Publisher 7 (7.x-2.5) - en to el translation catalogue (2352 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: User interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: user
el: χρήστης

en: Pages
el: Σελίδες

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: enable
el: ενεργοποίηση

en: delete
el: διαγραφή

en: title
el: τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: approve
el: έγκριση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Item
el: Αντικείμενο

en: content
el: ύλη

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Replies
el: Απαντήσεις

en: Last Post
el: Τελευταία δημοσίευση

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: yes
el: ναι

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Unsubscribe
el: Διαγραφή συνδρομής

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: more
el: περισσότερα

en: Create !type
el: Δημιουργία !type

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Article
el: Άρθρο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: footer
el: υποσέλιδο

en: Comments
el: Σχόλια

en: More
el: Περισσότερα

en: not verified
el: χωρίς επαλήθευση

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: For
el: Για

en: new
el: νέο

en: error
el: σφάλμα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι περιεχομένου

en: Homepage
el: Ιστοσελίδα

en: Home page
el: Αρχική σελίδα

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: updated
el: ενημερώθηκε

en: all
el: όλα

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Login
el: Είσοδος

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Block settings
el: Ρυθμίσεις μπλοκ

en: Comment form
el: Φόρμα σχολίου

en: User registration form
el: Φόρμα εγγραφής χρήστη

en: User contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας χρήστη

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Center
el: Κέντρο

en: Types
el: Τύποι

en: Hierarchy
el: Ιεραρχία

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Parent
el: Γονέας

en: Parents
el: Γονικοί όροι

en: Depth
el: Βάθος

en: none
el: κανένα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Book
el: Βιβλίο

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Description field
el: Πεδίο περιγραφής

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Back
el: Πίσω

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Field
el: Πεδίο

en: header
el: κεφαλίδα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Top
el: Κορυφή

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Core
el: Πυρήνας

en: Add new
el: Προσθήκη νέου

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Add
el: Προσθήκη

en: remove
el: αφαίρεση

en: View
el: Προβολή

en: Format
el: Μορφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Modules
el: Μονάδες

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Region
el: Περιοχή

en: Visible
el: Ορατό

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: Menu
el: Μενού

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: results
el: αποτελέσματα

en: search
el: αναζήτηση

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Event
el: Συμβάν

en: actions
el: ενέργειες

en: Text
el: Κείμενο

en: Theme
el: Θέμα

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: theme
el: θεματική παραλλαγή

en: Timestamp
el: Χρονική σήμανση

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Component
el: Συστατικό

en: Components
el: Συστατικά

en: You are not authorized to access this page.
el: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα.

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Picture
el: Εικόνα

en: Titles
el: Τίτλοι

en: Paths
el: Διαδρομές

en: type
el: τύπος

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: Database type
el: Τύπος βάσης δεδομένων

en: Promoted
el: Προβεβλημένο

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: action
el: Ενέργεια

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Check
el: Επιταγή

en: Files
el: Αρχεία

en: file
el: αρχείο

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: no
el: όχι

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Data type
el: Τύπος δεδομένων

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Advanced Settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το %title;

en: term
el: όρος

en: Expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: The name of the menu.
el: Το όνομα του μενού.

en: All
el: Όλες

en: hours
el: ώρες

en: days
el: ημέρες

en: Access log
el: Αρχείο καταγραφής πρόσβασης

en: Active
el: Ενεργό

en: Submit @name
el: Υποβολή: @name

en: Access denied
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση

en: Submitted
el: Υποβλήθηκε

en: Year
el: Έτος

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Add content
el: Προσθήκη περιεχομένου

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Override title
el: Παράκαμψη τίτλου

en: CSS class
el: Κλάση CSS

en: Display links
el: Εμφάνιση συνδέσμων

en: Page
el: Σελίδα

en: Pager ID
el: Μοναδικό αναγνωριστικό σελιδομετρητή

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: 1 hour | @count hours
el[0]: 1 ώρα
el[1]: @count ώρες

en: 1 day | @count days
el[0]: 1ημέρα
el[1]: @count ημέρες

en: Node links
el: Σύνδεσμοι για κόμβους

en: Taxonomy terms
el: Όροι ταξινόμησης

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Site slogan
el: Σύνθημα του ιστοτόπου

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Module
el: Μονάδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Host
el: Υπολογιστής βάσης

en: Always
el: Πάντα

en: Never
el: Ποτέ

en: Update available
el: Διαθέσιμη ενημέρωση

en: Update status
el: Ενημέρωση κατάστασης λειτουργίας

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Left sidebar
el: Αριστερή πλευρική ζώνη

en: Right sidebar
el: Δεξιά πλευρική ζώνη

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
el: Δεν επιτρέπεται να στέλνετε περισσότερα από %number μηνύματα μέσα σε μια ώρα. Ξαναδοκιμάστε αργότερα.

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Aggregator feed
el: Ροή συλλέκτη

en: Aggregator item
el: Αντικείμενο συλλέκτη

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Revision ID
el: ID αναθεώρησης

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Comment ID
el: ID σχολίου

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Input format
el: Μορφότυπος εισόδου

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Log message
el: Μήνυμα ημερολογίου

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: Poll duration
el: Διάρκεια ψηφοφορίας

en: Poll votes
el: Ψήφοι ψηφοφορίας

en: Session ID
el: ID συνεδρίας

en: File ID
el: ID αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Term
el: Όρος

en: Term ID
el: ID όρου

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: E-mail address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Last login
el: Τελευταία σύνδεση

en: Message type
el: Τύπος μηνύματος

en: Severity
el: Σοβαρότητα

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Global settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Fields
el: Πεδία

en: Widget type
el: Τύπος γραφικού συστατικού

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is less than
el: Είναι μικρότερο/η από

en: Is less than or equal to
el: Είναι μικρότερο/η ή ίσο/η με

en: Is equal to
el: Είναι ίση/ο με

en: Is greater than or equal to
el: Είναι μεγαλύτερο/η ή ίσο/η με

en: Is greater than
el: Είναι μεγαλύτερο/η από

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο/η με

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Mode
el: Τρόπος

en: Normal
el: Κανονικό

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: active
el: ενεργός

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: %time ago
el: %time πριν

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Sort order
el: Σειρά ταξινόμησης

en: Up
el: Επάνω

en: Performance
el: Απόδοση

en: Width
el: Πλάτος

en: This field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Medium
el: Μέσο

en: Media
el: Μέσα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: help
el: βοήθεια

en: Caching
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Month
el: Μήνας

en: Widget
el: Γραφικό συστατικό

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: Introduction
el: Εισαγωγή

en: System
el: Σύστημα

en: Current
el: Τρέχοντα

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Desc
el: Φθί

en: Code
el: Κωδικός

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: OR
el: Ή

en: Company
el: Εταιρία

en: security
el: ασφάλεια

en: node
el: κόμβος

en: General
el: Γενικά

en: Method
el: Μέθοδος

en: Recent posts
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις

en: Recent posts for %1
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις του %1

en: Egypt
el: Αίγυπτος

en: Namibia
el: Ναμίμπια

en: Israel
el: Ισραήλ

en: Iran
el: Ιράν

en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

en: Cuba
el: Κούβα

en: Brazil
el: Βραζιλία

en: Chile
el: Χιλή

en: Paraguay
el: Παραγουάη

en: Jamaica
el: Τζαμάικα

en: Japan
el: Ιαπωνία

en: Libya
el: Λιβύη

en: Poland
el: Πολωνία

en: Portugal
el: Πορτογαλία

en: Singapore
el: Σιγκαπούρη

en: Turkey
el: Τουρκία

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: here
el: εδώ

en: Now
el: Τώρα

en: All views
el: Όλες οι εμφανίσεις

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
el: Προεπιλεγμένη διαδρομή προτύπου (εφαρμόζεται σε όλα τα λεξιλόγια με κενά πρότυπα παρακάτω)

en: Pattern for all %vocab-name paths
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
el: Πρότυπο για τα φόρουμ και τους φακέλους των φόρουμ

en: Pattern for user account page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των σελίδων των λογαριασμών χρηστών

en: Pattern for blog page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των ιστολογίων

en: Verbose
el: Εκτενής παρουσίαση

en: Display alias changes (except during bulk updates).
el: Εμφάνιση των αλλαγών των ψευδώνυμων (εκτός από τις μαζικές ενημερώσεις).

en: Replace by separator
el: Αντικατάσταση με το διαχωριστή

en: Maximum alias length
el: Μέγιστο μήκος ψευδώνυμου

en: Maximum component length
el: Μέγιστο μέγεθος συστατικού

en: Update action
el: Ενέργεια ενημέρωσης

en: Strings to Remove
el: Φράσεις προς αφαίρεση

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
el: Παρέχει ένα μηχανισμό για τις μονάδες ώστε να δημιουργούν αυτόματα ψευδώνυμα για την ύλη που διαχειρίζονται.

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: !time ago
el: Πριν από !time

en: Other
el: Άλλο

en: Align
el: Στοίχιση

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Basic
el: Βασική

en: List type
el: Τύπος λίστας

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Role
el: Ρόλος

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: User login
el: Είσοδος

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Destination
el: Προορισμός

en: String
el: Φράση

en: Case
el: Πεζά/κεφαλαία

en: Users
el: Χρήστες

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: Exists
el: Υπάρχει

en: Site off-line message
el: Μήνυμα όταν ο ιστοτόπος είναι εκτός λειτουργίας

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
el: Το @site είναι αυτή τη στιγμή κλειστό για συντήρηση. Θα επανέλθουμε σύντομα. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
el: Μήνυμα που θα εμφανίζεται στους επισκέπτες όταν ο ιστοτόπος είναι εκτός λειτουργίας.

en: Both
el: Και τα δύο

en: Last
el: Τελευταίο

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: access denied
el: δεν επιτρέπεται η πρόσβαση

en: Cache
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Argument
el: Παράμετρος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: <All>
el: <Όλα>

en: Edit view
el: Επεξεργασία view

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Administer views
el: Διαχείριση views

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Down
el: Κάτω

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Exposed Filters
el: Εκτεθειμένα Φίλτρα

en: Order
el: Σειρά

en: Views UI
el: Διεπαφή χρήστη Views

en: Recent comments
el: Πρόσφατα σχόλια

en: Random
el: Τυχαία

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Plain
el: Απλό

en: Position
el: Θέση

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Last checked
el: Τελευταίος έλεγχος

en: Default state
el: Εξ' ορισμού κατάσταση

en: Basic setup
el: Βασική διαμόρφωση

en: Profile name
el: Όνομα προφίλ

en: false
el: ψευδές

en: true
el: αληθές

en: Editor appearance
el: Εμφάνιση συντάκτη

en: Cleanup and output
el: Εκκαθάριση και έξοδος

en: Editor CSS
el: Συντάκτης CSS

en: CSS classes
el: Κλάσεις CSS

en: Profile
el: Προφίλ

en: You must give a profile name.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα όνομα προφίλ.

en: text
el: κείμενο

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Recent
el: Πρόσφατο

en: filters
el: φίλτρα

en: Term description
el: Περιγραφή όρου

en: fields
el: πεδία

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Operation
el: Λειτουργία

en: reply
el: απάντηση

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Tracker
el: Ανιχνευτής

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: Server settings
el: Ρυθμίσεις διακομιστή

en: City
el: Πόλη

en: Postal code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: Collapsible
el: Συμπτυσσώμενο

en: Fax number
el: Αριθμός φαξ

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Germany
el: Γερμανία

en: with comments
el: με σχόλια

en: without comments
el: χωρίς σχόλια

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: comments
el: σχόλια

en: Full
el: Πλήρες

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: Delete rule
el: Διαγραφή ρόλου

en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

en: Albania
el: Αλβανία

en: Algeria
el: Αλγερία

en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

en: Andorra
el: Ανδόρρα

en: Angola
el: Αγκόλα

en: Anguilla
el: Ανγκουίλα

en: Antarctica
el: Ανταρκτική

en: Antigua and Barbuda
el: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Argentina
el: Αργεντινή

en: Armenia
el: Αρμενία

en: Aruba
el: Αρούμπα

en: Australia
el: Αυστραλία

en: Austria
el: Αυστρία

en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

en: Bahamas
el: Μπαχάμες

en: Bahrain
el: Μπαχρέιν

en: Bangladesh
el: Μπανγκλαντές

en: Barbados
el: Μπαρμπάντος

en: Belarus
el: Λευκορωσία

en: Belgium
el: Βέλγιο

en: Belize
el: Μπελίζε

en: Benin
el: Μπενίν

en: Bermuda
el: Βερμούδες

en: Bhutan
el: Μπουτάν

en: Bolivia
el: Βολιβία

en: Bosnia and Herzegovina
el: Βοσνία και Ερζεγοβίνη

en: Botswana
el: Μποτσουάνα

en: Bouvet Island
el: Νησί Μπουβέ

en: Brunei
el: Μπρουνέι

en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

en: Burkina Faso
el: Μπουρκίνα Φάσο

en: Burundi
el: Μπουρούντι

en: Cambodia
el: Καμπότζη

en: Cameroon
el: Καμερούν

en: Canada
el: Καναδάς

en: Cape Verde
el: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Cayman Islands
el: Νησιά Καϋμάν

en: Central African Republic
el: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

en: Chad
el: Τσαντ

en: China
el: Κίνα

en: Christmas Island
el: Νησί των Χριστουγέννων

en: Cocos (Keeling) Islands
el: Νησιά Κόκος (Κήλινγκ)

en: Colombia
el: Κολομβία

en: Comoros
el: Κομόρες

en: Cook Islands
el: Νήσοι Κουκ

en: Costa Rica
el: Κόστα Ρίκα

en: Cyprus
el: Κύπρος

en: Czech Republic
el: Τσεχία

en: Denmark
el: Δανία

en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

en: Dominica
el: Ντομίνικα

en: Dominican Republic
el: Δομινικανή Δημοκρατία

en: Ecuador
el: Ισημερινός

en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

en: Equatorial Guinea
el: Ισημερινή Γουινέα

en: Eritrea
el: Ερυθραία

en: Estonia
el: Εσθονία

en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

en: Faroe Islands
el: Νήσοι Φερόες

en: Finland
el: Φινλανδία

en: France
el: Γαλλία

en: French Guiana
el: Γαλλική Γουιάνα

en: French Polynesia
el: Γαλλική Πολυνησία

en: Gabon
el: Γκαμπόν

en: Gambia
el: Γκάμπια

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Ghana
el: Γκάνα

en: Gibraltar
el: Γιβραλτάρ

en: Greece
el: Ελλάδα

en: Greenland
el: Γροιλανδία

en: Grenada
el: Γρενάδα

en: Guadeloupe
el: Γουαδελούπη

en: Guam
el: Γκουαχάν

en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

en: Guinea
el: Γουινέα

en: Guinea-Bissau
el: Γουινέα-Μπισσάου

en: Guyana
el: Γουιάνα

en: Haiti
el: Αϊτή

en: Heard Island and McDonald Islands
el: Νήσοι Χερντ και Μακντόναλντ

en: Honduras
el: Ονδούρα

en: Hungary
el: Ουγγαρία

en: Iceland
el: Ισλανδία

en: India
el: Ινδία

en: Indonesia
el: Ινδονησία

en: Iraq
el: Ιράκ

en: Ireland
el: Ιρλανδία

en: Italy
el: Ιταλία

en: Jordan
el: Ιορδανία

en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

en: Kenya
el: Κένυα

en: Kiribati
el: Κιριμπάτι

en: Kuwait
el: Κουβέιτ

en: Kyrgyzstan
el: Κιργιζία

en: Laos
el: Λάος

en: Latvia
el: Λεττονία

en: Lebanon
el: Λίβανος

en: Lesotho
el: Λεσότο

en: Liberia
el: Λιβερία

en: Liechtenstein
el: Λιχτενστάιν

en: Lithuania
el: Λιθουανία

en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

en: Madagascar
el: Μαδαγασκάρη

en: Malawi
el: Μαλάουι

en: Malaysia
el: Μαλαισία

en: Maldives
el: Μαλδίβες

en: Mali
el: Μάλι

en: Malta
el: Μάλτα

en: Marshall Islands
el: Νήσοι Μάρσαλ

en: Martinique
el: Μαρτινίκα

en: Mauritania
el: Μαυριτανία

en: Mauritius
el: Μαυρίκιος

en: Mayotte
el: Μαγιότ

en: Mexico
el: Μεξικό

en: Micronesia
el: Μικρονησία

en: Moldova
el: Μολδαβία

en: Monaco
el: Μονακό

en: Mongolia
el: Μογγολία

en: Montserrat
el: Μοντσερράτ

en: Morocco
el: Μαρόκο

en: Mozambique
el: Μοζαμβίκη

en: Myanmar
el: Μιανμάρ

en: Nepal
el: Νεπάλ

en: Netherlands
el: Ολλανδία

en: Netherlands Antilles
el: Ολλανδικές Αντίλλες

en: New Caledonia
el: Νέα Καληδονία

en: Nicaragua
el: Νικαράγουα

en: Niger
el: Νίγηρας

en: Nigeria
el: Νιγηρία

en: Niue
el: Νιούε

en: Norfolk Island
el: Νησί Νόρφολκ

en: North Korea
el: Βόρεια Κορέα

en: Northern Mariana Islands
el: Βόρειες Μαριάνες Νήσοι

en: Norway
el: Νορβηγία

en: Oman
el: Ομάν

en: Pakistan
el: Πακιστάν

en: Palau
el: Παλάου

en: Panama
el: Παναμάς

en: Papua New Guinea
el: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Peru
el: Περού

en: Philippines
el: Φιλιππίνες

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: Qatar
el: Κατάρ

en: Reunion
el: Ρεουνιόν

en: Romania
el: Ρουμανία

en: Russia
el: Ρωσία

en: Rwanda
el: Ρουάντα

en: Samoa
el: Σαμόα

en: San Marino
el: Άγιος Μαρίνος

en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

en: Senegal
el: Σενεγάλη

en: Seychelles
el: Σεϋχέλλες

en: Sierra Leone
el: Σιέρα Λεόνε

en: Slovakia
el: Σλοβακία

en: Slovenia
el: Σλοβενία

en: Solomon Islands
el: Νήσοι Σολομώντα

en: Somalia
el: Σομαλία

en: South Africa
el: Νότια Αφρική

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
el: Νήσοι Νότια Γεωργία και Νότιες Σάντουιτς

en: Spain
el: Ισπανία

en: Sri Lanka
el: Σρι Λάνκα

en: Sudan
el: Σουδάν

en: Suriname
el: Σουρινάμ

en: Svalbard and Jan Mayen
el: Σβάλμπαρντ και Γιαν Μαγιέν

en: Swaziland
el: Σουαζιλάνδη

en: Sweden
el: Σουηδία

en: Switzerland
el: Ελβετία

en: Syria
el: Συρία

en: Taiwan
el: Ταϊβάν

en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

en: Tanzania
el: Τανζανία

en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

en: Togo
el: Τόγκο

en: Tokelau
el: Τοκελάου

en: Trinidad and Tobago
el: Τρινιδάδ και Τομπάγκο

en: Tunisia
el: Τυνησία

en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

en: Turks and Caicos Islands
el: Τερκ και Κάικος

en: Tuvalu
el: Τουβαλού

en: Uganda
el: Ουγκάντα

en: Ukraine
el: Ουκρανία

en: United Arab Emirates
el: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States
el: Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής

en: United States Minor Outlying Islands
el: Απομακρυσμένες Νησίδες των ΗΠΑ

en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

en: Vanuatu
el: Βανουάτου

en: Venezuela
el: Βενεζουέλα

en: Wallis and Futuna
el: Ουώλις και Φουτούνα

en: Yemen
el: Υεμένη

en: Zambia
el: Ζάμπια

en: Zimbabwe
el: Ζιμπάμπουε

en: Full name
el: Πλήρες όνομα

en: Table prefix
el: Πρόθεμα πίνακα

en: Database username
el: Όνομα χρήστη βάσης δεδομένων

en: Database password
el: Κωδικός βάσης δεδομένων

en: Database name
el: Όνομα βάσης δεδομένων

en: Port
el: Θύρα

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: Root
el: Ρίζα

en: minutes
el: λεπτά

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Εισάγετε μία σελίδα ανά γραμμή ως μορφή διαδρομών του Drupal. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών: %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η κεντρική σελίδα.

en: Other queries
el: Άλλα ερωτήματα

en: Link to node
el: Σύνδεσμος προς τον κόμβο

en: Timer
el: Χρονομετρητής

en: Change
el: Αλλαγή

en: in
el: σε

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Edit term
el: Τροποποίηση όρου

en: Tokens
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Week of @date
el: Εβδομάδα της @date

en: Sources
el: Πηγές

en: 1 item | @count items
el[0]: 1 αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: View user profile.
el: Προβολή προσωπικού προφίλ.

en: Full text
el: Πλήρες κείμενο

en: Feed settings
el: Ρυθμίσεις ροής

en: Source
el: Πηγή

en: Date/Time
el: Ημερομηνία/'Ωρα

en: Extras
el: Πρόσθετα

en: The changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Select all rows in this table
el: Επιλογή όλων των γραμμών σε αυτόν τον πίνακα

en: Deselect all rows in this table
el: Αποεπιλογή όλων των γραμμών σε αυτό τον πίνακα

en: User search
el: Αναζήτηση χρήστη

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Your search yielded no results
el: Η αναζήτησή σας δεν έδωσε αποτελέσματα

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Request new password
el: Ανάκτηση νέου συνθηματικού εισόδου

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Available tokens
el: Διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: (disabled)
el: (απενεργοποιημένο)

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: First
el: Πρώτο

en: Query
el: Ερώτημα

en: Search fields
el: Αναζήτηση πεδίων

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Period
el: Περίοδος

en: Site's time zone
el: Ώρα ζώνης ιστοτόπου

en: Date's time zone
el: Ώρα ζώνης της ημερομηνίας

en: No time zone conversion
el: Χωρίς μετατροπή της ώρας ζώνης

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Granularity
el: Διακριτότητα

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: AND
el: ΚΑΙ

en: None.
el: Κανένα.

