Publisher 7 (7.x-2.5) - en to eu translation catalogue (2080 entries)

en: Home
eu: Azala

en: User interface
eu: Erabiltzaile interfazea

en: Slideshow
eu: Diapositiben-erakusketa

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Next
eu: Hurrengoa

en: user
eu: erabiltzailea

en: Pages
eu: Orriak

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: enable
eu: gaitu

en: context
eu: testuingurua

en: delete
eu: ezabatu

en: title
eu: izenburua

en: value
eu: balioa

en: Status
eu: Egoera

en: Markup
eu: Marka

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Suffix
eu: Atzizkia

en: approve
eu: Onartu

en: E-mail
eu: E-posta

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Value
eu: Balioa

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: Email address
eu: Posta elektronikoa

en: Item
eu: Elementua

en: content
eu: edukia

en: Development
eu: Garapena

en: Group
eu: Taldea

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Replies
eu: Erantzunak

en: Last Post
eu: Azken argitalpena

en: Closed
eu: Itxita

en: yes
eu: bai

en: List
eu: Zerrenda

en: Subject
eu: Gaia

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Confirm
eu: Baieztatu

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Unsubscribe
eu: Harpidetza kendu

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Read more
eu: Irakurri gehiago

en: more
eu: gehiago

en: Create !type
eu: Sortu !type

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Access control
eu: Sarbide kontrola

en: Article
eu: Artikulua

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Administration
eu: Kudeaketa

en: footer
eu: Orri-oina

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: More
eu: Gehiago

en: not verified
eu: ez da egiaztatu

en: Action
eu: Ekintza

en: new
eu: berria

en: error
eu: errorea

en: Tags
eu: Etiketak

en: Block title
eu: Blokearen izenburua

en: Taxonomy
eu: Taxonomia

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Content types
eu: Eduki motak

en: Homepage
eu: Azaleko orria

en: Home page
eu: Azala

en: Version
eu: Bertsioa

en: Go
eu: Joan

en: view
eu: ikusi

en: updated
eu: eguneratua

en: all
eu: denak

en: File
eu: Fitxategi

en: Tag
eu: Etiketa

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Size
eu: Tamaina

en: Links
eu: Estekak

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Display settings
eu: Bistaratzearen ezarpenak

en: This action cannot be undone.
eu: Ekintza hau ezin da desegin.

en: Number
eu: Zenbakia

en: Message
eu: Mezua

en: Password
eu: Pasahitza

en: Block settings
eu: Bloke ezarpenak

en: Comment form
eu: Iruzkin formularioa

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Country
eu: Herria

en: Weight
eu: Pisua

en: The configuration options have been saved.
eu: Konfigurazio aukerak gorde dira.

en: Variable
eu: Aldagaia

en: Link
eu: Esteka

en: Center
eu: Erdian

en: Types
eu: Motak

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Parents
eu: Gurasoak

en: none
eu: bat ere ez

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Feed
eu: Jarioa

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrira.

en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrira.

en: Import
eu: Inportatu

en: Book
eu: Liburua

en: Export
eu: Esportatu

en: Taxonomy term
eu: Taxonomia terminoa

en: General settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Description field
eu: Deskribapena eremua

en: settings
eu: ezarpenak

en: Back
eu: Itzuli

en: Node ID
eu: Nodoaren IDa

en: Field
eu: Eremua

en: header
eu: goiburua

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: Help
eu: Laguntza

en: True
eu: Egiazkoa

en: False
eu: Faltsua

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Summary
eu: Laburpena

en: Update
eu: Eguneratu

en: Open
eu: Ireki

en: Top
eu: Goian

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: Add new
eu: Gehitu berria

en: Schedule
eu: Zeregin programatua

en: Views
eu: Bistak

en: Access
eu: Atzipena

en: Add
eu: Gehitu

en: remove
eu: ezabatu

en: View
eu: Bista

en: Format
eu: Formatua

en: Path
eu: Bide-izena

en: Filename
eu: Fitxategi izena

en: Vocabularies
eu: Hiztegiak

en: Modules
eu: Moduluak

en: Manage
eu: Kudeatu

en: Refresh
eu: Berritu

en: Region
eu: Atal

en: Visible
eu: Ikusgai

en: Display
eu: Bistaratu

en: Node type
eu: Nodo mota

en: Menu
eu: Menua

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: results
eu: Emaitzak

en: search
eu: bilaketa

en: Teaser
eu: Laburpena

en: mail
eu: posta

en: Event
eu: Gertaera

en: actions
eu: ekintzak

en: Text
eu: Testua

en: Theme
eu: Tema

en: style
eu: estiloa

en: theme
eu: tema

en: Timestamp
eu: Data-zigilua

en: Keywords
eu: Hitz-gakoak

en: Component
eu: Osagaia

en: ID
eu: IDa

en: You are not authorized to access this page.
eu: Ez duzu baimenik orri hau atzitzeko

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Attachment
eu: Eranskina

en: Picture
eu: Irudia

en: Titles
eu: Izenburuak

en: type
eu: mota

en: Mail
eu: Posta

en:  in
eu:  non

en: Before
eu: Aurretik

en: After
eu: Ondoren

en: Database type
eu: Datu-base mota

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Content type
eu: Eduki mota

en: action
eu: ekintza

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Email
eu: Eposta

en: Default Settings
eu: Ezarpen lehenetsiak

en: Check
eu: Egiaztatu

en: Files
eu: Fitxategiak

en: file
eu: fitxategia

en: Email Address
eu: Helbide elektronikoa

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Error
eu: Errorea

en: Options
eu: Aukerak

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: no
eu: ez

en: Created
eu: Sortua

en: Node
eu: Nodoa

en: Number of columns
eu: Zutaberen zenbakia

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Advanced Settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Exclude
eu: Baztertu

en: Vertical
eu: Bertikal

en: Are you sure you want to delete %title?
eu: %title ezabatzera zoaz. Ziur al zaude?

en: term
eu: terminoa

en: Expanded
eu: Zabalduta

en: All
eu: Guztiak

en: days
eu: egunak

en: Active
eu: Aktiboa

en: Submit @name
eu: Bidali @name

en: Access denied
eu: Sarrera debekatua

en: Submitted
eu: Bidalia

en: Year
eu: Urtea

en: Date format
eu: Data formatua

en: Panels
eu: Panelak

en: Panel title
eu: Panelaren izenburua

en: Add content
eu: Edukia gehitu

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: Block
eu: Blokea

en: CSS class
eu: CSS klasea

en: Page
eu: Orria

en: Three column 25/50/25
eu: Hiru zutabe 25/50/25

en: Left side
eu: Ezker aldea

en: Middle column
eu: Erdiko zutabea

en: Right side
eu: Eskubi aldea

en: Bottom
eu: Behean

en: Three column 33/34/33
eu: Hiru zutabe 33/34/33

en: Two column
eu: Bi zutabe

en: 1 hour | @count hours
eu[0]: ordu 1
eu[1]: @count ordu

en: 1 day | @count days
eu[0]: egun 1
eu[1]: @count egun

en: Node links
eu: Nodo estekak

en: Taxonomy terms
eu: Taxonomia terminoak

en: User picture
eu: Erabiltzailearen irudia

en: Site name
eu: Gunearen izena

en: Site slogan
eu: Guneko leloa

en: Database
eu: Datu-base

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: Module
eu: Modulua

en: Always
eu: Beti

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Update available
eu: Eguneraketa eskuragarri

en: Update status
eu: Eguneratu egoera

en: Header
eu: Goiburua

en: Left sidebar
eu: Ezker albobarra

en: Right sidebar
eu: Eskuin albobarra

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Inline
eu: Lerro berean

en: Selected
eu: Hautatuta

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
eu: Ezin duzu orduko %number baino mezu gehiago bidali. Mesedez saiatu berriz geroago.

en: Menu link
eu: Menu esteka

en: To
eu: Nori

en: From
eu: Nondik

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Roles
eu: Zereginak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Comment ID
eu: Iruzkinaren IDa

en: Hostname
eu: Ostalari izena

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Published
eu: Argitaratua

en: Input format
eu: Sarrerako formatua

en: Signature
eu: Sinadura

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Location
eu: Kokalekua

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Revisions
eu: berrikuspenak

en: Log message
eu: Log mezua

en: URL alias
eu: URL ezizenak

en: Poll duration
eu: Inkestaren iraupena

en: Session ID
eu: Sesio ID-a

en: File ID
eu: Fitxategiaren IDa

en: File name
eu: Fitxategiaren izena

en: File size
eu: Fitxategi tamaina

en: Vocabulary
eu: Hiztegia

en: Vocabulary ID
eu: Hiztegiaren IDa

en: Term
eu: Termino

en: Term ID
eu: Terminoaren IDa

en: Term name
eu: Termino izena

en: E-mail address
eu: Helb. elek.

en: Last access
eu: Azken atzipena

en: Last login
eu: Azken saioa

en: Severity
eu: Larritasuna

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Global settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Fields
eu: Eremuak

en: Widget type
eu: Widget mota

en: Contains
eu: Edukia

en: Does not contain
eu: Ez dauka

en: Is less than
eu: Hau baino txikiagoa

en: Is less than or equal to
eu: Hau baino txikiagoa edo berdina

en: Is equal to
eu: Honen berdina

en: Is greater than or equal to
eu: Hau baino haundiago edo berdina

en: Is greater than
eu: Hau baino haundiagoa da

en: Is not equal to
eu: Honen ezberdina

en: Average
eu: Batez bestekoa

en: Count
eu: Zenbatu

en: Overridden
eu: Baliogabetu

en: item
eu: elementu

en: items
eu: Elementuak

en: Mode
eu: Modoa

en: Normal
eu: Arrunta

en: Warning
eu: Kontuz

en: active
eu: aktiboa

en: Items
eu: Elementuak

en: Last update
eu: Azken eguneraketa

en: %time ago
eu: duela %time

en: Nodes
eu: Nodoak

en: sources
eu: iturburuak

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Up
eu: Gora

en: Performance
eu: Errendimendua

en: Width
eu: Zabalera

en: This field is required.
eu: Eremu hau beharrezkoa da.

