Translation
be: Пераклад

en: Translation status
be: Статус перакладу

en: Save blocks
be: Захаваць блокі

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
be: Калі абраны PHP-рэжым, увядзіце PHP-код паміж %php. Увага: выкананне некарэктнага PHP-кода можа пашкодзіць Ваш сайт.

en: Menus
be: Меню

en: A valid date is required for %title.
be: Неабходна ўказаць дапушчальнае значэнне даты ў поле %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
be: Date API, які можа выкарыстоўвацца іншымі модулямі.

en: The Strtotime default value is invalid.
be: Прадвызначанае значэнне Strtotime направільнае.

en: Relative
be: Адносны

en: Above
be: Вышэй

en: Within
be: Пасярод

en: Position of date part labels
be: Размяшчэнне цэтлікаў часткі даты

en: User's time zone
be: Часавы пояс карыстальніка

en: @min and @max
be: @min і @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
be: Захоўваць дату ў базе дадзеных у ISO фармаце, рекамендавана для гістарычных ці няпоўных дат.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
be: Захоўваць дату ў базе дадзеных як поле даты/часу, рекамендавана для захавання поўнай версіі даты і часу, якія могуць патрабаваць канвертацыі часавага пояса.

en: Date Popup
be: Date Popup (Выкідная Дата)

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
be: Задзейнічаны запыт выплыўных календароў і віджэтаў ўвода часу для абірання дат і часоў.

en: Until
be: Пакуль

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
be: Date Repeat API выкарыстоўваецца, каб падлічыць колькасць паўтаральных дат і час па правілах iCal.

en: Default time zone
be: Прадвызначаны часавы паяс

en: Add another item
be: Дадаць іншы элемент

en: Manage fields
be: Кіраваць палямі

en: Add field
be: Дадаць поле

en: Text area
be: Тэкставая вобласць

en: Used in
be: Выкарыстоўваецца ў

en: Title (no link)
be: Загаловак

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Minimum
be: Мінімум

en: Precision
be: Дакладнасць

en: Permalink
be: Пастаянная спасылка

en: Form
be: Форма

en: 1 minute
be: 1 хвіліна

en: Permission
be: Дазвол

en: Grid
be: Сетка

en: Hide
be: Схаваць

en: Date range
be: Дыяпазон даты

en: debug
be: адладка

en: Profiles
be: Профілі

en: URL path settings
be: Наладкі шляху

en: @user's picture
be: @user малюнак карыстальніка

en: Space
be: Прабел

en: Page not found
be: Старонка ня знойдзеная

en: Automatic alias
be: Аўтаматычны адрас

en: Character case
be: Выпадковы сімвал

en: Change to lower case
be: Змяняць у ніжні рэгістр

en: Language neutral
be: Нейтральная мова

en: More help
be: Дадатковая дапамога

en: Account blocked
be: Рахунак заблакаваны

en: Change layout
be: Змяніць размеркаванне

en: info
be: Інфармацыя

en: « first
be: « першая

en: last »
be: апошняя »

en: Loading
be: Загружаецца

en: The directory %directory is not writable
be: Дырэкторыя %directory: запіс забаронены.

en: Restore
be: Аднавіць

en: Aggregator
be: Агрэгатар

en: Context
be: Кантэкст

en: Book navigation
be: Навігацыя па падшыўцы

en: Pager
be: Гартальнік

en: Taxonomy vocabulary
be: Слоўнік таксаноміі

en: 1 year | @count years
be[0]: 1 год
be[1]: @count гадоў

en: 1 week | @count weeks
be[0]: 1 тыдзень
be[1]: @count тыдні
be[2]: @count тыдняў

en: 1 min | @count min
be[0]: 1 хвіліна
be[1]: @count хв.

en: 1 sec | @count sec
be[0]: 1 секунда
be[1]: @count сек.

en: Palestinian Territory
be: Палесціна

en: Vatican
be: Ватыкан

en: Bulgarian
be: Балгарская

en: Croatian
be: Харвацкая

en: Czech
be: Чэшская

en: Danish
be: Дацкая

en: Dutch
be: Галандская

en: Finnish
be: Фінская

en: German
be: Нямецкая

en: Greek
be: Грэцкая

en: Hebrew
be: Габрэйская

en: Hungarian
be: Вугорская

en: Indonesian
be: Інданезійская

en: Polish
be: Польская

en: Romanian
be: Румынская

en: Russian
be: Руская (тэрарысты)

en: Slovak
be: Славацкая

en: Swedish
be: Швецкая

en: Turkish
be: Турэцкая

en: contains
be: утрымлiвае

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Edit rule
be: Рэдагаваць правіла

en: Print
be: Друк

en: The file could not be created.
be: Немагчыма стварыць файл.

en: Locked
be: Зачынены

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
be: Інструкцыі па змене пароля дасланыя карыстальніку %name на %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
be: %mail не з’яўляецца слушным адрасам электроннай пошты.

en: Account
be: Акаўнт

en: Data
be: Дадзенныя

en: Node count
be: Падлік вузлоў

en: Finish
be: Скончана

en: Default order
be: Парадак па змоўчанні

en: Default format
be: Прадвызначаны фармат

en: Number of views
be: Колькасьць праглядаў

en: Or
be: Або

en: Tags:
be: Тэмы:

en: About
be: Аб

en: Case sensitive
be: З улікам рэгістру

en: Database host
be: Хост сервера базы дадзеных

en: Install profile
be: Усталяваць прафайл.

en: Default theme
be: Звычайная тэма

en: sort by @s
be: Сартаваць па @s

en: and
be: і

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
be: Перапауненне стэка: вельмі шмат выклікаў actions_do(). Спыненне, каб папярэдзіць бясконцае паўтарэнне.

en: Action %action saved.
be: Дзеянне %action захаванае.

en: After saving a new comment
be: Пасля захавання новага каментара

en: After deleting a comment
be: Пасля выдалення каментара

en: Banned IP address %ip
be: Заблакаваны IP-адрас %ip

en: After deleting a term
be: Пасля выдалення тэрміна

en: Popup
be: Выкідны

en: - Select -
be: - Выбраць -

en: Content language
be: Мова змесціва

en: Add @type
be: Дадаць @type

en: Lithuanian
be: Літоўская

en: Parent comment
be: Бацькоўскі камэнтар

en: Text to display
be: Паказваць тэкст

en: field
be: поле

en: nodes
be: матар'ялы

en: clone
be: клянаваць

en: Translate
be: Перакласці

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
be: Імпарт праваліўся: немагчыма прачытаць файл перакладу %filename.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: чаканае "msgstr" ня знойдзена ў радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: чаканае "msgstr_plural" ня знойдзена ў радку %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае сінтаксічную памылку ў радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: непрадбачанае "msgid" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: непрадбачанае "msgstr[]" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: нечаканае "msgstr" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: нечаканы тэкст у радку %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
be: Файл перакладу %filename раптоўна сконьчваецца на радку %line.

en: Time ago
be: У мінулым часе

en: Create @name
be: Стварыць @name

en: Sort direction
be: Напрамак сартавання

en: Effect
be: Вынік

en: Show @count value(s)
be: Паказаць @count значэнне(і,яў)

en: Error message
be: Паведамленне пра памылку

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
be: Па меркаваннях бяспекі, ваш файл быў перайменаваны ў %filename.

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: notice
be: паведамленне

en: User account
be: Рахунак карыстальніка

en: 1 month | @count months
be[0]: 1 месяц
be[1]: @count мес.

en: done
be: зроблена

en: Custom format
be: Асабіста наладжаны фармат

en: Drupal core
be: Ядро Drupal

en: Password field is required.
be: Поле ўводу пароля абавязковае

en: Display type
be: Тып паказу

en: Confirm password
be: Пацвердзіць пароль

en: export
be: экспартаваць

en: Backup and Migrate
be: Бэкап і Міграцыя

en: Backup the database.
be: Бэкап базы дадзеных.

en: Saved Backups
be: Захаваныя Бэкапы.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
be: Дзякуй за рэгістрацыю. Ваш рахунак чакае разгляду адміністратарам сайта.<br />Вам высланы ліст з далейшымі інструкцыямі па эл. пошце на ваш адрас.

en: Congo (Kinshasa)
be: Конга

en: Congo (Brazzaville)
be: Конга

en: Ivory Coast
be: бераг Слановай Косці

en: Hong Kong S.A.R., China
be: Ганконг, спецыяльны адміністрацыйны раён Кітая

en: Isle of Man
be: Востраў Мэн

en: Montenegro
be: Чарнагорыя

en: Macao S.A.R., China
be: Макао

en: Saint Pierre and Miquelon
be: Сен-П'ер і Мікелон

en: Serbia
be: Сербія

en: Afar
be: Афарская

en: Somali
be: Самалі

en: Komi
be: Комі

en: Run cron
be: Запусціць крон

en: Run updates
be: Замацаваць абнаўленні

en: Warning message
be: Папярэджанне

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
be: Паведамленне бяспекі: Немагчыма зрабіць запіс у .htaccess файл. Калі ласка стварыце .htaccess файл у вашай %directory дырэкторыі які будзе змяшчаць наступныя радкі: <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
be: Указаны файл файл %file не можа быць скапіяваны, таму што файла з такім іменем не існуе. Калі ласка, праверце правільнасць імя файла.

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
be: Выбраны файл %file не быў скапіраваны, бо ен можа перапісаць сам сабе.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
be: Файл %file не можа быць захаваны, бо ён перавышае
    максімальны дапушчальны памер для загрузкі %maxsize.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
be: Файл %file ня можа быць захаваны: загрузка не была скончана.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
be: Невядомая памылка. Файл %file ня можа быць захаваны.

en: The specified file %name could not be uploaded.
be: Абраная файл %name не можа быць загружаны.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
be: Імя файла пустое. Калі ласка, пазначце імя файла.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
be: Дазволеныя файлы з наступнымі пашырэннямі: %files

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
be: Памер файлу %filesize перавышае максімальны памер %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
be: Файл %filesize, які будзе перавышаць ваш ліміт дыска %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
be: Дазволены толькі наступныя фарматы для малюнкаў: JPEG, PNG, GIF

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
be: Здымак быў зменены, каб адпавядаць межам максімальна дапушчальных памераў %dimensions пікселяў.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
be: Малюнак занадта вялікі; максімальны памер - %dimensions пікселяў.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
be: Малюнак занадта маленькі; мінімальны памер - %dimensions пікселяў.

en: The file %path was not deleted, because it does not exist.
be: Файл %path не быў выдалены, таму што ён не існуе.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
be: Памылка загрузкі. Не магу перамясціць загружаны файл %file да месца прызначэння %destination.

en: No link
be: Няма спасылкі

en: Database port
be: Порт базы дадзеных

en: Save and continue
be: Захаваць і працягнуць інсталяцыю

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
be: Гэтыя наладкі патрэбныя толькі для некаторых сайтаў. Калі вы не ўпэўненыя, пакіньце значэнні па змоўчанні або пракансультуйцеся з вашым хостынг-правайдэрам.

en: If your database is located on a different server, change this.
be: Калі ваша база дадзеных знаходзіцца на іншым серверы, памяняйце гэта значэнне.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
be: Калі ваш сервер базы дадзеных выкарыстоўвае нестандартны пор, устаўце нумар парта

en: Database port must be a number.
be: Порт базы дадзеных павінны быць у выглядзе лічбы.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
be: <p>Прабелы дазволены; пунктуацыя забаронена, акрамя дэфісаў і падкрэсленняў</p>

en: IP address
be: IP адрас

en: Autocomplete matching
be: Аўтадапаўненне супадзенняў

en: Starts with
be: Пачынаецца з

en: Timor-Leste
be: Тымор-Лешти

en: Primary tabs
be: Першасныя табы

en: Secondary tabs
be: Другасныя табы

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўненьне

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
be: Здарылася памылка выбара варыянтаў. Калі ласка, звяжыцеся з адміністратарам рэсурса.

en: Illegal choice %choice in !name element.
be: Не дазволены %choice у элеменце !name.

en: Not writable
be: Не даступны для запісу

en: Decimal point
be: Дзесятковая коска

en: Custom date format
be: Уласны фармат даты

en: Book outline
be: Структура кнігі

en: Revision information
be: Перагляд інфармацыі

en: interval
be: дыяпазон

en: Comma
be: Коска

en: The comment you are replying to does not exist.
be: Каментар, на які Вы намагаецеся адказаць, болей не існуе

en: MIME type
be: Тып MIME

en: Undated
be: без даты

en: Toolbar
be: Панэль прылад (toolbar)

en: Upload date
be: Дата загрузкі

en: Title plus teaser
be: Назва і цвялілка

en: Dashboard
be: Панэль інструментаў

en: View link
be: Паглядзець спасылку

en: The size of the file.
be: Памер файла.

en: The MIME type of the file.
be: Файл тыпа MIME.

en: Delete link
be: Выдаліць спасылку

en: locale
be: лакалізацыя

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
be: Абраны набор інструментаў для апрацоўкі малюнкаў %toolkit не можа карэктна апрацаваць %function.

en: Administration pages
be: Адміністрацыйныя старонкі

en: Currently using !item !version
be: У дадзены момант выкарыстоўваецца !item !version

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
be: На сайце адбылася раптоўная памылка. Калі ласка, паспрабуйце пазней.

en: Hindi
be: Хіндзі

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
be: Карыстальнік %name скарыстаўся аднаразовай спасылкай для ўваходу ў сістэму %timestamp.

en: Date year range
be: Дыяпазон года ў даце

en: Format: @date
be: Фармат: @date

en: date ical
be: дата інтэрнэт календара

en: The dates are invalid.
be: Няправільныя даты.

en: Repeats
be: Паўторы

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
be: !repeats_every_interval !date_order !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
be: !repeats_every_interval кожны !day_of_week