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Negate
el: Αναίρεση

en: Are you sure you want to delete %label?
el: Είστε σίγουροι για τη διαγραφή του %label;

en: Empty
el: Κενό

en: Existing system path
el: Υπάρχουσα διαδρομή συστήματος

en: Create or delete a content's URL alias
el: Δημιουργία ή διαγραφή του ψευδώνυμου URL της ύλης

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο του

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: Page redirect
el: Ανακατεύθυνση σελίδας

en: WARNING: This may cause problems if there are too many users of these roles on your site, as your server may not be able to handle all the mail requests all at once.
el: ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυτό μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα αν υπάρχουν πάρα πολλοί χρήστες αυτών των ρόλων στον ιστοτόπο σας, καθώς ο διακομιστής ενδέχεται να μην μπορέσει να χειριστεί όλες τις αιτήσεις e-mail με τη μία.

en: registered user
el: εγγεγραμμένος χρήστης

en: any
el: οποιοδήποτε

en: Add user role
el: Προσθήκη ρόλου χρήστη

en: Remove user role
el: Αφαίρεση ρόλου χρήστη

en: Execute custom PHP code
el: Εκτέλεση προσαρμοσμένου κώδικα PHP

en: Days
el: Ημέρες

en: Sidebar
el: Πλευρική ζώνη

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Create new account
el: Δημιουργία νέου λογαριασμού

en: Hours
el: Ώρες

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: warning
el: προειδοποίηση

en: Site information
el: Πληροφορίες ιστοτόπου

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: critical
el: κρίσιμο

en: or
el: ή

en: open
el: ανοιχτή

en: Parent term
el: Γονικός όρος

en: Parent terms
el: Γονικοί όροι

en: Style
el: Στυλ

en: Forums
el: Φόρουμ

en: revert
el: επαναφορά

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Asterisk
el: Αστερίσκος

en: The specified passwords do not match.
el: Οι κωδικοί που δόθηκαν δεν είναι ίδιοι.

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Permissions
el: Άδειες

en: All tags
el: Όλες οι ετικέτες

en: Path Filter
el: Φίλτρο Διαδρομής

en: Last modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Reversed
el: Ανεστραμμένος

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Testing
el: Δοκιμές

en: Standard
el: Βασικό

en: Interval
el: Περίοδος

en: Aland Islands
el: Νήσοι Ώλαντ

en: Falkland Islands
el: Νήσοι Φώκλαντ

en: Saint Kitts and Nevis
el: Άγιος Χριστόφορος και Νέβις

en: South Korea
el: Νότια Κορέα

en: Saint Lucia
el: Αγία Λουκία

en: Saint Helena
el: Αγία Ελένη

en: Sao Tome and Principe
el: Σάο Τομέ και Πρίνσιπε

en: French Southern Territories
el: Γαλλικά Νότια Εδάφη

en: Saint Vincent and the Grenadines
el: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

en: British Virgin Islands
el: Βρετανικές Παρθένοι Νήσοι

en: U.S. Virgin Islands
el: Αμερικανικές Παρθένοι Νήσοι

en: Vietnam
el: Βιετνάμ

en: Guernsey
el: Γκέρνσεϊ

en: Jersey
el: Τζέρσεϊ

en: Authentication
el: Πιστοποίηση

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: Color scheme
el: Χρωματικός συνδυασμός

en: Unformatted
el: Μη μορφοποιημένο

en: RSS Feed
el: Ροή RSS

en: New comments
el: Νέα μηνύματα

en: New
el: Δημιουργία

en: Relationships
el: Συσχετίσεις

en: Plural
el: Πληθυντικός

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: relationships
el: συσχετίσεις

en: image
el: εικόνα

en: Oldest first
el: Τα παλαιότερα πρώτα

en: Sort criteria
el: Κριτήρια ταξινόμησης

en: <Hidden>
el: <Κρυφό>

en: Revision of %title from %date
el: Αναθεώρηση του %title της %date

en: Action '%action' added.
el: Η ενέργεια '%action' προστέθηκε.

en: Remove orphaned actions
el: Αφαίρεση ορφανών ενεργειών

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Security update
el: Ενημέρωση ασφαλείας

en: comment
el: σχόλιο

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Your comment follow-up notification for this post was disabled. Thanks.
el: Η ενημέρωση για νέα σχόλια σε αυτή τη δημοσίευση απενεργοποιήθηκε. Ευχαριστούμε.

en: Comment follow-up notification settings
el: Ρυθμίσεις ειδοποίησης για νέα σχόλια

en: Receive comment follow-up notification e-mails
el: Να γίνεται λήψη ειδοποιήσεων μέσω μηνυμάτων ηλ. ταχυδρομείου για νέα σχόλια

en: Check this box to receive e-mail notification for follow-up comments to comments you posted. You can later disable this on a post-by-post basis... so if you leave this to YES, you can still disable follow-up notifications for comments you don't want follow-up mails anymore - i.e. for very popular posts.
el: Επιλέξτε αυτό το πεδίο για να λαμβάνετε ειδοποίηση μέσω μηνυμάτων ηλ. ταχυδρομείου για την παρακολούθηση των νέων σχολίων. Μπορείτε να απενεργοποιείτε την επιλογή ανά δημοσίευση... έτσι ακόμη και αν επιλέξετε το ΝΑΙ, μπορείτε να απενεργοποιείτε την ειδοποίηση για σχόλια για τα οποία δε θέλετε να λαμβάνετε ειδοποιήσεις, πχ. για πολύ δημοφιλείς δημοσιεύσεις.

en: source comment
el: πηγή σχόλιου

en: This flag presets the flag for the follow-up notification on the form that anon users will see when posting a comment
el: Αυτός ο διακόπτης καθορίζει εκ των προτέρων τις ειδοποιήσεις για σχόλια στη φόρμα που θα βλέπουν οι ανώνυμοι χρήστες κατά την υποβολή σχολίου

en: Comment follow-up e-mail notification for anonymous as well as registered users.
el: Ρυθμίσεις ειδοποίησης σχολίων τόσο για ανώνυμους όσο και για εγγεγραμμένους χρήστες.

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: !name field is required.
el: Το πεδίο !name είναι απαραίτητο.

en: Sticky
el: Καρφιτσωμένο

en: You are here
el: Είστε εδώ

en: Ok
el: Eντάξει

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: Finished
el: Ολοκληρώθηκε

en: disable
el: απενεργοποίηση

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Line break converter
el: Μετατροπέας αλλαγών γραμμών

en: date
el: ημερομηνία

en: File upload error. Could not move uploaded file.
el: Σφάλμα στην αποστολή του αρχείου. Δεν ήταν δυνατή η μετακίνηση του απεσταλμένου αρχείου.

en: Shortcuts
el: Συντομεύσεις

en: Advanced Options
el: Επιλογές για προχωρημένους

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: The specified date is invalid.
el: Η δοθείσα ημερομηνία είναι άκυρη.

en: Slogan
el: Σύνθημα

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Please wait...
el: Παρακαλώ περιμένετε...

en: Select
el: Επιλογή

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Go to first page
el: Πρώτη σελίδα

en: Go to last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Go to page @number
el: πήγαινε στη σελίδα @number

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: Bold
el: Έντονα

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Variables
el: Μεταβλητές

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: PHP Code
el: Κώδικας PHP

en: Simple
el: Απλό

en: Double
el: Διπλάσιο

en: British Indian Ocean Territory
el: Βρετανικό Έδαφος Ινδικού Ωκεανού

en: Croatia
el: Κροατία

en: Macedonia
el: Σκόπια

en: Pitcairn
el: Νήσοι Πίτκαιρν

en: Western Sahara
el: Δυτική Σαχάρα

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Translation status
el: Κατάσταση μετάφρασης

en: Save blocks
el: Αποθήκευση μπλοκ

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
el: Αν έχει επιλεχτεί η κατάσταση λειτουργίας PHP, εισάγετε τον κώδικα PHP μεταξύ των %php. Πρέπει να σημειωθεί ότι η εκτέλεση λανθασμένου κώδικα PHP μπορεί να θέσει εκτός λειτουργίας τον ιστοτόπο σας.

en: Menus
el: Μενού

en: A valid date is required for %title.
el: Μια έγκυρη ημερομηνία απαιτείται για %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
el: Ένα Date API που μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλες μονάδες.

en: Above
el: Από πάνω

en: @min and @max
el: @min και @max

en: Default time zone
el: Προεπιλεγμένη ζώνη ώρας

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Manage fields
el: Διαχείριση πεδίων

en: Add field
el: Προσθήκη πεδίου

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: Title (link)
el: Τίτλος (σύνδεσμος)

en: Title (no link)
el: Τίτλος (χωρίς σύνδεσμο)

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: Permalink
el: Μόνιμος σύνδεσμος

en: Form
el: Φόρμα

en: Exceptions
el: Εξαιρέσεις

en: years
el: έτη

en: 1 minute
el: 1 λεπτό

en: Permission
el: Άδεια

en: Grid
el: Πλέγμα

en: API documentation
el: Τεκμηρίωση API

en: Italic
el: Πλάγια

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Global
el: Καθολικό

en: debug
el: αποσφαλμάτωση

en: Examples:
el: Παραδείγματα:

en: Image gallery
el: Γκαλερί εικόνων

en: Profiles
el: Προφίλ χρηστών

en: Thread
el: Νήμα

en: URL path settings
el: Ρυθμίσεις διαδρομής URL

en: @user's picture
el: Εικόνα @user

en: Title text
el: Κείμενο τίτλου

en: Not configured
el: Δεν έχει διευθετηθεί

en: Distinct
el: Ξεχωριστό

en: Extension
el: Επέκταση

en: Space
el: Διάστημα

en: Keys
el: Κλειδιά

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: Page not found
el: Η σελίδα δε βρέθηκε

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
el: Το αυτόματα δημιουργημένο ψευδώνυμο %original_alias ήρθε σε σύγκρουση με ένα υπάρχον ψευδώνυμο. Το ψευδώνυμο άλλαξε στο %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές τύπου @node_type

en: Delete aliases
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων

en: Automatic alias
el: Αυτόματο ψευδώνυμο

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
el: Ο χαρακτήρας που θα χρησιμοποιείται για το διαχωρισμό των λέξεων στους τίτλους. Θα αντικαταστήσει οποιαδήποτε κενά και χαρακτήρες στίξης. Η χρησιμοποίηση του κενού ή του χαρακτήρα + μπορεί να προκαλέσει απροσδόκητα προβλήματα.

en: Character case
el: Κεφαλαία-πεζά χαρακτήρων

en: Leave case the same as source token values.
el: Αφήστε τα κεφαλαία-πεζά το ίδιο με τις τιμές των συμβόλων πηγής.

en: Change to lower case
el: Αλλαγή σε πεζά

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
el: Καμία ενέργεια. Το παλιό ψευδώνυμο θα παραμείνει ανέπαφο.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Το υπάρχον ψευδώνυμο θα λειτουργεί.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Το υπάρχον ψευδώνυμο θα διαγραφεί.

en: Transliterate prior to creating alias
el: Γραφή σε άλλη αλφάβητο πριν τη δημιουργία του ψευδώνυμου

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
el: Φιλτράρει το νέο ψευδώνυμο για να περιέχει μόνο γράμματα και αριθμούς όπως υπάρχουν στο σύνολο ASCII-96.

en: No action (do not replace)
el: Καμία ενέργεια (όχι αντικατάσταση)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
el: Διαγραφή όλων των ψευδώνυμων. Ο αριθμός των ψευδώνυμων που θα διαγραφούν: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων για όλα τα @label. Ο αριθμός των ψευδώνυμων που θα διαγραφούν: %count.

en: Delete aliases now!
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων!

en: All of your path aliases have been deleted.
el: Όλα τα ψευδώνυμα διαδρομής διαγράφηκαν.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
el: Όλα τα ψευδώνυμα διαδρομής τύπου %type διαγράφηκαν.

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: More help
el: Περισσότερη βοήθεια

en: Account blocked
el: Ο λογαριασμός αποκλείστηκε

en: Usage
el: Χρήση

en: info
el: πληροφορία

en: Provided by
el: Παρέχεται από

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: <Any>
el: <Όποιο>

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Skin
el: Θέμα

en: Loading
el: Φόρτωση

en: The directory %directory is not writable
el: Ο κατάλογος %directory δεν είναι εγγράψιμος

en: Rearrange
el: Αναδιάταξη

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: empty
el: κενό

en: Package
el: Πακέτο

en: All types
el: Όλοι οι τύποι

en: Aggregator
el: Συλλέκτης

en: Country code
el: Κωδικός χώρας

en: Attach to
el: Επισύναψη στο

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
el: Η URL %url είναι λανθασμένη. Παρακαλούμε εισάγετε μια πλήρη διεύθυνση URL, όπως για παράδειγμα http://www.example.com/feed.xml.

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Book navigation
el: Πλοήγηση βιβλίου

en: !a comments per page
el: !a σχόλια ανά σελίδα

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: Node content
el: Περιεχόμενου κόμβου

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Taxonomy vocabulary
el: Λεξιλόγιο ταξινομίας

en: Close window
el: Κλείσιμο παράθυρου

en: Remove this item
el: Αφαίρεση αντικειμένου

en: Keyword
el: Λέξη κλειδί

en: 1 year | @count years
el[0]: 1 έτος
el[1]: @count έτη

en: 1 week | @count weeks
el[0]: 1 εβδομάδα
el[1]: @count εβδομάδες

en: 1 min | @count min
el[0]: 1 λεπτό
el[1]: @count λεπτά

en: 1 sec | @count sec
el[0]: 1 δευτερόλεπτο
el[1]: @count δευτερόλεπτα

en: Module name
el: Όνομα μονάδας

en: Deleted/missing node @nid
el: Διαγραμμένος/εξαφανισμένος κόμβος @nid

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Use pager
el: Χρήση σελιδομετρητή

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: More link
el: Σύνδεσμος περισσοτέρων

en: Palestinian Territory
el: Παλαιστίνη

en: Vatican
el: Βατικανό

en: Greek
el: Ελληνικά

en: contains
el: περιέχει

en: Postal address
el: Ταχυδρομικός Κώδικας

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Edit rule
el: Τροποποίηση ρόλου

en: Print
el: Εκτύπωση

en: The file could not be created.
el: Το αρχείο δεν ήταν δυνατό να δημιουργηθεί.

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
el: Οδηγίες για την ανανέωση του κωδικού πρόσβασης έχουν σταλεί στο λογαριασμό %name στη διεύθυνση %email.

en: The e-mail address %mail is not valid.
el: Η διεύθυνση e-mail %mail δεν είναι έγκυρη.

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Data
el: Δεδομένα

en: Selection type
el: Τύπος επιλογής

en: No name
el: Χωρίς όνομα

en: Node count
el: Μετρητής κόμβων

en: Default order
el: Προεπιλεγμένη σειρά

en: Number of views
el: Αριθμός αναγνώσεων

en: Or
el: Ή

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: About
el: Περί

en: Case sensitive
el: Με διάκριση πεζών-κεφαλαίων

en: Database host
el: Διακομιστής βάσης δεδομένων

en: Link class
el: Κλάση συνδέσμου

en: Install profile
el: Εγκαταστήστε προφίλ

en: Default theme
el: Προεπιλεγμένη θεματική παραλλαγή

en: Column
el: Στήλη

en: sort by @s
el: ταξινόμηση κατά @s

en: and
el: και

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
el: Stack overflow: Υπερβολικές κλήσεις της actions_do(). Η εκτέλεση σταματάει προς αποφυγήν κλήσεων επ' άπειρον.

en: Action %action saved.
el: Η ενέργεια %action αποθηκεύτηκε.

en: After saving a new comment
el: Μετά την προσθήκη νέου σχολίου

en: After deleting a comment
el: Μετά τη διαγραφή ενός σχολίου

en: Banned IP address %ip
el: Απαγορευμένη διεύθυνση IP %ip

en: After deleting a term
el: Μετά τη διαγραφή ενός όρου

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Content language
el: Γλώσσα περιεχομένου

en: All comments
el: Όλα τα σχόλια

en: Add new rule
el: Προσθήκη νέου κανόνα

en: Add @type
el: Προσθήκη @type

en: Not promoted
el: Μη προβιβασμένο

en: Not sticky
el: Μη καρφιτσωμένο

en: Parent comment
el: Γονικό σχόλιο

en: Author's website
el: Ιστοσελίδα του Συγγραφέα

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: Newest first
el: Τα νεότερα πρώτα

en: field
el: πεδίο

en: clone
el: κλωνοποίηση

en: Week @week
el: Εβδομάδα @week

en: Translate
el: Μετάφραση

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
el: Η εισαγωγή του αρχείου μετάφρασης απέτυχε, γιατί δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση του αρχείου %filename.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgstr" αναμενόταν, αλλά δε βρέθηκε στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgid_plural" αναμενόταν, αλλά δε βρέθηκε στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename περιέχει συντακτικό λάθος στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgid" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgstr[]" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgstr" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: απροσδόκητη ακολουθία χαρακτήρων στη γραμμή %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename τελείωσε απροσδόκητα στη γραμμή %line.

en: Target
el: Στόχος

en: Time ago
el: Πριν από

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: Sort direction
el: Κατεύθυνση ταξινόμησης

en: Effect
el: Εφέ

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: The language the content is in.
el: Η γλώσσα του περιεχομένου

en: Patterns
el: Πρότυπα

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
el: Για λόγους ασφαλείας το απεσταλμένο αρχείο σας έχει μετονομαστεί σε %filename.

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: notice
el: ειδοποίηση

en: User roles
el: Ρόλοι χρηστών

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: More link path
el: Διαδρομή συνδέσμου περισσοτέρων

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Title only
el: Μόνο τίτλο

en: Not defined
el: Δεν ορίστηκε

en: Validator
el: Ελεγκτής εγκυρότητας

en: Debugging
el: Αποσφαλμάτωση

en: Inherit
el: Κληρονομικότητα

en: Mime type
el: Τύπος MIME

en: 1 month | @count months
el[0]: 1 μήνας
el[1]: @count μήνες

en: done
el: έγινε

en: Display format
el: Εμφάνιση τύπου αποθήκευσης

en: Custom format
el: Προσαρμοσμένη μορφή

en: The date the node was last updated.
el: Η ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβος.

en: Category ID
el: ID Κατηγορίας

en: Drupal core
el: Πυρήνας του Drupal

en: Invalid display id @display
el: Λανθασμένο id εμφάνισης @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
el: Σφάλμα: ο χειριστής για το @table > @field δεν υπάρχει!

en: Password field is required.
el: Το πεδίο του κωδικού είναι υποχρεωτικό.

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Confirm password
el: Επιβεβαίωση συνθηματικού

en: The cache has been cleared.
el: Τα δεδομένα λανθάνουσας μνήμης έχουν διαγραφεί.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
el: Ευχαριστούμε για την υποβολή αίτησης για λογαριασμό. Ο λογαριασμός σας είναι υπό έγκριση από το διαχειριστή του ιστοτόπου.<br />Στο μεταξύ, ένα μήνυμα καλωσορίσματος με περαιτέρω οδηγίες έχει αποσταλλεί στη διεύθυνση e-mail σας.

en: Congo (Kinshasa)
el: Κονγκό (Κινσάσα)

en: Congo (Brazzaville)
el: Δημοκρατία του Κονγκό

en: Ivory Coast
el: Ακτή Ελεφαντοστού

en: Hong Kong S.A.R., China
el: Χονγκ Κονγκ

en: Isle of Man
el: Νήσος του Μαν

en: Montenegro
el: Μαυροβούνιο

en: Macao S.A.R., China
el: Μακάου

en: Saint Pierre and Miquelon
el: Σαιν Πιερ και Μικελόν

en: Serbia
el: Σερβία

en: Run cron
el: Εκτέλεση του cron

en: Warning message
el: Μήνυμα προειδοποίησης

en: of
el: από

en: Title field
el: Τίτλος πεδίου

en: translate
el: μετάφραση

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
el: Προειδοποίηση ασφάλειας: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή του αρχείου .htaccess. Πρέπει να δημιουργήσετε ένα αρχείο .htaccess στον κατάλογο %directory που να περιέχει τις εξής γραμμές: <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
el: Η αντιγραφή του επιλεγμένου αρχείου %file δεν ήταν δυνατή, επειδή δεν υπάρχει αρχείο με αυτό το όνομα. Βεβαιωθείτε ότι δώσατε το σωστό όνομα αρχείου.

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
el: Το καθορισμένο αρχείο %file δεν αντιγράφτηκε γιατί θα αντικαθιστούσε τον εαυτό του.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
el: Η αποθήκευση του αρχείου %file δεν ήταν δυνατή, επειδή ξεπερνά %maxsize, το ανώτατο επιτρεπτό μέγεθος για την αποστολή αρχείων.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση του αρχείου %file, επειδή η αποστολή του δεν ολοκληρώθηκε.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση του αρχείου %file. Παρουσιάστηκε άγνωστο σφάλμα.

en: The specified file %name could not be uploaded.
el: Η αποστολή του επιλεγμένου αρχείου %name δεν ήταν δυνατή.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
el: Το όνομα του αρχείου είναι κενό. Παρακαλώ δώστε ένα όνομα στο αρχείο.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
el: Μόνο αρχεία με τις ακόλουθες επεκτάσεις επιτρέπονται: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
el: Το αρχείο είναι %filesize και ξεπερνά το μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος αρχείου %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
el: Το αρχείο είναι %filesize με το οποίο θα υπερβείτε την ποσόστωση του δίσκου σας του %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
el: Επιτρέπονται μόνο εικόνες JPEG, PNG και GIF.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
el: Οι διαστάσεις της εικόνας άλλαξαν ώστε να είναι μέσα στα όρια της μέγιστης επιτρεπτής ανάλυσης, που είναι %dimensions pixel.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
el: Η εικόνα είναι πολύ μεγάλη. Οι μέγιστες επιτρεπόμενες διαστάσεις είναι %dimensions pixel.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
el: Η εικόνα είναι πολύ μικρή. Οι μικρότερες επιτρεπόμενες διαστάσεις είναι %dimensions pixel.

en: The file %path was not deleted, because it does not exist.
el: Το αρχείο %path δεν διαγράφηκε, επειδή δεν υπάρχει.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
el: Σφάλμα στην αποστολή του αρχείου. Δεν ήταν δυνατή η αποστολή του αρχείου %file στον προορισμό %destination.

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: Database port
el: θύρα βάσης δεδομένων

en: Save and continue
el: Αποθήκευση και συνέχεια

en: Row
el: Γραμμή

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
el: Αυτές οι επιλογές είναι απαραίτητες μόνο για κάποιους ιστοτόπους. Αν δεν είστε σίγουροι τι πρέπει να εισάγετε εδώ, αφήστε τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις ή συμβουλευτείτε τον παροχέα φιλοξενίας ιστοσελίδων σας.

en: If your database is located on a different server, change this.
el: Αλλάξτε αυτό αν η βάση δεδομένων σας βρίσκεται σε διαφορετικό διακομιστή.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
el: Αν η βάση δεδομένων σας ακούει σε μη-κοινή θύρα εισαγάγετε το νούμερό της.

en: Database port must be a number.
el: Ο αριθμός θύρας για τη βάση δεδομένων πρέπει να είναι αριθμός.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
el: Τα κενά επιτρέπονται· τα σημεία στίξης δεν επιτρέπονται, εκτός από τις τελείες, τις παύλες και τις κάτω παύλες.