en: Maximum
eu: Maximoa

en: Medium
eu: Ertaina

en: download
eu: deskargatu

en: Plain text
eu: Testu laua

en: help
eu: laguntza

en: logout
eu: irten

en: Caching
eu: Cache-a

en: Month
eu: Hilabetea

en: End Date
eu: Bukaera data

en: System
eu: Sistema

en: Current
eu: Unekoa

en: Address
eu: Helbidea

en: State
eu: Egoera

en: Terms
eu: Terminoak

en: Desc
eu: Beheraka

en: Code
eu: Kodea

en: operations
eu: eragiketak

en: Owner
eu: Jabea

en: Frequency
eu: Maiztasuna

en: OR
eu: EDO

en: help page
eu: argibide orria

en: security
eu: segurtasuna

en: node
eu: nodoa

en: General
eu: Orokorra

en: Border
eu: Ertza

en: Method
eu: Metodoa

en: Recent posts
eu: Azken argitalpenak

en: Egypt
eu: Egipto

en: New Zealand
eu: Zelanda Berria

en: Cuba
eu: Kuba

en: Brazil
eu: Brasil

en: Chile
eu: Txile

en: Paraguay
eu: Paraguai

en: Jamaica
eu: Jamaika

en: Japan
eu: Japonia

en: Libya
eu: Libia

en: Poland
eu: Polonia

en: Singapore
eu: Singapur

en: Turkey
eu: Turkia

en: Day
eu: Eguna

en: Table
eu: Taula

en: here
eu: hemen

en: Now
eu: Orain

en: All views
eu: Bista guztiak

en: Start date
eu: Hasiera data

en: End date
eu: Amaiera data

en: Verbose
eu: Xehetasuna

en: Update action
eu: Eguneratu ekintza

en: Strings to Remove
eu: Ezabatzeko kateak

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Note
eu: Oharra

en: !time ago
eu: duela !time

en: Other
eu: Bestea

en: Backup
eu: Babeskopiak

en: Align
eu: Lerrokatu

en: Text color
eu: Testuaren kolorea

en: Basic
eu: Basikoa

en: List type
eu: Zerrenda mota

en: Role
eu: Rol

en: Select all
eu: Aukeratu guztia

en: First name
eu: Izena

en: Last name
eu: Abizenak

en: User login
eu: Saioaren hasiera

en: Add new comment
eu: Gehitu iruzkin berria

en: Destination
eu: Helbidea

en: String
eu: Katea

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Site off-line message
eu: Gunearen offline mezua

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
eu: @site momentu honetan mantentze lanetan dago. Laster egon beharko ginake bueltan. Mila esker zure pazientziagatik.

en: Both
eu: Biak

en: Last
eu: Azkena

en: Maximum length
eu: Luzera maximoa

en: Save changes
eu: Aldaketak gorde

en: access denied
eu: Sarbidea ukatuta

en: Argument
eu: Argumentua

en: Anonymous
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: <All>
eu: <Guztia>

en: Edit view
eu: Bista editatu

en: Clone
eu: Klonatu

en: Administer views
eu: Bistak kudeatu

en: Existing Views
eu: Dauden bistak

en: Default Views
eu: Lehenetsi bistak

en: Ascending
eu: Goranzko

en: Descending
eu: Beheranzko

en: Normal menu item
eu: Menu arrunta item-a

en: Empty text
eu: Testu hutsa

en: Down
eu: Behera

en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Exposed Filters
eu: Erakusten diren iragazkiak

en: Order
eu: Ordena

en: Views UI
eu: Bistak UI

en: Recent comments
eu: Azken iruzkinak

en: Node: ID
eu: Nodoa: ID

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Position
eu: Kokapena

en: Integer
eu: Osokoa

en: IP Address
eu: IP Helbidea

en: Basic settings
eu: Oinarrizko ezarpenak

en: Default state
eu: Lehenetsitako egoera

en: Profile name
eu: Profil izena

en: false
eu: gezurra

en: true
eu: egia

en: Editor CSS
eu: CSS editorea

en: Profile
eu: Profila

en: text
eu: testua

en: Close
eu: Itxi

en: Recent
eu: Berriki erabiliak

en: filters
eu: iragazkiak

en: File browser settings
eu: Fitxategi nabigatzailearen ezarpenak

en: Term description
eu: Terminoaren deskribapena

en: fields
eu: eremuak

en: Save settings
eu: Gorde ezarpenak

en: Flag
eu: Bandera

en: Operation
eu: Eragiketa

en: reply
eu: erantzun honi

en: Duration
eu: Iraupena

en: Weeks
eu: Asteak

en: Tracker
eu: Aztarnariak

en: Defaults
eu: Lehenetsia

en: Server settings
eu: Zerbitzailearen ezarpenak

en: Collapsed
eu: Tolestuta

en: Germany
eu: Alemania

en: Created date
eu: Sortze data

en: Updated date
eu: Eguneratze data

en: comments
eu: iruzkin

en: Full
eu: Osoa

en: Default language
eu: Hizkuntz lehentsia

en: Delete rule
eu: Araua ezabatu

en: Rules
eu: Erregelak

en: Afghanistan
eu: Afganistan

en: American Samoa
eu: Samoa Amerikarra

en: Anguilla
eu: Angila

en: Antarctica
eu: Antartika

en: Antigua and Barbuda
eu: Antigua eta Barbuda

en: Azerbaijan
eu: Azerbaian

en: Bahamas
eu: Bahamak

en: Bahrain
eu: Bahrein

en: Barbados
eu: Barbadoak

en: Belarus
eu: Bielorusia

en: Belgium
eu: Belgika

en: Bhutan
eu: Butan

en: Bosnia and Herzegovina
eu: Bosnia eta Herzegovina

en: Botswana
eu: Boswana

en: Bouvet Island
eu: Bouvet Irla

en: Cambodia
eu: Kanbodia

en: Cameroon
eu: Kamerun

en: Canada
eu: Kanada

en: Cape Verde
eu: Cabo Verde

en: Cayman Islands
eu: Kaiman Irlak

en: Central African Republic
eu: Afrika Erdialdeko Errepublika

en: Chad
eu: Txad

en: China
eu: Txina

en: Christmas Island
eu: Pazko Irlak

en: Cocos (Keeling) Islands
eu: Koko Irlak

en: Colombia
eu: Kolonbia

en: Comoros
eu: Komoroak

en: Cook Islands
eu: Cook Irlak

en: Costa Rica
eu: Kosta Rika

en: Cyprus
eu: Txipre

en: Czech Republic
eu: Errepublika Txekiarra

en: Denmark
eu: Danimarka

en: Dominica
eu: Dominika

en: Dominican Republic
eu: Dominikar Errepublika

en: Ecuador
eu: Ekuador

en: El Salvador
eu: Salbador

en: Equatorial Guinea
eu: Ekuatoriar Ginea

en: Faroe Islands
eu: Faroe irlak

en: Finland
eu: Finlandia

en: France
eu: Frantzia

en: French Guiana
eu: Frantses Guaiana

en: French Polynesia
eu: Frantses Polinesia

en: Gambia
eu: Ganbia

en: Greece
eu: Grezia

en: Greenland
eu: Groenlandia

en: Grenada
eu: Granada

en: Guadeloupe
eu: Guadalupe

en: Guinea
eu: Ginea

en: Guinea-Bissau
eu: Ginea-Bisau

en: Guyana
eu: Guaiana

en: Heard Island and McDonald Islands
eu: Heard Irlak eta McDonald Irlak

en: Hungary
eu: Hungaria

en: Iceland
eu: Islandia

en: Iraq
eu: Irak

en: Ireland
eu: Irlanda

en: Italy
eu: Italia

en: Jordan
eu: Jordania

en: Kazakhstan
eu: Kazajistan

en: Kenya
eu: Kenia

en: Kyrgyzstan
eu: Kirgistan

en: Latvia
eu: Letonia

en: Lebanon
eu: Libano

en: Lesotho
eu: Lesoto

en: Lithuania
eu: Lituania

en: Luxembourg
eu: Luxenburgo

en: Malaysia
eu: Malasia

en: Maldives
eu: Maldibak

en: Marshall Islands
eu: Marshall Irlak

en: Martinique
eu: Martinika

en: Mauritius
eu: Maurizioak

en: Mexico
eu: Mexiko

en: Moldova
eu: Moldabia

en: Monaco
eu: Monako

en: Morocco
eu: Moroko

en: Mozambique
eu: Mozanbike

en: Nauru
eu: Nauruera

en: Netherlands
eu: Holanda

en: Netherlands Antilles
eu: Antiletako Holanda

en: New Caledonia
eu: Kaledonia Berria

en: Nicaragua
eu: Nikaragua

en: Norfolk Island
eu: Norfolk Irla

en: North Korea
eu: Ipar Korea

en: Northern Mariana Islands
eu: Iparraldeko Mariana Irlak

en: Norway
eu: Noruega

en: Papua New Guinea
eu: Papua Ginea-Berri

en: Philippines
eu: Filipinak

en: Romania
eu: Errumania

en: Russia
eu: Errusia

en: Rwanda
eu: Ruanda

en: Seychelles
eu: Seitxeleak

en: Sierra Leone
eu: Sierra Leona

en: Slovakia
eu: Eslobakia

en: Slovenia
eu: Eslobenia

en: Solomon Islands
eu: Salomon Irlak

en: South Africa
eu: Hego-Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
eu: Hego-Georgia eta Hego Sandwich-Irlak

en: Spain
eu: Espainia

en: Svalbard and Jan Mayen
eu: Svalbard eta Jan Mayen

en: Swaziland
eu: Swazilandia

en: Sweden
eu: Suedia

en: Switzerland
eu: Suitza

en: Syria
eu: Siria

en: Thailand
eu: Tailandia

en: Trinidad and Tobago
eu: Trinidad eta Tobago

en: Tunisia
eu: Tunisisa

en: Turks and Caicos Islands
eu: Turkiar eta Caicos Irlak

en: Ukraine
eu: Ukrania

en: United Arab Emirates
eu: Emirato Arabiar Batuak

en: United Kingdom
eu: Erresuma Batua

en: United States
eu: Estatu Batuak

en: United States Minor Outlying Islands
eu: Estatu Batuetako Ingurualdeko Irla Txikiak

en: Uruguay
eu: Uruguai

en: Wallis and Futuna
eu: Wallis eta Futuna

en: Full name
eu: Izen osoa

en: Table prefix
eu: Taularen aurrizkia

en: Database username
eu: Datu-basearen erabiltzaile izena

en: Database password
eu: Datu-basearen pasahitza

en: Database name
eu: Datu-base izena

en: Port
eu: Ataka

en: Size of textfield
eu: Testu eremuaren neurria

en: Authoring information
eu: Egilearen informazioa

en: Hidden
eu: Ezkutua

en: Approved
eu: Onartuta

en: Show
eu: Erakutsi

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eu: Idatzi orriaren Drupaleko helbide bat lerro bakoitzeko. '*' karakterea erabil dezakezu edozeren ordezko gisa. Esate baterako %blog blogen orrirako eta %blog-wildcard edozein blog pertsonalerako.

en: Change
eu: Aldatu

en: Arabic
eu: Arabiera

en: English
eu: Ingelesa

en: French
eu: Frantsesa

en: Italian
eu: Italiera

en: Spanish
eu: Gaztelera

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Korean
eu: Koreera

en: Messages
eu: Mezuak

en: Edit term
eu: Terminoa editatu

en: Tokens
eu: Aldagaiak

en: Week of @date
eu: @date-ko astea

en: Sources
eu: Iturburuak

en: 1 item | @count items
eu[0]: Elementu bat
eu[1]: @count elementu

en: Clear
eu: Garbitu

en: ‹ previous
eu: ‹ aurrekoa

en: next ›
eu: hurrengoa ›

en: Node title
eu: Nodoaren izenburua

en: Node body
eu: Nodo gorputza

en: View user profile.
eu: Ikusi erabiltzailearen profila.

en: Full text
eu: Testu osoa

en: Feed settings
eu: Feed ezarpenak

en: Source
eu: Iturburua

en: Date/Time
eu: Data/Ordua

en: Display all menu items
eu: Bistaratu menu item guztiak

en: Editor width
eu: Editorearen zabalera

en: The changes have been saved.
eu: Aldaketak gorde dira.