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
be: !repeats_every_interval !month_days !month_names(а,я)

en: !repeats_every_interval on !month_names
be: !repeats_every_interval !month_names(а,я)

en: !repeats_every_interval !count times
be: !repeats_every_interval !count раз(а,ы)

en: !repeats_every_interval until !until_date
be: !repeats_every_interval да !until_date

en: !repeats_every_interval except !except_dates
be: !repeats_every_interval акрамя !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
be: !repeats_every_interval , дзе тыдзень пачынаецца з !day_of_week

en: every week | every @count weeks
be[0]: кожны тыдзень
be[1]: кожныя @count тыдні(я,яў)

en: every month | every @count months
be[0]: кожны месяц
be[1]: кожныя @count месяцы(а,аў)

en: every year | every @count years
be[0]: кожны год
be[1]: кожныя @count гады(оў)

en: every day | every @count days
be[0]: кожны дзень
be[1]: кожныя @count дні, дзён

en: Add link
be: Дадаць спасылку

en: No fields available.
be: Няма даступных палёў.

en: After saving new content
be: Пасля захавання новага змесціва

en: After deleting content
be: Пасля выдалення змесціва

en: Vertical Tabs
be: Вертыкальныя табы

en: Alias: @alias
be: Аліас: @alias

en: No alias
be: Няма псеўданіма

en: Initializing.
be: Распачынаецца.

en: An error has occurred.
be: Здарылася памылка.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
be: Калі ласка, прайдзіце на <a href="@error_url">старонку памылкі</a>

en: HTTP POST is required.
be: Патрабуецца HTTP POST.

en: 0 sec
be: 0 сэк.

en: form
be: анкета

en: Edit link
be: Рэдагаваць спасылку

en: Date field(s)
be: Поле(і) Даты

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
be: Метад працы з некалькімі палямі даты ў адном запыце.  Вяртае элементы толькі з адпаведнымі палямі даты (date = field_1 OR field_2), альбо толькі пазначаныя ва ўсіх абраных палях даты (date = field_1 AND field_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
be: Вы павіны выбраць хаця бы адно поле даты для гэтага фільтра.

en: Missing date fields!
be: Прапушчаны палі даты!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
be: (@field) <strong>Выстаўлены(ая, ае)</strong> @widget @format

en: alert
be: папярэджанне

en: emergency
be: надзвычайнае становішча

en: Broken handler @table.@field
be: Зламаны апрацоўшчык  @table.@field

en: Skipping broken view @view
be: Прапусцiць зламаны прагляд @view

en: Ajax callback for view loading.
be: Ajax callback для прагляду загрузкi

en: Changes cannot be made to a locked view.
be: Немагчыма дадаць змены да заблакаванага прагляду

en: The CSS class to apply to the link.
be: Назва CSS класа для умацаваньня да спасылкі.

en: Time ago (with "ago" appended)
be: У мінулым часе (з далучаным "мінулым")

en: Time span (with "ago/hence" appended)
be: Прамежак часу (з далучаным "у мінулым/з гэтага")

en: Display as link
be: Паказваць як спасылку

en: Reduce duplicates
be: Паменшыць дублікаты

en: Default settings for this view.
be: Наладкі змоўчання для гэтага выгляду.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
be: Паказаць выгляд як старонку з  URL і спасылкамі меню.

en: Display the view as a block.
be: Паказаць віды ў выглядзе блока.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
be: Дадаткі дададзеныя у іншыя паказы каб кратныя віды былі у адным і тым жа відзе.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
be: Паказаць віды ў выглядзе стужкі, напрыклад у выглядзе RSS стужкі.

en: Displays rows one after another.
be: Паказваць радкі па чарзе.

en: Displays rows as an HTML list.
be: Паказвае радкі у выглядзе  HTML спісу.

en: Displays rows in a grid.
be: Паказвае радкі ў сетцы.

en: Displays rows in a table.
be: Паказвае радкі ў табліцы.

en: The title of the comment.
be: Загаловак каментара.

en: Comment count
be: Колькасць каментароў

en: Comment status
be: Статус камэнтара

en: Display the comment with standard comment view.
be: Паказаць каментар у стандартным выглядзе.

en: Display the comment as RSS.
be: Паказаць каментар як RSS.

en: The title of the node.
be: Назва вузла.

en: The date the node was posted.
be: Дата размяшчэння вузла.

en: Updated year + month
be: Абноўлены год + месяц

en: Updated year
be: Абноўлены год

en: Updated month
be: Абноўлены месяц

en: Updated day
be: Абноўлены дзень

en: Updated week
be: Абноўлены тыдзень

en: Has new content
be: Мае новы змест

en: Poll
be: Апытанне

en: Links from
be: Спасылкі з

en: Links to
be: Спасылкі на

en: Total views
be: Увесь прагляд

en: Views today
be: Праглядаў сёння

en: Most recent view
be: Самыя апошнія прагляды

en: The user who visited the site.
be: Карыстальнік, які наведаў сайт.

en: The name of the file.
be: Імя файла.

en: The status of the file.
be: Статус файла.

en: The date the file was uploaded.
be: Дата, калі файл быў загружаны.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
be: Тэрміны таксаноміі прычэпленыя да вузлоў.

en: The user or author name.
be: Імя карыстальніка ці аўтара.

en: Language of the user
be: Мова карыстальніка

en: The user's picture, if allowed.
be: Выява карыстальніка, калі дазволена.

en: User ID from URL
be: ID карыстальніка з URL

en: User ID from logged in user
be: ID карыстальніка пасля аўтарызацыі

en: contact
be: кантакт

en: Restrict to the selected roles
be: Абмежаваць да абраных роляў

en: Display even if view has no result
be: Паказваць нават пры пустым выніку віда

en: @current of @max
be: @current з @max

en: Administration menu
be: Меню адміністратара

en: Language settings
be: Моўныя налады

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
be: Спроба запуска крона ў час, калі ен ужо працуе.

en: Cron run completed.
be: Праца крона скончана.

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: Catalan
be: Каталанская

en: Contact form
be: Форма кантакту

en: Drag to re-order
be: Перацягнуць для паўторнага заказу

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
be: Змены, зробленыя ў гэтай табліцы, не будуць захаваныя да адпраўкі формы.

en: The requested page could not be found.
be: Старонка, якую вы шукаеце, не можа быць знойдзена.

en: Requirements problem
be: Праблема з патрабаваннямі

en: Database configuration
be: Налады базы данных

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
be: Тып базы дадзеных, у якой будзе захоўвацца ваша інфармацыя сістэмы @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
be: Назва базы дадзеных, у якой будзе захоўвацца ваша інфармацыя сістэмы @drupal. База павінная ўжо быць створаная заранёў перад інсталяцыяй @drupal.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
be: Калі больш за адну сістэму выкарыстоўвае адну і тую ж базу дадзеных, устаўце прэфікс табліцы у выглядзе %prefix.

en: Select an installation profile
be: Выберыце профіль інсталяцыі.

en: Choose language
be: Выберыце мову

en: Learn how to install Drupal in other languages
be: Прагледзець інфармацыю пра інсталляцыю Drupal на іншых мовах.

en: (built-in)
be: (убудаваны)

en: No profiles available
be: Няма дасяжных прафайлаў.

en: Drupal already installed
be: Drupal ужо інсталляваны

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
be: <ul><li>Каб пачаць інсталяцыю спачатку, вы павінныя выдаліць дадзеныя з базы.</li><li>Каб інсталяваць сістэму ў іншую БД, памяняйце назву базы ў файле <em>settings.php</em> у дырэкторыі <em>sites</em>.</li><li>Каб правесьці апгрэйд версіі, запусціце скрыпт <a href="@base-url/update.php">update.php</a>.</li><li>Перайсці да <a href="@base-url">існуючага сайта</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
be: Ідзе інсталляцыя @drupal

en: The installation has encountered an error.
be: Інсталляцыя была спынена памылкай.

en: Configure site
be: Правіць наладкамі сайту

en: @drupal installation complete
be: Інсталяцыя @drupal

en: Installed %module module.
be: Усталяваны %module модуль.

en: Choose profile
be: Выбраць профіль

en: Verify requirements
be: Спраўдзь патрабаванні

en: Set up database
be: Усталяваць базу дадзеных

en: Set up translations
be: Усталяваць пераклады

en: Install site
be: Усталяваць сайт

en: Finish translations
be: Скончыць пераклады

en: Site e-mail address
be: E-mail адрас сайта

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
be: Аўтаматычна даты на гэтым сайце будуць паказаны ў абраным часавым паясе.

en: Update notifications
be: Абнавіць паведамленні

en: Check for updates automatically
be: Правяраць абнаўленні аўтаматычна

en: Removed orphaned action '%action' from database.
be: Пашкоджанае дзеянне '%action' выдалена з базы дадзеных.

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
be: Запуск крона перавысіў ліміт часу і быў прыпынены.

en: 1 byte | @count bytes
be[0]: 1 byte
be[1]: @count байт

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
be: !name не можа быць даўжэй, чым %max знакаў, але зараз %length знакаў больш.

en: Illegal choice %choice in %name element.
be: Памылка выбара варыянтаў наладак: %choice у %name.

en: Text group
be: Група тэкста

en: The language selected for import is not supported.
be: Абраная да імпарту мова не падтрымліваецца.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
be: Файл перакладу %filename ня мае загалоўку або яго загаловак пашкоджаны.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
be: Пераклад быў паспяхова імпартаваны. Ёсць %number толькі што перакладзеных радкоў, %update радкоў было абноўлена і %delete было выдалена.

en: Importing interface translations
be: Імпартуюцца пераклады інтэрфэйсу

en: Starting import
be: Старт імпарту

en: Error importing interface translations
be: Памылка з імпартаваннем перакладаў інтэрфэйсу

en: The %language language (%code) has been created.
be: Мова %language (%code) была створана.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
be: Імпартаваны %file у %locale: %number дадаў новыя радкі, %update абнавіў і %delete перанёс.

en: Exported %locale translation file: %filename.
be: Экспартаваны файл перакладу для мовы%locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
be: Пераклад экспартаваны ў файл %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
be: Абноўлены JavaScript файла перакладу для мовы %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
be: Створаны JavaScript файла перакладу для мовы %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
be: Быў выдалены пераклад JavaScript-файла для мовы %language, паколькі яшчэ не існуе перакладаў на гэтую мову.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
be: Адбылася памылка пры стварэнні перекладу JavaScript файла для мовы %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
be[0]: Адзін радок перакладу быў прапушчаны, так як ён змяшчае забаронены HTML код.
be[1]: Радкі перакладу, колькасцю @count , былі прапушчаны, так як яны змяшчаюць забаронены HTML код.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
be[0]: Для толькі што ўсталяваных модуляў быў імпартаваны адзін файл перакладу.
be[1]: Для толькі што ўсталяваных модуляў былі імпартаваны @count файлаў перакладу.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
be[0]: Для задзейнічаных модуляў быў імпартаваны адзін файл перакладу.
be[1]: Для задзейнічаных модуляў былі імпартаваны @count файлаў перакладу.

en: Abkhazian
be: Абхазская

en: Avestan
be: Авэстанская

en: Afrikaans
be: Афрыканс

en: Akan
be: Аканская

en: Amharic
be: Амгарская

en: Assamese
be: Асамізская

en: Avar
be: Аварская

en: Aymara
be: Аймарская

en: Azerbaijani
be: Азербайджанская

en: Bashkir
be: Башкірская

en: Belarusian
be: Беларуская

en: Bihari
be: Бігарская

en: Bislama
be: Бізламская

en: Bambara
be: Бамбарская

en: Bengali
be: Бенгальская

en: Tibetan
be: Тыбэцкая

en: Breton
be: Брэтонская

en: Bosnian
be: Баснійская

en: Chechen
be: Чачэнская

en: Chamorro
be: Чаморская

en: Corsican
be: Карсіканская

en: Cree
be: Крыцкая

en: Old Slavonic
be: Стараславянская

en: Chuvash
be: Чувашскі

en: Welsh
be: Вэльская

en: Maldivian
be: Мальдыўская

en: Bhutani
be: Бутанская

en: Ewe
be: Эўская

en: Esperanto
be: Эспэранта

en: Estonian
be: Эстонская

en: Basque
be: Баская

en: Persian
be: Персідская

en: Fulah
be: Фула

en: Faeroese
be: Фароская

en: Frisian
be: Фрызійская

en: Irish
be: Ірландская

en: Scots Gaelic
be: Гэльская (Шатландыя)