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Autocomplete matching
el: Ταύτιση αυτόματης συμπλήρωσης

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Active rules
el: Ενεργοί κανόνες

en: Inactive rules
el: Ανενεργοί κανόνες

en: URL alias exists
el: Υπάρχει ψευδώνυμο URL

en: Directory path
el: Διαδρομή καταλόγου

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
el: Μια μη έγκυρη επιλογή εντοπίστηκε. Απευθυνθείτε στο διαχειριστή του ιστοτόπου.

en: Illegal choice %choice in !name element.
el: Μη επιτρεπτή επιλογή %choice στο πεδίο !name.

en: Not writable
el: Μη εγγράψιμο

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: Configuration name
el: Όνομα ρυθμίσεων

en: ends with
el: καταλήγει σε

en: Custom date format
el: Προσαρμοσμένη μορφή ημερομηνίας

en: Book outline
el: Διάρθρωση βιβλίου

en: Revision information
el: Πληροφορίες αναθεώρησης

en: Root term
el: Ριζικός όρος

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Replies to my comment
el: Απαντήσεις στα σχόλιά μου

en: Notify me when new comments are posted
el: Να ειδοποιούμαι όταν δημοσιεύονται νέα σχόλια

en: If you want to subscribe to comments you must supply a valid e-mail address.
el: Για να ενημερώνεστε για τα σχόλια θα πρέπει να εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου.

en: No notifications
el: Χωρίς ειδοποιήσεις

en: Email to unsubscribe
el: Διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου για αφαίρεση

en: Unsubscribe this e-mail
el: Αφαίρεση αυτής της διεύθυνσης ηλ. ταχυδρομείου

en: There were no active comment notifications for that email.
el: Δεν υπάρχουν ενεργές ειδοποιήσεις για σχόλια για αυτή τη διεύθυνση e-mail.

en: Content types to enable for comment notification
el: Τύποι περιεχομένου για τους οποίους θα υπάρχουν ειδοποιήσεις για σχόλια

en: Comments on content types enabled here will have the option of comment notification.
el: Σχόλια στους τύπους περιεχομένου που είναι ενεργοποιημένοι εδώ θα έχουν την επιλογή για ειδοποίηση για σχόλια.

en: Available subscription modes
el: Διαθέσιμοι τρόποι εγγραφής

en: Choose which notification subscription styles are available for users
el: Επιλέξτε ποια είδη εγγραφής για ειδοποιήσεις θα είναι διαθέσιμα στους χρήστες

en: Default state for the notification selection box for anonymous users
el: Προεπιλεγμένη κατάσταση για το πλαίσιο επιλογής ειδοποίησης για τους ανώνυμους χρήστες

en: Default mail text for sending out notifications to commenters
el: Προκαθορισμένο κείμενο για το e-mail για την αποστολή ειδοποιήσεων στους σχολιαστές

en: Default mail text for sending out the notifications to node authors
el: Προκαθορισμένο κείμενο για το e-mail για την αποστολή των ειδοποιήσεων τους συγγραφείς των κόμβων

en: Email unsubscribed from 1 comment notification. | Email unsubscribed from @count comment notifications.
el[0]: Η διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου αφαιρέθηκε από την ειδοποίηση για ένα σχόλιο.
el[1]: Η διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου αφαιρέθηκε από την ειδοποίηση για @count σχόλια.

en: Configure settings for e-mails about new comments.
el: Ρυθμίσεις μηνυμάτων ηλ. ταχυδρομείου για τα νέα σχόλια.

en: Unsubscribe an email from all notifications.
el: Αφαίρεση μιας διεύθυνσης ηλ. ταχυδρομείου από όλες τις ειδοποιήσεις.

en: Stores information about which commenters on the site have subscriped to followup emails.
el: Αποθηκεύει πληροφορίες σχετικά με το ποιοι σχολιαστές στον ιστοτόπο έχουν κάνει εγγραφή στις ειδοποιήσεις για νέα σχόλια.

en: Comma
el: Κόμμα

en: Show All
el: Εμφάνιση Όλων

en: Users who have created accounts on your site.
el: Οι χρήστες που έχουν δημιουργήσει λογαριασμούς στον ιστοτόπο σας.

en: The comment you are replying to does not exist.
el: Το σχόλιο στο οποίο απαντάτε δεν υπάρχει.

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Undated
el: Χωρίς ημερομηνία

en: XSS Filter
el: φίλτρο XSS

en: XSS Filter.
el: Φίλτρο XSS.

en: No profiles found. Click here to !create.
el: Δε βρέθηκαν προφίλ. Κάντε κλικ για να !create.

en: create a new profile
el: δημιουργία νέου προφίλ

en: create the global profile
el: δημιουργία του καθολικού προφίλ

en: Switch to plain text editor
el: Αλλαγή σε απλό επεξεργαστή κειμένου

en: Switch to rich text editor
el: Αλλαγή σε πλήρη επεξεργαστή κειμένου

en: Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων

en: System path to the private folder is: !system_path.
el: Η διαδρομή συστήματος για τον ιδιωτικό κατάλογο είναι: !system_path.

en: Current path: !path
el: Τρέχουσα διαδρομή: !path

en: Path to uploaded files
el: Η διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία

en: Absolute path to uploaded files
el: Απόλυτη διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία

en: Link to paths only
el: Σύνδεση σε διαδρομές μόνο

en: Link using internal: links
el: Σύνδεση με χρήση εσωτερικών συνδέσμων

en: Path Filter & Link To Content integration
el: Φίλτρο Διαδρομής & ολοκλήρωση με Σύνδεση Με Περιεχόμενο

en: Link To Content
el: Σύνδεση Με Περιεχόμενο

en: This profile name is reserved. Please choose a different name.
el: Το όνομα του προφίλ είναι κρατημένο. Επιλέξτε ένα διαφορετικό όνομα.

en: The profile name must be unique. A profile with this name already exists.
el: Το όνομα του προφίλ πρέπει να είναι μοναδικό. Υπάρχει ήδη ένα προφίλ με αυτό το όνομα.

en: Troubleshooting
el: Επίλυση προβλημάτων

en: Uploading images and files
el: Αποστολή εικόνων και αρχείων

en: There are three ways for uploading files:
el: Υπάρχουν τρεις τρόποι να αποστείλετε αρχεία:

en: By using the core upload module.
el: Με χρήση της μονάδας upload του πυρήνα.

en: Rich text editor settings
el: Ρυθμίσεις πλήρους επεξεργαστή κειμένου

en: Configure the rich text editor.
el: Διευθέτηση του πλήρη επεξεργαστή κειμένου.

en: Upload date
el: Ημερομηνία αποστολής

en: This will override any other link you have set.
el: Αυτό θα παρακάμψει κάθε άλλο σύνδεσμο που έχετε ορίσει.

en: The node ID of the node.
el: Το node ID του κόμβου.

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: No role
el: Χωρίς ρόλο

en: The size of the file.
el: Το μέγεθος του αρχείου.

en: The MIME type of the file.
el: Ο τύπος MIME του αρχείου.

en: Menu link ID
el: ID συνδέσμου μενού

en: Menu links
el: Σύνδεσμοι των μενού

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: Localization
el: Γλωσσική προσαρμογή

en: locale
el: προσαρμογή κατά τόπο

en: Per page
el: Ανά σελίδα

en: Per role
el: Ανά ρόλο

en: Per role per page
el: Ανά ρόλο ανά σελίδα

en: Per user
el: Ανά χρήστη

en: Per user per page
el: Ανά χρήστη ανά σελίδα

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
el: Η επιλεγμένη εργαλειοθήκη χειρισμού εικόνων %toolkit δεν μπορεί να επεξεργαστεί σωστά την %function.

en: Has Avatar
el: Έχει άβαταρ

en: Administration pages
el: Σελίδες διαχείρισης

en: Currently using !item !version
el: Γίνεται χρήση του !item !version

en: Capitalize first letter
el: Κεφαλαίο το πρώτο γράμμα

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
el: Η ιστοσελίδα αντιμετώπισε ένα αναπάντεχο σφάλμα. Παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
el: Ο χρήστης %name χρησιμοποίησε σύνδεσμο εισόδου μίας χρήσης, τη χρονική στιγμή %timestamp.

en: Custom text
el: Προσαρμοσμένο κείμενο

en: Sum
el: Άθροισμα

en: sorted by
el: ταξινομημένα ανά

en: Date year range
el: Εύρος ημερολογιακού έτους

en: Format: @date
el: Μορφοποίηση: @date

en: date ical
el: ημερομηνία ical

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
el: !repeats_every_interval κάθε !day_of_week

en: every week | every @count weeks
el[0]: κάθε εβδομάδα
el[1]: κάθε @count εβδομάδες

en: every month | every @count months
el[0]: κάθε μήνα
el[1]: κάθε @count μήνες

en: every year | every @count years
el[0]: κάθε έτος
el[1]: κάθε @count έτη

en: every day | every @count days
el[0]: κάθε ημέρα
el[1]: κάθε @count ημέρες

en: Not Approved
el: Μη εγκεκριμένο

en: Remove group
el: Διαγραφή ομάδας

en: is greater than
el: είναι μεγαλύτερο από

en: Add link
el: Προσθήκη στοιχείου

en: Site-wide contact form
el: Καθολική φόρμα επικοινωνίας ιστοτόπου

en: No fields available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πεδία.

en: PHP Evaluation
el: Επαλήθευση PHP

en: After saving new content
el: Μετά την αποθήκευση νέας ύλης

en: After deleting content
el: Μετά τη διαγραφή ύλης

en: Block a user
el: Αποκλεισμός χρήστη

en: Vertical Tabs
el: Κατακόρυφες καρτέλες

en: Alias: @alias
el: Ψευδώνυμο: @alias

en: No alias
el: Χωρίς ψευδώνυμο

en: Initializing.
el: Αρχικοποίηση.

en: An error has occurred.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
el: Συνεχίστε στη <a href="@error_url">σελίδα λάθους</a>

en: HTTP POST is required.
el: Το HTTP POST είναι απαραίτητο.

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Custom URL
el: Προσαρμογή URL

en: 0 sec
el: 0 δευτ

en: form
el: φόρμα

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Submit button text
el: Κείμενο πλήκτρου υποβολής

en: Date field(s)
el: Πεδίο(α) ημερομηνίας

en: You must select at least one date field for this filter.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πεδίο ημερομηνίας για αυτό το φίλτρο.

en: Missing date fields!
el: Λείπουν τα πεδία ημερομηνίας!

en: alert
el: συναγερμός

en: emergency
el: επείγον

en: Punctuation
el: Στίξη

en: Add comment link
el: Προσθέστε το σχόλιό συνδέσμου

en: Use theme CSS
el: Χρήση CSS της θεματικής παραλλαγής

en: Define CSS
el: Ορισμός CSS

en: Justify
el: Πλήρης στοίχιση

en: Broken handler @table.@field
el: Μη λειτουργικός χειριστής @table.@field

en: Skipping broken view @view
el: Παράκαμψη μη λειτουργικού view @view

en: Ajax callback for view loading.
el: Επιστροφή κλήσης ajax για φόρτωση view.

en: Changes cannot be made to a locked view.
el: Δεν μπορούν να γίνουν αλλαγές σε ένα κλειδωμένο view.

en: Create customized lists and queries from your database.
el: Δημιουργήστε προσαρμοσμένες λίστες και ερωτήματα στη βάση δεδομένων σας.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
el: Διεπαφή διαχείρισης για τα views. Χωρίς αυτή την μονάδα, δε θα μπορείτε να δημιουργήσετε ή να επεξεργαστείτε τα views σας.

en: Broken/missing handler
el: Ελαττωματικός/απών χειριστής

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
el: Ο χειριστής για αυτό το αντικείμενο είναι ελαττωματικός ή λείπει και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Εάν μία μονάδα παρείχε τον χειριστή και απενεργοποιήθηκε, η επανενεργοποίηση της μονάδας μπορεί να τον επαναφέρει. Διαφορετικά, μάλλον θα πρέπει να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο.

en: Current date
el: Τρέχουσα ημερομηνία

en: Exclude from display
el: Εξαίρεση από την προβολή

en: Link path
el: Διαδρομή συνδέσμου

en: Prefix text
el: Κείμενο προθέματος

en: Suffix text
el: Κείμενο επιθέματος

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: p>Θα πρέπει να προσθέσετε κάποια επιπλέον πεδία σε αυτήν την εμφάνιση προτού χρησιμοποιήσετε αυτό το πεδίο. Τα πεδία αυτά μπορούν να σημειωθούν ως <em>Εξαιρούμενα εμφάνισης</em> αν το προτιμάτε. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: Strip HTML tags
el: Aφαίρεση HTML tags

en: Field can contain HTML
el: Το πεδίο μπορεί να περιέχει HTML

en: Simple separator
el: Απλός διαχωριστής

en: Display as link
el: Εμφάνιση ως σύνδεσμος

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Is between
el: Είναι μεταξύ

en: between
el: ανάμεσα σε

en: Is not between
el: Δεν είναι μεταξύ

en: not between
el: όχι ανάμεσα σε

en: These queries were run during view rendering:
el: Κατά τη διάρκεια απόδοσης αυτής της προβολής έγιναν αυτά τα ερωτήματα:

en: This display has no path.
el: Αυτή η προβολή δεν έχει διαδρομή.

en: Query build time
el: Χρόνος δημιουργίας ερωτήματος

en: Query execute time
el: Χρόνος εκτέλεσης ερωτήματος

en: View render time
el: Χρόνος απόδοσης Προβολής

en: No query was run
el: Δεν εκτελέστηκε κανένα ερώτημα

en: Unable to preview due to validation errors.
el: Αδύνατη η προεπισκόπηση λόγω σφαλμάτων επαλήθευσης.

en: Break lock
el: Σπάσιμο κλειδώματος

en: Go to the real page for this display
el: Πηγαίνετε στην πραγματική σελίδα για αυτή την προβολή

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: View analysis
el: Προβολή ανάλυσης

en: Rearrange @type
el: Αναδιάταξη @type

en: Broken field @id
el: Πεδίο σε ρήξη @id

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
el: Αυτό το view έχει μόνο την προεπιλεγμένη εμφάνιση και συνεπώς δεν θα εμφανιστεί πουθενά στον ιστότοπό σας· ίσως θέλετε να προσθέσετε μια εμφάνιση τύπου “σελίδα” ή “μπλοκ”.

en: Reduce duplicates
el: Μείωση διπλότυπων

en: Displays rows in a grid.
el: Εμφανίζει τις σειρές σε ένα πλέγμα.

en: Displays the default summary as a list.
el: Εμφάνιση της προκαθορισμένης περίληψης ως λίστα.

en: Generates an RSS feed from a view.
el: Παράγει μια ροή RSS από ένα view.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
el: Θα δοθεί πρόσβαση στους χρήστες που ανηκουν σε οποιονδήποτε από τους επιλεγμένους ρόλους.

en: The title of the aggregator item.
el: Ο τίτλος του αντικειμένου συλλέκτη.

en: The author of the original imported item.
el: Ο συντάκτης του αρχικού εισαγόμενου στοιχείου.

en: The actual content of the imported item.
el: Το πραγματικό περιεχόμενο του εισαγόμενου στοιχείου.

en: Feed ID
el: ID ροής

en: The unique ID of the aggregator feed.
el: Το μοναδικό ID της ροής συλλέκτη.

en: The title of the aggregator feed.
el: Ο τίτλος της ροής συλλέκτη.

en: The link to the source URL of the feed.
el: Ο σύνδεσμος του URL της πηγής της ροής.

en: The date the feed was last checked for new content.
el: Η ημερομηνία που έγινε ο τελευταίος έλεγχος της ροής για νέο περιεχόμενο.

en: The description of the aggregator feed.
el: Η περιγραφή της ροής συλλέκτη.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
el: Εμφάνιση του αντικειμένου συλλέκτη χρησιμοποιώντας τα δεδομένα από την αρχική πηγή.

en: The title of the comment.
el: Ο τίτλος του σχολίου.

en: Post date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Last comment time
el: Ώρα τελευταίου σχολίου

en: Date and time of when the last comment was posted.
el: Ημερομηνία και ώρα που το τελευταίο σχόλιο δημοσιοποιήθηκε

en: Last comment author
el: Συγγραφέας τελευταίου σχολίου

en: The name of the author of the last posted comment.
el: Το όνομα του συντάκτη του τελευταίου δημοσιευμένου σχολίου.

en: Comment count
el: Μετρητής σχολίων

en: The number of new comments on the node.
el: Ο αριθμός των νέων σχολίων στον κόμβο.

en: Comment status
el: Κατάσταση σχολίου

en: User posted or commented
el: Ο χρήστης δημοσίευσε ή σχολίασε

en: Display the comment as RSS.
el: Εμφάνιση του σχολίου ως RSS.

en: The title of the node.
el: Ο τίτλος του κόμβου.

en: The date the node was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε ο κόμβος.

en: Created year + month
el: Δημιουργήθηκε έτος + μήνα

en: Created year
el: Δημιουργήθηκε το έτος

en: Created month
el: Δημιουργήθηκε το μήνα

en: Updated month
el: Μήνας ανανέωσης

en: Updated day
el: Ημέρα ανανέωσης

en: Updated week
el: Εβδομάδα ανανέωσης

en: Has new content
el: Έχει νέο περιεχόμενο

en: Poll
el: Ψηφοφορία

en: Total views
el: Σύνολο προβολών

en: The total number of times the node has been viewed.
el: Το σύνολο των φορών που έχει προβληθεί ένας κόμβος.

en: Views today
el: Εμφανίσεις σήμερα

en: The total number of times the node has been viewed today.
el: Το σύνολο των φορών που έχει προβληθεί σήμερα ένας κόμβος.

en: Most recent view
el: Πιο πρόσφατη προβολή

en: The most recent time the node has been viewed.
el: Η πιο πρόσφατη φορά που προβλήθηκε ο κόμβος.

en: Browser session ID of user that visited page.
el: Αναγνωριστικό συνόδου του προγράμματος πλοήγησης του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Title of page visited.
el: Ο τίτλος της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
el: Εσωτερική διαδρομή της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη (σχετική με τη ρίζα του Drupal).

en: Referrer URI.
el: Παραπέμφθηκε από

en: Hostname of user that visited the page.
el: Το όνομα υπολογιστή του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
el: Χρόνος σε χιλιοστά δευτερολέπτου που έκανε να φορτωθεί η σελίδα.

en: Timestamp of when the page was visited.
el: Χρονική ετικέτα του πότε έγινε επίσκεψη της σελίδας.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
el: Οι όροι ταξινόμησης επισυνάπτονται σε κόμβους.

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
el: Εμφάνιση όλων των όρων ταξινόμησης που σχετίζονται με έναν κόμβο από καθορισμένα λεξιλόγια.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
el: Ο γονικός όρος του όρου. Αυτό μπορεί να δημιουργήσει διπλότυπες καταχωρήσεις αν χρησιμοποιείτε ένα λεξιλόγιο που επιτρέπει πολλαπλούς γονικού όρους.

en: The parent term of the term.
el: Ο γονικός όρος του όρου.

en: The user ID
el: Το μοναδικό αναγνωριστικό του χρήστη

en: The user or author name.
el: Το όνομα του χρήστη ή του συγγραφέα.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
el: Διεύθυνση email ενός χρήστη. Αυτό το πεδίο κανονικά δεν εμφανίζεται στους χρήστες, γι αυτό να είστε προσεκτικοί όταν το χρησιμοποιείτε.

en: Roles that a user belongs to.
el: Ρόλοι στους οποίους ανήκει ένας χρήστης.

en: User ID from URL
el: Μοναδικό αναγνωριστικό χρήστη από τη διεύθυνση URL

en: User ID from logged in user
el: Μοναδικό αναγνωριστικό χρήστη από τον συνδεδεμένο χρήστη

en: Randomize the display order.
el: Τυχαιοποίησε την σειρά εμφάνισης.

en: Provide custom text or link.
el: Εισάγετε ένα προσαρμοσμένο κείμενο ή σύνδεσμο.

en: View result counter
el: Προβολή μετρητή αποτελεσμάτων

en: Displays the actual position of the view result
el: Εμφανίζει την πραγματική θέση του αποτελέσματος του view.

en: No user
el: Δεν υπάρχει χρήστης

en: Link this field to new comments
el: Συνδέστε αυτό το πεδίο για τα νέα σχόλια

en: contact
el: επικοινωνία

en: Select terms from vocabulary @voc
el: Επιλογή όρων απο το λεξιλόγιο @voc

en: Select terms
el: Επιλογή όρων

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
el[0]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθεί ο όρος: @terms
el[1]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθούν οι όροι: @terms

en: Is the logged in user
el: Είναι ο συνδεδεμένος χρήστης

en: Enter a comma separated list of user names.
el: Εισάγετε μια λίστα ονομάτων χρηστών διαχωρισμένα με κόμμα.

en: Restrict user based on role
el: Περιορισμός χρήστη βάσει ρόλου

en: Restrict to the selected roles
el: Περιορισμός στους επιλεγμένους ρόλους

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
el: Εάν δεν επιλεχθούν ρόλοι, θα επιτρέπονται χρήστες με οποιονδήποτε ρόλο.

en: Unrestricted
el: Χωρίς περιορισμό

en: No role(s) selected
el: Δεν επιλέχθηκε κανένας ρόλος

en: Multiple roles
el: Πολλαπλοί ρόλοι

en: You must select at least one role if type is "by role"
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον έναν ρόλο αν ό τύπος είνα "ανά ρόλο"

en: Use AJAX
el: Χρήση AJAX

en: Mini
el: Μικρό

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Create more link
el: Δημιουργία συνδέσμου περισσοτέρων

en: The text to display for the more link.
el: Το κείμενο που εμφανίζεται για το σύνδεσμο περισσοτέρων.

en: Access restrictions
el: Περιορισμοί πρόσβασης

en: Access options
el: Επιλογές πρόσβασης

en: Caching options
el: Επιλογές λανθάνουσας μνήμης

en: Display even if view has no result
el: Προβολή ακόμα και αν το view δεν έχει αποτελέσματα.

en: Attachment settings
el: Ρυθμίσεις επισύναψης

en: Normal: @title
el: Κανονικά: @title

en: Tab: @title
el: Καρτέλα: @title

en: Menu tab
el: Καρτέλα πλοήγηγης

en: Already exists
el: Υπάρχει ήδη

en: Title is required for this menu type.
el: Ο τίτλος είναι υποχρεωτικός για αυτόν τον τύπο μενού.

en: This will appear in the RSS feed itself.
el: Αυτό θα εμφανιστεί στην ίδια τη ροή RSS.

en: New view
el: Νέο view

en: Changed view
el: Τροποποιημένο view

en: Live preview
el: Ζωντανή προεπισκόπηση

en: @current of @max
el: @current από @max

en: Parent link ID
el: ID γονικού συνδέσμου

en: Administration menu
el: Μενού διαχείρισης

en: Language settings
el: Ρυθμίσεις γλώσσας

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
el: Γίνεται προσπάθεια για επανεκτέλεση του cron ενώ εκτελείται ήδη.