en: Select all rows in this table
eu: Aukeratu taula honetako lerro guztiak

en: Deselect all rows in this table
eu: Desaukeratu taula honetako lerro guztiak

en: Search results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Your search yielded no results
eu: Zure bilaketak ez du emaitzarik lortu

en: Front page
eu: Azaleko orria

en: Request new password
eu: Eskatu pasahitz berria

en: Replacement patterns
eu: Ordezko ereduak

en: Display name
eu: Bistaratu izena

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Available tokens
eu: Gaituriko aldagaiak (tokens)

en: Activity
eu: Aktibitate

en: Publishing options
eu: Argitaratze aukerak

en: First
eu: Lehena

en: Middle
eu: Erdian

en: Query
eu: Kontsulta

en: Configure block
eu: Blokea konfiguratu

en: Block name
eu: Blokearen izenburua

en: Site's time zone
eu: Gunearen ordu-zona

en: Date's time zone
eu: Dataren ordu-zona

en: Hour
eu: Ordu

en: Minute
eu: Minutu

en: Second
eu: Segundu

en: Select list
eu: Aukeratu zerrenda

en: Text field
eu: Testu eremua

en: Granularity
eu: Granularitatea

en: Time zone handling
eu: Ordu-zona manipulatu

en: Target type
eu: Helburu mota

en: Date field
eu: Data eremua

en: Date API
eu: Data APIa

en: Alignment
eu: Lerrokadura

en: author
eu: egilea

en: Entity
eu: Entitatea

en: AND
eu: ETA

en: None.
eu: Ezer.

en: Empty
eu: Hutsik

en: created content
eu: sortutako edukia

en: updated content
eu: eguneratutako edukia

en: deleted content
eu: ezabatutako edukiak

en: Existing system path
eu: Dagoen sistemaren bide-izena

en: registered user
eu: Erregistratutako erabiltzailea

en: deleted user
eu: ezabatutako erabiltzailea

en: any
eu: edozein

en: PHP code
eu: PHP kodea

en: Days
eu: Egunak

en: Log out
eu: Irten

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Create new account
eu: Sortu kontu berria

en: Hours
eu: Orduak

en: Seconds
eu: Segunduak

en: warning
eu: abisua

en: Last run
eu: Azken abioa

en: Site information
eu: Gunearen informazioa

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: critical
eu: larria

en: or
eu: edo

en: Are you sure?
eu: zihur zaude?

en: open
eu: irekita

en: Convert
eu: Bihurtu

en: Parent term
eu: Guraso terminoa

en: Parent terms
eu: Guraso terminoak

en: All blogs
eu: Blog guztiak

en: Style
eu: Estiloa

en: Forums
eu: Foroak

en: revert
eu: leheneratu

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: The specified passwords do not match.
eu: Emandako pasahitzak ez datoz bat.

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Last modified
eu: Azken aldaketa

en: Reversed
eu: Alderantzikatu

en: Schedules
eu: Zeregin programatuak

en: Flexible
eu: Malgua

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Date created
eu: Sorrera data

en: Testing
eu: Proba

en: Standard
eu: Estandar

en: Interval
eu: Bitartea

en: Aland Islands
eu: Aland Irlak

en: Fiji
eu: Fijikoa

en: Falkland Islands
eu: Falkland Irlak

en: South Korea
eu: Hego Korea

en: Saint Lucia
eu: Santa Luzia

en: Saint Helena
eu: Santa Helena

en: Sao Tome and Principe
eu: Sao Tome eta Principe

en: Not published
eu: Argitaratu gabea

en: Menu settings
eu: Menu ezarpenak

en: Color scheme
eu: Kolore eskema

en: Unformatted
eu: Formaturik gabe

en: RSS Feed
eu: RSS Jarioa

en: New comments
eu: Iruzkin berriak

en: New
eu: Berriak

en: Relationships
eu: Erlazioak

en: Plural
eu: Plurala

en: Relationship
eu: Erlazioa

en: relationships
eu: erlazioak

en: image
eu: irudia

en: Sort criteria
eu: Ordenazioa irizpideak

en: Base path
eu: Bide basea

en: Action '%action' added.
eu: '%action' ekintza gehitua.

en: Remove orphaned actions
eu: Ezabatu gurasorik gabeko ekintzak

en: Themes
eu: Temak

en: Translations
eu: Itzulpenak

en: Minutes
eu: Minutuak

en: comment
eu: iruzkina

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: !name field is required.
eu: !name eremua beharrezkoa da.

en: Sticky
eu: Itsaskor

en: You are here
eu: Hemen zaude

en: forever
eu: betirako

en: Ok
eu: Ados

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Processing
eu: Prozesatzen

en: Finished
eu: Amaituta

en: disable
eu: ezgaitu

en: Storage
eu: Biltegiratze

en: Line break converter
eu: Linea-jauzi bihurtzailea

en: date
eu: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
eu: Fitxategi igoera errorea. Ezin izan da igotako fitxategia mugitu.

en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: Advanced Options
eu: Aukera aurreratuak

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Timezone
eu: Ordu-zona

en: The specified date is invalid.
eu: Zehaztutako data ez da baliokoa.

en: Slogan
eu: Leloa

en: Apply
eu: Ezarri

en: Please wait...
eu: Itxaron mesedez...

en: Select
eu: Aukeratu

en: Examples
eu: Adibideak

en: Go to first page
eu: Joan lehen orrira

en: Go to last page
eu: Joan azken orrira.

en: Go to page @number
eu: Joan @number orrira

en: Enter the terms you wish to search for.
eu: Idatzi bilatu nahi dituzun terminoak.

en: No style
eu: Estilorik gabe

en: Bold
eu: Lodia

en: Lifetime
eu: Iraupena

en: Information
eu: Informazioa

en: Variables
eu: Aldagaiak

en: PHP Code
eu: PHP Kodea

en: Simple
eu: Sinplea

en: Croatia
eu: Kroazioa

en: Macedonia
eu: Mazedonia

en: Internationalization
eu: Nazioartekotzea

en: Translation
eu: Itzulpena

en: Translation status
eu: Itzulpenaren egoera

en: Save blocks
eu: Gorde blokeak

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
eu: PHP era hautatuz gero, idatzi PHP kodea %php artean. Kontutan hartu PHP kodean okerrik izanez gero, Drupal gune osoa hondatuko duela.

en: Menus
eu: Menuak

en: A valid date is required for %title.
eu: Balizko data beharrezkoa da %title-rentzat.

en: The Strtotime default value is invalid.
eu: Strtotime-aren balio lehenetsiak ez du balio.

en: Relative
eu: Erlatiboa

en: Above
eu: Gainean

en: Within
eu: Barnean

en: User's time zone
eu: Erabiltzailearen ordu-zona

en: @min and @max
eu: @min eta @max

en: Date Popup
eu: Data Popup-a

en: Every
eu: Bakoitz

en: Default time zone
eu: Ordu eremu lehentsia

en: Add another item
eu: Gehitu elementu berria

en: Manage fields
eu: Kudeatu eremuak

en: Add field
eu: Gehitu eremua

en: Text area
eu: Testu eremua

en: Used in
eu: Erabilita

en: Node reference
eu: Node erreferentzia

en: Content types that can be referenced
eu: Erreferentziatuak izan daitezkeen eduki motak

en: Title (link)
eu: Izenburua (lotura)

en: Title (no link)
eu: Izenburua (loturarik ez)

en: Autocomplete text field
eu: Osatze automatikoaren testu eremua

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Minimum
eu: Minimoa

en: User reference
eu: Erabiltzaile erreferentzia

en: User status that can be referenced
eu: Erabiltzaile egoera erreferentziatu daiteke

en: User Reference
eu: Erabiltzaile erreferentzia

en: Form
eu: Formularioa

en: 1 minute
eu: minutu 1

en: Permission
eu: Baimena

en: Grid
eu: Sareta

en: API documentation
eu: APIari buruzko dokumentazioa

en: Italic
eu: Etzana

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Once an hour
eu: Orduro

en: Once a day
eu: Egunero

en: Global
eu: Globala

en: debug
eu: arazketa

en: Examples:
eu: Adibideak:

en: Image gallery
eu: Irudi liburutegia

en: Profiles
eu: Profilak

en: Thread
eu: Haria

en: Layouts
eu: Diseinuak

en: URL path settings
eu: URL bide-izenaren ezarpenak

en: @user's picture
eu: %user(r)en irudia

en: Title text
eu: Izenburuaren testua

en: Not configured
eu: Konfiguratu gabe

en: Secret Key
eu: Giltza Sekretua

en: Extension
eu: Luzapena

en: Keys
eu: Giltzak

en: Page not found
eu: Orria ez da antzeman

en: Delete aliases
eu: Ezabatu ezizenak

en: Automatic alias
eu: Ezizen automatikoak

en: Create a new alias. Delete the old alias.
eu: Ezizen berria sortu. Ezabatu ezizen zaharra.

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
eu: Ezabatu ezizen guztiak. Ezabatuko diren ezizen kopurua: %count.

en: Delete aliases now!
eu: Ezabatu ezizenak orain!

en: Language neutral
eu: Hizkuntza neutroa

en: More help
eu: Laguntza gehio

en: Account blocked
eu: Eragotzitako kontua

en: Usage
eu: Erabilera

en: Edit content
eu: Editatu edukia

en: Available
eu: Gaituta

en: Contexts
eu: Testuinguruak

en: <Any>
eu: <Edozein>

en: « first
eu: « lehenengoa

en: last »
eu: azkena »

en: Loading
eu: Kargatzen

en: The directory %directory is not writable
eu: %directory direktorioa ezin da idatzi

en: Rearrange
eu: Berrantolatu

en: empty
eu: hutsik

en: All types
eu: Mota guztia

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Aggregator
eu: Gehitzailea

en: Node author
eu: Nodoaren egilea

en: Miscellaneous
eu: Hainbat

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
eu: %url URLa ez da baliozkoa. Mesedez, sartu guztiz baliozkotutako URL bat, http://www.example.com/feed.xml modukoa.

en: Panel pages
eu: Panel orriak

en: New custom content
eu: Pertsonalizatutako eduki berria

en: Context
eu: Testuingurua

en: General form
eu: Formulario orokorra

en: Node type description
eu: Nodo motaren deskribapena

en: Attached files
eu: Atxikitutako fitxategiak

en: A list of files attached to the node.
eu: Nodoari erantsitako fitxategien zerrenda.

en: Book navigation
eu: Liburu nabigazioa

en: Add comment
eu: Gehitu iruzkina

en: A form to add a new comment.
eu: Iruzkin berri bat gehitzeko formularioa.

en: Node comments
eu: Nodo iruzkinak

en: !a comments per page
eu: !a iruzkin orri bakoitzeko

en: Node content
eu: Nodoaren edukia

en: Edit this node
eu: Editatu nodo hau

en: Node type description.
eu: Nodo motaren deskribapena.

en: Term description.
eu: Terminoaren deskribapena.

en: List of related terms
eu: Zerrendatu erlazionatutako terminoak

en: The picture of a user.
eu: Erabiltzaile baten irudia.

en: User profile
eu: Erabiltzailearen profila

en: The profile of a user.
eu: Erabiltzaile baten profila.

en: "@s" user profile
eu: "@s" erabiltzaile profila

en: Vocabulary terms
eu: Hiztegiaren terminoak

en: All the terms in a vocabulary.
eu: Hiztegiaren termino guztiak.

en: A node object.
eu: Nodo objektu bat.