en: Galician
be: Галіцыйская

en: Guarani
be: Гўаранійская

en: Gujarati
be: Гуджарацкая

en: Manx
be: Манкс

en: Hausa
be: Гаўза

en: Hiri Motu
be: Гіры Моту

en: Armenian
be: Армянская

en: Herero
be: Герэра

en: Interlingua
be: Інтэрлінгуа

en: Interlingue
be: Інтэрлінгуэ

en: Igbo
be: Ігба

en: Inupiak
be: Інупяк

en: Icelandic
be: Ісландская

en: Inuktitut
be: Інуктытут

en: Javanese
be: Яванская

en: Georgian
be: Грузінская

en: Kongo
be: Кангалезкая

en: Kikuyu
be: Кікую

en: Kwanyama
be: Кван'яма

en: Kazakh
be: Казахская

en: Greenlandic
be: Грэнландская

en: Cambodian
be: Камбаджыйская

en: Kannada
be: Каннада

en: Kanuri
be: Кануры

en: Kashmiri
be: Кашмірская

en: Kurdish
be: Курдская

en: Cornish
be: Корнішская

en: Latin
be: Латынь

en: Luxembourgish
be: Люксембургская

en: Luganda
be: Луганда

en: Lingala
be: Лінгала

en: Laothian
be: Лаоская

en: Latvian
be: Латышская

en: Malagasy
be: Малагазы

en: Marshallese
be: Маршалезкая

en: Macedonian
be: Македонская

en: Malayalam
be: Малаяламская

en: Mongolian
be: Мангольская

en: Moldavian
be: Малдоўская

en: Marathi
be: Мараты

en: Malay
be: Малайская

en: Maltese
be: Мальтэзкая

en: Burmese
be: М'янмарская

en: North Ndebele
be: Паўночная Н'дэбелэ

en: Nepali
be: Непальская

en: Ndonga
be: Н'гонда

en: Norwegian Bokmål
be: нарвежскі букмол

en: Norwegian Nynorsk
be: Нарвежскі Нюнорск

en: South Ndebele
be: Паўднёвая Н'дэбелэ

en: Chichewa
be: Чычэва

en: Occitan
be: Ачытанская

en: Oromo
be: Аромская

en: Oriya
be: Арыйская

en: Ossetian
be: Асяцінская

en: Punjabi
be: Пэнджабская

en: Pali
be: Палі

en: Pashto
be: Пуштунская

en: Portuguese, Portugal
be: Партугальскі

en: Portuguese, Brazil
be: Партугальскі, Бразілія

en: Quechua
be: Квэч'я

en: Rhaeto-Romance
be: Рэта-раманская

en: Kirundi
be: Кірунды

en: Kinyarwanda
be: Кін'ярванда

en: Sanskrit
be: Санскрыт

en: Sardinian
be: Сардынская

en: Sindhi
be: Сінды

en: Northern Sami
be: Паўночная Самі

en: Sango
be: Санга

en: Serbo-Croatian
be: Серба-харвацкая

en: Sinhala
be: Сінгальская мова

en: Slovenian
be: Славенская

en: Samoan
be: Самаанская

en: Shona
be: Шона

en: Albanian
be: Албанская

en: Serbian
be: Сербская

en: Siswati
be: Сысуаці

en: Sesotho
be: Сэсота

en: Sudanese
be: Суданская

en: Swahili
be: Свахілі

en: Tamil
be: Тамільская

en: Telugu
be: Тэлугу

en: Tajik
be: Таджыцкая

en: Thai
be: Тайская

en: Tigrinya
be: Тыгрынья

en: Turkmen
be: Туркменская

en: Tagalog
be: Тагалог

en: Setswana
be: Сэцвана

en: Tsonga
be: Цонга

en: Tatar
be: Татарская

en: Twi
be: Тві

en: Tahitian
be: Тагіцянская

en: Ukrainian
be: Украінская

en: Urdu
be: Урду

en: Uzbek
be: Узбецкая

en: Venda
be: Вэнда

en: Vietnamese
be: В'етнамская

en: Wolof
be: Валоф

en: Xhosa
be: Гзоза

en: Yiddish
be: Ідыш

en: Yoruba
be: Ёруба

en: Zhuang
be: Зуанг

en: Chinese, Simplified
be: Кітайская (спрошчаная)

en: Chinese, Traditional
be: Кітайская (традыцыйная)

en: Zulu
be: Зулу

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
be: Памылка адпраўкі емэйла (Ад %from  Каму: %to).

en: sort ascending
be: сарціроўка паводле павялічэння

en: sort descending
be: сарціроўка паводле памяньшэння

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
be: Аперацыі над радкамі Unicode робяцца з максімальна магчымай якасцю. Для палепшанай падтрымкі Unicode неабходна ўсталяваць пашырэнне <a href="@url">PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
be: Мульцібайтная радковая функцыя, перазагружаемая ў PHP, актыўна і яе патрэбна адключыць. Праверце наладку <em>mbstring.func_overload</em> ў файле php.ini. Падрабязней аб гэтым глядзіце ў <a href="@url"> дакументацыі PHP mbstring </a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
be: Мульцібайтная радковая канверсія ўвода ў PHP актыўна і яе патрэбна адключыць. Праверце наладку <em>mbstring.encoding_translation</em> ў файле php.ini. Падрабязней аб гэтым глядзіце ў <a href="@url"> дакументацыі PHP mbstring </a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
be: Мульцібайтная радковая канверсія ўвода ў PHP актыўна і яе патрэбна адключыць. Праверце наладку <em>mbstring.http_input</em> ў файле php.ini. Падрабязней аб гэтым глядзіце ў <a href="@url"> дакументацыі PHP mbstring </a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
be: Мульцібайтная радковая канверсія вываду ў PHP актыўна і яе патрэбна адключыць. Праверце наладку <em>mbstring.http_output</em> ў файле php.ini. Падрабязней аб гэтым глядзіце ў <a href="@url"> дакументацыі PHP mbstring </a>.*

en: Standard PHP
be: Стандарт PHP

en: PHP Mbstring Extension
be: Пашырэнне PHP Mbstring

en: Unicode library
be: Бібліятэка юнікода

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
be: Немагчыма канвертаваць кадзіроўку %s XML у UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
be: Непадтрымліваемая кадзіроўка %s. Калі ласка, усталюйце iconv, GNU recode альбо mbstring для PHP.

en: Parse error. Not well formed
be: Аналіз памылак. Не сфармаваны

en: Parse error. Request not well formed.
be: Памылка пры парсінгу запыта. Запыт не адпавядае фармату.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
be: Памылка сервера. Няправільны XML-RPC. Запытам павінен быць methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
be: Памылка сервера. Запытаны метад @methodname не вызначаны.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
be: Памылка сервера. Няправільная колькасць параметраў метаду.

en: Server error. Invalid method parameters.
be: Памылка сервера. Памылковыя параметры метаду.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
be: Памылка сервера. Запытаная функцыя  @method не існуе

en: Invalid syntax for system.multicall.
be: Памылка сінтаксісу для system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
be: Рэкурсіўныя выклікі system.multicall забаронены.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
be: Памылка сервера. Подпіс метаду запыта @methodname не зададзены.

en: Ampersand
be: Ампэрсанд (знак &)

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
be: Гэта стандартная мова аккаунта для электронных лістоў, і пераважная мова для адлюстравання сайта.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Машыначытэльнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванне.

en: Search form
be: Форма пошуку

en: Popular content
be: Папулярныя матэрыялы

en: Date and time
be: Дата і час

en: Content translation
be: Пераклад змесціва

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
be: Далейшыя інструкцыі былі дасланыя на Ваш электронны адрас.

en: Deleted user: %name %email.
be: Выдалены карыстальнік: %name %email.

en: Added date
be: Дададзеная дата

en: queue
be: чарга

en: Add/remove links
be: Дадаць/выдаліць спасылкі

en: @size KB
be: @size КБ

en: @size MB
be: @size МБ

en: @size GB
be: @size Гб

en: Text format
be: Фармат тэксту

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
be: Перакладзены файл %filename утрымлівае памылку: "msgctxt" нечаканае на радку %line.

en: The name of the site.
be: Назва сайта.

en: Optional features
be: Дадатковыя адметнасці

en: Region settings
be: Наладкі рэгіёнаў

en: %title is invalid.
be: %tittle недапушчальны.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
be: Памылка HTTP запыту пры імпарце %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
be: Немагчыма адчыніць файл: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
be: Недапушчальны файл каляндара: %filename

en: Invalid calendar file.
be: Недапушчальны файл каляндара.

en: Custom input format
be: Асабіста наладжаны фармат уводу

en: Hide repeat rule
be: Схаваць паўтаральнае правіла

en: There are errors in @field_name value #@delta:
be: Памылкі ў значэнні #@delta поля @field_name:

en: There are errors in @field_name:
be: Памылкі ў полі @field_name:

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
be: Поўная дакументацыя па модулях Date і Date API даступна на <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Use default jQuery timepicker
be: Выкарыстоўваць прадвызначаны jQuery каляндар па выбару дат

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
be: Ручны ўвод часу, не jQuery каляндар па выбару дат

en: Timepicker
be: Каляндар па выбару дат

en: Current exceptions
be: Бягучыя выключэнні

en: Date wizard
be: Майстар даты

en: Content type name
be: Імя тыпу змесціва

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
be: Машыначытэльнае імя. Дазволеныя значэнні: (a-z, 0-9, _). Калі гэта неіснуючы тып змесціва, новы тып змесціва будзе створаны.

en: Content type label
be: Цэтлік тыпу змесціва

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
be: Чытэльнае імя для гэтага змесціва. Неабходна толькі пры стварэнні новага тыпу змесціва.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
be: Тып змесціва даты, які перанакіроўвае на каляндар Views.

en: Content type description
be: Апісанне тыпу змесціва

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
be: Апісанне тыпу змесціва. Неабходна толькі пры стварэнні новага тыпу змесціва.

en: Date field name
be: Імя поля Даты

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
be: Машыначытэльнае імя. Дазволеныя значэнні: (a-z, 0-9, _). Не павінна быць існуючым імём поля.

en: Date field label
be: Цэтлік поля Даты

en: The human-readable label for this field.
be: Чытэльны цэтлік для гэтага поля.

en: Date widget type
be: Тып віджэта Даты

en: Show repeating date options
be: Паказаць паўтаральныя опцыі дат

en: Date field type
be: Тып поля Даты

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
be: Рэкамендаваны тып - Дата/час, выключаючы гістрачныя даты ці даты дэталізацыі толькі да года ці месяца. Старэйшыя ці няпоўныя даты павінны выкарыстоўваць тып Даты (дату ISO).

en: Date timezone handling
be: Апрацоўка часавага пояса даты

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
be: Апрацоўка часовага пояса павінна быць пазначана як "аніводная" для дэталізацыі без элементаў часу.

en: Create a calendar for this date field
be: Стварыць каляндар для гэтага поля даты.

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
be: Гэта назва тыпу змесціва ўжо існуе, дадайце новае поле да існуючага тыпу змесціва.

en: This field name already exists.
be: Гэта імя ўжо існуе.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
be: Апрацоўка часовага пояса павінна быць пазначана як "аніводны" для дэталізацыі без элементаў часу.

en: Date Tools
be: Прылады Date

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
be: Прылады для імпарту і аўтоматычнага стварэння  дат і календароў.

en: Date browser
be: Прагляд даты

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
be: Навігацыя папярэдняй/наступнай Даты, каб дадаць да  іншых выяўленняў. Патрабуецца аргумент Date.

en: Date browser style
be: Стыль Даты браўзера

en: Creates back/next navigation.
be: Стварае назад/далей навігацыю.

en: Date (!base_table)
be: Дата (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field.
be: Адфільтраваць поле даты Views !base_table

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
be: Выберыце тып значэння даты, які будзе выкарыстоўвацца звычайна, у падсумаванні і навігацыі. Напрыклад, дэталізацыі 'месяц' усталюе звычайную дату  для бягучага месяца, вынік за месяц у рэзюмэ паглядаў, і спасылкі на наступны і папярэдні месяц пры выкарыстанні даты навігацыі.

en: You must select at least one date field for this argument.
be: Вы павінны выбраць як мінімум адно поле даты для гэтага аргумента.

en: Navigate to previous year
be: Перайсці да папярэдняга года

en: Navigate to next year
be: Перайсці да наступнага года

en: Navigate to previous month
be: Перайсці да папярэдняга месяца

en: Navigate to next month
be: Перайсці да наступнага месяца

en: Navigate to previous week
be: Перайсці да папярэдняга тыдня

en: Navigate to next week
be: Перайсці да наступнага тыдня

en: Navigate to previous day
be: Перайсці да папярэдняга дня

en: Navigate to next day
be: Перайсці на наступны дзень

en: View full page month
be: Паказаць цалкам старонку месяца

en: Taxonomy Term
be: Тэрмін таксаноміі

en: manage fields
be: кіраваць палямі

en: @field_name (Locked)
be: @field_name (Заблакавана)

en: %name must be an integer.
be: %name павінна быць лікавым

en: %name must be a positive integer.
be: %name павінна быць станоўчым цэлым лікам.

en: %name must be a number.
be: %name павінны быць лічбай.

en: Relative date
be: Адносная дата

en: Show links
be: Адлюстроўваць спасылкі

en: Hello <strong>@username</strong>
be: Прывітанне <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
be: Паказаць хуткі выклік

en: Status messages
be: Паведамленні статусу

en: Show End Date
be: Паказаць Дату Заканчэння

en: Database is encoded in UTF-8
be: База дадзеных кадуецца ў UTF-8

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
be: Drupal не можа вызначыць кадзіроўку базы дадзеных і  ўсталяваў у UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
be: PostgreSQL распачала сама сябе.

en: Structure
be: Структура

en: Default values
be: Прадвызначаная значэнні

en: The taxonomy term ID for the term.
be: Ідэнтыфікатар тэрміну таксаноміі для тэрміну

en: The taxonomy term name for the term.
be: Назва тэрміну таксаноміі для тэрміну

en: Cancel account
be: Выдаліць рахунак

en: The unique ID of the comment.
be: Унікальны ID каментара.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
be: IP адрэса кампутара з якога быў зроблены каментар.

en: The name left by the comment author.
be: Імя, пакінутае аўтарам каментару.

en: The email address left by the comment author.
be: e-mail адрас, пакінуты аўтарам каментару.

en: The home page URL left by the comment author.
be: URL галоўнай старонкі, пакінуты аўтарам каментару.

en: The URL of the comment.
be: URL каментара

en: Edit URL
be: Рэдагаваць URL

en: The URL of the comment's edit page.
be: URL старонкі рэдагавання каментароў.

en: The date the comment was posted.
be: Дата стварэння каментара.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
be: Каментар з'яўляецца бацькоўскім, калі дрэва каментараў актыўнае.

en: The node the comment was posted to.
be: Матэрыял да якога быў зроблены каментар.

en: The number of comments posted on a node.
be: Колькасць каментароў да матэрыяла.

en: New comment count
be: Новая колькасць каментароў

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
be: Колькасць каментароў, размешчаных ў матэрыяле, з моманту апошняга прагляду чытачом.

en: The type of the node.
be: Тып вузла.

en: The language the node is written in.
be: Мова, на якой напісаны вузел.

en: The URL of the node.
be: URL вузла.

en: The URL of the node's edit page.
be: URL вузлоў рэдагавання старонкі.

en: Date changed
be: Дата змененая

en: The date the node was most recently updated.
be: Дата нядаўнага абнаўлення вузла.

en: The author of the node.
be: Аўтар вузла.

en: Poll winner
be: Пераможца ў апытанні

en: The winning poll answer.
be: Адказ, які перамог ў апытанні.

en: Poll winner votes
be: Галасы, якія перамаглі ў апытанні

en: The number of votes received by the winning poll answer.
be: Колькасць галасоў, атрыманых пераможцам апытання.