en: Cron run completed.
el: Η εκτέλεση του cron ολοκληρώθηκε.

en: - All -
el: - Όλα -

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Array
el: Πίνακας

en: Link ID
el: ID συνδέσμου

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: Drag to re-order
el: Μετακινήστε για ανακατάταξη

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
el: Οι αλλαγές που γίνονται σ' αυτόν τον πίνακα δεν θα αποθηκευτούν έως ότου η φόρμα υποβληθεί.

en: The requested page could not be found.
el: Η σελίδα που ζητήσατε δεν μπόρεσε να βρεθεί.

en: Requirements problem
el: Πρόβλημα σχετικά με τις απαιτήσεις

en: Database configuration
el: Ρυθμίσεις βάσης δεδομένων

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
el: Ο τύπος της βάσης δεδομένων στην οποία θα αποθηκεύονται τα @drupal δεδομένα σας.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
el: Το όνομα της βάσης δεδομένων όπου θα αποθηκεύονται τα @drupal δεδομένα σας. Πρέπει να υπάρχει ήδη στο διακομιστή προκειμένου το @drupal να εγκατασταθεί.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
el: Αν περισσότερες από μια εφαρμογές θα μοιράζονται αυτή τη βάση δεδομένων, εισαγάγετε εδώ ένα πρόθεμα πίνακα όπως %prefix για τον ιστότοπο @drupal σας.

en: Select an installation profile
el: Επιλέξτε ένα προφίλ εγκατάστασης

en: Choose language
el: Επιλέξτε γλώσσα

en: Learn how to install Drupal in other languages
el: Μάθετε πώς να εγκαταστήσετε το Drupal σε άλλες γλώσσες

en: (built-in)
el: (ενσωματωμένο)

en: No profiles available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα προφίλ

en: Drupal already installed
el: Το Drupal έχει ήδη εγκατασταθεί

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
el: <ul><li>Για να αρχίσετε από την αρχή πρέπει να αδειάσετε την υπάρχουσα βάση δεδομένων σας.</li><li>Για να αρχίσετε εγκατάσταση σε διαφορετική βάση δεδομένων επεξεργαστείτε το κατάλληλο <em>settings.php</em> αρχείο στον κατάλογο <em>sites</em>.</li><li>Για να αναβαθμίσετε μια υπάρχουσα εγκατάσταση προχωρήστε στο <a href="@base-url/update.php">σενάριο αναβάθμισης</a>.</li><li>Δείτε τον <a href="@base-url">υπάρχοντα ιστότοπό σας</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
el: Εγκαθιστούμε το @drupal

en: The installation has encountered an error.
el: Σφάλμα εγκατάστασης.

en: Configure site
el: Ρυθμίστε τον ιστότοπο

en: @drupal installation complete
el: Η εγκατάσταση του @drupal ολοκληρώθηκε

en: Installed %module module.
el: Εγκαταστάθηκε η μονάδα %module.

en: Choose profile
el: Επιλέξτε προφίλ

en: Verify requirements
el: Επαληθεύστε τις απαιτήσεις

en: Set up database
el: Ρυθμίστε τη βάση δεδομένων

en: Set up translations
el: Ρυθμίστε τις μεταφράσεις

en: Install site
el: Εγκατάσταση ιστοτόπου

en: Finish translations
el: Ολοκληρώστε τις μεταφράσεις

en: Site e-mail address
el: Η διεύθυνση e-mail του ιστοτόπου

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
el: Εξ ορισμού οι ημερομηνίες και οι ώρες σε ολόκληρο τον ιστότοπο θα εμφανίζονται χρησιμοποιώντας αυτή τη ζώνη ώρας.

en: Update notifications
el: Ειδοποιήσεις ενημερώσεων

en: Check for updates automatically
el: Αυτόματος έλεγχος ενημερώσεων

en: Removed orphaned action '%action' from database.
el: Η ορφανή ενέργεια '%action' αφαιρέθηκε από τη βάση δεδομένων.

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
el: Η εκτέλεση του cron ξεπέρασε το χρονικό όριο και ακυρώθηκε.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
el: Το πεδίο !name δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από %max χαρακτήρες, αυτή τη στιγμή έχει μήκος %length χαρακτήρες.

en: Illegal choice %choice in %name element.
el: Μη επιτρεπτή επιλογή %choice στο στοιχείο %name.

en: Text group
el: Ομάδα κειμένου

en: The language selected for import is not supported.
el: Η γλώσσα που επιλέξατε για εισαγωγή δεν υποστηρίζεται.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename φαίνεται να έχει μια κεφαλίδα που λείπει ή είναι λανθασμένη.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
el: Η εισαγωγή της μετάφρασης έγινε με επιτυχία. Δημιουργήθηκαν %number νέες μεταφρασμένες φράσεις, ενημερώθηκαν %update φράσεις και αφαιρέθηκαν %delete φράσεις.

en: Importing interface translations
el: Εισαγωγή μεταφράσεων διεπαφής

en: Starting import
el: Έναρξη εισαγωγής

en: Error importing interface translations
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή των μεταφράσεων διεπαφής

en: The %language language (%code) has been created.
el: Η γλώσσα %language (%code) δημιουργήθηκε.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
el: Εισήχθη το %file στην %locale: %number νέες φράσεις προστέθηκαν, %update ενημερώθηκαν και %delete αφαιρέθηκαν.

en: Exported %locale translation file: %filename.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename για την %locale εξήχθη.

en: Exported translation file: %filename.
el: Εξαγόμενο αρχείο μετάφρασης: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
el: Το αρχείο μετάφρασης JavaScript για τη γλώσσα %language ενημερώθηκε.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
el: Το αρχείο μετάφρασης JavaScript για τη γλώσσα %language δημιουργήθηκε.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
el: Το αρχείο μετάφρασης  JavaScript για τη γλώσσα %language αφαιρέθηκε, επειδή προς το παρόν δεν υπάρχουν μεταφράσεις για αυτή τη γλώσσα.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία του αρχείου μετάφρασης JavaScript για τη γλώσσα %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
el[0]: Ένα αλφαριθμητικό μετάφρασης παραλήφθηκε επειδή περιείχε μη επιτρεπόμενο κώδικα HTML.
el[1]: @count αλφαριθμητικά μετάφρασης παραλήφθηκαν επειδή περιείχαν μη επιτρεπόμενο κώδικα HTML.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
el[0]: Ένα αρχείο μετάφρασης εισήχθη για τις πρόσφατα εγκατεστημένες μονάδες.
el[1]: @count αρχεία μετάφρασης εισήχθησαν για τις πρόσφατα εγκατεστημένες μονάδες.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
el[0]: Ένα αρχείο μετάφρασης εισήχθη για τις ενεργοποιημένες μονάδες.
el[1]: @count αρχεία μετάφρασης εισήχθησαν για τις ενεργοποιημένες μονάδες.

en: Macedonian
el: Των Σκοπίων

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
el: Σφάλμα κατά την αποστολή e-mail (από %from σε %to).

en: sort ascending
el: αύξουσα ταξινόμηση

en: sort descending
el: φθίνουσα ταξινόμηση

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
el: Οι πράξεις σε ακολουθίες χαρακτήρων Unicode γίνονται με προσομοίωση όσο καλύτερα επιτρέπουν οι συνθήκες. Για βελτιωμένη υποστήριξη Unicode εγκαταστήστε την επέκταση <a href="@url">PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
el: Η υπερφόρτωση συναρτήσεων για τις ακολουθίες χαρακτήρων πολλών byte της PHP είναι ενεργή και πρέπει να απενεργοποιηθεί. Ελέγξτε τη ρύθμιση <em>mbstring.func_overload</em> στο php.ini. Για περισσότερες πληροφορίες ανατρέξτε στην <a href="@url">τεκμηρίωση της PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
el: Η μετατροπή δεδομένων εισόδου για τις ακολουθίες χαρακτήρων πολλών byte της PHP είναι ενεργή και πρέπει να απενεργοποιηθεί. Ελέγξτε τη ρύθμιση <em>mbstring.encoding_translation</em> στο php.ini. Για περισσότερες πληροφορίες ανατρέξτε στην <a href="@url">τεκμηρίωση της PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
el: Η μετατροπή δεδομένων εισόδου για τις ακολουθίες χαρακτήρων πολλών byte της PHP είναι ενεργή και πρέπει να απενεργοποιηθεί. Ελέγξτε τη ρύθμιση <em>mbstring.http_input</em> στο php.ini. Για περισσότερες πληροφορίες ανατρέξτε στην <a href="@url">τεκμηρίωση της PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
el: Η μετατροπή δεδομένων εξόδου για τις ακολουθίες χαρακτήρων πολλών byte της PHP είναι ενεργή και πρέπει να απενεργοποιηθεί. Ελέγξτε τη ρύθμιση <em>mbstring.http_output</em> στο php.ini. Για περισσότερες πληροφορίες ανατρέξτε στην <a href="@url">τεκμηρίωση της PHP mbstring</a>.

en: Standard PHP
el: Πρότυπο PHP

en: PHP Mbstring Extension
el: Επέκταση PHP Mbstring

en: Unicode library
el: Βιβλιοθήκη Unicode

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
el: Δεν ήταν δυνατή η μετατροπή της κωδικοποίησης XML %s σε UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
el: Η κωδικοποίηση %s δεν υποστηρίζεται. Εγκαταστήστε το iconv, το GNU recode ή το mbstring για την PHP.

en: Parse error. Not well formed
el: Σφάλμα συντακτικής ανάλυσης. Δεν υπάρχει σωστή διαμόρφωση

en: Parse error. Request not well formed.
el: Σφάλμα συντακτικής ανάλυσης. Η αίτηση δεν έχει σωστή διαμόρφωση.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
el: Σφάλμα διακομιστή. Μη έγκυρο XML-RPC. Η αίτηση πρέπει να είναι ένα methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
el: Σφάλμα διακομιστή. Η ζητούμενη μέθοδος @methodname δεν έχει οριστεί.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
el: Σφάλμα διακομιστή. Εσφαλμένος αριθμός παραμέτρων μεθόδου.

en: Server error. Invalid method parameters.
el: Σφάλμα διακομιστή. Μη έγκυρες παράμετροι μεθόδου.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
el: Σφάλμα διακομιστή. Η ζητούμενη μέθοδος @method δεν υπάρχει.

en: Invalid syntax for system.multicall.
el: Μη έγκυρη σύνταξη για system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
el: Αναδρομικές κλήσεις της system.multicall δεν επιτρέπονται.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
el: Σφάλμα διακομιστή. Η υπογραφή της ζητούμενης μεθόδου @methodname δεν έχει οριστεί.

en: Ampersand
el: Σύμβολο "&"

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
el: Η προεπιλεγμένη γλώσσα του λογαριασμού για τα e-mail και η προτιμώμενη γλώσσα για την παρουσίαση του ιστοτόπου.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: Popular content
el: Δημοφιλές περιεχόμενο

en: Date and time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Content translation
el: Μετάφραση περιεχομένου

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
el: Απαιτείται επιβεβαίωση e-mail όταν επισκέπτης δημιουργεί λογαριασμό

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
el: Περαιτέρω οδηγίες έχουν σταλεί στη διεύθυνση e-mail σας.

en: Deleted user: %name %email.
el: Διαγράφηκε ο χρήστης: %name %email.

en: Styles
el: Στυλ

en: Item ID
el: ID αντικειμένου

en: Base name
el: Όνομα βάσης

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filename έχει σφάλμα: το "msgid" δεν αναμενόταν στη γραμμή %line.

en: The name of the site.
el: Το όνομα του ιστοτόπου

en: Optional features
el: Προαιρετικά χαρακτηριστικά

en: Administrative title
el: Διαχειριστικός τίτλος

en: Title override
el: Παράκαμψη τίτλου

en: Style settings
el: Ρυθμίσεις στυλ

en: Region settings
el: Ρυθμίσεις περιοχής

en: %title is invalid.
el: Το %τίτλος δεν είναι έγκυρος τίτλος.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
el: Σφάλμα Αίτησης HTTP κατά την εισαγωγή του %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
el: Αποτυχία στο άνοιγμα του αρχείου: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου: %filename

en: Invalid calendar file.
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου.

en: Date wizard
el: Οδηγός ημερομηνίας

en: Content type name
el: Όνομα τύπου περιεχομένου

en: Date browser
el: Ημερομηνία browser

en: Creates back/next navigation.
el: Δημιουργεί προηγ/επομ πλοήγηση

en: You must select at least one date field for this argument.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πλαίσιο ημερομηνίας για αυτό το στοιχείο.

en: Taxonomy Term
el: Όρος ταξινόμησης

en: manage fields
el: διαχείριση πεδίων

en: @field_name (Locked)
el: @field_name (Κλειδωμένο)

en: %name must be an integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας ακέραιος.

en: %name must be a positive integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας θετικός ακέραιος.

en: %name must be a number.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας αριθμός.

en: (first item is 0)
el: (το πρώτο στοιχείο είναι 0)

en: Number of pages
el: Αριθμός σελίδων

en: Show links
el: Προβολή συνδέσμων

en: Lock
el: Κλείδωμα

en: Hello <strong>@username</strong>
el: Γεια σας <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
el: Εμφάνιση των συντομεύσεων

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Gallery page
el: Σελίδα γκαλερί

en: Database is encoded in UTF-8
el: Η βάση δεδομένων έχει κωδικοποίηση UTF-8.

en: Drupal could not determine the encoding of the database was set to UTF-8
el: To Drupal δε μπόρεσε να προσδιορίσει εάν η κωδικοποίηση της βάσης δεδομένων είναι UTF-8

en: PostgreSQL has initialized itself.
el: Η PostgreSQL αρχικοποιήθηκε.

en: Structure
el: Δομή

en: Default values
el: Προκαθορισμένες τιμές

en: Content statistics
el: Στατιστικά περιεχομένου

en: Path to uploaded files relative to the document root.
el: Η διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία, σχετική με το ριζικό κατάλογο.

en: What You See Is What You Get
el: Αυτό Που Βλέπετε Είναι Αυτό Που Παίρνετε

en: official project page
el: επίσημη σελίδα του έργου

en: @argument title
el: @argument τίτλος

en: @argument input
el: @argument εισαγωγή

en: Count the number 0 as empty
el: Μέτρηση του αριθμού 0 ως άδειο

en: Hide if empty
el: Απόκρυψη αν είναι άδειο

en: Starting value
el: Αρχική τιμή

en: Does not start with
el: Δεν αρχίζει με

en: Does not end with
el: Δεν τελειώνει με

en: The view %name has been saved.
el: Το view %name έχει αποθηκευτεί.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
el: Email του χρήστη που υπέβαλε το σχόλιο. Θα είναι κενό αν ο συντάκτης είναι εγγεγραμμένος χρήστης.

en: The name of the role.
el: Το όνομα του ρόλου.

en: Hide empty fields
el: Απόκρυψη κενών πεδίων

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: Monthly archive
el: Μηνιαίο αρχείο

en: Length is shorter than
el: Το μήκος είναι μικρότερο από

en: shorter than
el: μικρότερο από

en: Length is longer than
el: Το μήκος είναι μεγαλύτερο από

en: longer than
el: μεγαλύτερο από

en: Cancel account
el: Απενεργοποίηση λογαριασμού

en: Default state for the notification selection box for registered users
el: Προεπιλεγμένη κατάσταση για το πλαίσιο επιλογής ειδοποίησης για τους εγγεγραμμένους χρήστες

en: Subscribe users to their node follow-up notification emails by default
el: Εξ' ορισμού εγγραφή των χρηστών για ειδοποιήσεις στις διευθύνσεις e-mail με τις οποίες παρακολουθούν τον κόμβο

en: If this is checked, new users will receive e-mail notifications for follow-ups on their nodes by default until they individually disable the feature.
el: Αν αυτό είναι επιλεγμένο, οι νέοι χρήστες θα λαμβάνουν εξ' ορισμού ειδοποιήσεις μέσω e-mail για σχόλια απαντήσεις στα σχόλια που έχουν σε κόμβους μέχρι να απενεργοποιήσουν το χαρακτηριστικό αυτό.

en: Disable comment notification
el: Απενεργοποίηση των ειδοποιήσεων για σχόλια

en: CKEditor Global Profile
el: Καθολικό προφίλ CKEditor

en: The language for the CKEditor interface.
el: Η γλώσσα για τη διεπαφή του CKEditor.

en: Path to CKEditor
el: Διαδρομή για το CKEditor

en: Local path to CKEditor
el: Τοπική διαδρομή για το CKEditor

en: for developers only
el: για προγραμματιστές μόνο

en: CKEditor homepage
el: Αρχική σελίδα του CKEditor

en: Take a look at !listlink when installing CKEditor.
el: Ρίξτε μια ματιά στο !listlink κατά την εγκατάσταση του CKEditor.

en: Choose a CKEditor skin.
el: Επιλέξτε ένα θέμα για το CKEditor.

en: Insert Teaser Break
el: Προσθήκη Διακοπής Αποσπάσματος

en: Insert Page Break
el: Προσθήκη Διακοπής Σελίδας

en: The document already contains a teaser break. Do you want to proceed by removing it first?
el: Το έγγραφο ήδη περιέχει μια διακοπή περίληψης. Θέλετε να συνεχίσετε αφού πρώτα την αφαιρέσετε;

en: Entities
el: Οντότητες

en: The unique ID of the comment.
el: Το μοναδικό ID του σχολίου.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
el: H διεύθυνση IP του υπολογιστή από τον οποίο έγινε η δημοσίευση του σχολίου.

en: The name left by the comment author.
el: Το όνομα που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The email address left by the comment author.
el: Η διεύθυνση e-mail που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The home page URL left by the comment author.
el: Το URL της ιστοσελίδας που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The URL of the comment.
el: Το URL του σχολίου.

en: Edit URL
el: Επεξεργασία URL

en: The URL of the comment's edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του σχολίου.

en: The date the comment was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε το σχόλιο.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
el: Ο γονέας του σχολίου, αν είναι ενεργοποιημένα το νήματα.

en: The node the comment was posted to.
el: Ο κόμβος στον οποίο έγινε η δημοσίευση του σχολίου.

en: The number of comments posted on a node.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύονται σε έναν κόμβο.

en: New comment count
el: Μετρητής νέων σχολίων

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύτηκαν σε ένα κόμβο από την τελευταία φορά που αναγνώστηκε από τον χρήστη.

en: The type of the node.
el: Ο τύπος του κόμβου.

en: The language the node is written in.
el: Η γλώσσα στην οποία γράφτηκε ο κόμβος.

en: The URL of the node.
el: Η διεύθυνση URL του κόμβου.

en: The URL of the node's edit page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας επεξεργασίας του κόμβου.

en: Date changed
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: The date the node was most recently updated.
el: Η πιο πρόσφατη ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβας.

en: The author of the node.
el: Ο συντάκτης του κόμβου.

en: The number of votes that have been cast on a poll node.
el: Ο αριθμός ψήφων που υποβλήθηκαν σε μια δημοσκόπηση κόμβου.

en: Poll winner
el: Νικητής ψηφοφορίας

en: The winning poll answer.
el: Η απάντηση νικητής της δημοσκόπησης.

en: Poll winner votes
el: Ψήφοι νικητή δημοσκόπησης

en: The number of votes received by the winning poll answer.
el: Ο αριθμός ψήφων που έλαβε η απάντηση νικητής.

en: Poll winner percent
el: Ποσοστό νικητή δημοσκόπησης

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
el: Το ποσοστό των ψήφων που έλαβε η νικήτρια απάντηση της δημοσκόπησης.

en: The length of time the poll node is set to run.
el: Ο χρόνος για τον οποίο η δημοσκόπηση του κόμβου θα είναι ανοικτή.

en: The number of visitors who have read the node.
el: Ο αριθμός των επισκεπτών που έχουν διαβάσει τον κόμβο.

en: The number of visitors who have read the node today.
el: Ο αριθμός των επισκεπτών που έχουν διαβάσει τον κόμβο σήμερα.

en: Last view
el: Τελευταία προβολή

en: The date on which a visitor last read the node.
el: Η ημερομηνία που ένας επισκέπτης διάβασε τον κόμβο τελευταία.

en: The slogan of the site.
el: Το σύνθημα του ιστοτόπου.

en: The administrative email address for the site.
el: Η διεύθυνση e-mail της διαχείρισης του ιστοτόπου.

en: The URL of the site's front page.
el: Η διεύθυνση URL της αρχικής σελίδας του ιστοτόπου.

en: Login page
el: Σελίδα εισόδου

en: The URL of the site's login page.
el: Η διεύθυνση URL της σελίδας σύνδεσης χρήστη, του ιστοτόπου.

en: The unique ID of the uploaded file.
el: Το μοναδικό ID του απεσταλμένου αρχείου.

en: The name of the file on disk.
el: Το όνομα του αρχείου στο δίσκο.

en: The size of the file, in kilobytes.
el: Το μέγεθος του αρχείου σε kilobytes.

en: The web-accessible URL for the file.
el: Η διεύθυνση URL με την οποία είναι προσβάσιμο το αρχείο από τον ιστό.

en: The date the file was most recently changed.
el: Η πιο πρόσφατη ημερομηνία αλλαγής του αρχείου.

en: The user who originally uploaded the file.
el: Ο χρήστης που αρχικά έστειλε το αρχείο.

en: The unique ID of the taxonomy term.
el: Το μοναδικό ID του όρου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy term.
el: Το όνομα του όρου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy term.
el: Η προαιρετική περιγραφή του όρου ταξινόμησης.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
el: Ο αριθμός των κόμβων που έχουν σημανθεί με αυτό τον όρο ταξινόμησης.

en: The URL of the taxonomy term.
el: Το URL του όρου ταξινόμησης.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
el: To λεξιλόγιο στο οποίο ανήκει ο όρος.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
el: Το μοναδικό ID του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
el: Το όνομα του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
el: Η προαιρετική περιγραφή του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: Term count
el: Σύνολο όρων

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
el: Ο αριθμός των όρων που ανήκουν στο λεξιλόγιο ταξινόμησης.

en: The unique ID of the user account.
el: Το μοναδικό ID του λογαριασμού χρήστη.

en: The login name of the user account.
el: Το όνομα σύνδεσης του λογαριασμού χρήστη.

en: The email address of the user account.
el: Η διεύθυνση e-mail του λογαριασμού χρήστη.

en: The URL of the account profile page.
el: Το URL της σελίδας προφίλ του λογαριασμού.

en: The url of the account edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του λογαριασμού του χρήστη.

en: The date the user last logged in to the site.
el: Η ημερομηνία που ο χρήστης συνδέθηκε τελευταία στον ιστοτόπο.

en: The date the user account was created.
el: Ημερομηνία που δημιουργήθηκε ο χρήστης.

en: the list of common problems
el: λίστα με συχνά προβλήματα

en: Embed Media Dialog
el: Παράθυρο διαλόγου ενσωμάτωσης πολυμέσου

en: Embed media code
el: Ενσωμάτωση κώδικα πολυμέσου

en: Paste embed code here
el: Επικόλληση του κώδικα ενσωμάτωσης εδώ

en: You are not allowed to access this page.
el: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα.

en: Authorize file system changes
el: Η εξουσιοδότηση του συστήματος αρχείων αλλάζει

en: It appears you have reached this page in error.
el: Φαίνεται ότι φτάσατε σε αυτή τη σελίδα κατά λάθος.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
el: Αδύνατη η εκτέλεση του cron λόγω της χρήσης ενός μη έγκυρου κλειδιού.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
el: Η εκτέλεση του cron δεν ήταν δυνατή επειδή ο ιστότοπος βρίσκεται σε λειτουργία συντήρησης.

en: Default country
el: Προεπιλεγμένη χώρα

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
el: Ελέγξτε τα μηνύματα σφάλματος και <a href="!url">προχωρήστε με την εγκατάσταση</a>.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
el: Στο αρχείο ρυθμίσεων %settings_file έχετε επιλέξει το @drupal να χρησιμοποιήσει διακομιστή %driver, ωστόσο η τρέχουσα εγκατάσταση της PHP δεν υποστηρίζει αυτόν τον τύπο βάσης δεδομένων.