en: Taxonomy vocabulary
eu: Taxonomia hiztegia

en: argument
eu: argumentua

en: Add argument
eu: Gehitu argumentua

en: Add context
eu: Gehitu testuingurua

en: Required contexts
eu: Testuingurua behar da

en: required context
eu: testuingurua behar da

en: Add required context
eu: Gehitu eskatutako testuingurua

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: Remove this item
eu: Elementu hau ezabatu

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: 1 year | @count years
eu[0]: urte 1
eu[1]: @count urte

en: 1 week | @count weeks
eu[0]: aste 1
eu[1]: @count aste

en: 1 min | @count min
eu[0]: min 1
eu[1]: @count min

en: 1 sec | @count sec
eu[0]: seg 1
eu[1]: @count seg

en: Panel settings
eu: Panelaren ezarpenak

en: No title
eu: Izenbururik ez

en: Unknown context
eu: Testuinguru ezezaguna

en: Local
eu: Lokala

en: Panel
eu: Panela

en: Panel content
eu: Panelaren edukia

en: Page settings
eu: Orriaren ezarpenak

en: CSS code
eu: CSS kodea

en: Use pager
eu: Orrietan banatu

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: More link
eu: Esteka gehiago

en: More link text
eu: Esteka gehiagorik testu

en: System block
eu: Sistema blokea

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Czech
eu: Txekiera

en: Danish
eu: Daniera

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: Finnish
eu: suomiera

en: German
eu: Alemanera

en: Greek
eu: Greziera

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: Indonesian
eu: Indonesiera

en: Polish
eu: Poloniera

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Russian
eu: Errusiera

en: Slovak
eu: Eslovakiera

en: Swedish
eu: Suediera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: contains
eu: dauka

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Edit rule
eu: Araua editatu

en: Print
eu: Inprimatu

en: The file could not be created.
eu: Fitxategia ezin izan da sortu.

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: The e-mail address %mail is not valid.
eu: %mail email helbideak ez du balio.

en: Account
eu: Kontua

en: Data
eu: Datu

en: No name
eu: Izenik ez

en: Node count
eu: Nodo kopurua

en: Finish
eu: Amaitu

en: Default order
eu: Orden lehenetsia

en: Number of views
eu: Bista kopurua

en: Tags:
eu: Etiketak:

en: Underline
eu: Azpimarratu

en: Ordered list
eu: Zerrenda ordenatua

en: Unordered list
eu: Zerrenda ez ordenatua

en: Font family
eu: Letra familia

en: About
eu: (r)i buruz

en: Database host
eu: Datu-basearen hostalaria

en: revision
eu: berrikuspena

en: Create new profile
eu: Profil berria sortu

en: Install profile
eu: Instalazio profila

en: Default theme
eu: Gai lehenetsia

en: Column
eu: Zutabe

en: sort by @s
eu: @s(e)z ordenatu

en: and
eu: eta

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
eu: Pilaren gainezkatzea: Dei gehiegi actions_do()-ri. Bertan behera uzten errekurtsibotasun infinitua saihesteko.

en: Action %action saved.
eu: %action ekitza gordea.

en: After saving a new comment
eu: Iruzkin berri bat gorde ondoren

en: After deleting a comment
eu: Iruzkin bat ezabatu ondoren

en: After deleting a term
eu: Termino bat ezabatu ondoren

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: Content language
eu: Edukiaren hizkuntza

en: Add new rule
eu: Gehitu arau berria

en: Add @type
eu: Gehitu @type

en: Lithuanian
eu: Lituaniera

en: Not sticky
eu: Ez itsaskorra

en: Author's website
eu: Egilearen webgunea

en: Text to display
eu: Begiztatzeko textua

en: field
eu: eremua

en: nodes
eu: nodoak

en: Menu items
eu: Menu item-ak

en: View settings
eu: Bistaren ezarpenak

en: Week @week
eu: Astea @week

en: Translate
eu: Itzuli

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
eu: Itzulpenaren inportazioak huts egin du %filename fitxategia ezin izan delako irakurri.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr" espero zen, baina ezin izan da aurkitu %line lerroan.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgid_plural" espero zen, biana ezin izan da aurkitu %line lerroan.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak akats sintaktiko bat dauka %line lerroan.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgid" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr[]" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: Espero ez den kate bat dago %line lerroan.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategia espero ez zen modu batean amaitu da %line lerroan.

en: Create @name
eu: Sortu @name

en: Profile Name
eu: Profilaren Izena

en: The taxonomy vocabulary ID
eu: Taxonomia hiztegiaren IDa

en: Effect
eu: Efektua

en: Show @count value(s)
eu: Erakutsi @count balioa(k)

en: starting from @count
eu: hasi @count-tik

en: Error message
eu: Errore mezua

en: Speed
eu: Abiadura

en: Patterns
eu: Ereduak

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
eu: Segurtasun arrazoiengatik, igo duzun fitxategia %filename bezala berrizendatu da.

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: notice
eu: oharra

en: User account
eu: Erabiltzaile kontua

en: Button text
eu: Testu botoia

en: Title only
eu: Izenburua bakarrik

en: Not defined
eu: Ez dago definituta

en: Validator
eu: Balidatzaile

en: Inherit
eu: Heredatua

en: Mime type
eu: Mime mota

en: 1 month | @count months
eu[0]: Hilabete 1
eu[1]: @count hilabetetatik

en: done
eu: eginda

en: Custom format
eu: Formatu egokitua

en: The date the node was last updated.
eu: Nodoa azkenekoz noiz eguneratu zen.

en: Category ID
eu: Kategori IDa

en: Widgets
eu: Widget-ak

en: Drupal core
eu: Drupal funtsezkoa

en: Password field is required.
eu: Pasahitza eremua beharrezkoa da.

en: Display type
eu: Bistaratu mota

en: Confirm password
eu: Baieztatu pasahitza

en: export
eu: esportatu

en: Backup the database.
eu: Datu basearen babeskopia.

en: Restore the database from a previous backup
eu: Datu-basea leheneratu aurreko babespia baten bidez

en: Saved Backups
eu: Gordetako babeskopiak

en: Backup file name
eu: Backup fitxategi izena

en: No Compression
eu: Ez konprimatu

en: Compression
eu: Konpresioa

en: Timestamp format
eu: Timestamp formatua

en: Save these settings.
eu: Ezarpen hauek gorde.

en: Upload a Backup File
eu: Backup Fitxategia Igo

en: Custom pages
eu: Orri pertsonalizatuak

en: Congo (Kinshasa)
eu: Kongo (Kinshasa)

en: Congo (Brazzaville)
eu: Kongo (Brazzaville)

en: Hong Kong S.A.R., China
eu: Hong Kong E.A.B., Txina

en: Macao S.A.R., China
eu: Makao E.A.B., Txina

en: Afar
eu: Afarera

en: Somali
eu: Somaliera

en: Komi
eu: Komiera

en: Run cron
eu: Egikaritu cron

en: Run updates
eu: Egikaritu eguneraketak

en: Current anonymous / authenticated users
eu: Uneko anonimoa / autentikatutako erabiltzaileak

en: Warning message
eu: Ohartarazpen mezua

en: Title field
eu: Izenburu eremua

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
eu: Segurtasun oharra: Ezin izan da .htaccess fitxategia idatzi. Mesedez, sortu ezazu .htaccess fitxategi bat zure %directory direktorioan ondorengo lerroak dituelarik: <code>!htaccess</code>

en: The specified file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
eu: Hautatutako %file fitxategia ezin da kopiatu, halako fitxategirik ez dagoelako. Egiaztatu ezazu mesedez fitxategi izen zuzena jarri duzula.

en: The specified file %file was not copied because it would overwrite itself.
eu: %file fitxategia ez da kopiatu bere burua gainidatziko zuelako.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
eu: Ezin izan da %file fitxategia gorde igoerentzat baimendutako %maxsize tamaina maximoa gainditzen duelako.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
eu: Ezin izan da %file fitxategia gorde, igoera ez baita osatu.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
eu: Ezin izan da %file fitxategia gorde. Errore ezezagun bat gertatu da.

en: The specified file %name could not be uploaded.
eu: Ezin izan da %name fitxategia gora kargatu.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
eu: Fitxategiaren izena hutsik dago. Eman izen bat fitxategiari mesedez.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
eu: Ondorengo hedapenak dituzten fitxategiak bakarrik onartzen dira: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
eu: Fitxategia %filesize tamainakoa da, %maxsize tamaina maximoa gaindituz.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
eu: Fitxategia %filesize tamainakoa da eta zure %quota tamainako kuota gainditzea eragingo luke.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
eu: JPEG, PNG eta GIF irudiak bakarrik onartzen dira.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
eu: Irudia tamainaz aldatua izan da baimendutako %dimensions tamaina maximoarekin bat etortzeko.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
eu: Irudia handiegia da; baimendutako tamaina maximoak %dimensions pixel dira.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
eu: Irudia txikiegia da; baimendutako tamaina minimoak %dimensions pixel dira.

en: The file %path was not deleted, because it does not exist.
eu: %path fitxategia ez da ezabatu, halakorik ez dagoelako.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
eu: Igoera errorea. Ezin izan da igotako %file fitxategia %destination helburura mugitu.

en: No link
eu: Loturarik ez

en: Database port
eu: Datu-basearen portua

en: Queue
eu: Ilara

en: Save and continue
eu: Gorde eta jarraitu

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
eu: Aukera hauek gune batzuetarako bakarrik dira beharrezkoak. Ez bazaude ziur hemen jarri beharrekoarekin, utzi lehenetsitako aukerak edo zure "hosting" hornitzailearekin aztertu.

en: If your database is located on a different server, change this.
eu: Zure datu-basea beste zerbitzari baten badago, aldatu hau.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
eu: Zure datu-base zerbitzaria portu ez estandar batean entzuten ari bada, sartu ezazu portuaren zenbakia.

en: Database port must be a number.
eu: Datu-basearen portuak zenbaki bat izan behar du.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
eu: Hutsuneak baliozkoak dira; puntuazio markak ez daude baimenduta puntua, marra eta azpimarra ezik.

en: Scheduling
eu: Programatutakoa

en: IP address
eu: IP helbideak

en: Autocomplete matching
eu: Patekatu osatze automatikoa

en: Starts with
eu: Hasten da zerekin

en: Page elements
eu: Orrialdearen elementuak

en: Primary tabs
eu: Atal primarioak

en: Secondary tabs
eu: Atal sekundarioak

en: Variants
eu: Aldaerak

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
eu: Aukera ilegal bat detektatu da. Mesedez, kontaktatu gune administratzailea.

en: Illegal choice %choice in !name element.
eu: %choice aukera ilegala !name elementuan.

en: Not writable
eu: Ez idazgarria

en: Permanent
eu: Behin betikoa

en: Temporary
eu: Behin-behinekia

en: Configuration name
eu: Konfigurazio izena

en: Custom date format
eu: Egokitutako data formatua

en: Book outline
eu: Liburuaren aurkibidea

en: Revision information
eu: Aldaketaren informazioa

en: interval
eu: bitartea

en: %name: this post can't be referenced.
eu: %name: argitalpen hau ezin da erreferentziatu

en: Locations
eu: Kokapenak

en: location
eu: kokapena

en: Add a note
eu: Oharra gehitu

en: Comma
eu: Koma

en: Show All
eu: Guztia Ikusi

en: The comment you are replying to does not exist.
eu: Erantzuten ari zaren iruzkina ez dago.