en: Poll winner percent
be: Працэнт пераможцаў ў апытанні

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
be: Адсотак галасоў, атрыманых пераможцам апытання.

en: The number of visitors who have read the node.
be: Колькасць наведвальнікаў сайта, якія прачыталі вузел.

en: The number of visitors who have read the node today.
be: Колькасць наведвальнікаў сайта, якія сёння чыталі вузел.

en: Last view
be: Апошні прагляд

en: The date on which a visitor last read the node.
be: Апошняя дата, калі наведвальнік сайта чытаў вузел.

en: The slogan of the site.
be: Лозунг сайта

en: The administrative email address for the site.
be: Адміністрацыйны адрас электроннай пошты на сайце.

en: The URL of the site's front page.
be: URL галоўнай старонкі сайту.

en: Login page
be: Старонка ўваходу

en: The URL of the site's login page.
be: URL старонкі ўваходу на сайт.

en: The unique ID of the uploaded file.
be: Унікальны ID для спампаваных файлаў.

en: The name of the file on disk.
be: Імя файла на дыску.

en: The web-accessible URL for the file.
be: URL для доступу да файла праз вэб.

en: The date the file was most recently changed.
be: Дата, калі файл быў зменены апошні раз.

en: The user who originally uploaded the file.
be: Карыстальнік, які запампаваў гэты файл.

en: The unique ID of the taxonomy term.
be: Унікальны ідэнтыфікатар тэрміна таксаноміі.

en: The name of the taxonomy term.
be: Назва тэрміна таксаноміі.

en: The optional description of the taxonomy term.
be: Дадатковае апісанне тэрміна таксаноміі.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
be: Колькасць вузлоў азначаныя тэрмінам таксаноміі.

en: The URL of the taxonomy term.
be: URL тэрміна таксаноміі

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
be: Слоўнік да якога належыць тэрмін таксаноміі.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
be: Унікальны ідэнтыфікатар слоўніка таксаноміі.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
be: Назва слоўніка таксаноміі

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
be: Апісанне слоўніка таксаноміі (па жаданню)

en: Term count
be: Колькасць тэрмінаў

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
be: Колькасць тэрмінаў якія належаць да слоўніка таксаноміі.

en: The unique ID of the user account.
be: Унікальны ідэнтыфікатар рахунку карыстальніка.

en: The login name of the user account.
be: Імя карыстальніка рахунку.

en: The email address of the user account.
be: Э-пошта карыстальніка рахунку.

en: The URL of the account profile page.
be: URL старонкі профіля рахунку.

en: The date the user last logged in to the site.
be: Дата апошняга ўваходу карыстальніка на сайт.

en: The date the user account was created.
be: Дата стварэння рахунку карыстальніка.

en: You are not allowed to access this page.
be: Доступ да гэтай старонкі забаронены.

en: Authorize file system changes
be: Дазволіць змены файлавай сістэмы

en: It appears you have reached this page in error.
be: Выглядае што вы памылкова дасягнулі гэтую староку.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
be: Крон не можа запусціцца з-за неправільнага ключа

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
be: Крон не можа запусціцца, таму што сайт знаходзіцца ў рэжыме абслугоўвання.

en: Default country
be: Прадвызначаная краіна

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
be: Спраўдзіць паведамленні аб памылках <a href="!url">і працягнуць усталеўку</a>.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
be: У вашым %settings_file файле вы наладзілі @drupal выкарыстоўваць %driver сэрвер, аднак вашыя налады PHP у дадзены момант не падтрымліваюць гэты тып базы дадзеных.

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
be: Прабачце, але вы вымушаны выбраць мову, каб працягнуць інсталляцыю.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
be: Мы не знайшлі ніводнага ўсталёвачнага профіля.  Усталёвачныя профілі кажуць нам, якія модулі дазволіць, і якую схему усталяваць для базы дадзеных. Профіль неабходны для працягу ўстановачнага працэсу.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
be: Выбачайце, профіль, які вы абралі, не можа быць загружаны.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
be: Усе неабходныя змены у %dir ды %file былі зроблены. Такім чынам Вам варта перапісаць правы доступа да іх, каб пазбегнуць рызыкі бяспекі. Калі Вы не ўпэўнены, як гэта зрабіць, канстультуйцеся на <a href="@handbook_url">анлайн дапаможніку</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
be: Віншуем, вы ўсталявалі @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
be: Прагледзь паведамленні вышэй перад наведваннем <a href="@url">вашага новага сайту</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
be: <a href="@url">Наведайце ваш новы сайт</a>.

en: Settings file
be: Файл усталёвачных параметраў

en: The settings file does not exist.
be: Файла ўсталёвачных параметраў не існуе

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
be: @drupal устаноўшчык патрабуе, каб вы стварылі файл наладак. Скапіруйце %default_file файл у гэты %file файл. Больш дэтальна аб устаноўцы Drupal магчыма прачытаць у <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The %file file exists.
be: Файл %file існуе

en: The settings file is not writable.
be: Файл наладкаў не даступны для запісу

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
be: @drupal устаноўшчык патрабуе перапісать правы доступа да %file падчас працэсу ўсталёўкі. Калі вы не упэўнены яка надаць правы доступа да файла, кансультуйцеся ва  <a href="@handbook_url">онлайн дапаможніку</a>.

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
be: Аўтаматычныя емэйлы, такія як інфармацыя аб рэгістрацыі, будуць дасылацца з гэтага адрэса. Выкарыстоўвайце свой дамен у якасці асноўнага для такіх емэйлаў, каб выключыць выпадкі траплення іх у спам.

en: Site maintenance account
be: Акаунт абслугоўвання сайта

en: Select the default country for the site.
be: Выберыце краіну па змоўчанні для сайта

en: Receive e-mail notifications
be: Атрымоўваць паведамленні на емэйл

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
be: Сістэма папярэдзіць вас, калі аднаўленні альбо важныя заплаткі па бяспецы будуць даступныя для ўсталёўкі. Ананімная інфармацыя пра ваш сайт будзе адпраўлена на <a href="@drupal">Drupal.org</a>.

en: No pending updates.
be: Няма чарговыx абнаўленняў.

en: 1 pending update | @count pending updates
be[0]: 1 чарговае абнаўленне
be[1]: @count чарговых абнаўленняў

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
be: Здарылася памылка пры апрацоўцы запыту: сервер атрымаў няверны ўвод.

en: Invalid form POST data.
be: Інфармацыя POST у форме невалідная.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
be: Нельга працягнуць, няма дасяжных метадаў трансферу файлаў

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
be: АСЦЯРОЖНА: Вы выкарыстоўваеце небяспечнае спалучэнне, таму ваш пароль будзе дасланы ў фармаце plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.

en: To continue, provide your server connection details
be: Каб працягнуць, калі ласка ўвядзіце дадзеныя дасягу да сервера.

en: Connection method
be: Метад падключэння

en: Enter connection settings
be: Увядзіце параметры злучэння

en: @backend connection settings
be: @backend параметры злучэння

en: Change connection type
be: Змяніць тып падключэння

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
be: Памылка, такога пратакола злучэння (%backend) не існуе.

en: No active batch.
be: Няма актыўнай чаргі.

en: Site under maintenance
be: Сайт у рэжыме абслугоўвання

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
be: Архіватары могуць працаваць толькі з лакальнымі файламі: %file файл не падтрымліваецца

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
be: Файл не можа быць загружаны, таму што прызначэнне %destination з'яўляецца несапраўдным.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
be: Файл %source не можа быць загружаны, таму што файл з такой назвай ужо існуе ў каталогу прызначэння %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
be: Імя файла перавышае мяжу ў 240 знакаў. Калі ласка, зьмяніце назву файла і паспрабуйце ізноў.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
be: %path ёсць шлях да папкі і не можа быць выдалены з дапамогай file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
be: Файл %path не распазнанага тыпу, такім чынам ён не быў выдалены.

en: The file permissions could not be set on %uri.
be: Правы доступу да файла не могуць быць усталяваны на %uri.

en: Completed @current of @total.
be: Завершана @current з @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
be: Не атрымалася выканаць усе задачы па серверу базы дадзеных. Задача  %task  не была знойдзена.

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
be: Не атрымалася змяніць %settings. Праверце правы файла.

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
be: Не атрымалася адчыніць %settings. Праверце правы файла.

en: Required modules
be: Неабходныя модулі

en: Required modules not found.
be: Неабходныя модулі не знойдзены

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>sites/all/modules</em>. Missing modules: !modules
be: Партабуюцца наступныя модулі, якія не былі знойдзены. Перамясціце іх у адпаведны падкаталог модуляў, напрыклад <em>sites/all/modules</em>. Згубленыя модулі: !modules

en: system
be: сыстэма

en: %module module uninstalled.
be: Модуль %module выдалены.

en: Saint Barthélemy
be: Сэн-Бартэльмі

en: Saint Martin (French part)
be: Сен-Мартэн (Французская частка)

en: Use the default site language (@language_name).
be: Выкарыстоўваць мову па змоўчанні (@language_name).

en: The translation file %filepath contains an error: the plural formula could not be parsed.
be: Пераклад файла  %filepath утрымлівае памылку: мнагазначная формула не можа быць прааналізавана.

en: No strings available.
be: Няма даступных радкоў.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
be: Недапушчальная колькасць @count HTML радкоў у %file

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
be: Файл перакладу JavaScript  %file.js быў згублены.

en: Unable to send e-mail. Contact the site administrator if the problem persists.
be: Немагчыма адправіць e-mail. Калі гэта праблема застанецца, звяжыцеся з адміністратарам сайту.

en: Class %class does not implement interface %interface
be: Клас %class не рэалізуе інтэрфейс %interface

en: (active tab)
be: (актыўны таб)

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
be: Працуем у рэжыме абслугоўвання. <a href="@url">Перайсці ў рэжым працы.</a>

en: Operating in maintenance mode.
be: Працуе ў рэжыме абслугоўвання.

en: %module module enabled.
be: %module модуль уключаны

en: %module module disabled.
be: %module модуль выключаны

en: Status message
be: Паведамленне пра статус

en: Unable to determine the type of the source directory.
be: Немагчыма вызначыць тып зыходнай дырэкторыі.

en: Cannot determine the type of project.
be: Немагчыма вызначыць тып праекта.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
be: Фатальная памылка ў абнаўленні, спешна адмаўляемся ад усталёўкі і ачышчаем папку install.

en: File Transfer failed, reason: !reason
be: Няўдалая перадача файла, прычына: !reason

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
be: Немагчыма стварыць %directory дзякуючы наступным чынам: %reason

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
be: Drupal не можа быць правільна наладжаны з існуючай базай дадзеных. Перагледзьце ўсе памылкі.

en: An AJAX HTTP error occurred.
be: AJAX HTTP памылка выканання.

en: HTTP Result Code: !status
be: HTTP выніковы код: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
be: AJAX HTTP запыт прыпыніўся небяспечна.

en: Debugging information follows.
be: Адладачная інфармацыя ніжэй.

en: Path: !uri
be: Шлях: !uri

en: StatusText: !statusText
be: Тэкст стану: !statusText

en: ResponseText: !responseText
be: Тэкст адказу: !responseText

en: ReadyState: !readyState
be: Стан гатоўнасці: !readyState

en: Manage display
be: Кіраваць паказам

en: Text formats
be: Тэкставыя фарматы

en: Image styles
be: Стылі выяваў

en: manage display
be: кіраваць адлюстраваннем

en: Revision log message
be: Перагляд log-паведамлення

en: Full content
be: Усё змесціва

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
be[0]: Вы павінны ўключыць, па меншай меры, адно станоўчае ключавое слова з 1 сімвалам, ці больш.
be[1]: Вы павінны ўключыць, па меншай меры, адно станоўчае ключавое слова з колькасцю сімвалаў @count, ці больш.

en: Searched %type for %keys.
be: Пошук %type для %keys.

en: Requires: !module-list
be: Патрабуе: !module-list

en: Required by: !module-list
be: Патрабуецца: !module-list

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
be: Ваш пароль не захоўваецца ў базе дадзеных і выкарыстоўваецца толькі для ўстанаўлення злучэння.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
be: Злучэнне будзе створана паміж вашым сеціўны серверам і машынай хостынгу файлаў. У пераважнай большасці выпадкаў, гэта будзе тая ж самая машына і "localhost" з'яўляецца правільным.

en: There is currently no content classified with this term.
be: На цяперашні час не існуе змесціва класіфікаванага гэтым тэрмінам.

en: Welcome (new user created by administrator)
be: Запрашаем (новы карыстальнік створаны адміністратарам)

en: Welcome (awaiting approval)
be: Сардэчна запрашаем ( чакае пацверджання)

en: Welcome (no approval required)
be: Сардэчна запрашаем (дазвол не патрабуецца)

en: Password recovery
be: Узнаўленне пароля

en: Account activation
be: Актывацыя рахунка

en: Account cancellation confirmation
be: Пацверджанне выдалення рахунку

en: Account canceled
be: Рахунак выдалены

en: Notify user when account is canceled.
be: Паведаміць карыстальніка, калі акаўнт быў выдалены.