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
el: Συγνώμη, αλλά πρέπει να επιλέξετε μια γλώσσα για να συνεχίσετε την εγκατάσταση.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση οποιωνδήποτε προφίλ εγκατάστασης. Τα προφίλ εγκατάστασης πληροφορούν για το ποιες μονάδες πρέπει να ενεργοποιηθούν και ποιο σχήμα βάσης να εγκατασταθεί στη βάση δεδομένων. Απαιτείται ένα προφίλ για τη συνέχεια της διαδικασίας της εγκατάστασης.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
el: Συγνώμη, το προφίλ που επιλέξατε δεν μπορεί να φορτωθεί.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
el: Έγιναν όλες οι απαραίτητες αλλαγές στο %dir και στο %file. Τώρα θα μπορέσετε να καταργήσετε τα δικαιώματα εγγραφής σε αυτά, προκειμένου να αποφύγετε κινδύνους ασφάλειας. Αν δεν είστε σίγουρος πώς να το κάνετε, συμβουλευτείτε το <a href="@handbook_url">ηλεκτρονικό εγχειρίδιο</a>.

en: Congratulations, you installed @drupal!
el: Συγχαρητήρια, εγκαταστήσατε το @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
el: Εξετάστε τα παραπάνω μηνύματα πριν επισκεφτείτε <a href="@url">το νέο σας ιστοτόπο</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
el: <a href="@url">Επισκεφτείτε το νέο σας ιστοτόπο</a>.

en: Settings file
el: Αρχείο ρυθμίσεων

en: The settings file does not exist.
el: Το αρχείο ρυθμίσεων δεν  υπάρχει.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
el: Το πρόγραμμα εγκατάστασης του @drupal απαιτεί, ως μέρος της διαδικασίας εγκατάστασης, να δημιουργήσετε ένα αρχείο ρυθμίσεων. Αντιγράψτε το αρχείο %default_file ως %file. Περισσότερες λεπτομέρειες για την εγκατάσταση είναι διαθέσιμες στο αρχείο <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.

en: The %file file exists.
el: Το αρχείο %file υπάρχει.

en: The settings file is not writable.
el: Το αρχείο ρυθμίσεων δεν  είναι εγγράψιμο.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
el: Το πρόγραμμα εγκατάστασης @drupal χρειάζεται άδεια εγγραφής στο %file κατά τη διαδικασία της εγκατάστασης. Αν δεν είστε σίγουροι πώς να εκχωρήσετε δικαιώματα αρχείων, συμβουλευτείτε το <a href="@handbook_url">ηλεκτρονικό εγχειρίδιο</a>.

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
el: Tα αυτόματα e-mail όπως για παράδειγμα αυτά που στέλνονται κατά τη διάρκεια εγγραφής, θα αποστέλλονται από αυτή τη διεύθυνση. Χρησιμοποιήστε μια διεύθυνση που καταλήγει στο domain του ιστοτόπου σας προς αποφυγή σήμανσης του e-mail ως spam.

en: Site maintenance account
el: Λογαριασμός συντήρησης ιστοτόπου

en: Select the default country for the site.
el: Ορίστε την προεπιλεγμένη χώρα για τον ιστότοπο

en: Receive e-mail notifications
el: Λήψη ειδοποιήσεων μέσω e-mail

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
el: Το σύστημα θα σας ειδοποιεί όταν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις και σημαντικές εκδόσεις ασφάλειας για τα εγκατεστημένα στοιχεία. Οι πληροφορίες που θα αποστέλλονται στο <a href="@drupal">Drupal.org</a> για τον ιστοτόπο σας θα είναι ανώνυμες.

en: No pending updates.
el: Δεν υπάρχουν εκκρεμείς ενημερώσεις.

en: 1 pending update | @count pending updates
el[0]: 1 ενημέρωση σε εκκρεμότητα
el[1]: @count ενημερώσεις σε εκκρεμότητα

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
el: Προέκυψε σφάλμα κατά τον χειρισμό της αίτησης: Ο διακομιστής έλαβε μη έγκυρη εισαγωγή.

en: Invalid form POST data.
el: Μη έγκυρα δεδομένα POST φόρμας.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
el: Αδύνατη η συνέχεια, δεν υπάρχει διαθέσιμη μέθοδος μεταφοράς αρχείων

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Η σύνδεσή σας δεν είναι κρυπτογραφημένη, το συνθηματικό σας θα σταλεί σε απλή μορφή κειμένου. <a href="@https-link">Μάθετε περισσότερα</a>.

en: To continue, provide your server connection details
el: Για να συνεχίσετε, εισάγετε τις λεπτομέρειες σύνδεσης του διακομιστή σας

en: Connection method
el: Μέθοδος σύνδεσης

en: Enter connection settings
el: Εισάγετε τις ρυθμίσεις σύνδεσης

en: @backend connection settings
el: Ρυθμίσεις σύνδεσης @backend

en: Change connection type
el: Αλλαγή τύπου σύνδεσης

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
el: Σφάλμα, αυτός ο τύπος πρωτοκόλλου σύνδεσης (%backend) δεν υπάρχει.

en: No active batch.
el: Καμία ενεργή δέσμη.

en: Site under maintenance
el: Ιστότοπος σε κατάσταση συντήρησης

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
el: Τα προγράμματα αρχειοθέτησης μπορούν να λειτουργούν μόνο σε τοπικά αρχεία: το αρχείο %file δεν υποστηρίζεται

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
el: Το αρχείο δεν μπόρεσε να αποσταλεί, επειδή ο προορισμός %destination δεν είναι έγκυρος.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
el: Το αρχείο %source δεν μπόρεσε να αποσταλεί επειδή στον φάκελο προορισμού %directory υπάρχει ήδη ένα αρχείο με το ίδιο όνομα.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
el: Το όνομα του αρχείου έχει ξεπεράσει το όριο των 240 χαρακτήρων. Παρακαλούμε μετονομάστε το αρχείο και προσπαθήστε ξανά.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
el: Το %path είναι φάκελος και δεν μπορεί να καταργηθεί με χρήση της file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
el: Η διαγραφή του αρχείου %path δεν έγινε. Ο τύπος του αρχείου δεν αναγνωρίζεται.

en: The file permissions could not be set on %uri.
el: Δεν μπόρεσε να γίνει καθορισμός των δικαιωμάτων αρχείων στο %uri.

en: Completed @current of @total.
el: Ολοκληρώθηκαν @current από @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
el: Η εκτέλεση όλων των διεργασιών για τον διακομιστή βάσης δεδομένων απέτυχε. Η διεργασία %task δεν βρέθηκε.

en: Failed to modify %settings. Verify the file permissions.
el: Δεν ήταν δυνατή η τροποποίηση των %settings, ελέγξτε τις άδειες του αρχείου.

en: Failed to open %settings. Verify the file permissions.
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση των %settings, ελέγξτε τις άδειες του αρχείου.

en: Required modules
el: Απαιτούμενες μονάδες

en: Required modules not found.
el: Απαιτούμενες μονάδες δεν βρέθηκαν.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>sites/all/modules</em>. Missing modules: !modules
el: Οι παρακάτω μονάδες απαιτούνται, αλλά δεν βρέθηκαν. Μεταφέρετέ τις στους κατάλληλους υποκαταλόγους μονάδων, όπως <em>sites/all/modules</em>. Μονάδες που λείπουν: !modules

en: system
el: σύστημα

en: %module module uninstalled.
el: Η μονάδα %module απεγκαταστάθηκε.

en: Saint Barthélemy
el: Άγιος Βαρθολομαίος

en: Saint Martin (French part)
el: Άγιος Μαρτίνος Γαλλίας

en: Use the default site language (@language_name).
el: Χρησιμοποίησε την προεπιλεγμένη γλώσσα του ιστοτόπου (@language_name).

en: The translation file %filepath contains an error: the plural formula could not be parsed.
el: Το αρχείο μετάφρασης %filepath περιέχει σφάλμα: η συντακτική ανάλυση του τύπου του πληθυντικού δεν ήταν δυνατή.

en: No strings available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες συμβολοσειρές.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
el: @count μη επιτρεπόμενες συμβολοσειρές HTML στο %file

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
el: Το αρχείο μετάφρασης JavaScript %file.js χάθηκε.

en: Unable to send e-mail. Contact the site administrator if the problem persists.
el: Η αποστολή e-mail είναι αδύνατη. Απευθυνθείτε στο διαχειριστή του ιστοτόπου εάν το πρόβλημα εξακολουθεί.

en: Class %class does not implement interface %interface
el: Η κλάση %class δεν υλοποιεί τη διεπαφή %interface

en: (active tab)
el: (ενεργή καρτέλα)

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
el: Κατάσταση λειτουργίας συντήρησης. <a href="@url">Πήγαινε σε λειτουργία.</a>

en: Operating in maintenance mode.
el: Σε λειτουργία συντήρησης.

en: %module module enabled.
el: Η μονάδα %module ενεργοποιήθηκε.

en: %module module disabled.
el: Η μονάδα %module απενεργοποιήθηκε.

en: Status message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: Unable to determine the type of the source directory.
el: Αδύνατος ο καθορισμός του τύπου του φακέλου προέλευσης.

en: Cannot determine the type of project.
el: Δεν μπορεί να καθοριστεί ο τύπος του έργου.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
el: Ανεπανόρθωτο σφάλμα στην ενημέρωση, με κάθε τρόπο υπάρχει άρνηση στη διαγραφή του καταλόγου εγκατάστασης.

en: File Transfer failed, reason: !reason
el: Η μεταφορά του αρχείου απέτυχε, αιτία: !reason

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
el: Αδύνατη η δημιουργία του φακέλου %directory για τον παρακάτω λόγο: %reason

en: Drupal could not be correctly setup with the existing database. Revise any errors.
el: To Drupal δεν μπορούσε να ρυθμιστεί σωστά με την υπάρχουσα βάση δεδομένων. Αναθεωρήστε τυχόν σφάλματα.

en: An AJAX HTTP error occurred.
el: Παρουσιάστηκε AJAX HTTP σφάλμα.

en: HTTP Result Code: !status
el: Κωδικός αποτελέσματος HTTP: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
el: Μια AJAX HTTP αίτηση δεν περατώθηκε φυσιολογικά.

en: Debugging information follows.
el: Ακολουθούν πληροφορίες αποσφαλμάτωσης.

en: Path: !uri
el: Διαδρομή: !uri

en: StatusText: !statusText
el: Κείμενο Κατάστασης: !statusText

en: ResponseText: !responseText
el: Κείμενο Απόκρισης: !responseText

en: ReadyState: !readyState
el: Κατάσταση Έτοιμο: !readyState

en: Manage display
el: Διαχείριση εμφάνισης

en: Text formats
el: Μορφότυποι κειμένου

en: Image styles
el: Στυλ εικόνων

en: manage display
el: διαχείριση εμφάνισης

en: Revision log message
el: Μήνυμα καταγραφής αναθεωρήσεων

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
el[0]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με 1 ή περισσότερους χαρακτήρες.
el[1]: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με @count ή περισσότερους χαρακτήρες.

en: Searched %type for %keys.
el: Έγινε αναζήτηση στο %type για %keys.

en: Requires: !module-list
el: Εξαρτάται από: !module-list

en: Required by: !module-list
el: Απαιτείται από: !module-list

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
el: Ο κωδικός σας δεν αποθηκεύεται στη βάση δεδομένων και χρησιμοποιείται μόνο για να δημιουργήσει μια σύνδεση.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
el: Η σύνδεση θα δημιουργηθεί μεταξύ του διακομιστή ιστοσελίδων και του υπολογιστή που φιλοξενεί τα αρχεία του διακομιστή ιστοσελίδων. Στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων, αυτός είναι ο ίδιος υπολογιστής, έτσι το "localhost" είναι σωστό.

en: There is currently no content classified with this term.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει περιεχόμενο που να έχει ταξινομηθεί με αυτόν τον όρο.

en: Welcome (new user created by administrator)
el: Καλωσορίσατε (νέος χρήστης δημιουργήθηκε από διαχειριστή)

en: Welcome (awaiting approval)
el: Καλωσορίσατε (αναμονή έγκρισης)

en: Welcome (no approval required)
el: Καλωσορίσατε (δεν είναι απαραίτητη η έγκριση)

en: Password recovery
el: Ανάκτηση κωδικού πρόσβασης

en: Account activation
el: Ενεργοποίηση λογαριασμού

en: Account cancellation confirmation
el: Επιβεβαίωση ακύρωσης λογαριασμού

en: Account canceled
el: Ο λογαριασμός ακυρώθηκε

en: Notify user when account is canceled.
el: Ειδοποίηση χρήστη όταν ακυρωθεί ο λογαριασμός του.

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
el: Επιχειρήσατε να χρησιμοποιήσετε μια παραπομπή εισόδου μίας χρήσης που είτε έχει ξαναχρησιμοποιηθεί είτε δεν ισχύει πια. Ζητήστε καινούργια χρησιμοποιώντας την παρακάτω φόρμα.

en: When enabled, the user will receive an e-mail notification after the account has been cancelled.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, ο χρήστης θα λάβει μία ειδοποίηση με e-mail μετά την ακύρωση του λογαριασμού.

en: Account details for [user:name] at [site:name]
el: Λεπτομέρειες του λογαριασμού [user:name] στον ιστοτόπο [site:name]

en: When cancelling these accounts
el: Όταν ακυρώνονται αυτοί οι λογαριασμοί

en: Blocked user: %name %email.
el: Αποκλείστηκε ο χρήστης: %name %email.

en: Minimal
el: Ελάχιστη

en: Start with only a few modules enabled.
el: Ξεκινήστε με ενεργοποιημένες μόνο λίγες μονάδες.

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
el: Εισάγετε μία λίστα λέξεων, χωρισμένες με κόμματα, που περιγράφουν το περιεχόμενό σας.

en: Install with commonly used features pre-configured.
el: Εγκατάσταση με προ-ρυθμισμένες τις κοινά χρησιμοποιούμενες λειτουργίες.

en: Fixed width
el: Σταθερό πλάτος

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
el: Η ετικέτα για αυτή την περιοχή που θα προβάλλεται μόνο για το διαχειριστή.

en: Remove this display
el: Αφαίρεση αυτής της οθόνης

en: Operator to use on all groups
el: Τελεστής για χρήση σε όλες τις ομάδες

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
el: Είτε "ομάδα 0 -ΚΑΙ- ομάδα 1 -ΚΑΙ- ομάδα 2" ή "ομάδα 0 -Ή- ομάδα 1 -Ή- ομάδα 2" κ.τ.λ.

en: Remove group @group
el: Αφαίρεση ομάδας @group

en: Default group
el: Προκαθορισμένη ομάδα

en: Group @group
el: Ομάδα @group

en: Ungroupable filters
el: Μη ομαδοποιημένα φίλτρα

en: Include reset button
el: Να συμπεριληφθεί κουμπί επαναφοράς

en: Reset button label
el: Ετικέτα κουμπιού επαναφοράς

en: Mini pager, @count item, skip @skip | Mini pager, @count items, skip @skip
el[0]: Μικρός σελιδομετρητής, @count αντικείμενο, παραλείπονται @skip
el[1]: Μικρός σελιδομετρητής, @count αντικείμενα, παραλείπονται @skip

en: Mini pager, @count item | Mini pager, @count items
el[0]: Μικρός σελιδομετρητής, @count αντικείμενο
el[1]: Μικρός σελιδομετρητής, @count αντικείμενα

en: All items, skip @skip
el: Όλα τα αντικείμενα, παραλείπονται @skip

en: All items
el: Όλα τα αντικείμενα

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
el[0]: @count αντικείμενο, παραλείπονται @skip
el[1]: @count αντικείμενα, παραλείπονται @skip

en: @count item | @count items
el[0]: @count αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Group results together
el: Ομαδοποίηση των αποτελεσμάτων μαζί

en: Sort By
el: Ταξινόμηση κατά

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
el[0]: 1 ενημέρωση σε εκκρεμότητα (@number_applied για εφαρμογή, @number_incompatible παραλείφθηκαν)
el[1]: @count ενημερώσεις σε εκκρεμότητα (@number_applied για εφαρμογή, @number_incompatible παραλείφθηκαν)

en: Collapse
el: Σύμπτυξη

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
el: Ένα μήνυμα καλωσορίσματος με περαιτέρω οδηγίες έχει αποσταλεί στη διεύθυνση e-mail σας.

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
el: Μέγιστος αριθμός ψευδώνυμων που θα δημιουργηθούν. Το 100 είναι η προτιμώμενη τιμή. Το @max είναι η μέγιστη δυνατή τιμή. Δείτε τη <a href="@pathauto-help">βοήθεια του Pathauto</a> για λεπτομέρειες.

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
el: Τι θα πρέπει να κάνει το Pathauto όταν ενημερώνει υπάρχον αντικείμενο για το οποίο υπάρχει ήδη ψευδώνυμο;

en: Reduce strings to letters and numbers
el: Μείωση των αλφαριθμητικών σε γράμματα και αριθμούς

en: Choose aliases to delete
el: Επιλέξτε ψευδώνυμα για διαγραφή

en: All aliases
el: Όλα τα ψευδώνυμα

en: Notify of Path Changes
el: Ειδοποίηση για αλλαγές στις διαδρομές

en: Determines whether or not users are notified.
el: Καθορίζει αν οι χρήστες ενημερώνονται ή όχι.

en: Maximize
el: Μεγιστοποίηση

en: Update preview
el: Ενημέρωση προεπισκόπησης

en: Anonymous commenters have the permission to subscribe to comments but cannot leave their contact information on the following content types: !types.  You should either disable subscriptions on those types here, revoke the permission for anonymous users, or enable anonymous users to leave their contact information in the comment settings.
el: Οι ανώνυμοι σχολιαστές έχουν τη δυνατότητα να εγγράφονται στα σχόλια αλλά δεν μπορούν να αφήνουν τις πληροφορίες επικοινωνίας τους για τους παρακάτω τύπους περιεχομένου: !types. Θα πρέπει να απενεργοποιήσετε εδώ τις εγγραφές σε αυτούς τους τύπους περιεχομένου, να ανακαλέσετε την άδεια για τους ανώνυμους χρήστες ή να επιτρέπετε τους ανώνυμους χρήστες να εισάγουν τις πληροφορίες επικοινωνίας τους στις ρυθμίσεις των σχολίων.

en: Force pasting as plain text
el: Να γίνει η επικόλληση αναγκαστικά ως απλό κείμενο

en: If enabled, HTML content will be automatically changed to plain text when pasting.
el: Αν είναι ενεργοποιημένο, το περιεχόμενο HTML θα μετατρέπεται αυτόματα σε απλό κείμενο κατά την επικόλληση.

en: %module module installed.
el: Η μονάδα %module εγκαταστάθηκε.

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό/ή (NOT NULL)

en: view all
el: προβολή όλων

en: Link field
el: Πεδίο συνδέσμου

en: Attachment before
el: Συνημμένο πριν

en: Attachment after
el: Συνημμένο μετά

en: Feed icon
el: Εικονίδιο ροής

en: No tokens available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
el: Κάντε κλικ σε ένα token για να το εισάγετε στο τελευταίο ενεργό πεδίο.

en: Translation source node
el: Πηγαίος κόμβος για τη μετάφραση

en: List of the currently available tokens on this site
el: Λίστα των διαθέσιμων tokens σε αυτή τη σελίδα

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
el: Παρέχει μια διεπαφή χρήστη για το Token API και κάποια core tokens που λείπουν. (token = σύμβολο αντικατάστασης).

en: Insert this token into your form
el: Εισάγετε αυτό το σύμβολο (token) αντικατάστασης στην φόρμα σας

en: First click a text field to insert your tokens into.
el: Κάντε πρώτα κλικ σε ένα πεδίο κειμένου για να εισάγετε τα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης σε αυτό.

en: Kyrgyz
el: Κιργίζ

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
el: Η theme() δεν μπορεί να κληθεί μέχρις ότου φορτωθούν όλες οι μονάδες.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
el: Χρησιμοποιήστε τα <em>άρθρα</em> για ευαίσθητο στο χρόνο περιεχόμενο όπως νέα, δελτία τύπου ή ιστολογήματα.

en: Filipino
el: Φιλιπινέζικα

en: Swiss German
el: Ελβετικά Αγγλικά

en: Scots
el: Σκωτσέζικα

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: Site logo
el: Λογότυπο ιστοτόπου

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Can't handle more than one field storage engine
el: Δεν ήταν δυνατός ο χειρισμός περισσότερων από μία μηχανών αποθήκευσης πεδίων

en: Field storage engine not found.
el: H μηχανή αποθήκευσης πεδίων δεν βρέθηκε.

en: For this query an entity type must be specified.
el: Πρέπει να οριστεί ένας τύπος οντότητας για αυτό το ερώτημα.

en: Entity %entity has no base table.
el: Η οντότητα %entity δέν έχει πίνακα βάσης.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
el: Άγνωστο το πώς θα κατατάξω το @key για το @entity_type.