en: Is empty (NULL)
eu: Hutsik dago (NULL)

en: not empty
eu: ez hutsik

en: Theming information
eu: Temaren informazioa

en: MIME type
eu: MIME mota

en: Switch to plain text editor
eu: Aldatu testu soileko editorera

en: Toolbar
eu: Tresna-barra

en: Auto-detect language
eu: Automatikoki aurkitu hizkuntza

en: Rich text editor settings
eu: Formatu aberatseko editorearen ezarpenak

en: Configure the rich text editor.
eu: Testu editore aberastua konfiguratu.

en: Upload date
eu: Data igo

en: Do not cache
eu: Ez katxeatu

en: Writable
eu: Idatzgarria

en: Tab weight
eu: Tab pisua

en: User: ID
eu: Erabiltzailea: IDa

en: Dashboard
eu: Aginte-panela

en: No role
eu: Rol gabe

en: View link
eu: Ikusi lotura

en: The size of the file.
eu: Fitxategiaren tamaina.

en: Menu link ID
eu: Menu esteka ID

en: Menu links
eu: Menu estekak

en: Theme registry
eu: Tema erregistroa

en: Delete link
eu: Ezabatu lotura

en: Localization
eu: Kokapena

en: locale
eu: erregionalizazioa

en: Cache once for everything (global)
eu: Katxeatu behin guztientzako (globala)

en: Per page
eu: Orriko

en: Per role
eu: Roleko

en: Per user
eu: Erabiltzaileko

en: Create new
eu: Sortu berria

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
eu: Aukeratutako %toolkit irudi manipulatzaile tresnak ezin du egoki prozesatu %function.

en: Has Avatar
eu: Avatar-a dauka

en: Administration pages
eu: Administrazio orriak

en: Currently using !item !version
eu: Orain erabiltzen !item !version

en: The website encountered an unexpected error. Please try again later.
eu: Webguneak espero ez zuen errorea aurkitu du. Mesedez frogatu berriro geroago.

en: Custom text
eu: Testu pertsonalizatua

en: sorted by
eu: Ordenatu

en: Date year range
eu: Urtearen data epea

en: Format: @date
eu: Formatua: @date

en: date ical
eu: ical data

en: The dates are invalid.
eu: Data oker dago.

en: Repeats
eu: Errepikapenak

en: Add link
eu: Esteka gehitu

en: No fields available.
eu: Ez dago eremurik.

en: After deleting content
eu: Edukia ezabatu ondoren

en: rules
eu: erregelak

en: created term
eu: sortutako terminoak

en: updated term
eu: eguneratutako terminoa

en: Rule sets
eu: Erregela multzoak

en: - Choose an operation -
eu: - Eragiketa hautatu -

en: Vertical Tabs
eu: Fitxa bertikalak

en: No alias
eu: Alias-ik ez

en: Initializing.
eu: Abiatzen

en: An error has occurred.
eu: Errore bat gertatu da.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
eu: Mesedez, jarraitu ezazu <a href="@error_url">errore orrian</a>

en: HTTP POST is required.
eu: HTTP POST behar da.

en: Numeric
eu: Zenbakia

en: 0 sec
eu: 0 seg

en: form
eu: formularioa

en: Edit link
eu: Editatu lotura

en: Date field(s)
eu: Data eremua(k)

en: Missing date fields!
eu: Data eremua falta da!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
eu: (@field)<strong>Agerian jarri</strong> @widget @format

en: alert
eu: erne

en: emergency
eu: larrialdia

en: layout
eu: diseinua

en: Add comment link
eu: Gehitu iruzkin esteka

en: Use theme CSS
eu: CSS gaia erabili

en: Justify
eu: Justifikatu

en: Broken handler @table.@field
eu: Kontroladore apurtuta @table.@field

en: Skipping broken view @view
eu: Bista apurtuta @view sahiestu

en: Changes cannot be made to a locked view.
eu: Blokeatuta dagoen bistan aldaketarik ezin da egin

en: Current date
eu: Oraingo data

en: Display as link
eu: Esteka bezala erakutsi

en: Remember
eu: Gogoratu

en: - Any -
eu: -Edozein-

en: exposed
eu: agerian jarri

en: Value type
eu: Balio mota

en: Invalid date format.
eu: Baliogabeko data formatua.

en: not
eu: ez

en: between
eu: artean

en: And
eu: Eta

en: has word
eu: hitza du

en: begins
eu: hasten da

en: Broken
eu: Apurtuta

en: View name
eu: Erakutsi izena

en: View description
eu: Bistaren deskribapena

en: View tag
eu: Bistaren etiketa

en: View analysis
eu: Analisia ikusi

en: Configure @type
eu: Konfiguratu @type

en: Default settings for this view.
eu: Bista honen lehenetsi konfigurazioa.

en: Display the view as a block.
eu: Bistaratu bista bloke gisa.

en: Displays rows one after another.
eu: Lerroak bistaratu bata bestearen ostean.

en: Displays rows as an HTML list.
eu: Lerroak bistaratu HTML-ren zerrenda bezala

en: Displays rows in a grid.
eu: Lerroak bistaratu sareta batean

en: Displays rows in a table.
eu: Lerroak bistaratu taula batean.

en: Displays the default summary as a list.
eu: Bistaratu lehenetsitako laburpena zerrenda gisa.

en: Generates an RSS feed from a view.
eu: Sortu RSS jarioa bistatik

en: Displays the fields with an optional template.
eu: Bistaratu eremuak aukeratu txantiloi batean.

en: Will be available to all users.
eu: Erabiltzaile guztientzako erabilgarri egongo da.

en: sort criteria
eu: ordenazio irizpideak

en: Sort criterion
eu: Ordenazio irizpidea

en: sort criterion
eu: ordenazio irizpidea

en: The book the node is in.
eu: Liburuan dagoen nodoa.

en: The title of the comment.
eu: Iruzkinaren izenburua.

en: Post date
eu: Argitaratze data

en: The User ID of the comment's author.
eu: Komentarioaren egilearen erabiltzaile IDa.

en: Parent CID
eu: Gurasoen CID

en: Last comment time
eu: Azken iruzkinaren data

en: Last comment author
eu: Azken iruzkinaren egilea

en: Comment count
eu: Iruzkin zenbaketa

en: The number of comments a node has.
eu: Nodoak jaso dituen iruzkin kopurua.

en: The number of new comments on the node.
eu: Nodo batean jasotako iruzkin berrien kopurua.

en: Comment status
eu: Iruzkinen egoera

en: Display the comment with standard comment view.
eu: Bistaratu iruzkina iruzkin-bista estandarrarekin

en: Display the comment as RSS.
eu: Erakutsi iruzkinak RSS bezala

en: The ID of the source string.
eu: Jatorrizko esaldiaren IDa.

en: The full original string.
eu: Jatorrizko kate osoa.

en: The title of the node.
eu: Nodo-aren izenburua.

en: The date the node was posted.
eu: Nodo-aren post-eatze data.

en: Created year
eu: Sortze-urtea

en: Created month
eu: Sortze-hilabetea

en: Created day
eu: Sortze-eguna

en: Created week
eu: Sortze-astea

en: Poll
eu: Inkesta

en: Links from
eu: Estekak nondik

en: Search Terms
eu: Terminoak bilatu

en: Files maintained by Drupal and various modules.
eu: Fitxategiak

en: The ID of the file.
eu: Fitxategiaren IDa.

en: The name of the file.
eu: Fitxategiaren izena.

en: The path of the file.
eu: Fitxategiaren bide-izena.

en: The mime type of the file.
eu: Fitxategiaren mime mota.

en: The status of the file.
eu: Fitxategiaren egoera.

en: The date the file was uploaded.
eu: Fitxategia noiz igo zen.

en: Taxonomy term name.
eu: Taxonomia terminoen izena.

en: Node translation
eu: Itzulpen nodoa

en: Source translation
eu: Itzulpenaren jatorria

en: Versions of content in different languages.
eu: Edukien bertsioa hizkuntza ezberdinetan.

en: The user ID
eu: Erabiltzailearen IDa

en: The user or author name.
eu: Erabiltzailea edo egilearen izena.

en: Language of the user
eu: Erabiltzailearen hizkuntza

en: The date the user was created.
eu: Erabiltzailea noiz sortu zen.

en: The user's signature.
eu: Erabiltzailearen sinadura

en: User ID from URL
eu: Erabiltzaile ID URLtik

en: No user
eu: Erabiltzailerik ez

en: contact
eu: kontaktatu

en: Unknown language
eu: Hizkuntza ezezaguna

en: No language
eu: Hizkuntzarik ez

en: Select terms from vocabulary @voc
eu: Aukeratu terminoak @voc hiztegitik

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
eu[0]: Terminoa @terms ezin da aurkitu
eu[1]: Terminoak @terms ezin dira aurkitu

en: Usernames
eu: Erabiltzaile izenak

en: Enter a comma separated list of user names.
eu: Sartu erabiltzaile lista komaz bereizturik.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
eu[0]: Ezin da @users erabiltzailea aurkitu
eu[1]: Ezin dira @users erabiltzaileak aurkitu

en: Use AJAX
eu: Erabili AJAX

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: The title of this view
eu: Bista honen izena

en: Create more link
eu: Esteka gehiagorik sortu

en: Access restrictions
eu: Atzipen murrizketak

en: Access options
eu: Sarbidearen aukerak

en: Caching options
eu: Katxearen aukerak

en: Style options
eu: Estilo aukerak

en: Row style options
eu: Lerro estiloaren aukerak

en: Display output
eu: Pantailaren sarrera

en: Alternative display output
eu: Pantailaren sarrera alternatiboa

en: Style output
eu: Estiloaren sarrera

en: Alternative style
eu: Estilo alternatiboa

en: Row style output
eu: Lerroaren estilo sarrera

en: Alternative row style
eu: Lerroaren estilo alternatiboa

en: Field @field (ID: @id)
eu: @field (ID: @id) gunea

en: Change theme
eu: Tema aldatu

en: Rescan template files
eu: Plantilaren fitxategiak berreskaneatu

en: Theming information (display)
eu: Temaren informazioa (pantaila)

en: Back to !info.
eu: !info-ra itzuli.

en: Put the exposed form in a block
eu: Erakusteko modua bloke batean jarri

en: File found in folder @template-path
eu: @template-path-(e)n karpeta fitxategi aurkituta

en: (File not found, in folder @template-path)
eu: (Aurkitu gabeko fitxategia, @template-path-(e)n karpetan)

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
eu: "@display" pantaila bide-izena erabili baina definitu gabeko bide-izena da