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
be: Вы паспрабавалі выкарыставаць для ўвахода аднаразовую спасылку, якая ужо была выкарыставана і больш недзейнічае. Калі ласка запытайце іншую, выкарыстоўваючы форму  ніжэй

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
be: Калі гэтая функцыя ўключана, то карыстальнік атрымае паведамленне на e-mail пасля таго, як яго акаўнт быў выдалены.

en: Account details for [user:name] at [site:name]
be: Інфармацыя пра рахунак [user:name] на сайце [site:name]

en: When cancelling these accounts
be: Пры выдаленні гэтых аккаўнтаў

en: Blocked user: %name %email.
be: Заблакаваць карыстальніка: %name %email.

en: Minimal
be: Мінімальны

en: Start with only a few modules enabled.
be: Пачаць толькі з некалькімі ўключанымі модулямі

en: Basic page
be: Асноўная старонка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
be: Выкарыстоўвайце <em>асноўныя старонкі</em> для вашага статычнага змесціва, такога як старонка "Пра нас"

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
be: Выкарыстоўвайце тэгі для групавання артыкулаў па катэгорыях на падобныя тэмы

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
be: Увядзіце праз коску спіс слоў, якія апісваюць гэтае змесціва

en: Install with commonly used features pre-configured.
be: Усталяваць са звыклымі наладкамі.

en: Fixed width
be: Фіксаваная шырыня

en: Entity ID
be: Ідэнтыфікатар сутнасці

en: Image style
be: Стыль выявы

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
be: Цэтлік для гэтай вобласці, які будзе паказаны толькі адміністратарам

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
be[0]: 1 чарговае абнаўленне (@number_applied будуць замацаваныя, @number_incompatible прапушчаныя)
be[1]: @count чарговых абнаўленняў (@number_applied будуць замацаваныя, @number_incompatible будуць прапушчаныя)

en: Collapse
be: Згарнуць

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
be: Вам высланы ліст з далейшымі інструкцыямі па эл. пошце на ваш адрас.

en: Update preview
be: Абнавіць перапрагляд

en: %module module installed.
be: %module модуль усталяваны.

en: Attachment before
be: Прымацаванне перад

en: Attachment after
be: Прымацаванне пасля

en: Kyrgyz
be: Кіргізскі

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
be: Немагчыма выклікаць тэму(), пакуль не загрузяцца ўсе модулі.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
be: Выкарыстоўвайце <em>артыкулы</em> для тэрміновага змесціва, такога як навіны, прэс-рэлізы або паведамленні ў блогу

en: Filipino
be: Тагальская

en: Swiss German
be: швейцарскі нямецкі

en: Scots
be: шатландскі

en: Can't handle more than one field storage engine
be: Немагчыма выкарыстоўваць больш за адну сістэму апрацоўкі (захавання) палей

en: Field storage engine not found.
be: Сховiшча даных не знойдзенае

en: For this query an entity type must be specified.
be: Для гэтага запыту неабходна паказаць тып сутнасці.

en: Entity %entity has no base table.
be: Сутнасць %entity не мае базавых табліц.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
be: Не ведаю, як запытаць @key для @entity_type

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
be: Уведзены вамі прэфікс табліцы базы дадзеных %prefix няправільны. Прэфікс табліцы можа змяшчаць толькі лічбы, літары, кропкі альбо падкрэсліванні.

en: Default settings file
be: Файл прадвызначаных параметраў усталявання

en: The default settings file does not exist.
be: Файлу прадвызначаных параметраў усталявання не існуе.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
be: @drupal устаноўшчык патрабуе, каб файл %default-file не быў мадыфікаваны ніякім чынам з першапачатковай зпапмоўкі..

en: Māori
be: маоры

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
be: Перавызначы радкі вагі лічбамі замест перамяшчэння.

en: Show row weights
be: Паказаць вагу радка

en: Hide row weights
be: Схаваць вагу радка

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
be: Дазволеныя пераменныя: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Use ISO-8601 week numbers
be: Карыстайцеся лічбамі тыдня ISO-8601

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
be: Важна! Калі адзначана, першы дзень тыдня павінен быць усталяваны на панядзелак.

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
be: Пры выкарыстоўванні лічбаў тыдня ISO-8601, першы дзень тыдня павінен быць панядзелак.

en: Field @label (@field_name)
be: Поле @label (@field_name)

en: There are no date fields in this database.
be: У гэтай базе дадзеных няма палёў дат.

en: The date field which whose type should be changed.
be: Поле даты, тып якога павінен быць зменен.

en: The type of date to change the field to.
be: Тып даты для змены поля

en: New type:
be: Новы тып:

en: The current type is the same as the chosen type. There is nothing to change.
be: Бягучы тып аднолькавы з тым, які вы абралі. Няма чаго змяняць.

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
be: Поле @field_name было зменена з @old_type на @new_type.

en: Change a date field from one type to another. Very experimental, use at your own risk!
be: Змяніце адзін тып поля даты на іншы. Даволи небяспечна, выкарыстоўваць толькі на свой асабісты страх і рызыку.

en: Year range
be: Гадавы дыяпазон

en: Error opening socket @socket
be: Памылка пры адкрыцці сокета @socket

en: delivery callback not found
be: дастаўка зваротнага выкліку не знойдзена

en: callback %callback not found: %q.
be: зваротны выклiк %callback не знойдзены: %q.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
be: Указаны файл файл %file не можа быць скапіяваны, таму што прызначэнне з'яўляецца несапраўдным. Дадатковую інфармацыю можна знайсці ў сістэмным логу.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
be: Указаны файл %file не можа быць скапiраваным, бо дырэкторыя не прызначаная. Гэта можа быць выклiкана праблемамi з правамi доступа. Больш iнфармацыi даступна у сiстэмным логу.

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
be: Файл %file не можа быць скапіяваны, паколькі файл з такім іменем ўжо існуе ў дадзенай папцы.

en: The specified file %file could not be moved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
be: Выбраны файл %file не можа быць перанесены, таму што пункт назначэння не правільны. Больш інфармацыі у сістэмным логу.

en: The specified file %file could not be deleted, because it is not a valid URI. More information is available in the system log.
be: Указаны файл %file не можа быць выдалены, таму што ён не з'яўляецца дапушчальным URI. Дадатковую інфармацыю можна знайсці ў сістэмным логе.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
be: Дадзеныя не могуць быць захаваныя, таму што прызначэнне з'яўляецца памылковым. Дадатковая інфармацыя даступная ў сістэмным журнале.

en: File %file (%realpath) could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
be: Файл %file (%realpath) не можа быць скапіраваны, таму што яго канчатковы шлях %destination няправільны. Гэта часта можа быць вызвана недакладным выкарыстаннем  file_copy() ці пропускам цякучай абгорткі.

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
be: Файл %file (%realpath) не можа быць скапіяваны, паколькі ён не існуе.

en: File %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory (%directory)
be: Файл %file не можа быць скапіяваны, паколькі файл з такім імём ўжо існуе ў мэтавым каталогу (%directory)

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
be: Файл %file не можа быць скапіяваны, таму што ён перапіша сябе.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
be: Вызначаны файл %file не можа быць скапіяваны ў %destination.

en: File %file (%realpath) could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
be: Файл %file (%realpath) не можа быць перамешчаны, таму што яго канчатковы шлях %destination няправільны. Гэта можа выклікана няправільным выкарыстаннем функцыі file_move() ці пропускам цякучай абгорткі.

en: File %file (%realpath) could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
be: Файл %file (%realpath) не змог быць выдалены з-за няправільнага URI. Прычынай гэтага можа быць  няправільнае выкарыстанне функцыі file_delete() ці неіснуючы stream wrapper.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
be: Дадзеныя не могуць быць захаваныя, таму што канчатковы шлях %destination няправільны. Прычынай гэтага можа быць няправільнае выкарыстанне функцыі file_save_data() ці прапушчана цякучая абгортка.

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
be: Ваша канфігурацыя PHP падтрымлівае толькі пэўны тып базы дадзеных, таму яна была аўтаматычна выбрана.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
be: Не ўдалося далучыцца да вашага сервера с базай дадзеных. Сервер выдае наступнае паведамленне: %error.<ul><li>Ці запушчаны сервер?</li><li>Ці існуе база дадзеных, і ці правільнае імя вы ўвялі?</li><li>Ці правільнае імя карыстальніка і пароль вы ўвялі?</li><li>Ці правільнае імя ўзла базы дадзеных вы ўвялі?</li></ul>

en: The version of PHP you are using has known issues with PostgreSQL. You need to upgrade PHP to 5.2.11, 5.3.1 or greater.
be: Гэтая версія PHP не можа працаваць з PostgreSQL. Вам неабходна аднавіць PHP да 5.2.11, 5.3.1 або навейшай.

en: Format settings:
be: Наладкі фармата:

en: Administrative overlay
be: Адміністратыўны перакрываючы слой

en: Upload an image to go with this article.
be: Загрузіце малюнак да гэтага артыкула

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
be: Мінімальны профіль для пачатку тэста. Уключыць только абсалютна неабходныя модулі.

en: View mode
be: Лад выгляду

en: The settings file is writable.
be: Файл наладкаў даступны для запісу

en: The settings file is owned by the web server.
be: Файл усталёвачных параметраў належыць вэб-серверу.

en: The @drupal installer failed to create a settings file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. If you have problems with the file permissions on your server, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
be: Уталёўшчыку @drupal не удалося стварыць файл наладак з уласцівымі файлу правамі. Злучыцеся са сваім вэб-серверамі, выдаліце існуючы файл %file, і стварыце адну новую копію файла %default_file у файл %file. Больш дэталяў аб усталёўцы Drupal даступна ў файле <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. Калі вы маеце праблемы з правамі доступа на вашым серверы пракансультуйцеся ў <a href="@handbook_url">анлайн дапаможніку</a>.

en: Invalid merge query: no conditions
be: Памылковае склейванне запыту: няма умоваў

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
be: %type: !message у %function (лінія %line у %file).

en: Update @title
be: Абнавіць @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Унікальнае машыначытальнае імя. Можа ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванні.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
be: Машыначытальнае імя павінна ўтрымліваць унікальныя знакі.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
be: Машыначытальнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і злучок.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
be: Гэтае машыначытаемае імя ўжо выкарыстоўваецца. Выкарыстайце ўнікальнае.

en: Asturian
be: Астурыйскі

en: English, British
be: Ангельская

en: Haitian Creole
be: гаіцянскі крэольскага

en: Portuguese, International
be: Партугальскі, інтэрнацыянальны

en: Weight for @title
be: Вага для @title

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
be: Версія базы дадзеных %version менш, чым неабходны мінімум версіі %minimum_version.

en: Next steps
be: Наступныя крокі

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
be: Файл %file не можа быць скапіяваны, паколькі мэтавы каталог %destination не настроены правільна.

en: @driver_name settings
be: налады @driver_name

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
be: MySQL, MariaDB, або эквівалент

en: Database file
be: Файл базы дадзеных

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
be: Абсалютная сцежка да файлу, дзе будуць захоўвацца дадзеныя @drupal. Гэта павінна быць папка, даступная для запісу вэб-серверам якая існуе па за межамі галоўнай папкі

en: The directory you specified is not writable by the web server.
be: Прапанаваны каталог не даступны для запісу на вэб-серверы.

en: Autocomplete popup
be: Аўтаматычная popup падказка

en: Searching for matches...
be: Пошук супадзенняў...

en: Drupal system listing compatible test
be: Тэст сумяшчальнасці Drupal

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
be: Модуль падтрымкі для тэсціравання функцыі drupal_system_listing.

en: Drupal system listing incompatible test
be: Тэст не сумяшчальнасці Drupal

en: @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
be: @count пашкоджанных дзеянняў (%orphans) існуе ў базе дадзеных. !link

en: Current additions
be: Бягучыя далучэнні

en: Also includes !additional_dates.
be: Таксама выключае !additional_dates.

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional
be: Паўтарае !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional

en: Date year range must be in the format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9
be: Дыяпазон года ў даце павінен быць у фармаце -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
be: Падлучэнне да сэрвера не атрымалася. Сэрвер вярнуў наступнае паведамленне: !message. За дапамогай наконт інсталяцыі ці абнаўлення кода на вашым сэрверы, глядзіце <a href="@handbook_url">дапаможнік</a>.

en: Unable to parse info file: %info_file.
be: Немагчыма аналізаваць інфармацыю файла: %info_file.

en: The info file (%info_file) does not define a 'name' attribute.
be: Інфрмацыйны файл (%info_file) не вызначае 'імя'.

en: Custom blocks
be: Уласныя блокі

en: Access the views administration pages.
be: Доступ да прагляду адміністрацыйных старонак

en: Add new view
be: Дадаць новы выгляд

en: Table summary
be: Падсумаванне табліцы

[ctx: datetime]
en: All day
be: Цэлы дзень
    у кантэксце: datetime

[ctx: datetime]
en: Year
be: Год
    у кантэксце: дата/час

[ctx: datetime]
en: Month
be: Месяц
    у кантэксце: дата/час

[ctx: datetime]
en: Week
be: Тыдзень
    у кантэксце: дзень і час

[ctx: datetime]
en: Day
be: Дзень
    у кантэксце: дата/час

en: Display:
be: Паказаць:

en: Multiple values:
be: Множныя значэнні:

en: Identify a specific number of values to display, or leave blank to show all values.
be: Вызначце канкрэтную колькасць значэнняў для адлюстравання, ці пакіньце поле пустым, каб паказаць усе значэнні.

en: starting from @isodate
be: Пачаць з @isodate

en: ending with @isodate
be: Скончыць з @isodate

en: Identify specific start and/or end dates in the format YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, or leave blank for all available dates.
be: Вызначыць канкрэтныя даты пачатку і/альбо заканчэння ў фармаце YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, ці пакінуць пустым для наяўных датаў.

en: Repeat rule:
be: Паўтараць правіла:

en: How many time units should be shown in the 'time ago' string.
be: колькі адзінак вымярэння часу павінна быць паказана ў радку 'у мінулым часе'.

en: Show @count value(s) starting with @date1, ending with @date2
be: Паказаць @count значэнне(і, яў) пачынаючы з @date1, і сканчваючы @date2

en: earliest
be: ранейшы(ая, ае)

en: latest
be: апошні(яя,яе)

en: Show repeat rule
be: Паказаць паўтаральнае правіла

en: Display time ago, showing @interval units.
be: Паказаць прошлы час, карыстаючыся значэннем @interval

en: View Repeating Dates
be: Паказаць Паўтаральныя Даты

en: The duration of the time period given by the dates.
be: Прамежак часу, зададзены датай

[ctx: datetime]
en: Hour
be: Гадзіна 
    у кантэксце: дата/час

[ctx: datetime]
en: Minute
be: Хвіліна
    у кантэксце: дата/час

[ctx: datetime]
en: Second
be: Секунда
    у кантэксце: дата/час

en: The year is invalid.
be: Недапушчальны год.

en: The month is invalid.
be: Недапушчальны месяц.

en: The day is invalid.
be: Недапушчальны дзень.

en: The hour is invalid.
be: Недапушчальная гадзіна.

en: The minute is invalid.
be: Недапушчальны хвіліна.

en: The second is invalid.
be: Недапушчальны секунда.