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
el: Το πρόθεμα του πίνακα της βάσης δεδομένων που έχετε εισάγει, %prefix, δεν είναι έγκυρο. Το πρόθεμα του πίνακα μπορεί να περιέχει μόνο αλφαριθμητικούς χαρακτήρες, τελείες και κάτω παύλες.

en: Default settings file
el: Προεπιλεγμένο αρχείο ρυθμίσεων.

en: The default settings file does not exist.
el: Το προεπιλεγμένο αρχείο ρυθμίσεων δεν υπάρχει.

en: The @drupal installer requires that the %default-file file not be modified in any way from the original download.
el: Το πρόγραμμα εγκατάστασης @drupal απαιτεί το αρχείο %default-file να μην έχει τροποποιηθεί με οποιονδήποτε τρόπο από την αρχική του λήψη.

en: Māori
el: Μαορί

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
el: Επαναταξινόμηση των γραμμών με τις αριθμητικές βαρύτητες αντί για σύρσιμο.

en: Show row weights
el: Εμφάνιση των βαρυτήτων γραμμών

en: Hide row weights
el: Απόκρυψη των βαρυτήτων γραμμών

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
el: Οι διαθέσιμες μεταβλητές είναι: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
el: Εξήγηση των πιο πρόσφατων αλλαγών που έγιναν στον κόμβο.

en: The title of the current page.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας σελίδας.

en: The URL of the current page.
el: Το URL της τρέχουσας σελίδας.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
el: Ο αριθμός της τρέχουσας σελίδας όταν εμφανίζονται σελιδοποιημένες λίστες.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
el: Το %element-title χρησιμοποιεί τα ακόλουθα μη έγκυρα tokens: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
el: Ο πηγαίος κόμβος για την μετάφραση του τρέχοντα κόμβου.

en: Account cancellation URL
el: Το URL ακύρωσης του λογαριασμού

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
el: Η διεύθυνση URL της επιβεβαίωσης διαγραφής σελίδας του λογαριασμού χρήστη.

en: One-time login URL
el: URL σύνδεσης μιας χρήσης

en: The URL of the one-time login page for the user account.
el: Το URL μιας χρήσης για την σύνδεση του χρήστη.

en: Tokens related to menu links.
el: Σύμβολα αντικατάστασης που σχετίζονται με τους συνδέσμους των μενού.

en: The unique ID of the menu link.
el: Το μοναδικό αναγνωριστικό του συνδέσμου του μενού.

en: The title of the menu link.
el: Ο τίτλος του συνδέσμου του μενού.

en: The URL of the menu link.
el: Η διεύθυνση URL του συνδέσμου του μενού.

en: The menu link's parent.
el: Ο σύνδεσμος του γονικού μενού.

en: Tokens related to the current page request.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με την αίτηση της τρέχουσας σελίδας.

en: Page number
el: Αριθμός σελίδας

en: The book page associated with the node.
el: Η σελίδα βιβλίου που σχετίζεται με τον κόμβο.

en: The menu link for this node.
el: Ο σύνδεσμος του μενού για αυτόν τον κόμβο.

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
el: Μέγιστο μήκος κειμένου σε οποιοδήποτε συστατικό του ψευδώνυμου (πχ. [τίτλος]). Το 100 είναι η προτιμώμενη τιμή. Δείτε τη <a href="@pathauto-help">βοήθεια του Pathauto</a> για λεπτομέρειες.

en: The field %name is not a valid number.
el: Το πεδίο %name δεν είναι έγκυρος αριθμός.

en: The field %name cannot be greater than @max.
el: Το πεδίο %name δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
el: Το πεδίο %name δεν μπορεί να είναι μικρότερο από @min.

en: Bulk updating URL aliases
el: Μαζική ενημέρωση ψευδωνύμων URL

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
el[0]: Δημιουργήθηκε ένα ψευδώνυμο URL
el[1]: Δημιουργήθηκαν @count ψευδώνυμα URL

en: Taxonomy term paths
el: Διαδρομές όρων ταξινόμησης

en: Forum paths
el: Διαδρομές φόρουμ

en: User paths
el: Διαδρομές χρηστών

en: Blog paths
el: Διαδρομές ιστολογίων

en: Update URL alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου διεύθυνσης URL

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
el[0]: Ενημερώθηκε το ψευδώνυμο διεύθυνσης URL για 1 λογαριασμό.
el[1]: Ενημερώθηκαν τα ψευδώνυμα διευθύνσεων URL για @count λογαριασμούς.

en: - Use default -
el: - Χρήση προεπιλογής -

en: Unknown content type
el: Άγνωστος τύπος περιεχομένου

en: Error opening socket @socket
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα της υποδοχής @socket

en: delivery callback not found
el: η παραδοτέα επιστροφή κλήσης δεν βρέθηκε

en: callback %callback not found: %q.
el: η επιστροφή κλήσης %callback δεν βρέθηκε: %q.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
el: Το καθορισμένο αρχείο %file δεν ήταν δυνατό να αντιγραφεί, γιατί ο προορισμός είναι μη έγκυρος. Περισσότερες πληροφορίες υπάρχουν στο ημερολόγιο συστήματος.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
el: Το καθορισμένο αρχείο %file δεν ήταν δυνατό να αντιγραφεί, γιατί ο κατάλογος προορισμού δεν έχει διευθετηθεί σωστά. Αυτό μπορεί να προκαλείται από πρόβλημα με τα δικαιώματα αρχείων ή καταλόγων. Περισσότερες πληροφορίες υπάρχουν στο ημερολόγιο συστήματος.

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
el: Το καθορισμένο αρχείο %file δεν ήταν δυνατό να αντιγραφεί, γιατί υπάρχει ήδη αρχείο με το ίδιο όνομα στον κατάλογο προορισμού.

en: The specified file %file could not be moved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
el: Το καθορισμένο αρχείο %file δεν ήταν δυνατό να μετακινηθεί, γιατί ο προορισμός είναι μη έγκυρος. Περισσότερες πληροφορίες υπάρχουν στο ημερολόγιο συστήματος.

en: The specified file %file could not be deleted, because it is not a valid URI. More information is available in the system log.
el: Το καθορισμένο αρχείο %file δεν ήταν δυνατό να διαγραφεί, γιατί είναι μη έγκυρο URI. Περισσότερες πληροφορίες υπάρχουν στο ημερολόγιο συστήματος.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
el: Τα δεδομένα δεν ήταν δυνατό να αποθηκευθούν, γιατί ο προορισμός είναι μη έγκυρος. Περισσότερες πληροφορίες υπάρχουν στο ημερολόγιο συστήματος.

en: File %file (%realpath) could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
el: Το αρχείο %file (%realpath) δεν ήταν δυνατό να αντιγραφεί, γιατί ο προορισμός %destination είναι μη έγκυρος. Αυτό συχνά προκαλείται από ακατάλληλη χρήση της file_copy() ή λόγω έλλειψης ενός προγράμματος περιτύλιξης ροής.

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
el: Το αρχείο %file (%realpath) δεν ήταν δυνατό να αντιγραφεί, γιατί δεν υπάρχει.

en: File %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory (%directory)
el: Το αρχείο %file δεν ήταν δυνατό να αντιγραφεί, γιατί ένα αρχείο με αυτό το όνομα υπάρχει ήδη στον κατάλογο προορισμού (%directory).

en: File %file could not be copied because it would overwrite itself.
el: Το αρχείο %file δεν ήταν δυνατό να αντιγραφεί, γιατί θα αντέγραφε πάνω στο ίδιο.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
el: Το καθορισμένο αρχείο %file δεν ήταν δυνατό να αντιγραφεί στο %destination.

en: File %file (%realpath) could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
el: Το αρχείο %file (%realpath) δεν ήταν δυνατό να μετακινηθεί, γιατί ο προορισμός %destination είναι μη έγκυρος. Αυτό συχνά προκαλείται από ακατάλληλη χρήση της file_move() ή λόγω έλλειψης ενός προγράμματος περιτύλιξης ροής.

en: File %file (%realpath) could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
el: Το αρχείο %file (%realpath) δεν ήταν δυνατό να διαγραφεί, γιατί είναι μη έγκυρο URI.  Αυτό συχνά προκαλείται από ακατάλληλη χρήση της file_delete() ή λόγω έλλειψης ενός προγράμματος περιτύλιξης ροής.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
el: Τα δεδομένα δεν ήταν δυνατό να αποθηκευθούν, γιατί ο προορισμός %destination είναι μη έγκυρος. Αυτό συχνά προκαλείται από ακατάλληλη χρήση της file_save_data() ή λόγω έλλειψης ενός προγράμματος περιτύλιξης ροής.

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
el: Η διαμόρφωση της PHP υποστηρίζει μόνο ένα τύπο βάσεων δεδομένων, έτσι έχει επιλεγεί αυτόματα.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.<ul><li>Is the database server running?</li><li>Does the database exist, and have you entered the correct database name?</li><li>Have you entered the correct username and password?</li><li>Have you entered the correct database hostname?</li></ul>
el: Αποτυχία στη σύνδεση με το διακομιστή βάσης δεδομένων. Ο διακομιστής αναφέρει το παρακάτω μήνυμα: %error.<ul><li>Ο διακομιστής εκτελείται;</li><li>Υπάρχει η βάση δεδομένων και έχετε εισάγει το σωστό όνομα για αυτήν;</li><li>Έχετε εισάγει το σωστό όνομα χρήστη και κωδικό;</li><li>Έχετε εισάγει το σωστό όνομα υπολογιστή για το διακομιστή;</li></ul>

en: The version of PHP you are using has known issues with PostgreSQL. You need to upgrade PHP to 5.2.11, 5.3.1 or greater.
el: Η έκδοση PHP που χρησιμοποιείτε είναι γνωστό ότι έχει προβλήματα με την PostgreSQL. Πρέπει να αναβαθμίσετε την PHP στην έκδοση 5.2.11, 5.3.1 ή μεγαλύτερη.

en: Format settings:
el: Ρυθμίσεις μορφής:

en: Administrative overlay
el: Διαχειριστικό υπέρθεμα

en: Upload an image to go with this article.
el: Αποστολή μιας εικόνας που θα συνοδεύει το άρθρο.

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
el: Ελαχιστοποιημένο προφίλ για εκτέλεση δοκιμών. Περιλαμβάνει μόνο τις απολύτως αναγκαίες μονάδες.

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: If enabled, turns on SCAYT (Spell Check As You Type) automatically after loading the editor.
el: Αν είναι επιλεγμένο, ενεργοποιείται το ΟΚΤΠ (Ορθογράφος Κατά Την Πληκτρολόγηση) αυτόματα κατά την φόρτωση του επεξεργαστή κειμένου.

en: The settings file is writable.
el: Το αρχείο ρυθμίσεων είναι εγγράψιμο.

en: The settings file is owned by the web server.
el: Το αρχείο ρυθμίσεων είναι ιδιοκτησίας του διακομιστή ιστοσελίδων.

en: The @drupal installer failed to create a settings file with proper file ownership. Log on to your web server, remove the existing %file file, and create a new one by copying the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. If you have problems with the file permissions on your server, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
el: Το πρόγραμμα εγκατάστασης @drupal απέτυχε να δημιουργήσει ένα αρχείο ρυθμίσεων με την κατάλληλη ιδιοκτησία. Ανοίξτε μια σύνοδο με το διακομιστή ιστοσελίδων σας, διαγράψτε το υπάρχον αρχείο %file και δημιουργήστε ένα νέο αντιγράφοντας το %default-file στο %file. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την εγκατάσταση του Drupal υπάρχουν στο αρχείο <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>. Αν έχετε πρόβλημα με τα δικαιώματα αρχείων στον διακομιστή σας, συμβουλευτείτε την <a href="@handbook_url">τεκμηρίωση</a>.

en: Invalid merge query: no conditions
el: Μη έγκυρο ερώτημα συνένωσης: δεν υπάρχουν συνθήκες

en: The menu link's root.
el: Ο σύνδεσμος του γονικού μενού.

en: Available countries
el: Διαθέσιμες χώρες

en: Unsubscribe URL
el: Διεύθυνση URL για κατάργηση συνδρομής

en: The URL to disable notifications for the comment.
el: Η διεύθυνση URL για απενεργοποίηση των ειδοποιήσεων για το σχόλιο.

en: Sorry, there was a problem unsubscribing from notifications.
el: Ζητούμε συγγνώμη, αλλά υπήρξε πρόβλημα κατά την κατάργηση της συνδρομής από ειδοποιήσεις.

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
el: %type: !message στην %function (γραμμή %line του %file).

en: Update @title
el: Ενημέρωση @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Ένα μοναδικό μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα. Μπορεί να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα πρέπει να περιέχει μοναδικούς χαρακτήρες.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και παύλες.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα είναι ήδη σε χρήση. Πρέπει να είναι μοναδικό.

en: Asturian
el: Αστουριανά

en: English, British
el: Αγγλικά, Βρεττανικά

en: Haitian Creole
el: Κρεολικά Αϊτής

en: Portuguese, International
el: Πορτογαλικά, διεθνή

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
el: Η έκδοση %version της βάσης δεδομένων είναι μικρότερη από την ελάχιστα απαιτούμενη έκδοση %minimum_version.

en: Next steps
el: Επόμενα βήματα

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
el: Το αρχείο %file δεν μπορούσε να αντιγραφεί, επειδή ο κατάλογος προορισμού %destination δεν έχει ρυθμιστεί σωστά.

en: @driver_name settings
el: Ρυθμίσεις @driver_name

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
el: MySQL, MariaDB, ή ισοδύναμη

en: Database file
el: Αρχείο βάσης δεδομένων

en: The absolute path to the file where @drupal data will be stored. This must be writable by the web server and should exist outside of the web root.
el: Η απόλυτη διαδρομή φακέλου για το αρχείο που θα αποθηκεύονται τα @drupal δεδομένα. Αυτό θα πρέπει να είναι εγγράψιμο από το διακομιστή ιστοσελίδων και θα πρέπει να βρίσκεται εκτός της φακέλου ρίζας των αρχείων ιστού.

en: The directory you specified is not writable by the web server.
el: Ο κατάλογος που καθορίσατε δεν είναι εγγράψιμος από τον διακομιστή ιστοσελίδων.

en: Autocomplete popup
el: Αναδυόμενο παράθυρο αυτόματης συμπλήρωσης

en: Searching for matches...
el: Γίνεται αναζήτηση...

en: Drupal system listing compatible test
el: Έλεγχος συμβατότητας συστημάτων του Drupal

en: Support module for testing the drupal_system_listing function.
el: Μονάδα υποστήριξης για τον έλεγχο της λειτουργίας drupal_system_listing.

en: Drupal system listing incompatible test
el: Έλεγχος μη συμβατότητας συστημάτων του Drupal

en: Hash
el: Κατακερματισμός

en: Fixed value
el: Σταθερή τιμή

en: @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
el: Υπάρχουν @count ορφανές ενέργειες (%orphans) στον πίνακα ενεργειών. !link

en: Administer CKEditor access
el: Διαχείριση της πρόσβασης για το CKEditor

en: Customize CKEditor appearance
el: Προσαρμογή της εμφάνισης του CKEditor

en: CKFinder access
el: πρόσβαση στο CKFinder

en: Useful links: !ckeditorlink | !devguidelink | !userguidelink.
el: Χρήσιμοι σύνδεσμοι: !ckeditorlink | !devguidelink | !userguidelink.

en: User's Guide
el: Οδηγός για το χρήστη

en: Administration panel
el: Πάνελ διαχείρισης

en: Content Authoring
el: Συγγραφή Περιεχομένου

en: The %setting setting is currently set to '%current_value', but needs to be '%needed_value'. Change this by running the following query: !query
el: Η ρύθμιση %setting έχει αυτή τη στιγμή τιμή '%current_value', αλλά πρέπει να έχει τιμή '%needed_value'. Αλλάξτε την τιμή εκτελώντας το ερώτημα: !query

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
el: Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση με το διακομιστή. Ο διακομιστής αναφέρει το ακόλουθο μήνυμα: !message Για περισσότερη βοήθεια σχετικά με την εγκατάσταση και την αναβάθμιση του κώδικα του διακομιστή σας, δείτε το <a href="@handbook_url">εγχειρίδιο</a>.

en: Unable to parse info file: %info_file.
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάλυση του αρχείου πληροφοριών: %info_file.

en: The info file (%info_file) does not define a 'name' attribute.
el: Το αρχείο πληροφοριών (%info_file) δεν ορίζει ιδιότητα 'name'.

en: Asc
el: Αύξ

en: Access the views administration pages.
el: Πρόσβαση στις σελίδες διαχείρισης views.

en: Bypass access control when accessing views.
el: Παράκαμψη του ελέγχου πρόσβασης κατά την πρόσβαση στα views.

en: Add new view
el: Προσθήκη νέου view

en: HTML element
el: Στοιχείο HTML

en: Add default classes
el: Προσθήκη προκαθορισμένων κλάσεων

en: Use absolute path
el: Χρήση απόλυτης διαδρομής

en: Rel Text
el: Κείμενο rel

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Ένα μοναδικό όνομα αναγνώσιμο από τη μηχανή για αυτό το View. Πρέπει να περιέχει μόνο πεζά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Weight for @display
el: Βάρος για @display

en: The unique ID of the aggregator item.
el: Το μοναδικό ID του αντικειμένου συλλέκτη.

en: The guid of the original imported item.
el: Το guid του αρχικού εισαγόμενου στοιχείου.

en: Date and time of when the comment was created.
el: Ημερομηνία και ώρα που το σχόλιο δημιουργήθηκε.

en: Date and time of when the comment was last updated.
el: Ημερομηνία και ώρα που το σχόλιο ενημερώθηκε για τελευταία φορά.

en: Last comment CID
el: CID τελευταίου σχολίου

en: Last Comment
el: Τελευταίο σχόλιο

en: The extension of the file.
el: Η επέκταση του αρχείου.

en: Group column
el: Ομάδα στήλης

en: Query options
el: Επιλογές ερωτήματος

en: The class to provide on each row.
el: Η κλάση που παρέχεται σε κάθε σειρά.

en: The class to provide on the list element itself.
el: Η κλάση που παρέχεται στο ίδιο το στοιχείο λίστας.

en: @name comment form
el: Φόρμα σχολίου @name

en: Tokens related to the current date and time.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με την τωρινή μέρα και ώρα.

en: The URL of the @entity.
el: Το URL του @entity.

en: The content type of the node.
el: Ο τύπος ύλης του κόμβου.

en: Tokens related to content types.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τους τύπους ύλης.

en: The name of the content type.
el: Το όνομα του τύπου ύλης.

en: The unique machine-readable name of the content type.
el: Το μοναδικό όνομα-μηχανής του τύπου ύλης.

en: The optional description of the content type.
el: Η προαιρετική περιγραφή του τύπου ύλης.

en: The number of nodes belonging to the content type.
el: Ο αριθμός των κόμβων που ανήκουν στον τύπου ύλης.

en: The URL of the content type's edit page.
el: Το URL προς την σελίδα επεξεργασίας του τύπου ύλης.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
el: Το URL προς την σελίδα επεξεργασίας του όρου ταξινόμησης.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
el: Το μοναδικό όνομα μηχανής του λεξιλογίου.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του λεξιλογίου.

en: The picture of the user.
el: Η εικόνα του χρήστη.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
el: Το συγκεκριμένο όρισμα της τρέχουσας σελίδας (πχ. το 'arg:1' στη σελίδα 'node/1' επιστρέφει '1').

en: Tokens related to URLs.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τα URLs.

en: Relative URL
el: Σχετικό URL

en: The relative URL.
el: Η σχετική διεύθυνση URL.

en: Absolute URL
el: Απόλυτο URL

en: The absolute URL.
el: Η απόλυτη διεύθυνση URL.

en: Tokens related to menus.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με τα μενού.

en: The unique machine-readable name of the menu.
el: Το μοναδικό όνομα μηχανής του μενού.

en: The optional description of the menu.
el: Η προαιρετική περιγραφή του μενού.

en: Menu link count
el: Το σύνολο των συνδέσμων του μενού.

en: The number of menu links belonging to the menu.
el: Ο αριθμός των συνδέσμων που ανήκουν στο μενού.

en: The URL of the menu's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του μενού.

en: The menu of the menu link.
el: Το μενού του συνδέσμου.

en: The URL of the menu link's edit page.
el: Το URL προς τη σελίδα επεξεργασίας του συνδέσμου του μενού.

en: @category @type field.
el: πεδίο @category @type.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει τουλάχιστον ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει τουλάχιστον @count σύμβολα αντικατάστασης.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ @count σύμβολα αντικατάστασης.