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
eu: "@display" pantaila balio gabeko plugin mota du

en: Exposed form: @view-@display_id
eu: Ikusgai modua: @view-@display_id

en: Attachment settings
eu: Eranskinaren ezarpenak

en: Inherit exposed filters
eu: Ikusgai filtro heredatuak

en: Multiple displays
eu: Pantaila multipleak

en: Block admin description
eu: Kudeaketa Blockaren deskribapena

en: Using the site name
eu: Gunearen izena erabili

en: Use the site name for the title
eu: Gunearen izena izenburua bezala erebili

en: No menu
eu: Menurik ez

en: Normal: @title
eu: Arrunta: @title

en: Change settings for the parent menu
eu: Ezarpenak aldatu gurasoen menuarentzako

en: The menu path or URL of this view
eu: Menuaren bidea edo URL-a bista honentzako

en: Menu item entry
eu: Menuaren elementuaren sarrera

en: No menu entry
eu: Menuaren sarrerarik ez

en: Normal menu entry
eu: Menuaren sarrera arrunta

en: Menu tab
eu: Menuaren fitxa

en: Default menu tab
eu: Menuaren fitxa lehenetsia

en: Default tab options
eu: Tab aukeraren lehenezpenak

en: Already exists
eu: Existitzen da

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
eu: "$arg" ez da gehiago soportatzen. % erabili ezazu

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
eu: Lehengo ibilbideren segmentuan % ez erabili

en: Title is required for this menu type.
eu: Menu mota honentzako izenburua beharrezkoa da

en: Inline fields
eu: Eremuak lerroan

en: New view
eu: Bista berria

en: Changed view
eu: Bista aldatuta

en: Adjust top margin
eu: Gaineko marjina doitu

en: Keep menu at top of page
eu: Mantendu menua orriaren gainekaldean

en: Move local tasks into menu
eu: Uneko betebeharrak menura mugitu

en: Administration menu settings
eu: Administrazio menuaren ezarpenak

en: Parent link ID
eu: Guraso esteka ID

en: Display additional data for each menu item
eu: Bistaratu datu gehigarriak menu elementu bakoitzeko

en: Display the selected items next to each menu item link.
eu: Bistaratu hautatutako elementua menu elementu ezteka bakoitzaren ondoan.

en: Administration menu
eu: Kudeaketa menua

en: Adjust administration menu settings.
eu: Kudeaketarako menuaren ezarpenak egokitu.

en: @count-anon / @count-auth
eu: @count-anon / @count-egiaz

en: Language settings
eu: Hizkuntza ezarpenak

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
eu: Cron berriz exekutatzeko saiakera egiten lehendik martxan dagoen bitartean.

en: Cron run completed.
eu: Cron exekuzioa amaitua

en: - All -
eu: - Dena -

en: Checking...
eu: Egiaztatzen...

en: Machine-readable name
eu: Makinarentzako izen irakurgarria

en: Enable and disable features.
eu: Gaitu eta desgaitu eginideak.

en: Dependency
eu: Dependentzia

en: The value of the variable.
eu: Aldagaiaren balioa.

en: Catalan
eu: Kataluniera

en: Contact form
eu: Kontaktatzeko formularioa

en: Drag to re-order
eu: Arrastatu birantolatzeko

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
eu: Taula honetan egindako aldaketak ez dira gordeko formularioa bidaltzen ez den artean.

en: The requested page could not be found.
eu: Eskatutako orria ezin izan da aurkitu.

en: Requirements problem
eu: Eskakizunekin arazoa

en: Database configuration
eu: Datu-base konfigurazioa

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
eu: Zure @drupal-en datuak gordeko dituen datu-basearen mota.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
eu: Zure @drupal datuak gordeko diren datu-basearen izena. Zure zerbitzarian existitu behar du @drupal instalatu baino lehen.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
eu: Aplikazio bat baino gehiagok datu-basea erabiliko badu, sar ezazu hemen taularen aurrizkia zure @drupal gunearen %prefix -a dagoen era beran.

en: Select an installation profile
eu: Instalazio profil bat aukeratu

en: Choose language
eu: Hizkuntza aukeratu

en: Learn how to install Drupal in other languages
eu: Ikasi nola instalatu Drupal beste hizkuntza batzuetan

en: (built-in)
eu: (barnean sartua)

en: No profiles available
eu: Ez dago profilik erabilgarri

en: Drupal already installed
eu: Drupal instalatuta dago jadanik

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
eu: <ul><li>Berriz hasieratik hasteko, zure datu-basea hustu behar duzu.</li><li>Beste datu-base batean instalatzeko, editatu <em>settings.php</em> fitxategi egokia <em>sites</em> direktorioan.</li><li>Aurretik existitzen den instalazio bat eguneratzeko, joan <a href="@base-url/update.php">eguneraketa script</a>-era.</li><li>Ikusi zure<a href="@base-url">uneko gunea</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
eu: @drupal instalatzen

en: The installation has encountered an error.
eu: Instalazioak errore bat aurkitu du.

en: Configure site
eu: Gunea konfiguratu

en: @drupal installation complete
eu: @drupal instalazioa amaitua

en: Installed %module module.
eu: %module modulua instalatu da.

en: Choose profile
eu: Aukeratu profila

en: Verify requirements
eu: Eskakizunak egiaztatu

en: Set up database
eu: Datu-basea konfiguratu

en: Set up translations
eu: Itzulpenak konfiguratu

en: Install site
eu: Gunea instalatu

en: Finish translations
eu: Itzulpenak amaitu

en: Site e-mail address
eu: Gunearen e-posta helbidea

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
eu: Lehenespenez, gune hontako datak aukeratutako ordu zonaldean erakutsiko dira.

en: Update notifications
eu: Eguneratze oharrak

en: Check for updates automatically
eu: Eguneraketak automatikoki bilatu

en: Removed orphaned action '%action' from database.
eu: Gurasorik gabeko '%action' ekintza datu-basetik ezabatua.

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
eu: Cron exekuzioak denbora muga gainditu du eta bertan behera utzi da.

en: 1 byte | @count bytes
eu[0]: byte 1
eu[1]: @count byte

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
eu: !name izenak ezin du %max karaktere baino luzeagoa izan, baina %length luzera dauka.

en: Illegal choice %choice in %name element.
eu: %choice aukera ilegala %name elementuan.

en: Text group
eu: Testu multzoa

en: The language selected for import is not supported.
eu: Inportatzeko aukeratutako hizkuntza ezin da erabili.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
eu: %filename itzulpen fitxategiak goiburukoa faltan edo gaizki osatua duela dirudi.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
eu: Itzulpena arrakastaz inportatua izan da. %number itzulpen kate berri sortu, %update kate eguneratu eta %delete kate ezabatu dira.

en: Importing interface translations
eu: Interfaze itzulpenak inportatzen

en: Starting import
eu: Inportatzea hasten

en: Error importing interface translations
eu: Errorea interfazearen itzulpenak inportatzean

en: The %language language (%code) has been created.
eu: %language hizkuntza (%code) sortua izan da.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
eu: %file inportatua izan da %locale-ra: %number kate berri gehitu, %update eguneratu eta %delete ezabatu dira.

en: Exported %locale translation file: %filename.
eu: %locale itzulpen fitxategia esportatu da: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
eu: Esportatutako itzulpen fitxategia: %filename

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
eu: %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia eguneratu da.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
eu: %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia sortua izan da.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
eu: %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia ezabatua izan da, hizkuntza horrentzat ez baita existitzen itzulpenik une honetan.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
eu: Errore bat gertatu da %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia sortzerakoan.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
eu[0]: Itzulketa bat baztertu egin da onartu gabeko HTML karaktereak dituelako.
eu[1]: @count itzulketa baztertu egin dira onartu gabeko HTML karakterak dituztelako.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
eu[0]: Itzulpen fitxategi bat inportatua instalatu berri diren moduluentzat.
eu[1]: @count itzulpen fitxategi inportatuak instalatu berri diren moduluentzat.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
eu[0]: Itzulpen fitxategi bat inportatua gaitutako moduluentzat.
eu[1]: @count itzulpen fitxategi inportatuak gaitutako moduluentzat.

en: Abkhazian
eu: Abkhazera

en: Avestan
eu: Avestera

en: Akan
eu: Akanera

en: Amharic
eu: Amharera

en: Assamese
eu: Assamera

en: Avar
eu: Avarera

en: Aymara
eu: Aimara

en: Azerbaijani
eu: Azerbaijanera

en: Bashkir
eu: Bashkiera

en: Belarusian
eu: Bielorrusiera

en: Bihari
eu: Bihariera

en: Bambara
eu: Bambarera

en: Bengali
eu: Bengalera

en: Tibetan
eu: Tibetera

en: Breton
eu: Bretoia

en: Bosnian
eu: Bosniera

en: Chechen
eu: Txetxeniera

en: Chamorro
eu: Chamorroera

en: Corsican
eu: Korsikera

en: Cree
eu: Creera

en: Old Slavonic
eu: Eslabiera Zaharra

en: Chuvash
eu: Chuvashera

en: Welsh
eu: Galesera

en: Maldivian
eu: Maldivera

en: Bhutani
eu: Bhutaniera

en: Ewe
eu: Eweera

en: Esperanto
eu: Esperantoa

en: Estonian
eu: Estoniera

en: Basque
eu: Euskera

en: Persian
eu: Persiera

en: Fulah
eu: Fulera

en: Faeroese
eu: Faeroesera

en: Frisian
eu: Frisiera

en: Irish
eu: Gaelera, Irlandakoa

en: Scots Gaelic
eu: Gaelera, Eskoziakoa

en: Galician
eu: Galiziera

en: Guarani
eu: Guaraniera

en: Gujarati
eu: Gujaratera

en: Manx
eu: Manxera

en: Armenian
eu: Armeniera

en: Igbo
eu: Igboera

en: Icelandic
eu: Islandiera

en: Inuktitut
eu: Inuitera

en: Javanese
eu: Javanera

en: Georgian
eu: Georgiera

en: Kongo
eu: Kongoar hizkuntzak

en: Kikuyu
eu: Kikuyuera

en: Kwanyama
eu: Kwanyamaera

en: Kazakh
eu: Kazakera

en: Greenlandic
eu: Inuitera (groenlandiera)

en: Cambodian
eu: Kanbodiar hizkuntzak

en: Kannada
eu: Kannadera

en: Kanuri
eu: Kanuriera

en: Kashmiri
eu: Kashmirera

en: Kurdish
eu: Kurduera

en: Cornish
eu: Kornubiera

en: Luxembourgish
eu: Luxenburgera

en: Lingala
eu: Lingalera

en: Laothian
eu: Laosera

en: Latvian
eu: Letoniera

en: Malagasy
eu: Malagasyera

en: Marshallese
eu: Marshalleseera

en: Macedonian
eu: Mazedoniera

en: Malayalam
eu: Malayalamera

en: Mongolian
eu: Mongoliera

en: Moldavian
eu: Moldaviera

en: Marathi
eu: Marathera

en: Malay
eu: Malaysiera

en: Maltese
eu: Maltera

en: Burmese
eu: Lolo-burmatar

en: North Ndebele
eu: Ndebeleera

en: Nepali
eu: Nepalera

en: Norwegian Bokmål
eu: Norvegiar bokmålera

en: Norwegian Nynorsk
eu: Norvegiar Nynorskera

en: South Ndebele
eu: Ndebeleera, Hegoaldekoa

en: Chichewa
eu: Chewera

en: Occitan
eu: Okzitaniera

en: Oromo
eu: Oromoera

en: Oriya
eu: Oriyera

en: Ossetian
eu: Ossetiera

en: Punjabi
eu: Punjabera

en: Pashto
eu: Pashtoera

en: Portuguese, Portugal
eu: Portugesa

en: Portuguese, Brazil
eu: Portugesa, Brasil

en: Quechua
eu: Quechuera

en: Rhaeto-Romance
eu: Erromantze hizkuntzak

en: Kinyarwanda
eu: Kinyarwandera

en: Sanskrit
eu: Sanskrito

en: Sardinian
eu: Sardiniera

en: Northern Sami
eu: Samiera

en: Sango
eu: Sangoera

en: Serbo-Croatian
eu: Serbokroaziera

en: Slovenian
eu: Esloveniera

en: Samoan
eu: Samoera

en: Shona
eu: Shonera

en: Albanian
eu: Albaniera

en: Serbian
eu: Serbiera

en: Sudanese
eu: Sudanera

en: Tamil
eu: Tamilera

en: Telugu
eu: Teluguera

en: Tajik
eu: Tajikera

en: Thai
eu: Thaiera

en: Tigrinya
eu: Trigrinyera

en: Turkmen
eu: Turkmeniera

en: Setswana
eu: Setsuana

en: Tatar
eu: Tatarera

en: Tahitian
eu: Tahitiera

en: Ukrainian
eu: Ukrainera

en: Uzbek
eu: Uzbekera

en: Venda
eu: Vendera

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

en: Wolof
eu: Wolofera

en: Xhosa
eu: Xhosera

en: Yoruba
eu: Yorubera

en: Zhuang
eu: Zhuangera

en: Chinese, Simplified
eu: Txinera, Sinplifikatua

en: Chinese, Traditional
eu: Txinera, Tradizionala

en: Zulu
eu: Zuluera

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
eu: Errorea posta-e bidaltzean (%from-tik %to-ra).