[ctx: ampm]
en: am
be: am
    у кантэксце: ampm

[ctx: ampm]
en: pm
be: pm
    у кантэксце: ampm

[ctx: date_order]
en: First
be: Першы
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order]
en: Second
be: Другі 
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order]
en: Third
be: Трэці
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order]
en: Fourth
be: Чацвёрты
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order]
en: Fifth
be: Пяты
    у кантэксце: date_order

[ctx: date_order_reverse]
en: Last
be: Апошні
    у кантэксце: date_order_reverse

[ctx: date_order_reverse]
en: Next to last
be: Прадапошні
    у кантэксце: date_order_reverse

[ctx: date_order_reverse]
en: Third from last
be: Трэці з канца
    у кантэксце: date_order_reverse

[ctx: date_order_reverse]
en: Fourth from last
be: Чацьверты  з канца
    ў кантэксце: date_order_reverse

[ctx: date_order_reverse]
en: Fifth from last
be: Пяты з канца
    ў кантэксце:date_order_reverse

[ctx: date_nav]
en: Prev
be: Папярэд
    у кантэксце: date_nav

[ctx: date_nav]
en: Next
be: Наступны(ая)
    у кантэксце: date_nav

en: Configure the Date Popup settings.
be: Наладзіць Date Popup (Выкідную Дату)

en: Add exception
be: Дадаць выключэнне

en: Add addition
be: Дадаць далучэнне

[ctx: date_order]
en: Every
be: Кожны
    у кантэксце: date_order

[ctx: day_name]
en: Sunday
be: Нядзеля
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Monday
be: Панядзелак
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Tuesday
be: Аўторак
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Wednesday
be: Серада
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Thursday
be: Чацьвер
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Friday
be: Пятніца
    у кантэксце: day_name

[ctx: day_name]
en: Saturday
be: Субота
    у кантэксце: day_name

en: This operation does not yet work for the Drupal 7 version.
be: Гэта функцыя яшчэ не працуе для версіі Drupal 7.

en: Range of allowed years, oldest to newest. '-1:+1 means oldest date is one year back, newest is one year forward from current year.
be: Дыяпазон дазволеных гадоў, ад самай старой, да самай новай. '-1:+1 азначае, што самая старая дата - адзін год назад, самая новая дата - адзін год наперад ад бягучага года.

en: Your content type @name has been created.
be: Быў створаны ваш тып змесціва @name.

en: Your date field @name has been created.
be: Была створана ваша поле даты  @name  .

en: Administer date tools
be: Адміністраваць прылады Даты

en: Easy creation of date content types and calendars.
be: Простае стварэнне тыпаў змесціва даты і календароў.

en: Views integration for date fields and date functionality.
be: Паказаць інтэграцыю для палёў даты і яе функцыянавання.

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010' . When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)' .
be: Усталяваць дапушчальны мінімальны і максімальны дыяпазон года для гэтага аргумента, альбо адлегласцю -X:+X ад бягучага года як '-3:+3', альбо поўны мінімальны і максімальны год як '2005:2010'. Калі аргумент усталяваны да па-за межамі дыяпазона даты, старонка будзе вернута як 'Старонка не знойдзена (404)'.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
be: Метад  працы з некалькімі палямі даты ў адном запыце. Вяртае элементы, якія маюць адпаведныя палі даты (дата = field_1 ЦІ field_2), ці толькі пазначаны ва ўсіх абраных палях (дата = field_1 І field_2).

en: 5 minute
be: 5 хвілін

en: 15 minute
be: 15 хвілін

en: Custom block
be: Уласны блок

en: %time hence
be: %time з гэтага часу

en: Select date field(s) to filter.
be: Выбраць поле(палі) да фільтра.

en: All Day
be: Цэлы дзень

en: No results behavior
be: У выпадку пустога выніку

en: Edit @section
be: Паправіць @section

en: Edit this view to add a display.
be: Паправіць гэты view-с для

en: Add view from template
be: Дадаць від з шаблону

en: View to insert
be: Від для ўстаўкі

en: The view to insert into this area.
be: Від для ўстаўкі ў гэтую вобласць

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
be: Калі гэта значэнне абрана, фільтр будзе праігнараваны; г. зн. "усе значэнні"

en: Display a summary
be: Паказваць падсумаванне

en: Time hence
be: З гэтага часу

en: Time hence (with "hence" appended)
be: З гэтага часу (з далучаным "з гэтага")

en: Time span (future dates have "-" prepended)
be: Прамежак часу (будучыя даты маюць устаўку "-")

en: Time span (past dates have "-" prepended)
be: Прамежак часу (былыя даты маюць устаўку "-")

en: export view
be: экспартаваць выгляд

en: delete view
be: выдаліць выгляд

en: Auto preview
be: Аўтаматычны перапрагляд

en: Apply and continue
be: Прыкласці і працягваць

en: Hide attachments in summary
be: Захаваць прышчэпкі ў падсумананні

en: Date field values
be: Значэнні поля даты

en: Tokens related to date field values.
be: Токены датычныя значэнняў поля даты.

en: The date value.
be: Значэнне даты.

en: Relative default value
be: Адноснае прадвызначанае значэнне

en: The year is invalid. Please check that entry includes four digits.
be: Недапушчальны год. Значэнне павінна ўтрымліваць чатыры лічбы.

en: <strong>Exposed</strong> @widget @format
be: <strong>Усталявана</strong> @widget @format

en: Multilingual - Internationalization
be: Шматмоўе - Інтэрнацыяналізацыя

en: Field item
be: Элемент поля

en: Display extenders
be: Пашырэнне паказу

en: Empty display extender
be: Пустое пашырэнне паказу

en: Apply (all displays)
be: Прыладзіць (усе выгляды)

en: Apply (this display)
be: Прыладзіць (гэты выгляд)

en: Has taxonomy term ID
be: Мае ідэнтыфікатар тэрміну таксаноміі

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
be: Паказваць змесціва калі яно мае абраныя тэрміны таксаноміі.

en: Has taxonomy term
be: Мае тэрмін таксаноміі

en: Taxonomy terms on node
be: Тэрміны таксаноміі на вузле

en: All taxonomy terms
be: Усе тэрміны таксаноміі

en: Date with repeat
be: Дата з паўторам

en: Datestamp range
be: Дыяпазон Пазнакі часу

en: Datetime
be: Дата/час

en: Datetime range
be: Дыяпазон даты/часу

en: Migrate example - dates
be: Перанасіць прыклад - даты

en: Example migration into date fields
be: Прыклад пераносу ў палі даты

en: Source id
be: Крыніца id

en: A simple date
be: Простая дата

en: Start value for a date range
be: Значэнне Пачатку для дыяпазона даты

en: Simple datestamp
be: Простая адзнака часу

en: Start value for a datestamp range
be: Значэнне Пачатку для дыяпазона адзнакі часу

en: Simple datetime
be: Просты дата/час

en: Start value for a datetime range
be: Значэнне Пачатку для дыяпазона даты/часу

en: Sample of a repeating date field
be: Прыклад поля даты, якое паўтараецца

en: Examples of migrating with the Date module
be: Прыклады пераносу з модулем Date

en: Unknown field: @field_name
be: Невядомае поле: @field_name

en: File %file could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
be: Файл %file не змог быць скапіраваны, таму што канчатковы шлях %destination няправільны. Гэта часта выклікана няправільным выкарыстаннем функцыі  file_copy() ці недаглядам цякучай абгорткі.

en: File %file could not be copied because it does not exist.
be: Файл %file не можа быць скапіяваны, паколькі ён не існуе.

en: File %file could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
be: Файл %file не змог быць перамешчаны, таму што мэтавы шлях %destination няправільны. Гэта непаладка магчыма выкліакна няправільным выкарыстаннем функцыі file_move() ці недаглядам цякучай абгорткі.

en: File %file could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
be: Файл не можа быць выдалены, паколькі ён не з'яўляецца дапушчальным URI. Гэта можа быць выклікана неправільным выкарыстаннем file_delete() або адсутнічае абгортка патоку дадзеных.

en: Curaçao
be: Кюрасао

en: Manage view modes
be: Кіраваць ладамі выглядаў

en: Link label to the referenced entity
be: Зрабіць цэтлік спасылкай на сутнасць

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
be: Захоўваць дату ў базе дадзеных у фармаце часаадзнакі, састарэлым фармаце для падтрымкі сумяшчальных дадзеных.

en: Pop-up calendar
be: Выкідны каляндар

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
be: Дата 'Дата Пачатку' патрабуецца для поля %field #%delta.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
be: 'Дата Заканчэння' патрабуецца для поля %field #%delta.

en: The End date value.
be: Значэнне даты заканчэння

en: Choose how users view dates and times:
be: Абярыце, якім чынам карыстальнікі будуць бачыць дату і час:

en: To add or edit options, visit <a href="@date-time-page">Date and time settings</a>.
be: Каб дадаць ці рэдагаваць опцыі, наведайце <a href="@date-time-page">Наладкі даты і часу</a>.

en: Both Start and End dates
be: Абедзве даты: Пачатку і Заканчэння

en: Start date only
be: Толькі дата пачатку

en: End date only
be: Толькі дата сканчэння

en: Display dates using the @format format
be: Паказаць даты ў фармаце @format

en: Display both Start and End dates
be: Паказаць абедзве даты: Пачатку і Заканчэння

en: Display Start date only
be: Паказаць толькі дату Пачатку

en: Display End date only
be: Паказаць толькі дату Заканчэння

en: Default date
be: Прадвызначаная дата

en: No default value
be: Няма прадвызначанага значэння

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
be: Апісаць час са спасылкай на бягучы дзень, як '+90 дзён' (90 дзён са дня стварэння поля) ці '+1 субота' (наступная субота). Каб даведацца больш дэталяў, глядзіце !strtotime.

en: Default end date
be: Прадвызначаная канчатковая дата

en: Relative default value for end date
be: Адноснае прадвызначаннае значэнне для даты заканчэння

en: The Strtotime default value for the End Date is invalid.
be: Неправільнае прадвызначанае значэнне Strtotime для даты Заканчэння.

en: Date entry options
be: Опцыі запісу Date

en: Control the order and format of the options users see.
be: Кантраляваць парадак і фармат опцый, якія бачаць карстыльнікі.

en: Override the input format selected above. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
be: Замяніць вылучаны вышэй уведзены фармат. Вызначыць радок фармата даты php як 'm-d-Y H:i' (каб даведацца больш дэталяў, глядзіце <a href="@link">http://php.net/date</a>).

en: Time increments
be: Часавыя прырашчэнні

en: 10 minute
be: 10 хвілін

en: 30 minute
be: 30 хвілін

en: Please enter a custom date format, or choose one of the preset formats.
be: Калі ласка, увядзіце карыстальніцкі фармат даты, або выбярыце адзін з прадвызначанных фарматаў.

en: Select the date attributes to collect and store.
be: Выберыце дату атрыбутаў для збору і захавання.

en: Date attributes to collect
be: Атрыбуты даты для ўводу

en: End dates are used to collect duration. E.g., allow an event to start on September 15, and end on September 16.
be: Дата Заканчэння выкарыстоўваецца для задання перыяду. Напрыклад, дазваляе вызначыць для падзеі дату Пачатку 15 верасня і дату Заканчэння 16 верасня.

en: Collect an end date
be: Увясці дату заканчэння

en: Select the timezone handling method for this date field.
be: Абраць метад апрацоўкі часавага пояса для гэтага поля даты.

en: Empty 'End date' values will use the 'Start date' values.
be: Пустыя значэнні 'Дата Заканчэння' будуць выкарыстоўваць значэнні 'Дата Пачатку'.

en: @field_name Start date value #@delta
be: @field_name значэнне даты Пачатку #@delta

en: @field_name End date value #@delta
be: @field_name значэнне даты Заканчэння #@delta

en: @field_name Start date
be: @field_name Дата Пачатку

en: @field_name End date
be: @field_name Дата Заканчэння

en: A 'Start date' date is required if an 'end date' is supplied for field %field #%delta.
be: Дата 'Дата Пачатку' неабходна, калі 'дата заканчэння' вызначана для поля %field #%delta.

en: A 'Start date' date is required if an 'End date' is supplied for field %field #%delta.
be: Дата 'Дата Пачатку' неабходна, калі 'Дата Заканчэння' вызначана для поля %field #%delta.

en: The End date must be greater than the Start date.
be: Дата Заканчэння павінна быць пазнейшай за Дату Пачатку

en: The Start date is invalid.
be: Няправільная Дата Пачатку

en: The End date is invalid.
be: Няправільная Дата Заканчэння

en: More settings and values
be: Больш наладак і значэнняў

en: Date entry
be: пачатак Даты

en: Starting and ending year
be: год Пачатку и Заканчэння

en: !start-date to !end-date
be: !start-дата(ы) да !end-дата(ы)

en: Date part
be: частка Даты

en: Makes date/time fields available.
be: Зрабіць палі даты/часу даступнымі.

en: Starting year
be: Год пачатку

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
be: Увесці адноснае значэнне (-9, +9) ці поўны год, такі як 2015.

en: Ending year
be: Год заканчэння

en: The value input for field %field is invalid:
be: Значэнне поля %field ўведзена няправільна:

en: The value input for field %field is invalid.
be: Значэнне поля %field ўведзена няправільна.

en: The value @date does not match the expected format.
be: Значэнне @date не супадае з зададзеным фарматам.

en: Missing system date settings
be: Згубленыя сістэмныя налады даты

en: System date settings
be: Сістэмныя налады даты

en: @count year from now | @count years from now
be[0]: @count год, ад бягучага
be[1]: @count гады ад бягучага