[ctx: ampm]
en: am
el: πμ

[ctx: ampm]
en: pm
el: μμ

[ctx: day_name]
en: Sunday
el: Κυριακή

[ctx: day_name]
en: Monday
el: Δευτέρα

[ctx: day_name]
en: Tuesday
el: Τρίτη

[ctx: day_name]
en: Wednesday
el: Τετάρτη

[ctx: day_name]
en: Thursday
el: Πέμπτη

[ctx: day_name]
en: Friday
el: Παρασκευή

[ctx: day_name]
en: Saturday
el: Σάββατο

en: E-mail type
el: Τύπος e-mail

en: 5 minute
el: 5 λεπτά

en: 15 minute
el: 15 λεπτά

en: Custom block
el: Προσαρμοσμένο μπλοκ

en: Underscore
el: Κάτω παύλα

en: CKEditor profiles
el: CKEditor προφίλ

en: Bypass views access control
el: Παράκαμψη του ελέγχου πρόσβασης στα views

en: No results behavior
el: Συμπεριφορά όταν δεν υπάρχουν αποτελέσματα

en: Edit @section
el: Επεξεργασία @section

en: Edit this view to add a display.
el: Επεξεργασία αυτού του view για προσθήκη νέας απεικόνισης.

en: Add view from template
el: Προσθήκη view από πρότυπο

en: View to insert
el: View που θα εισαχθεί

en: The view to insert into this area.
el: Το view που θα εισαχθεί σε αυτή την περιοχή.

en: Inherit contextual filters
el: Κληρονόμηση συναφών φίλτρων

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
el: Αν επιλεχθεί, αυτό το view θα λάβει τα ίδια συναφή φίλτρα με τον γονέα του.

en: Recursion detected in view @view display @display.
el: Εντοπίστηκε αναδρομή στο view @view απεικόνιση @display.

en: Exception value
el: Τιμή εξαίρεσης

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
el: Εάν ληφθεί αυτή η τιμή, το φίλτρο θα αγνοηθεί˙ π.χ., "όλες οι τιμές"

en: Provide title
el: Παροχή τίτλου

en: Override breadcrumb
el: Παράκαμψη breadcrumb

en: Provide breadcrumb
el: Παροχή breadcrumb

en: Action to take if filter value does not validate
el: Ενέργεια που πρέπει να γίνει αν η τιμή φίλτρου δεν επαληθεύεται

en: Display all results for the specified field
el: Παρουσίαση όλων των αποτελεσμάτων για το συγκεκριμένο πεδίο

en: Show "Page not found"
el: Εμφάνιση "Η σελίδα δεν βρέθηκε"

en: Number of records
el: Αριθμός εγγραφών

[ctx: Sort order]
en: Numerical
el: Αριθμητικό

en: Rewrite results
el: Επανεγγραφή αποτελεσμάτων

en: Replace spaces with dashes
el: Αντικατάσταση κενών με παύλες

en: External server URL
el: URL εξωτερικού διακομιστή

en: No results text
el: Κείμενο όταν δεν υπάρχουν αποτελέσματα

en: Enable to allow users to select multiple items.
el: Ενεργοποιήστε το ώστε να επιτρέπετε στους χρήστες να επιλέγουν πολλαπλά στοιχεία.

en: Enable to remember the last selection made by the user.
el: Ενεργοποιήστε το ώστε να θυμάται την τελευταία επιλογή που έγινε από τον χρήστη.

en: Provide description
el: Εισάγετε περιγραφή

en: Update "@title" choice (@number)
el: Ενημέρωση επιλογής "@title" (@number)

en: Auto preview
el: Αυτόματη προεπισκόπηση

en: Preview with contextual filters:
el: Προεπισκόπηση με συναφή φίλτρα:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
el: Διαχωρίστε τις τιμές των συναφών φίλτρων με ένα "/". Για παράδειγμα, %example.

en: Apply and continue
el: Εφαρμογή και συνέχεια

en: @current of @total
el: @current από @total

en: All displays (except overridden)
el: Όλες οι προβολές (εκτός αυτών που έχουν παρακαμφθεί)

en: All displays
el: Όλες οι εμφανίσεις

en: This @display_type (override)
el: Αυτό το @display_type (παράκαμψη)

en: Create new filter group
el: Δημιουργία νέας ομάδας φίλτρων

en: No filters have been added.
el: Δεν έχουν προστεθεί φίλτρα.

en: Drag to add filters.
el: Σύρετε για να προσθέσετε φίλτρα.

en: Add and configure @types
el: Προσθήκη και παραμετροποίηση @types

en: Configure @type: @item
el: Παραμετροποίηση @type: @item

en: Display | Displays
el[0]: Προβολή
el[1]: Προβολές

en: The node ID.
el: Μοναδικό αναγνωριστικό του κόμβου.

en: The content title.
el: Ο τίτλος του περιεχομένου.

en: The date the content was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύτηκε το περιεχόμενο.

en: User has a revision
el: Ο χρήστης έχει μία αναθεώρηση

en: Content revision is a history of changes to content.
el: Η αναθεώρηση περιεχομένου είναι ένα ιστορικό των αλλαγών στο περιεχόμενο.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
el: Παραθέστε έναν απλό σύνδεσμο για τη διαγραφή της αναθεώρησης του περιεχομένου.

en: Content ID from URL
el: Μοναδικό αναγνωριστικό του περιεχομένου από το URL

en: Hide attachments in summary
el: Απόκρυψη συνημμένων στην περίληψη

en: @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
el[0]: Σελιδομετρημένο, @count αντικείμενο, παραλείπονται @skip
el[1]: Σελιδομετρημένο, @count αντικείμενα, παραλείπονται @skip

en: @count item | Paged, @count items
el[0]: @count αντικείμενο
el[1]: Σελιδομετρημένο, @count αντικείμενα

en: Create a page
el: Δημιουργήστε μια σελίδα

en: Create a menu link
el: Δημιουργία συνδέσμου μενού

en: Include an RSS feed
el: Συμπερίληψη μιας ροής RSS

en: Feed path
el: Διαδρομή ροής

en: Feed row style
el: Στυλ γραμμής ροής

en: Create a block
el: Δημιουργία μπλοκ

en: of fields
el: από πεδία

en: of type
el: του τύπου

en: tagged with
el: με ετικέτα

en: Should links be displayed below each comment
el: Να παρουσιάζονται σύνδεσμοι κάτω από κάθε σχόλιο

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
el: με συνδέσμους (επιτρέπει τους χρήστες να απαντούν στο σχόλιο, κτλ.)

en: without links
el: χωρίς συνδέσμους

en: teasers
el: περιλήψεις

en: full posts
el: πλήρεις δημοσιεύσεις

en: titles
el: τίτλοι

en: titles (linked)
el: τίτλοι (με σύνδεσμο)

en: @group (historical data)
el: @group (ιστορικά δεδομένα)

en: Use path alias
el: Χρήση ψευδωνύμου διαδρομής

en: Field item
el: Στοιχείο πεδίου

en: The user roles associated with the user account.
el: Οι ρόλοι που συνδέονται με το λογαριασμό χρήστη.

en: Brief URL
el: Σύντομο URL

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
el: Το URL χωρίς το πρωτόκολλο επικοινωνίας και την τελευταία κάθετο.

en: Tokens related to arrays of strings.
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης που σχετίζονται με πίνακες συμβολοσειρών.

en: The first element of the array.
el: Το πρώτο στοιχείο του πίνακα.

en: The last element of the array.
el: Το τελευταίο στοιχείο του πίνακα.

en: The number of elements in the array.
el: Ο αριθμών των στοιχείων του πίνακα.

en: The array reversed.
el: Ο πίνακας ανεστραμμένος.

en: The array of keys of the array.
el: Ο πίνακας κλειδιών του πίνακα.

en: Imploded
el: Κλειστό

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
el: Οι τιμές του πίνακα συνενωμένες μεταξύ τους με ένα προσαρμοσμένο αλφαριθμητικό.

en: Unsorted
el: Αταξινόμητα

en: Disable WYSIWYG module.
el: Απενεργοποίηση της μονάδας WYSIWYG.

en: click here to disable
el: κάντε κλικ για απενεργοποίηση

en: HTML Entities
el: Οντότητες HTML

en: Convert all applicable characters to HTML entities.
el: Να μετατρέπονται όλοι οι χαρακτήρες σε οντότητες HTML.

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
el: Οι <a href="!url">ρυθμίσεις της μονάδας Redirect</a> επηρεάζουν το αν δημιουργείται ανακατεύθυνση κατά τη διαγραφή ενός ψευδώνυμου.

en: Considering installing the <a href="!url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
el: Εξετάστε την εγκατάσταση της <a href="!url">μονάδας Redirect</a> για να δημιουργούνται ανακατευθύνσεις όταν αλλάζουν τα ψευδώνυμα.

en: Path module form elements
el: Στοιχεία φόρμας μονάδας Path

en: Right square bracket
el: Αριστερή τετράγωνη αγκύλη

en: Plus sign
el: Σύμβολο συν

en: Equal sign
el: Σύμβολο ίσον

en: Percent sign
el: Σύμβολο επί τοις εκατό

en: Dollar sign
el: Δολάριο

en: At sign
el: Σύμβολο @

en: Exclamation mark
el: Θαυμαστικό

en: Tilde
el: Περισπωμένη

en: Left parenthesis
el: Αριστερή παρένθεση

en: Use replacement tokens from the first row
el: Χρησιμοποιήστε σύμβολα (token) αντικατάστασης από την πρώτη γραμμή

en: Remove whitespace
el: Αφαίρεση κενού χαρακτήρα (whitespace)

en: This display is disabled.
el: Αυτή η εμφάνιση είναι απενεργοποιημένη.

en: Apply (all displays)
el: Εφαρμογή (όλες οι προβολές)

en: Apply (this display)
el: Εφαρμογή (αυτή η προβολή)

en: The date of the most recent new content on the feed.
el: Η ημερομηνία του πιο πρόσφατου νέου περιεχομένου στη ροή.

en: Appears in: @bundles.
el: Εμφανίζεται σε: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
el: Αυτό είναι ένα ψευδώνυμο του @group: @field.

en: @group (historical data): @field
el: @group (ιστορικά δεδομένα): @field

en: Relate all content tagged with a term.
el: Συσχετισμός όλου του περιεχομένου με έναν όρο.

en: Has taxonomy term ID
el: Έχει μοναδικό αναγνωριστικό όρου ταξινόμησης

en: Query Comment
el: Σχόλιο Ερωτήματος

en: Datetime
el: Ημερομηνία και Ώρα

en: Unknown field: @field_name
el: Άγνωστο πεδίο: @field_name

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
el: Το πεδίο που θα χρησιμοποιηθεί ως τίτλος του αντικειμένου RSS για κάθε σειρά.

en: Creator field
el: Πεδίο δημιουργού

en: A date in '@type' format. (%date)
el: Μία ημερομηνία στη μορφή '@type'. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
el: Ο ριζικός όρος του όρου ταξινόμησης.

en: File byte size
el: Μέγεθος αρχείου

en: The size of the file, in bytes.
el: Το μέγεθος του αρχείου σε bytes.

en: Query string value
el: Τιμή αλφαριθμητικού ερωτήματος

en: The value of a specific query string field of the current page.
el: Η τιμή του συγκεκριμένου πεδίου του αλφαριθμητικού ερωτήματος της τρέχουσας σελίδας.

en: A random number from 0 to @max.
el: Ένας τυχαίος αριθμός από το 0 έως το @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
el: Ένα τυχαίο hash. Οι πιθανοί αλγόρυθμοι hashing είναι: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
el: Γίνεται απόπειρα αντικατάστασης συμβόλου για τον τύπο συμβόλου %type χωρίς τα απαραίτητα δεδομένα

en: File %file could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
el: Δεν ήταν δυνατή η αντιγραφή του αρχείου %file, γιατί ο προορισμός %destination δεν είναι έγκυρος. Αυτό συχνά συμβαίνει λόγω λανθασμένης χρήση της file_copy() ή λόγω έλλειψης ενός προγράμματος περιτύλιξης ροής.

en: File %file could not be copied because it does not exist.
el: Το αρχείο %file δεν μπορούσε να αντιγραφεί επειδή δεν υπάρχει.

en: File %file could not be moved, because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
el: Δεν ήταν δυνατή η μετακίνηση του αρχείου %file, επειδή ο προορισμός %destination δεν είναι έγκυρος. Αυτό μπορεί να συμβαίνει λόγω λανθασμένης χρήσης της file_move() ή λόγω έλλειψης ενός προγράμματος περιτύλιξης ροής.

en: File %file could not be deleted because it is not a valid URI. This may be caused by improper use of file_delete() or a missing stream wrapper.
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή του αρχείου %file, επειδή δεν είναι έγκυρη διεύθυνση URI. Αυτό μπορεί να συμβαίνει λόγω λανθασμένης χρήσης της file_delete() ή λόγω έλλειψης ενός προγράμματος περιτύλιξης ροής.

en: Curaçao
el: Κουρασάο

en: Sint Maarten
el: Άγιος Μαρτίνος

en: An autocomplete text field.
el: Ένα αυτοσυμπληρούμενο πεδίο κειμένου.

en: Display the label of the referenced entities.
el: Εμφανίζει την ετικέτα των αναφερόμενων οντοτήτων.

en: Rendered entity
el: Απεικονιζόμενη οντότητα

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
el: Εμφάνιση των αναφερόμενων οντοτήτων που απεικονίζονται από την entity_view().

en: Link label to the referenced entity
el: Σύνδεση ετικέτας με την αναφερόμενη οντότητα

en: Link to the referenced entity
el: Σύνδεση με την αναφερόμενη οντότητα

en: Rendered as @mode
el: Απεικονίζεται ως @mode

en: @type field.
el: πεδίο @type.

en: Also known as %labels.
el: Γνωστό και ως %labels.

en: Default date
el: Προκαθορισμένη ημερομηνία

en: 10 minute
el: 10 λεπτά

en: 30 minute
el: 30 λεπτά

en: !start-date to !end-date
el: !start-date εώς !end-date

en: @name field is required.
el: Το πεδίο @name είναι απαραίτητο.

en: No tokens available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token registry caches cleared.
el: Διαγράφηκαν οι λανθάνουσες μνήμες του μητρώου συμβόλων.

en: The path component of the URL.
el: Η διαδρομή του συστατικού της διεύθυνσης URL.

en: Unaliased URL
el: Διεύθυνση URL χωρίς ψευδώνυμο

en: The unaliased URL.
el: Η διεύθυνση URL στην απλή της μορφή (χωρίς το ψευδώνυμο).

en: The specific value of the array.
el: Η συγκεκριμένη τιμή του πίνακα.

en: Token registry
el: Μητρώο συμβόλων (tokens) αντικατάστασης

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
el: Η λίστα των διαθέσιμων συμβόλων (tokens) αντικατάστασης που μπορούν να χρησιμοποιηθούν στα e-mails παρέχεται παρακάτω.

en: The following tokens or token types are not defined as arrays:
el: Τα παρακάτω σύμβολα αντικατάστασης ή τύποι συμβόλων δεν έχουν οριστεί ως πίνακες:

en: The following token types do not have any tokens defined:
el: Οι παρακάτω τύποι συμβόλων αντικατάστασης δεν έχουν ορίσει σύμβολα αντικατάστασης:

en: The following token types are not defined but have tokens:
el: Οι παρακάτω τύποι συμβόλων αντικατάστασης ορίζονται, αλλά έχουν σύμβολα αντικατάστασης:

en: The following token or token types are defined by multiple modules:
el: Το παρακάτω σύμβολο ή τύποι συμβόλων αντικατάστασης ορίζονται από πολλαπλές μονάδες:

en: Problems detected
el: Εντοπίστηκαν προβλήματα

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
el: Δεν υπάρχει η ιδιότητα δέσμης στην οντότητα του τύπου @entity_type.

en: Change handler
el: Αλλαγή χειριστή

en: Autocomplete (Tags style)
el: Αυτόματη συμπλήρωση (Στυλ ετικετών)

en: Hide empty column
el: Απόκρυψη κενής στήλης

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
el: Η βιβλιοθήκη %dependency, από την οποία εξαρτάται η βιβλιοθήκη %library, δεν είναι εγκατεστημένη.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
el: Η έκδοση %dependency_version της βιβλιοθήκης %dependency δεν είναι συμβατή με τη βιβλιοθήκη %library.

en: The %library library could not be found.
el: Δε βρέθηκε η βιβλιοθήκη %library.

en: The version of the %library library could not be detected.
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της έκδοσης της βιβλιοθήκης %library.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
el: Η εγκατεστημένη έκδοση %version της βιβλιοθήκης %library δεν υποστηρίζεται.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
el: Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της παραλλαγής %variant της βιβλιοθήκης %library.

en: Whether the user is active or blocked.
el: Εάν ο χρήστης είναι ενεργός ή αποκλεισμένος.

en: Allow users to change CKEditor settings.
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να αλλάζουν τις ρυθμίσεις του CKEditor.

en: Allow users to customize CKEditor appearance.
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να προσαρμόζουν την εμφάνιση του CKEditor.

en: Allow users to use CKFinder.
el: Να επιτρέπεται οι χρήστες να χρησιμοποιούν το CKFinder.

en: Disable the WYSIWYG module
el: Απενεργοποίηση της μονάδας WYSIWYG

en: Add a new CKEditor profile
el: Προσθήκη νέου προφίλ CKEditor

en: Clone the CKEditor profile
el: Αντιγραφή του προφίλ CKEditor

en: Edit the CKEditor profile
el: Τροποποίηση του προφίλ CKEditor

en: Delete the CKEditor profile
el: Διαγραφή του προφίλ CKEditor

en: Add the CKEditor Global profile
el: Προσθήκη του Καθολικού προφίλ CKEditor

en: Edit the CKEditor Global profile
el: Επεξεργασία του Καθολικού προφίλ CKEditor

en: CKEditor was not found in <code>%sourcepath</code>.
el: Το CKEditor βρέθηκε στη διαδρομή <code>%sourcepath</code>.

en: CKEditor version could not be determined.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση της έκδοσης του CKEditor.

en: You are using a feature that requires <code>$cookie_domain</code> to be set, but it is not set in your <code>settings.php</code> file (CKFinder is enabled in the !profile profile).
el: Χρησιμοποιείτε ένα χαρακτηριστικό που απαιτεί να έχει οριστεί το <code>$cookie_domain</code>, αλλά δεν έχει οριστεί στο αρχείο <code>settings.php</code> (το CKFinder είναι ενεργό στο προφίλ !profile).

en: Some features are disabled because you are using an older version of CKEditor. Please upgrade to CKEditor 3.1 (or higher).
el: Ορισμένα χαρακτηριστικά είναι απενεργοποιημένα επειδή έχετε μια παλιότερη έκδοση του CKEditor. Παρακαλούμε αναβαθμίστε στην έκδοση 3.1 (ή μεγαλύτερη).

en: CKEditor needs read permission to the <code>!config</code> file.
el: Το CKEditor χρειάζεται άδεια ανάγνωσης στο αρχείο <code>!config</code>.

en: You are using a feature that requires manual integration in the <code>config.php</code> file. Please read the "Installing CKFinder" section in the <code>!readme</code> file carefully and add a <code>require_once ...</code> statement to the <code>%ckfconfig</code> file.
el: Χρησιμοποιείτε ένα χαρακτηριστικό που απαιτεί χειροκίνητη επέμβαση στο αρχείο <code>config.php</code>. Διαβάστε προσεκτικά το τμήμα "Εγκατάσταση του CKFinder" στο αρχείο <code>!readme</code> και προσθέστε μια δήλωση <code>require_once ...</code> στο αρχείο <code>%ckfconfig</code>.

en: You are using a feature that requires manual integration in the <code>config.php</code> file. You have added a <code>require_once ...</code> statement to the <code>%ckfconfig</code> file, but in the wrong line.
el: Χρησιμοποιείτε ένα χαρακτηριστικό που απαιτεί χειροκίνητη επέμβαση στο αρχείο <code>config.php</code>. Έχετε προσθέσει μια δήλωση <code>require_once ...</code> στο αρχείο <code>%ckfconfig</code>, αλλά σε λάθος γραμμή του αρχείου.

en: Enables CKEditor (WYSIWYG HTML editor) for use instead of plain text fields.
el: Ενεργοποιεί το CKEditor (επεξεργαστής HTML τύπου WYSIWYG) για χρήση σε απλά πεδία κειμένου.

en: No CKEditor profiles found. Right now nobody is able to use CKEditor. Create a new profile below.
el: Δε βρέθηκαν προφίλ CKEditor. Αυτή τη στιγμή κανείς δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το CKEditor. Δημιουργήστε ένα προφίλ παρακάτω.

en: Create a new profile
el: Δημιουργία νέου προφίλ

en: The global profile already exists. Only one global profile is allowed.
el: Το καθολικό προφίλ υπάρχει ήδη. Μόνο ένα καθολικό προφίλ επιτρέπεται να υπάρχει.

en: Create a global profile
el: Δημιουργία ενός καθολικού προφίλ

en: Update the global profile
el: Ενημέρωση του καθολικού προφίλ

en: Path to the CKEditor plugins directory
el: Διαδρομή για τον κατάλογο πρόσθετων του CKEditor

en: Path to the CKEditor plugins directory relative to the document root.
el: Η διαδρομή για τον κατάλογο πρόσθετων του CKEditor σε σχέση με τον ριζικό κατάλογο.

en: Local path to the CKEditor plugins directory
el: Τοπική διαδρομή για τον κατάλογο πρόσθετων του CKEditor

en: Allow the user to select between paths and internal links
el: Να επιτρέπεται στο χρήστη να επιλέξει μεταξύ διαδρομών και εσωτερικών συνδέσμων

en: With the !plink extension it is possible to use internal: links. By default the !link extension is linking to nodes using paths.
el: Με την !plink επέκταση είναι δυνατή η χρήση εσωτερικών συνδέσμων. Εξ' ορισμού, η επέκταση !link συνδέεται με κόμβους με τη χρήση διαδρομών.

en: Language direction
el: Κατεύθυνση γλώσσας

en: The path to the local directory (on the server) which points to the path defined above. If left empty, CKEditor will try to discover the right path.
el: Η διαδρομή για τον τοπικό κατάλογο (στον διακομιστή) που δείχνει στη διαδρομή που ορίστηκε παραπάνω. Αν είναι κενό, το CKEditor θα προσπαθήσει να βρει τη σωστή διαδρομή.

en: Loading method
el: Μέθοδος φόρτωσης

en: Loading timeout
el: Χρονικό όριο φόρτωσης

en: Spellchecker
el: Ορθογράφος

en: Custom JavaScript configuration
el: Προσαρμοσμένη διευθέτηση JavaScript

en: Enter a valid profile name. Only alphanumeric and underscore characters are allowed.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο όνομα προφίλ. Επιτρέπονται μόνο αλφαριθμητικοί χαρακτήρες και η κάτω παύλα.

en: Enter a valid width value. Examples: 400, 100%.
el: Εισάγετε μια έγκυρη τιμή πλάτους. Παραδείγματα: 400, 100%.

en: The CSS path is not empty. Please set the <strong>Editor CSS</strong> option to the <strong>Define CSS</strong> mode.
el: Η διαδρομή για το CSS δεν είναι χωρίς τιμή. Ορίστε την επιλογή <strong>CSS επεξεργαστή</strong> στην κατάσταση <strong>Ορισμός CSS</strong>.

en: Double quotes are not allowed in the CSS path.
el: Τα διπλά εισαγωγικά δεν επιτρέπονται στη διαδρομή του CSS.

en: Enter a valid CSS path, do not surround it with quotes.
el: Εισάγετε μια έγκυρη διαδρομή για το CSS και μην την περικλείετε σε εισαγωγικά.

en: Double quotes are not allowed in the styles path.
el: Τα διπλά εισαγωγικά δεν επιτρέπονται στη διαδρομή του στυλ.

en: Enter a valid styles path, do not surround it with quotes.
el: Εισάγετε μια έγκυρη διαδρομή για το στυλ και μην την περικλείετε σε εισαγωγικά.

en: The path to uploaded files is required.
el: Απαιτείται η διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία.

en: An absolute path to uploaded files is required.
el: Απαιτείται μια απόλυτη διαδρομή για τα ανεβασμένα αρχεία.

en: Set a valid loading method.
el: Ορίστε μια έγκυρη μέθοδο φόρτωσης.

en: Enter a valid loading timeout in seconds.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο χρονικό περιθώριο φόρτωσης σε δευτερόλεπτα.

en: Enter a valid toolbar configuration.
el: Εισάγετε μια έγκυρη ρύθμιση για τη μπάρα εργαλείων.

en: Your CKEditor profile was updated.
el: Το προφίλ CKEditor ενημερώθηκε.

en: Your CKEditor profile was created.
el: Το προφίλ CKEditor δημιουργήθηκε.

en: The CKEditor profile was deleted.
el: Το προφίλ CKEditor διαγράφηκε.

en: The WYSIWYG module is disabled.
el: Η μονάδα WYSIWYG είναι απενεργοποιημένη.