en: sort ascending
eu: ordenatu gora

en: sort descending
eu: ordenatu behera

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
eu: Unicode kateen eragiketak emulatu egiten dira esfortzu-hobearen printzioz. Instalatu <a href="@url">PHP mbstring extentsioa</a> Unicode gaitasun hobea edukitzeko.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eu: Multibyte string funtzio gainkarga PHPan martxan da, eta ezgaitua egon behar du. Egiaztatu php.ini <em>mbstring.func_overload</em> aukera. Mesedez, begiratu <a href="@url">PHP mbstring documentazioa</a> informazio gehiago eskuratzeko.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eu: Multibyte string sarrera eraldaketa PHPan martxan da, eta ezgaitua egon behar du. Egiaztatu php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> aukera. Mesedez, begiratu <a href="@url">PHP mbstring documentazioa</a> informazio gehiago eskuratzeko.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eu: Ana

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eu: Multibyte string irteera eraldaketa PHPan martxan da, eta ezgaitua egon behar du. Egiaztatu php.ini <em>mbstring.http_output</em> aukera. Mesedez, begiratu <a href="@url">PHP mbstring documentazioa</a> informazio gehiago eskuratzeko.

en: Standard PHP
eu: PHP estandarra

en: PHP Mbstring Extension
eu: PHP Mbstring Hedapena

en: Unicode library
eu: Unicode liburutegia

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
eu: Ezin izan da %s XML kodeketa UTF-8-ra bilakatu.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
eu: %s kodeketa ezin da erabili. Mesedez, instalatu iconv, GNU recode edo mbstring, PHP-rentzat.

en: Parse error. Not well formed
eu: Analizatzaile errorea. Ez dago ondo eratua.

en: Parse error. Request not well formed.
eu: Analizatzaile errorea. Eskaera ez dago ondo eratua.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
eu: Zerbitzari erroera. Baliogabeko XML-RPC. Eskaerak methodCall bat izan behar du.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
eu: Zerbitzari errorea. Eskatutako @methodname metodoa ez dago espezifikatua.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
eu: Zerbitzari errorea. Metodoaren parametro kopuru okerra.

en: Server error. Invalid method parameters.
eu: Zerbitzari errorea. Baliogabeko metodo parametroak.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
eu: Zerbitzari errorea. Eskatutako @method funtzioa ez da existitzen.

en: Invalid syntax for system.multicall.
eu: Sintaxi okerra system.multicall-entzat.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
eu: Debekatuak daude system.multicall-en dei errekurtsiboak.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
eu: Zerbitzari errorea. Eskatutako @methodname metodo sinadura espezifikatu gabea.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
eu: E-posta eta gune mezuen kontu honetarako lehenetsitako hizkuntza.

en: Search form
eu: Bilaketa formularioa

en: Date and time
eu: Data eta ordua

en: Content translation
eu: Edukiaren itzulpena

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
eu: Eskatu e-mail egiaztapena bisitari batek kontu bat sortzerakoan.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
eu: Argibide gehiago bidali dira zure posta-e helbidera.

en: Deleted user: %name %email.
eu: Erabiltzailea ezabatuta: %name %email.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
eu: %name: izenburua ez dator bat. Mesedez egiaztatu zure hautapena

en: Styles
eu: Estiloak

en: queue
eu: ilara

en: The item has been deleted.
eu: Elementua ezabatu egin da.

en: %name: found no valid user with that name.
eu: %name: balio-erabiltzailearen izen honekin ez da aurkitu.

en: Text format
eu: Testuaren formatua

en: Edit !type
eu: Editatu !type

en: The name of the site.
eu: Gunearen izena.

en: Remove this item.
eu: Ezabatu elementu hau.

en: Edit @type
eu: Editatu @type

en: Summary of contexts
eu: Testuinguruen laburpena

en: , and
eu: , eta

en: Keyword: %@keyword
eu: Gako-hitza: %@keyword

en: Update and return
eu: Eguneratu eta itzuli

en: In code
eu: Kodean

en: Add variant
eu: Gehitu aldaera

en: Add a new variant to this page.
eu: Gehitu aldaera berria orri honi.

en: Create variant
eu: Sortu aldaera

en: Import variant
eu: Inportatu aldaera

en: Variant operations
eu: Aldaera eragiketak

en: Variant type
eu: Aldaera mota

en: Optional features
eu: Hautazko ezaugarriak

en: Add a new variant
eu: Gehitu aldaera berria

en: Import page
eu: Inportatu orria

en: Create a new page
eu: Sortu orri berria

en: Make a copy of this page
eu: Orri honen kopia bat egin

en: Menu tab.
eu: Menu fitxa.

en: Default menu tab.
eu: Menu fitxa lehenetsia.

en: Title: %title.
eu: Izenburua: %title.

en: Menu block: %title.
eu: Menu blokea: %title.

en: Multiple terms
eu: Termino anitzak

en: User profile template
eu: Erabiltzaile profilaren txantiloia

en: First User
eu: Lehen erabiltzailea

en: Second User
eu: Bigarren erabiltzailea

en: Node: language
eu: Nodoa: hizkuntza

en: Node: type
eu: Nodo: mota

en: User: permission
eu: Erabiltzailea: baimenak

en: User: language
eu: Erabiltzailea: hizkuntza

en: Taxonomy: vocabulary
eu: Taxonomia: hiztegia

en: Substitutions
eu: Ordezkapenak

en: Node created date
eu: Nodoaren sortze-data

en: Profile category
eu: Profilaren kategoria

en: Vocabulary ID of first term
eu: Lehen terminoaren hiztegiaren IDa

en: Configure view
eu: Konfiguratu bista

en: View: @name
eu: Bista: @name

en: Content pane
eu: Eduki panela

en: Panel page
eu: Panelaren orria

en: Panel node
eu: Panel nodoa

en: Go to list
eu: Joan zerrendara

en: Disable this pane
eu: Desgaitu panel hau

en: CSS properties
eu: CSS propietateak

en: Region settings
eu: Eskualde ezarpenak

en: Change general settings about this variant.
eu: Aldaera honen ezarpen orokorrak aldatu.

en: Panel: @title
eu: Panela: @title

en: locations
eu: kokapenak

en: %title is invalid.
eu: %title ez da zuzena.

en: Failed to open file: %filename
eu: Errorea %filename fitxategia zabaltzerakoan

en: Invalid calendar file: %filename
eu: Egutegi fitxategi baliogabea: %filename

en: Invalid calendar file.
eu: Egutegi fitxategi baliogabea.

en: Custom input format
eu: Sarrera formatu pertsonalizatua

en: Hide repeat rule
eu: Ezkutatu errepikatutako araua

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
eu: Data eta Data APIaren moduluen dokumentazioa <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a> helbidean erabilgarri dago.

en: Date wizard
eu: Data morroia

en: Content type name
eu: Eduki motaren izena

en: Content type label
eu: Eduki motaren etiketa

en: Content type description
eu: Eduki motaren deskribapena

en: Date field name
eu: Data eremuaren izena

en: Date field label
eu: Data eremuaren etiketa

en: Date widget type
eu: Data widget-aren mota

en: Date field type
eu: Data eremuaren mota

en: Date Tools
eu: Data tresnak

en: Date browser
eu: Data arakatzailea

en: Date browser style
eu: Data arakatzailearen estiloa

en: Date (!base_table)
eu: Data (!base_table)

en: Navigate to previous month
eu: Joan aurreko hilabetera

en: Navigate to next month
eu: Joan hurrengo hilabetera

en: Navigate to previous week
eu: Nabigatu aurreko astera

en: Navigate to next week
eu: Nabigatu hurrengo astera

en: @project issue queue
eu: @project jaulkipen ilara

en: Flush all caches
eu: Cache guztiak hustu

en: manage fields
eu: eremuak kudeatu

en: @field_name (Locked)
eu: @field_name (Blokeatu)

en: Group name (a-z, 0-9, _)
eu: Talde izena (a-z, 0-9, _)

en: %name must be an integer.
eu: %name osokoa izan behar da.

en: %name must be a positive integer.
eu: %name osoko positiboa izan behar da.

en: %name must be a number.
eu: %name zenbaki behar da.

en: (first item is 0)
eu: (lehen elementua 0 da)

en: (start from last values)
eu: (hasi azken baliotik)

en: Add new group: you need to provide a group name.
eu: Talde berria gehitu: taldearen izena eman behar duzu.

en: Field group label
eu: Talde eremu etiketa

en: %name: invalid input.
eu: %name: sarrera balio gabea.

en: %name: found no valid post with that title.
eu: %name: argitalpen bat izenburu horrekin ezin da aurkitu .

en: Show links
eu: Estekak ikusi

en: Lock
eu: Blokeatu

en: Hello <strong>@username</strong>
eu: Kaixo <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
eu: Erakutsi lasterbideak

en: Administration menu Toolbar style
eu: Kudeaketa menua tresna-barra estiloa

en: A better Toolbar.
eu: Tresna-barra hobea

en: Status messages
eu: Egoera mezuak

en: Add the page title as content.
eu: Orriaren izenburua eduki moduan gehitu.

en: Manage mini panels
eu: Kudeatu mini panelak

en: Manage pages
eu: Kudeatu orriak

en: Show End Date
eu: Amaiera data erakutsi

en: Save !type
eu: !type gorde

en: Delete !type
eu: Ezabatu !type

en: Gallery page
eu: Orri galeria

en: Database is encoded in UTF-8
eu: UTF-8 erabiliz kodetuta dago datubasea

en: Structure
eu: Egitura

en: Default values
eu: Balio lehenetsiak

en: Create feature
eu: Sortu ezaugarria

en: Create a new feature.
eu: Sortu ezaugarri berria.