[ctx: datetime]
en: Date
be: Дата
    у кантэксце: datetime

[ctx: datetime]
en: Time
be: Час
    у кантэксце: datetime

en: This content type is used for demonstrating and testing migration into Date fields.
be: Гэты тып зместу выкарыстоўваецца для паказу і тэставання пераносу ў палі Date.

en: Date Migration Example
be: Прыклад Пераносу Даты

en: E.g., @date
be: Напр., @date

en: <p>The Date Popup module allows for manual time entry or use of a jQuery timepicker plugin. The Date module comes with a default jQuery timepicker which is already installed. The module also supports a dropdown timepicker that must be downloaded separately. The dropdown timepicker will not appear as an option until the code is available in the libraries folder. If you do not want to use a jQuery timepicker, you can choose the "Manual time entry" option below and users will get a regular textfield instead.</p>
be: <p>Модуль Date Popup дазваляе ўручную ўводзіць час ці выкарыстоўваць jQuery плагін календара па выбару дат. Модуль Date пастаўляецца з прадвызначаным jQuery календаром па выбару дат, які ўжо ўсталяваны. Модуль таксама падтрымлівае выплыўны каляндар па выбару дат, які мусіць быць асобна спампаваны. Выплыўны каляндар па выбару дат не будзе паказвацца як опцыя, пакуль код даступны ў папцы бібліятэкі. Калі вы не жадаеце выкарыстоўваць jQuery каляндар па выбару дат, ніжэй вы можаце выбраць опцыю "Ручнога ўводу часу", і карыстальнікі атрымаюць звычайнае тэставае поле.</p>

en: Use dropdown timepicker
be: Выкарыстоўваць выплыўны каляндар па выбару дат

en: <p>To install the dropdown timepicker, create a <code>!directory</code> directory in your site installation. Then visit <a href="@download">@download</a>, download the latest copy and unzip it. You will see files with names like jquery.timepicker-1.1.2.js and jquery.timepicker-1.1.2.css. Rename them to jquery.timepicker.js and jquery.timepicker.css and copy them into <code>!directory</code>.</p>
be: <p>Каб усталяваць выплыўны каляндар па выбару дат, стварыце <code>!directory</code> каталог ва ўсталёўцы вашага сайта. Затым наведайце <a href="@download">@download</a>, спампуйце апошнюю версію і распакуйце яе. Вы ўбачыце файлы з назвамі накшталт jquery.timepicker-1.1.2.js і jquery.timepicker-1.1.2.css. Пераназавіце іх на jquery.timepicker.js і jquery.timepicker.css ды скапіруйце ў <code>!directory</code>.</p>

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7, 8, and 9, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
be: <p>Каляндар Date Popup уключае некаторы css для IE6, які ламае css сцвярджэнне. Зараз IE 6 заменены IE 7, 8 і IE 8,  і асаблівы css для IE 6 быў перанесены са звычайнага css, які выкарыстоўваецца Date Popup. Калі пасля вы знаходзіце, што вам неабходны гэты css, вы можаце дадаць яго назад у сваю тэму. Зірнуць, як тэма Garland дадае асаблівы толькі IE css у свой файл page.tpl.php. Сss, які вам неабходны:</p>

en: Display a matching second date field as a 'End date'.
be: Паказаць другое адзначанае поле дат як "Дату Заканчэння"

en: The content type name must be no more than 12 characters long when using it to create a calendar and blocks.
be: Назва тыпу змесціва павінна быць не больш за 12 сімвалаў, пры стварэнні каляндара ці блокаў.

en: The field name must be no more than 26 characters long.
be: Імя поля павінна быць не больш за 26 сімвалаў.

en: @label -  start date (!name)
be: @label -  дата пачатку (!name)

en: @label -  start date
be: @label -  дата пачатку

en: @label - end date (!name:!column)
be: @label - дата заканчэння (!name:!column)

en: @label - end date:!column
be: @label - дата заканчэння:!column

en: Page by date
be: Старонка па даце

en: Page using the value of a date field.
be: Пранумераваць старонкі, карыстаючыся значэннем поля даты.

en: Select one or more date fields to filter with this argument.
be: Выбраць адно ці болей палёў, каб адфільтраваць гэты аргумент.

en: Add multiple value identifier
be: Дадаць множны ідэнтыфікатар значэння

en: Dates to compare
be: Даты для параўнання

en: Start/End date range
be: Дыяпазон даты Пачатку/Заканчэння

en: Only this field
be: Толькі гэта поле

en: If selected the view will check if any value starting with the 'Start' date and ending with the 'End' date matches the view criteria. Otherwise the view will be limited to the specifically selected fields. Comparing to the whole Start/End range is the recommended setting when using this filter in a Calendar. When using the Start/End option, it is not necessary to add both the Start and End fields to the filter, either one will do.
be: Абраны від,які адпаведны крытэрыям віда, будзе правяраць, ці пачынаецца значэнне з даты "Пачатку" і ці сканчываецца датай "Заканчэння". У адваротным выпадку, від будзе  абмяжоўвацца спецыяльна абранымі палямі. Параўноўвая з цэлым дыяпазонам Пачатку/Заканчэння, гэтыя наладкі больш падыходзяць да іх выкарыстоўвання ў Каляндары. Пры выкарыстоўванні опцыі Пачатак/Заканчэнне вам не патрэбна дадаваць к фільтру абодва палі Пачатку і Заканчэння, аднаго будзе дастаткова.

en: Add an identifier to the view to show which multiple value date fields meet the filter criteria. Note: This option may introduce duplicate values into the view. Required when using multiple value fields in a Calendar or any time you want the node view of multiple value dates to display only the values that match the view filters.
be: Дадаць ідэнтыфікатар да прагляду для паказу палёў з множнымі значэннямі даты адпавядаючых крытэрыю фільтра. Заўвага: Гэта опцыя можа дадаць паўтаральныя значэнні да прагляду. Неабходна калі выкарыстоўваюцца палі з множнымі значэннямі ў Календары ці у любым другім разе, калі Вы жадаеце праглядзець толькі тыя значэнні якія адпавядаюць крытэрыю прагляду.

en: Date selection form element
be: Элемент формы выбара даты

en: Filter granularity
be: Узроўні фільтра

en: Relative start date
be: Адносная дата пачатку

en: Relative end date
be: Адносная дата заканчэння

en: Relative dates are computed when the view is displayed. Examples: now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relative_format">More examples of relative date formats in the PHP documentation</a>.
be: Адносныя даты вылічваюцца падчас адлюстравання прадстаўлення. Прыклады: зараз, +1 дзень ад бягучага, поўдзень, Панядзелак наступнага тыдня. <a href="@relative_format">Больш прыкладаў адносных фарматаў даты - у дакументацыі PHP</a>.

en: Relative start date not specified.
be: Адносная дата пачатку не вызначана

en: Relative end date not specified.
be: Адносная  дата заканчэння не вызначана

en: Relative date not specified.
be: Адносная  дата не вызначана

en: Position: @position, format: @format.
be: Пазіцыя: @position, фармат: @format.

en: This pager works together with a Date or Content date field contextual filter. If a Date filter has been added to the view, this pager will provide back/next paging to match the granularity of that filter (i.e. paging by year, month, week, or day). The filter must also be configured to use a DATE default value. If there is no Date contextual filter on this view, or if it has not been set to use a default date, the pager will not appear.
be: Гэты гартальнік працуе з кантэкставым фільтрам па полі Date ці  Content.  Калі фільтр па полі Date быў даданы да прагляду, гартальнік будзе забяспечваць  перагортванне для супадзення розных узроўняў гэтага фільтра (напрыклад, выбар  па году, месяцу, тыдні ці дні). Фільтр павінен быць наладжаны для выкарыстання прадвызначанага значэння  DATE. Калі няма кантэкставага фільтра па полі Date ў гэтым праглядзе, ці ён не быў наладжан для выкарыстання прадвызначанай даты, навігатар не ўзнікне.

en: Date identifier
be: Ідэнтыфікатар даты

en: The query identifier to use when fetching date data from in the URL. Note that if you have more than one display in the same view that uses the date pager (like a page and a block), the pager id must be different for each one or both will change when the pager value changes.
be: Карыстайцеся запытам ідэнтыфікатара пры выбарцы дадзеных з даты ў URL. Звярніце ўвагу на тое, што калі ў вас адкрыта больш за адзін  дысплэй ў адным акенцы, якое выкарыстоўвае гартальнік дат(як старонка и блок), гартальнік id  павінен быць розным для кожнага, альбо змянняцца для усіх, калі змяняецца значэнне гартальніка старонкі.

en: Where to place the date pager, on the top, bottom, or both top and bottom of the content.
be: Куды размясціць гартальнік даты: наверсе, унізе ці адначасова і наверсе, і ўнізе.

en: Link format
be: Фармат спасылкі

en: @name field is required.
be: @name поле патрабаванае.

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
be: Адсутнічае правы ўласнасці на аб'ект тыпу @entity_type.

en: Autocomplete (Tags style)
be: Аўтазапаўненне (у стылі цэтлікаў)

en: Is empty
be: пусты(ая, ое)

en: The requested page "@path" could not be found.
be: Запытаная старонка "@path" не знойдзена.

en: The form has become outdated. Copy any unsaved work in the form below and then <a href="@link">reload this page</a>.
be: Дадзеныя ў форме састарэлі. Скапіруйце незахаванае змесціва ў ніжэйшай форме і <a href="@link">перагрузіце гэту старонку</a>.

en: View modes
be: Лады выглядаў

en: Same as Default date
be: Аднолькавы з  прадвызначаннай датай

en: Repeating date
be: Паўтаральная дата

en: Repeating dates use an 'Unlimited' number of values. Instead of the 'Add more' button, they include a form to select when and how often the date should repeat.
be: Паўтаральныя даты выкарыстоўваюць "Неабмежаваную" колькасць значэнняў. Замест кнопкі "Дадаць яшчэ", яны ўключаюць форму для выбару: калі і як часта павінна паўтарацца дата.

en: Allow user to see a page with all the times a date repeats.
be: Дазволіць карыстальніку бачыць старонку з усімі паўторнымі датамі.

en: The widgets for repeating dates have changed. Please check the Display Fields page for each content type that has repeating date fields and confirm that the right widget has been selected.
be: Віджэты паўтарэння датаў зменены. Калі ласка, праверце старонку Адлюстравання Палёў для кожнага тыпу змесціва, які паўтараецца з палямі даты, і праверце, ці правільны віджэт быў абраны.

en: Starting year must be in the format -9, or an absolute year such as 1980.
be: Пачатковы год павінен быць у фармаце -9, або ў абсалютным значэнні, напрыклад, 1980.

en: Ending year must be in the format +9, or an absolute year such as 2030.
be: Год заканчэння павінен быць у фармаце +9, або ў абсалютным значэнні, напрыклад, 2030.

en: Set a condition based on the value of a date field
be: Усталяваць умовы заснаваныя на значэнні поля даты

en: Is not Empty
be: Непусты(ое)

en: The comparison to perform to determine if the date field meets the condition. For multiple value date fields, all values will be checked to see if any meet the condition.
be: Параўнанне, каб выканаць вызначэнне, ці задавальняе ўмове поле даты. Для некалькіх значэнняў палёў даты, усе значэнні будуць правераны, каб бачыць, ці задавальняецца любое з іх.

en: The value the field should contain to meet the condition. This can either be an absolute date in ISO format (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS) or a relative string like '12AM today'. Examples: 2011-12-31T00:00:00, now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="@relative_format">More examples of relative date formats in the PHP documentation</a>.
be: Поле павінна ўтрымліваць значэнне, каб задаволіць умову.  Гэта можа быць альбо поўная дата ў фармаце ISO (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS), альбо адносны радок як '12AM Сёння'. Напрыклад: 2011-12-31T00:00:00, зараз, +1 дзень ад бягучага, поўдзень, Панядзелак наступнага тыдня. <a href="@relative_format">Больш прыкладаў фарматаў адносных даты - у дакументацыі PHP</a>.

en: Adds an option to the Context module to set a context condition based on the value of a date field.
be: Дадае выбар да модуля Context, каб замацаваць умову кантэксту, заснаваную на значэнні поля даты.

en: Overview of fields used in all views.
be: Агляд палёў, якія выкарыстоўваюцца ва ўсіх выглядах

en: The tid of a taxonomy term.
be: Ідэнтыфікатар тэрміну таксаноміі

en: Display all day checkbox
be: Паказаць птушачку цэлы дзень

en: Determines whether to display the 'All Day' checkbox to the user.
be: Вызначае, ці паказваць птушачку 'Цэлы Дзень' для карыстальніка.

en: Date format options
be: Опцыі фармата даты

en: The date format used in titles and summary links for this argument. The default format is based on the granularity of the filter, i.e. month: @example_month, day: @example_day.
be: Фармат даты, які выкарыстоўваецца для загалоўкаў і  кароткіх  апісанняў для гэтага аргумента. Прадвызначаны фармат заснаваны на структуры узроўняў фільтра, такіх як месяц: @example_month, дзень: @example_day.

en: Custom summary date format
be: Асабыста наладжаны фармат даты

en: A custom format for the title and summary date format. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
be: Карыстальніцкі фармат для загалоўкаў і кароткіх  апісанняў дат.  Вызначце php радок формата даты як 'm-d-Y H:i' (Каб даведацца больш дэталяў, глядзіце <a href="@link">http://php.net/date</a> ).

en: Tokens related to views.
be: Токены звязаныя з відамі

en: The human-readable name of the view.
be: Зручнае для ўспрымання імя віда

en: The description of the view.
be: Апісанне віда

en: The machine-readable name of the view.
be: Машыначытальнае імя віда

en: The title of current display of the view.
be: Загаловак бягучага адлюстравання віда

en: The URL of the view.
be: Спасылка віда.

en: -Select-
be: -Выбраць-

en: Apostrophe
be: Апостраф

en: The <em>All Day</em> functionality has been moved into a separate module. This new module provides the option to add an <em>All Day</em> checkbox to toggle time on and off for date fields. It also contains the theme that displays the <em>All Day</em> text on fields that have no time. For consistency with prior code, it has been automatically enabled. If you don't want the <em>All Day</em> functionality you can disable this module.
be: Функцыянальнасць <em>Поўны дзень</em> была перанесена ў асобны модуль. Гэты новы модуль дазваляе дадаць чэкбокс <em>Поўны дзень</em>, каб пераключаць на і з палёў даты. Ён таксама ўтрымлівае тэмы, якія адлюстроўваюць тэкст <em>Поўны дзень</em> у палях без часу. У згодзе з папярэднім кодам, ён уключаны аўтаматычна. Калі вам не патрэбна функцыянальнасць <em>Поўны дзень</em>, вы можаце адключыць гэты модуль.

en: The <em>Date Repeat</em> integration for Date fields is being moved into a separate module. For consistency with prior code, it has been automatically enabled if the Date Repeat API module is enabled. If you don't use <em>Date Repeat</em> functionality in your fields, you can disable this module.
be: Інтэграцыя <em>Date Repeat</em> для палёў Date была перанесена ў асобны модуль. У згодзе з папярэднім кодам, ён уключаны аўтаматычна, калі задзейнічаны модуль Date Repeat API. Калі вам не патрэбна функцыянальнасць <em>Date Repeat</em> у вашых палях, вы можаце адключыць гэты модуль.

en: Date All Day
be: Дата Цэлы Дзень

en: Adds 'All Day' functionality to date fields, including an 'All Day' theme and 'All Day' checkboxes for the Date select and Date popup widgets.
be: Дадае функцыянальнасць 'Цэлы Дзень' для палёў даты, уключаючы тэму 'Цэлы Дзень' і чэкбоксы 'Цэлы Дзень' для выбару Даты і выкідных віджэтаў Даты.