en: Support for the CKEditor SWF module
el: Υποστήριξη για τη μονάδα CKEditor SWF

en: Support for the CKEditor Link module
el: Υποστήριξη για τη μονάδα CKEditor Link

en: Table Resize plugin
el: Πρόσθετο αλλαγής μεγέθους πίνακα

en: Auto Grow plugin
el: Πρόσθετο αυτόματης ανάπτυξης

en: CKEditor website
el: Ο ιστοτόπος του CKEditor

en: Profiles are linked with input format types. A CKEditor profile defines which buttons are available in the editor, how the editor is displayed, and a few other editor functions. The Global Profile stores some general information about CKEditor.
el: Τα προφίλ συνδέονται με τους μορφότυπους εισόδου. Ένα CKEditor προφίλ ορίζει ποια πλήκτρα θα είναι διαθέσιμα στον επεξεργαστή, πως θα εμφανίζεται ο επεξεργαστής και ορισμένες άλλες λειτουργίες του επεξεργαστή. Το Καθολικό Προφίλ αποθηκεύει κάποιες γενικές πληροφορίες σχετικά με το CKEditor.

en: For the Rich Text Editing to work you also need to configure your !filterlink for the users that may access Rich Text Editing. Either grant those users <strong>Full HTML</strong> access or use the following list of tags in the HTML filter:
el: Για να δουλεύει η επεξεργασία Εμπλουτισμένου Κειμένου πρέπει να διευθετήσετε το !filterlink για τους χρήστες που θα έχουν πρόσβαση στην επεξεργασία Εμπλουτισμένου Κειμένου. Είτε δώστε στους χρήστες αυτούς την πρόσβαση στο <strong>Πλήρες HTML</strong> ή χρησιμοποιήστε την παρακάτω λίστα σημάνσεων στο φίλτρο HTML:

en: To have better control over line breaks, you should disable the <strong>%settingname</strong> setting in the chosen Text format (recommended).
el: Για να έχετε καλύτερο έλεγχο στον τερματισμό των γραμμών, πρέπει να απενεργοποιήσετε τη ρύθμιση <strong>%settingname</strong> στον επιλεγμένο μορφότυπο κειμένου (προτείνεται).

en: If you are looking for more information, have any trouble with the configuration, or found an issue with the CKEditor module, please visit the !officiallink.
el: Αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες, έχετε πρόβλημα με τη διευθέτηση ή ανακαλύψετε κάποιο ζήτημα, επισκεφθείτε το !officiallink.

en: More information about how to customize CKEditor for your theme can be found !herelink.
el: Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την προσαρμογή του CKEditor για τη θεματική σας παραλλαγή θα βρείτε στο !herelink.

en: By using !ckfinder (commercial), an advanced Ajax file manager.
el: Με χρήση του !ckfinder (εμπορικό), ένα προχωρημένο που Ajax διαχειριστή αρχείων.

en: By using a dedicated module like !imcelink.
el: Με χρήση μιας αποκλειστικής μονάδας όπως η !imcelink.

en: Should rich text editing be enabled or disabled by default in textarea fields? If disabled, the rich text editor may still be enabled by using toggle.
el: Να είναι η πλήρης επεξεργασία κειμένου ενεργή ή ανενεργή στα πεδία κειμένου; Αν είναι ανενεργή, ο πλήρης επεξεργαστής κειμένου θα μπορεί να ενεργοποιείται με ένα διακόπτη.

en: Editor interface width in pixels or percent.
el: Το πλάτος του επεξεργαστή σε pixel ή ποσοστό.

en: Enter a valid width value.
el: Εισάγετε μια έγκυρη τιμή για το πλάτος.

en: Content can only be inserted into CKEditor in the WYSIWYG mode.
el: Περιεχόμενο μπορεί να προστεθεί μόνο στο CKEditor σε κατάσταση WYSIWYG.

en: The requested page "@path" could not be found.
el: Δεν είναι δυνατό να βρεθεί η σελίδα "@path" που ζητήθηκε.

en: The form has become outdated. Copy any unsaved work in the form below and then <a href="@link">reload this page</a>.
el: Η φόρμα έγινε παρωχημένη. Αντιγράψτε οποιοδήποτε μη αποθηκευμένο περιεχόμενο από τη φόρμα παρακάτω και <a href="@link">επαναφορτώστε τη σελίδα</a>.

en: The WYSIWYG module was detected. Using both modules at the same time may cause problems. It is recommended to turn the WYSIWYG module off (!wysiwygdisablelink).
el: Εντοπίστηκε η μονάδα WYSIWYG. Η χρήση και των δύο μονάδων ταυτόχρονα ενδέχεται να δημιουργήσει προβλήματα. Προτείνεται να απενεργοποιήσετε τη μονάδα WYSIWYG (!wysiwygdisablelink).

en: Generate automatic URL alias
el: Δημιουργία αυτόματων ψευδώνυμων διευθύνσεων URL

en: Uncheck this to create a custom alias below.
el: Αποεπιλέξτε το για τη δημιουργία προσαρμοσμένων ψευδώνυμων παρακάτω.

en: Configure URL alias patterns.
el: Ορισμός των προτύπων ψευδώνυμων των διευθύνσεων URL.

en: If you have CKEditor already installed, edit the <strong>!editg</strong> and update the CKEditor path.
el: Αν έχετε ήδη το CKEditor εγκατεστημένο, επεξεργαστείτε το <strong>!editg</strong> και ενημερώστε τη διαδρομή για το CKEditor.

en: View: @view - Display: @display
el: View: @view - Απεικόνιση: @display

en: Overview of fields used in all views.
el: Επισκόπηση των πεδίων που χρησιμοποιούνται σε όλα τα views.

en: Revert to default
el: Επαναφορά στο προκαθορισμένο

en: No fields have been used in views yet.
el: Δεν έχουν χρησιμοποιηθεί πεδία στα views ακόμα.

en: Author uid
el: Uid συντάκτη

en: The user permissions.
el: Οι άδειες του χρήστη.

en: Use a pager
el: Χρήση ενός πλοηγού

en: Tokens related to views.
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης που σχετίζεται με τα views.

en: The human-readable name of the view.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The description of the view.
el: Η περιγραφή του view.

en: The machine-readable name of the view.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα του view.

en: The title of current display of the view.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας απεικόνισης του view.

en: The URL of the view.
el: Η διεύθυνση URL του view.

en: -Select-
el: -Επιλέξτε-

en: Apostrophe
el: Απόστροφος

en: Date in the form of CCYYMMDD.
el: Ημερομηνία στη μορφή CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
el: Ημερομηνία στη μορφή YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
el: Ημερομηνία στη μορφή YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
el: Ημερομηνία στη μορφή ΜΜ (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
el: Ημερομηνία στη μορφή DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
el: Ημερομηνία στη μορφή WW (01 - 53).

en: Last comment uid
el: Uid τελευταίου σχολίου

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
el: Κάθε εργάσιμη μέρα

en: every weekday
el: κάθε εργάσιμη μέρα

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε HTML κώδικα σε αυτό το πεδίο. Τα παρακάτω σύμβολα (token) αντικατάστασης υποστηρίζονται:

en: Result summary
el: Περίληψη αποτελέσματος

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
el: Ένας πίνακας με όλους τους γονείς των όρων, αρχίζοντας από τη ρίζα.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
el: Ένας πίνακας με όλους τους συνδέσμους των γονικών μενού, αρχίζοντας με τη ρίζα.

en: The selected selection handler is broken.
el: Ο επιλεγμένος χειριστής επιλογής είναι χαλασμένος.

en: Contextual Links
el: Συναφείς σύνδεσμοι

en: Display fields in a contextual links menu.
el: Εμφάνιση των πεδίων σε μενού συναφών συνδέσμων.

en: Path to CKFinder
el: Διαδρομή για το CKFinder

en: Use toolbar Drag&Drop feature
el: Χρήση του χαρακτηριστικού Σύρε&Άσε της μπάρας εργαλείων

en: All configuration options described in the !apidocs that cannot be easily changed in the administration area can be set in the <strong>Advanced Options</strong> section in the CKEditor profile.
el: Όλες οι επιλογές διευθέτησης που περιγράφονται στο !apidocs που δεν αλλάζουν εύκολα από τη διαχείριση μπορεί να οριστούν στις <strong>Επιλογές για προχωρημένους</strong> του προφίλ του CKEditor.

en: Checking for !filename or !file.
el: Γϊνεται έλεγχος για το !filename ή !file.

en: The CKEditor component is not installed correctly. Please go to the !ckeditorlink in order to download the latest version. After that you must extract the files to the !ckeditorpath or !librarypath directory and make sure that the !ckeditorfile or !ckeditorlibrary file exists. Refer to the !readme file for more information.
el: Το συστατικό CKEditor δεν είναι σωστά εγκατεστημένο. Πηγαίνετε στη διεύθυνση !ckeditorlink για να κατεβάσετε την τελευταία έκδοση. Στη συνέχεια, θα πρέπει να αποσυμπιέσετε τα αρχεία στον κατάλογο !ckeditorpath ή !librarypath και να βεβαιωθείτε ότι υπάρχει το αρχείο !ckeditorfile ή !ckeditorlibrary. Ανατρέξτε στο αρχείο !readme για περισσότερες πληροφορίες.

en: The global profile can not be found. Click here to !create.
el: Το καθολικό προφίλ δεν είναι δυνατό να βρεθεί. Κάντε κλικ για !create.

en: The time to wait (in seconds) to load the full editor code after the page is loaded, if the !ckeditor_basic_js file is used. If set to zero, the editor is loaded on demand.
el: Ο χρόνος αναμονής (σε δευτερόλεπτα) για να φορτωθεί ο πλήρης επεξεργαστής κειμένου αφού φορτωθεί η σελίδα, αν χρησιμοποιείται το αρχείο !ckeditor_basic_js. Αν οριστεί σε μηδέν, ο επεξεργαστής φορτώνεται κατά βούληση.

en: Load !ckeditor_config_js from the theme path
el: Να φορτωθεί το !ckeditor_config_js από την διαδρομή της θεματικής παραλλαγής

en: When enabled, the editor will try to load the !ckeditor_config_js file from the theme directory.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, ο επεξεργαστής θα φορτώνει το αρχείο !ckeditor_config_js από τον κατάλογο της θεματικής παραλλαγής.

en: CKEditor documentation
el: Τεκμηρίωση του CKEditor

en: The path to the local directory (on the server) that points to the path defined above. Enter either an absolute server path or a path relative to the !indexphp file. If left empty, the CKEditor module will try to find the right path.
el: Η διαδρομή για τον τοπικό κατάλογο (στο διακομιστή) που δείχνει στη διαδρομή που ορίζεται παραπάνω. Εισάγετε είτε μια απόλυτη διαδρομή στο διακομιστή ή μια διαδρομή σχετική με το αρχείο !indexphp. Αν μείνει κενό, η μονάδα CKEditor θα προσπαθήσει να ανακαλύψει τη σωστή διαδρομή.

en: The path to CKFinder (AJAX based file manager downloaded from !ckfindercom) relative to the document root.
el: Η διαδρομή για το CKFinder (διαχειριστής αρχείων βασισμένος σε AJAX από το !ckfindercom) σε σχέση με το ριζικό κατάλογο.

en: Original @entity
el: Αρχικό @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
el: Τα αρχικά δεδομένα του @entity αν το @entity ενημερώνεται ή αποθηκεύεται.

en: The base name of the file.
el: Το όνομα βάση του αρχείου.

en: This field supports tokens.
el: Το πεδίο υποστηρίζει τα σύμβολα αντικατάστασης.

en: The following tokens or token types are missing required name and/or description information:
el: Τα παρακάτω σύμβολα αντικατάστασης ή τύποι συμβόλων δεν έχουν το απαιτούμενο όνομα και/ή πληροφορίες για την περιγραφή:

en: Available wildcard characters:!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username
el: Διαθέσιμοι χαρακτήρες μπαλαντέρ: !u &ndash; αναγνωριστικό χρήστη.!n &ndash; όνομα χρήστη

en: Available placeholders:!b &ndash; the base URL path of the Drupal installation (!base).!f &ndash; the Drupal file system path where the files are stored (!files).!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username.
el: Διαθέσιμα σημεία αντικατάστασης:!b &ndash; η βασική διεύθυνση URL της εγκατάστασης του Drupal (!base).!f &ndash; η διαδρομή του συστήματος αρχείων του Drupal όπου αποθηκεύονται τα αρχεία (!files).!u &ndash; Αναγνωριστικό χρήστη .!n &ndash; Όνομα χρήστη.

en: Available placeholders:!d &ndash; the server path to the document root (!root).!b &ndash; the base URL path of the Drupal installation (!base).!f &ndash; the Drupal file system path where the files are stored (!files).!u &ndash; User ID.!n &ndash; Username.
el: Διαθέσιμα σημεία αντικατάστασης:!d &ndash; η διαδρομή στο διακομιστή για το ριζικό κατάλογο των εγγράφων (!root).!b &ndash; η βασική διεύθυνση URL της διαδρομής για την εγκατάσταση του Drupal (!base).!f &ndash; η διαδρομή του συστήματος αρχείων του Drupal όπου αποθηκεύονται τα αρχεία (!files).!u &ndash; Αναγνωριστικό χρήστη.!n &ndash; Όνομα χρήστη.

en: !title <a href="!link" target="_blank">project page</a>
el: !title <a href="!link" target="_blank">σελίδα έργου</a>

en: <i>Not installed</i>
el: <i>Μη εγκατεστημένο</i>

en: CKEditor profiles can be configured in the !adminpath section. Profiles determine which options are available to users based on the input format system.
el: Τα προφίλ του CKEditor καθορίζονται στο τμήμα !adminpath. Τα προφίλ ορίζουν ποιες επιλογές είναι διαθέσιμες στους χρήστες ανάλογα με τον μορφότυπο εισόδου.

en: <strong>Note:</strong> be careful when granting users access to create tags like %iframe.<br />If you are going to use CKEditor with the <strong>Filtered HTML</strong> input format, please read the "Setting up filters" section in the !readme file.
el: <strong>Σημείωση:</strong> προσοχή όταν δίνετε το δικαίωμα στους χρήστες να δημιουργούν σημάνσεις όπως το %iframe.<br />Αν πρόκειται να χρησιμοποιήσετε το CKEditor με τον μορφότυπο εισόδου <strong>Φιλτραρισμένο HTML</strong>, παρακαλούμε διαβάστε το τμήμα "Διευθέτηση των φίλτρων" στο αρχείο !readme.

en: Update node alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου κόμβου

en: Update taxonomy term alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου όρου ταξινόμησης

en: Update user alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου χρήστη

en: Value to convert
el: Τιμή για μετατροπή

en: Rounding behavior
el: Συμπεριφορά για στρογγυλοποίηση

en: Used in views
el: Χρησιμοποιείται στα views

en: Overview of plugins used in all views.
el: Επισκόπηση των plugins που χρησιμοποιούνται σε όλα τα views.

en: Remember exposed selection only for the selected user role(s). If you select no roles, the exposed data will never be stored.
el: Απομνημόνευση της εκτεθειμένης επιλογής μόνο για τους επιλεγμένους ρόλους χρηστών. Αν δεν επιλέξετε ρόλο, τα εκτεθειμένα δεδομένα δε θα αποθηκευτούν ποτέ.

en: &lt;Any&gt;
el: &lt;Οποιοδήποτε&gt;

en: There are no enabled views.
el: Δεν υπάρχουν ενεργοποιημένα views.

en: - No value -
el: - Καμία τιμή -

en: Unfiltered text
el: Αφιλτράριστο κείμενο

en: Combine fields filter
el: Συνδυασμός φίλτρου πεδίων

en: Combine two fields together and search by them.
el: Συνδυασμός δύο πεδίων και αναζήτηση βάσει αυτών.

en: Display 'more' link only if there is more content
el: Προβολή συνδέσμου 'περισσότερα' μόνο αν υπάρχει περισσότερο περιεχόμενο

en: GUID settings
el: Ρυθμίσεις GUID

en: GUID field
el: Πεδίο GUID

en: Browse available tokens.
el: Πλοήγηση στα διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης.

en: Loading token browser...
el: Φόρτωση του πλοηγού συμβόλων αντικατάστασης...

en: Allows version-dependent and shared usage of external libraries.
el: Επιτρέπει την κοινή και εξαρτώμενη από εκδόσεις χρήση εξωτερικών βιβλιοθηκών.

en: Subscribe to !feed-title
el: Εγγραφή στο !feed-title

en: Theme hook %hook not found.
el: Η άγκυρα %hook για τη θεματική παραλλαγή δε βρέθηκε.

en: Table @name already exists.
el: Ο πίνακας @name υπάρχει ήδη.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table doesn't exist.
el: Δεν ήταν δυνατή η μετονομασία του @table σε @table_new: ο πίνακας @table δεν υπάρχει.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table_new already exists.
el: Δεν ήταν δυνατή η μετονομασία του @table σε @table_new: ο πίνακας @table_new υπάρχει ήδη.

en: Cannot add field @table.@field: table doesn't exist.
el: Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη του πεδίου @table.@field: ο πίνακας δεν υπάρχει.

en: Cannot add field @table.@field: field already exists.
el: Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη του πεδίου @table.@field: το πεδίο υπάρχει ήδη.

en: Cannot set default value of field @table.@field: field doesn't exist.
el: Δεν ήταν δυνατός ο ορισμός προκαθορισμένης τιμής για το πεδίο @table.@field: το πεδίο δεν υπάρχει.

en: Cannot remove default value of field @table.@field: field doesn't exist.
el: Δεν ήταν δυνατή η αφαίρεση της προκαθορισμένης τιμής για το πεδίο @table.@field: το πεδίο δεν υπάρχει.

en: Cannot add primary key to table @table: table doesn't exist.
el: Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη κύριου κλειδιού στον πίνακα @table: ο πίνακας δεν υπάρχει.

en: Cannot add primary key to table @table: primary key already exists.
el: Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη κύριου κλειδιού στον πίνακα @table: το κύριο κλειδί υπάρχει ήδη.

en: Cannot add unique key @name to table @table: table doesn't exist.
el: Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη του μοναδικού κλειδιού @name στον πίνακα @table: ο πίνακας δεν υπάρχει.

en: Cannot add unique key @name to table @table: unique key already exists.
el: Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη του μοναδικού κλειδιού @name στον πίνακα @table: το μοναδικό κλειδί υπάρχει ήδη.

en: Cannot add index @name to table @table: table doesn't exist.
el: Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη του ευρετηρίου @name στον πίνακα @table: ο πίνακας δεν υπάρχει.

en: Cannot add index @name to table @table: index already exists.
el: Δεν ήταν δυνατή η προσθήκη του ευρετηρίου @name στον πίνακα @table: το ευρετήριο υπάρχει ήδη.

en: Cannot change the definition of field @table.@name: field doesn't exist.
el: Δεν ήταν δυνατή η αλλαγή ορισμού του πεδίου @table.@name: το πεδίο δεν υπάρχει.

en: Cannot rename field @table.@name to @name_new: target field already exists.
el: Δεν ήταν δυνατή η μετονομασία του πεδίου @table.@name σε @name_new: το πεδίο προορισμού υπάρχει ήδη.

en: Use a custom %field_name
el: Χρησιμοποιήστε ένα προσαρμοσμένο %field_name

en: No path is set
el: Δεν έχει οριστεί διαδρομή

en: Change skin of CKEditor
el: Αλλαγή της θεματικής παραλλαγής του CKEditor

en: Configure skin for CKEditor.
el: Διευθέτηση της θεματικής παραλλαγής του CKEditor.

en: Aggregate <code>ckeditor.js</code>
el: Συνάθροιση του <code>ckeditor.js</code>

en: When enabled, <code>ckeditor.js</code> will be aggregated if JavaScript aggregation is enabled. <strong>Not recommended</strong>.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, το <code>ckeditor.js</code> θα συναθροίζεται ή η συνάθροιση JavaScript είναι ενεργοποιημένο. <strong>Δεν συνιστάται</strong>.

en: Available placeholders:!b &ndash; path of the Drupal installation (!base) !m &ndash; path where the CKEditor module is stored (!module).!l &ndash; path to the libraries directory (!library)
el: Διαθέσιμα σημεία αντικατάστασης: !b &ndash; η διαδρομή για την εγκατάσταση του Drupal (!base) !m &ndash; η διαδρομή όπου η μονάδα CKEditor είναι εγκατεστημένη (!module).!l &ndash; η διαδρομή για τον κατάλογο libraries (!library)

en: Local path to CKFinder
el: Τοπική διαδρομή για το CKFinder

en: The following plugins could not be found and were automatically disabled in CKEditor profiles:
el: Τα παρακάτω πρόσθετα δεν είναι δυνατό να βρεθούν και απενεργοποιήθηκαν αυτόματα στα προφίλ του CKEditor:

en: <b>Profile</b>: %profile_name
el: <b>Προφίλ</b>: %profile_name

en: <b>Plugins</b>: %profile_plugins
el: <b>Πρόσθετα</b>: %profile_plugins

en: The <em>CKEditor Global Profile</em> profile is using %skin skin which cannot be found. Please <a href="@profile_settings">update your settings</a>.
el: Το <em>Καθολικό Προφίλ CKEditor</em> χρησιμοποιεί το θέμα %skin που δεν είναι δυνατό να βρεθεί. <a href="@profile_settings">Ενημερώστε τις ρυθμίσεις</a>.

en: South Sudan
el: Νότιο Σουδάν

en: Custom output for TRUE
el: Προσαρμοσμένη εμφάνιση για TRUE

en: Custom output for FALSE
el: Προσαρμοσμένη εμφάνιση για FALSE

en: !ckfinder is not installed correctly: <code>!config</code> not found. Make sure that you uploaded all files and did not accidentally remove the configuration file. If you installed CKFinder in other location (e.g. in the libraries folder), make sure to update the path to CKFinder in !global.
el: Το !ckfinder δεν είναι σωστά εγκατεστημένο: δε βρέθηκε το <code>!config</code>. Σιγουρευτείτε ότι έχετε ανεβάσει όλα τα αρχεία και ότι δεν έχετε διαγράψει κατά λάθος το αρχείο ρυθμίσεων. Αν εγκαταστήσατε το CKFinder σε άλλη τοποθεσία (πχ. στον φάκελο libraries), σιγουρευτείτε ότι έχετε ενημερώσει τη διαδρομή για το CKFinder στο !global.

en: Available buttons
el: Διαθέσιμα κουμπιά

en: Invalid or missing cache bin specified: %bin
el: Καθορίστηκε μη έγκυρο ή ελλειπές cache bin: %bin

en: Caribbean Netherlands
el: Νησιά BES

en: - Restricted access -
el: - Περιορισμένη πρόσβαση -

en: Form build-id mismatch detected while attempting to store a form in the cache.
el: Εντοπίστηκε ασυμφωνία του build-id φόρμας κατά την προσπάθεια αποθήκευσης μιας φόρμας στην λανθάνουσα μνήμη.

en: The response failed verification so will not be processed.
el: Η απόκριση απέτυχε την επιβεβαίωση και δεν θα γίνει επεξεργασία της.

en: The callback URL is not local and not trusted: !url
el: Η διεύθυνση URL επανάκλησης είναι μη τοπική και μη έμπιστη: !url

en: CustomMessage: !customMessage
el: Προσαρμοσμένο μήνυμα: !customMessage