[ctx: Date repeat]
en: Repeats
be: Паўтарэнні
    ў кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval days
be: Кожныя @interval дні(дзён)
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval weeks
be: Кожныя @interval тыдні(яў)
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval months
be: Кожныя @interval месяцы(аў)
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval years
be: Кожныя @interval год(оў)
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Repeat on
be: Паўтарыць у
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
be: Кожны будны дзень
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every Mon, Wed, Fri
be: Кожны пн, ср, пт
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Every Tue, Thu
be: Кожны аў, чц
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Repeats every
be: Паўтараецца кожны
    у кантэксце: Date repeat

en: every weekday
be: кожны будны дзень

en: monday wednesday friday
be: панядзелак серада пятніца

en: tuesday thursday
be: аўторак чацьвер

[ctx: Date repeat]
en: On day @bymonthday of
be: У дзень @bymonthday
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Bymonth
be: На працягу месяца
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: On the @byday of
be: На працягу @byday з
    у кантэксце: Date repeat

en: On day ... of ...
be: Дзень ... з ...

en: On the ... of ...
be: ... з ...

[ctx: Date repeat]
en: After @count occurrences
be: Пасля @count супадзенняў
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Count
be: Колькасць
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: On
be: У
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Until
be: Пакуль
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Stop repeating
be: Спыніць паўтарэнне
    у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Exclude dates
be: Выключаць даты
    у кантэксце: Паўтарэнне даты

[ctx: Date repeat]
en: Include dates
be: Уключаць даты
    у кантэксце: Паўтарэнне даты

en: Repeat settings
be: Паўтарыць наладкі

[ctx: datetime_singular]
en: Daily
be: Паўсядзённы
    у кантэксце: datetime_singular

[ctx: datetime_singular]
en: Weekly
be: Штотыднёвы
    у кантэксце: datetime_singular

[ctx: datetime_singular]
en: Monthly
be: Штомесячны
    у кантэксце: datetime_singular

[ctx: datetime_singular]
en: Yearly
be: Штогадавы
    у кантэксце: datetime_singular

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat'. (UNTIL).
be: Адсутнічае значэнне ў "Дыяпазоне паўтора". (Пакуль).
    у кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Year (UNTIL)
be: Адсутнічае значэнне ў "Дыяпазоне паўтора": Год (ПАКУЛЬ) у кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Month (UNTIL)
be: Адсутнічае значэнне ў "Дыяпазане паўтора": Месяц (ПАКУЛЬ)
    у кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat': Day (UNTIL)
be: Адсутнічае значэнне ў "Дыяпазане паўтора": Дзень (ПАКУЛЬ)
    у кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Missing value in 'Range of repeat'. (COUNT).
be: Адсутнічае значэнне ў "Дыяпазоне паўтора". (ПАДЛІК).
    у кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Expanded
be: Разгорнуты(ая,ае)
    ў кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Collapsed
be: Згорнуты(ая,ае)
    ў кантэксце:Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Repeat display
be: Паўтараць дэманстрацыю
    ў кантэксце: Date repeat

[ctx: Date repeat]
en: Should the repeat options form start out expanded or collapsed? Set to 'Collapsed' to make those options less obtrusive.
be: Форма паўтора опцый павінна пачацца з разгорнутай ці згорнутай? Паставіць "Згорнутую", каб зрабіць гэтыя опцыі меньш заўважнымі.
    ў кантэксце: Date repeat

en: Date Repeat Field
be: Поле Паўтора Даты

en: Creates the option of Repeating date fields and manages Date fields that use the Date Repeat API.
be: Стварае опцыю Паўтаральных  палёў дат і кіруе палямі Дат, якія выкарыстоўваюць  Date Repeat API.

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
be: Вы можаце карыстацца HTML-кодам у гэтым полі. Падтрымліваюцца наступныя токены:

en: Result summary
be: Падсумаванне вынікаў

en: Shows result summary, for example the items per page.
be: Паказвае падсумаванне вынікаў, на прыклад элементы на старонцы

en: Use site default RSS settings
be: Ужывайце сайтавыя прадвызначэнні для наладаў RSS

en: Cache dates
be: Даты аплаты

en: Date objects can be created and cached as date fields are loaded rather than when they are displayed to improve performance.
be: Аб'екты тыпу Дата могуць быць створаныя і закэшаваныя як палі даты і лепш загружаюцца тады, калі яны адлюстроўваюцца для паляпшэння прадуктыўнасці

en: Maximum dates per field
be: Максімальная колькасць дат на кожнае поле

en: If set to '0', all date values on every entity will be cached. Note that caching every date on fields that may have a large number of multiple or repeating values may create a significant performance penalty when the cache is cleared. The suggested setting for multiple value and repeating fields is no more than 4 values per field.
be: Калі нададзена значэнне '0', усе значэнні даты ў кожнай сутнасці будуць закэшаваны. Майце на ўвазе, што кэшыраванне кожнай даты ў палях, якія могуць мець буйную колькасць шматзначных ці паўтараючыхся значэнняў, можа значна знізіць прадукцыйнасць, калі кэш будзе ачышчаны. Прапанаваныя наладкі для шматзначных і паўтараючыхся палей - ня больш за 4 значэння на поле.

en: The number of cache values must be a number.
be: Колькасць кэшыраванных значэнняў павінна вызначацца лічбай.

en: The number of cache values must be a number 0 or greater.
be: Колькасць кэшыраванных значэнняў павінна вызначацца лічбай 0 ці большай.

en: Settings for modules the use the Date API.
be: Наладкі для модуляў, якія выкарыстоўваюць Date API.

en: to:
be: да:

en: Display fields in a contextual links menu.
be: Паказваць палі ў меню спасылак кантэксту.

en: <h2>Tools for Dates and Calendars</h2>
be: <h2>Прылады для Даты і Календароў</h2>

en: Fill out the following form to auto-create a date content type, with a datetime field and matching pre-configured calendar. If the calendar module is enabled and the option to create a calendar is chosen, a calendar and upcoming events block will be created, an ical feed will be added to the calendar. Nodes created from this new content type will include a link to the calendar, and the calendar will have a link to the 'add new date' form. You can also add new date fields to an existing content type by entering the existing content type name instead of creating a new one.
be: Запоўніце наступную форму для аўтаматычнага стварэння тыпа змесціва дат з палём даты і часу і адпаведным, загадзя сканфігураваным, каляндаром. Калі  модуль каляндара ўсталяваны, і абрана опцыя па яго стварэнню, будзе створан сам каляндар и  блок надыходзячых мерапрыемстваў. Вузлы, створаныя з гэтага новага тыпу змесціва будуць улучаць спасылку на каляндар, а каляндар будзе мець спасылку на форму "дадаць новую дату". Вы таксама можаце дадаць новыя палі даты да ўжо існуючага тыпу змесціва, уводзячы  ўжо існуючае імя  тыпа змесціва замест стварэння новага.

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen. You can also make changes to the calendar on the Views edit page.
be: Тут паказваецца толькі абмежаваны набор параметраў, каб зрабіць лягчэй іх усталёўку. Калі дата будзе створана, вы зможаце мяняць іншыя налады даты і дадаваць новыя палі на вашага тыпу змесціва  на экране кіраваньня палямі. Вы таксама зможаце змяніць каляндар на старонцы рэдагавання выглядаў.

en: Date Wizard and other tools to manage and create dates and calendars.
be: Майстар Date і іншыя прылады для стварэння даты і каляндара.

en: How to display the time ago or time hence for this field.
be: Як паказаць час мінулы час ад уводу для гэтага поля.

en: No valid timezone name was provided.
be: Было нададзена нядапушчальнае імя часавага пояса.

en: Please choose a year.
be: Калі ласка, абярыце год.

en: Please choose a month.
be: Калі ласка, абярыце месяц.

en: Please choose a day.
be: Калі ласка, абярыце дзень.

en: Please choose an hour.
be: Калі ласка, абярыце гадзіну.

en: Please choose a minute.
be: Калі ласка, абярыце хвіліну.

en: Please choose a second.
be: Калі ласка, абярыце секунду.

en: Clean URL
be: "Чыстыя" спасылкі

en: The format for pager link urls. With the Pager format, the links look like 'calendar/?date=2020-05'. The Clean URL format links look like 'calendar/2020-05'. The Clean format links look nicer but the Pager format links are likely to work better if the calendar is used in blocks or panels.
be: Фармат спасылак гартальніка. У фармаце Гартальніка (Pager) спасылкі выглядаюць як 'calendar/?date=2020-05'. У фармаце "Чыстых" спасылак (Clean URL) - як 'calendar/2020-05'. "Чыстыя" спасылкі выглядаюць лепей, але спасылкі ў фармаце Гартальніка верагодна будуць працаваць лепей у выпадку выкарыстання календара ў блоках ці панэлях.

en: The timezone has been set to <a href="@regional_settings">@timezone</a>.
be: Часавы пояс быў усталяваны ў <a href="@regional_settings">@timezone</a>.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_settings">site timezone</a> to function correctly.
be: Date API патрабуе, каб вы усталявалі <a href="@regional_settings">часавы пояс сайта</a> для правільнага функцыянавання.

en: The first day of the week has been set to <a href="@regional_settings">@day</a>.
be: Першы дзень тыдня быў усталяваны на href="@regional_settings">@day</a>.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_settings">site first day of week settings</a> to function correctly.
be: Date API патрабуе, каб вы ўсталявалі <a href="@regional_settings">наладкі першага дня тыдня на сайце</a> для правільнага функцыянавання.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_date_time">system date formats</a> to function correctly.
be: Date API патрабуе, каб вы ўсталявалі <a href="@regional_date_time">сістэмныя фарматы даты</a> для правільнага функцыянавання.

en: The Date API requires that you set up the <a href="@regional_settings">site timezone and first day of week settings</a> and the <a href="@regional_date_time">date format settings</a> to function correctly.
be: Date API патрабуе, каб вы ўсталявалі <a href="@regional_settings">наладкі часавага пояса сайта і першага дня тыдня</a> і <a href="@regional_date_time">наладкі фармата даты</a> для правільнага функцыянавання.

en: Display dates using the default format because the specified format (@format) is not defined
be: Паказаць даты ў прадвызначаным фармаце, таму што ўказаны фармат (@format) нявызначаны

en: Date text widgets have been updated to use an increment of 1.
be: Тэкставы віджэт Даты абноўлены, каб карыстацца прырашчэннем 1.

en: Used in views
be: Выкарыстоўваецца ў выглядах

en: Table @name already exists.
be: Табліца @name ужо існуе.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table doesn't exist.
be: Нельга перайменаваць @table у @table_new: табліца @table не існуе.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table_new already exists.
be: Нельга перайменаваць @table у @table_new: табліца @table_new ужо існуе.

en: Cannot add field @table.@field: table doesn't exist.
be: Нельга дадаць поле @table.@field: табліца не існуе.

en: Cannot add field @table.@field: field already exists.
be: Нельга дадаць поле @table.@field: яно ўжо існуе.

en: Cannot set default value of field @table.@field: field doesn't exist.
be: Нельга замацаваць прадвызначанае значэнне поля @table.@field: поле не існуе.

en: Cannot remove default value of field @table.@field: field doesn't exist.
be: Нельга выдаліць прадвызначанае значэнне поля @table.@field: поле не існуе.

en: Cannot add primary key to table @table: table doesn't exist.
be: Нельга дадаць галоўны ключ да табліцы @table: табліца не існуе.

en: Cannot add primary key to table @table: primary key already exists.
be: Нельга дадаць галоўны ключ да табліцы @table: табліца ўжо існуе.

en: Cannot add unique key @name to table @table: table doesn't exist.
be: Нельга дадаць унікальны ключ @name да табліцы @table: табліца не існуе.

en: Cannot add unique key @name to table @table: unique key already exists.
be: Нельга дадаць унікальны ключ @name да табліцы @table: унікальны ключ ужо існуе.

en: Cannot add index @name to table @table: table doesn't exist.
be: Нельга дадаць паказальнік @name да табліцы @table: табліца не існуе.

en: Cannot add index @name to table @table: index already exists.
be: Нельга дадаць паказальнік @name да табліцы @table: табліца ўжо існуе.

en: Cannot change the definition of field @table.@name: field doesn't exist.
be: Нельга змяніць азначэнне поля @table.@name: поле не існуе.

en: South Sudan
be: Паўднёвы Судан