en: All polls
eu: Galdeketa guztiak

en: Search @type
eu: Bilatu @type

en: Taxonomy: term
eu: Taxonomia: terminoa

en: Advanced search form
eu: Bilaketa aurreratuaren formularioa

en: No rules
eu: Erregela gabe

en: Title type
eu: Izenburu mota

en: From pane
eu: Paneletik

en: Upgrade
eu: Hobetu

en: styles
eu: estiloak

en: @argument title
eu: @argument izenburua

en: Hide if empty
eu: Ezkutatu hutsik badago

en: Hide empty fields
eu: Eremu hutsak ezkutatu

en: Cancel account
eu: Kontua ezabatu

en: Manage features.
eu: Features kudeatu.

en: Inherit pager
eu: Bilagailua heredatua

en: Render pager
eu: Errendatzailearen bilagailua

en: Render
eu: Errendatzea

en: The language for the CKEditor interface.
eu: CKEditor interfazearen hizkuntza.

en: List !type
eu: Zerrendatu !type

en: Export !type
eu: !type esportatu

en: The database name is not valid.
eu: Datu-basearen izenak ez du balio

en: MySQL Database
eu: MySQL Datu-basea

en: Default Database
eu: Datu-base lehenetsia

en: Server Directory
eu: Zerbitzariko direktoria

en: Change file mode (chmod)
eu: Aldatu fitxategiaren modua (chmod)

en: FTP Directory
eu: FTP direktorioa

en: Amazon S3 account
eu: Amazon S3 kontua

en: There are no backup files to display.
eu: Ez dago babeskopia fitxategirik erakusgarri.

en: Are you sure you want to restore the database?
eu: Ziur datu-basea leheneratu nahi dituzu?

en: Destinations
eu: Helmugak

en: destinations
eu: helbideak

en: destination
eu: helbide

en: Add a new @s destination.
eu: Gehitu @s helbide berria.

en: No destination types available.
eu: Ez dago helbide mota eskuragarririk

en: list files
eu: fitxategi zerrenda

en: restore
eu: leheneratu

en: The site backup has completed successfully.
eu: Gunearen babeskopia arrakastatsua izan da.

en: !site backup failed
eu: !site babeskopiak huts egin du

en: Take site offline
eu: Hartu gunea offline

en: Backup File
eu: Backup Fitxategia

en: Untitled Profile
eu: Izenburu gabeko profila

en: schedule
eu: zeregin programatua

en: schedules
eu: Zeregin programatuak

en: Untitled Schedule
eu: Izenburu gabeko zeregin programatua

en: Schedule Name
eu: Zeregin programatuaren Izena

en: -- None Available --
eu: -- Ez dago eskuragarri --

en: Create new destination
eu: Helbide berria sortu.

en: Once a second
eu: Segunduero

en: Once a minute
eu: Minutuero

en: Once a week
eu: Astean behin

en: restore feature
eu: Ezaugarria berreskuratu

en: Quick Backup Tab
eu: Berehalako kopiarako atala

en: Advanced Backup Tab
eu: Babeskopia aurreratuen atala

en: settings profiles
eu: profilen ezarpenak

en: Restore Tab
eu: Berreskuratu atala

en: manual backups
eu: Eskuzko babes kopiak

en: -- Select a Settings Profile --
eu: -- Aukeratu ezarpenen profila --

en: Load Settings
eu: Ezarpenak kargatu

en: Load Profile
eu: Profila kargatu

en: Quick Backup
eu: Babeskopia azkarra

en: Backup now
eu: Babeskopia orain

en: Backup Destination
eu: Babeskopiaren Helbidea

en: Restore to
eu: Leheneratu

en: <a href="!restoreurl">Restore again</a>
eu: <a href="!restoreurl">Leheneratu berriro</a>

en: Advanced Backup
eu: Babeskopia aurreratua

en: The filter settings for the profile.
eu: Iragazkiaren ezarpenak profilarentzat.

en: Restore now
eu: Leheneratu orain

en: The URL of the comment.
eu: Iruzkinaren URL-a

en: Edit URL
eu: URL-a editatu

en: The URL of the comment's edit page.
eu: Iruzkinak editatzeko orrialdearen URL-a.

en: The number of comments posted on a node.
eu: Nodo batean jasotako iruzkin kopurua.

en: New comment count
eu: Iruzkin berrien zenbaketa

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
eu: Irakurleak nodoa azkenekoz ikusi ondoren jasotako iruzkin kopurua.

en: The type of the node.
eu: Nodo-aren mota.

en: The author of the node.
eu: Nodo-aren sortzailea.

en: The slogan of the site.
eu: Gunearen slogan-a.

en: The unique ID of the taxonomy term.
eu: Taxonomia terminoaren ID paregabea.

en: The name of the taxonomy term.
eu: Taxonomia terminoaren izena.

en: The URL of the taxonomy term.
eu: Taxonomia terminoaren URL-a.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
eu: Taxonomia hiztegiaren izena.

en: The email address of the user account.
eu: Erabiltzaile kontuaren helbide elektronikoa.

en: You are not allowed to access this page.
eu: Ez daukazu orri honetara sartzeko baimenik.

en: Authorize file system changes
eu: Fitxategi-sistemaren aldaketak baimendu

en: It appears you have reached this page in error.
eu: Antza denez, errore bati esker iritsi zara orri honetara.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
eu: Ezin izan da cron exekutatu, gako baliogabe bat erabili delako.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
eu: Ezin izan da cron exekutatu, webgunea mantentze moduan dagoelako.

en: Default country
eu: Lehenetsi herrialdea

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
eu: Konprobatu errore mezuak eta <a href="!url">instalazioarekin jarraitu</a>.

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
eu: Barkatu, hizkuntza bat aukeratu behar duzu instalazioarekin jarraitzeko.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
eu: Beharrezko aldaketa guztiak egin dira %dir eta %file -en, beraz idazketa baimenak kendu behar zenizkieke segurtasun arriskuak saihesteko.Hau egiteko ziurtazunik ez baduzu <a href="@handbook_url">sareko gida liburua</a> kontsultatu.

en: Congratulations, you installed @drupal!
eu: Zorionak, @drupal instalatu duzu!

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
eu: <a href="@url">Zure webgune berria bisitatu</a>.

en: Settings file
eu: Ezarpenen fitxategia

en: The settings file does not exist.
eu: Ezarpenen fitxategia ez da existitzen.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process. Copy the %default_file file to %file. More details about installing Drupal are available in <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a>.
eu: @drupal instalatzaileak zuk ezarpenen fitxategi bat sor dezazun behar du instalazioaren prozesuaren parte bezala. %default_file fitxategia kopiatu ezazu %file(e)ra. Drupal instalatzearen inguruko zehaztasun gehiago dituzu <a href="@install_txt">INSTALL.txt</a> fitxategian.

en: The %file file exists.
eu: %file existitzen da.

en: The settings file is not writable.
eu: Ezarpenaren fitxategia ez da idazgarria.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
eu: @drupal instalatzaileak idazketa baimenak behar ditu %file fitxategian instalazio prozesuan zehar. Ez badakizu ziur fitxategi baimenak nola ezarri, kontsulta ezazu <a href="@handbook_url">on-line eskuliburua</a>.

en: Automated e-mails, such as registration information, will be sent from this address. Use an address ending in your site's domain to help prevent these e-mails from being flagged as spam.
eu: E-posta automatikoak, erregistro informazioa adibidez, helbide honekin bidaliko dira. Erabili ezazu zure webgunearen dominioa spam marka saihesteko.

en: Site maintenance account
eu: Gunearen mantentze kontua

en: Select the default country for the site.
eu: Webgunearen herrialde lehenetsia hautatu ezazu.

en: Receive e-mail notifications
eu: E-posta bidezko jakinarazpenak jaso

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="@drupal">Drupal.org</a>.
eu: Eguneraketak edo ziurtazun oharrak daudelak abizatuko zaitu sistemak. Zure webguneari buruzko informazio anonimoa <a href="@drupal">Drupal.org</a>-era bidaliko du sistemak.

en: No pending updates.
eu: Ez dago burutu gabeko eguneraketarik.

en: 1 pending update | @count pending updates
eu[0]: Burutu gabeko eguneraketa bat
eu[1]: @count burutu gabeko eragiketa

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
eu: Arazo bat egon da eskaera manipulatzeko orduan: Zerbitzariak baliogabeko sarrera bat jaso du.

en: Invalid form POST data.
eu: Baliogabeko POST formulario datuak.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
eu: Ezin da jarraitu, ez dago transferitzeko metodorik eskuragarri.

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
eu: KONTUZ: ez zabiltza enkriptatutako konexio bat erabiltzen, horregaitik zure pasahitza textu arruntean bidaliko da. <a href=" @https - link">Gehiago ezagutu</a>.

en: To continue, provide your server connection details
eu: Zure zerbitzariaren konexioaren informazio gehiago eman jarraitzeko.

en: Connection method
eu: Konexio metodoa

en: Enter connection settings
eu: Sartu konexio ezarpenak

en: @backend connection settings
eu: @backend -(e)ko konexio ezarpenak

en: Change connection type
eu: Aldatu konexio mota

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
eu: Errorea, konexio protokolo mota hau (%backend) ez da existitzen.

en: No active batch.
eu: Ez dago batch aktiborik.

en: Site under maintenance
eu: Webgunea mantentze lanetan dago

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
eu: Artxibategiek bertako fitxategiak bakarrik maneiatu ditzakete: %file ez dago onartua

en: The file could not be uploaded, because the destination %destination is invalid.
eu: Fitxategia ezin izan da gora kargatu, %destination helburua baliogabea delako.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
eu: %source fitxategia ezin izan da gora kargatu izen berdineko fitxategi bat existitzen dalako %directory helburan.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
eu: Fitxategiaren izenak 240 karaktereko muga gainditzen du. Jarri iezaiozu izen berri bat eta saiatu berriro mesedez.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
eu: %path direktorioa da eta ezin da ezabatu file_unmanaged_delete() erabiliz.

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
eu: %path fitxategia ez da ezabatu, mota ezezagunekoa delako.

en: Completed @current of @total.
eu: @total-(e)tik @current osatu dira.

en: Required modules
eu: Beharrezko moduluak

en: Required modules not found.
eu: Ez dira beharrezko moduluak aurkitu.

en: system
eu: sistema

en: %module module uninstalled.
eu: %module modulua desinstalatu da.

en: Use the default site language (@language_name).
eu: Erabili webgunearen hizkuntza lehenetsia (@language_name).

en: No strings available.
eu: Ez dago katerik eskuragarri.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
eu: %file.js JavaScript itzulpen fitxategia galdu egin da.

en: (active tab)
eu: (atal gaitua)

en: Operating in maintenance mode. <a href="@url">Go online.</a>
eu: Mantentze moduan funtzionatzen ari da. <a href="@url">Online jarri.</a>

en: Operating in maintenance mode.
eu: Mantentze moduan erabiltzen.

en: %module module enabled.
eu: %module modulua gaitua izan da.

en: %module module disabled.
eu: %module modulua ezgaitua izan da.

en: Status message
eu: Mezu egoera

en: An AJAX HTTP error occurred.
eu: AJAX HTTP errorea gertatu da.

en: Manage display
eu: Aurkezpena kudeatu

en: Text formats
eu: Testu formatuak

en: Image styles
eu: Irudiaren tankera

en: manage display
eu: aurkezpena kudeatu

en: Full content
eu: Eduki osoa

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
eu: Zure pasahitza ez da datubasean gordetzen eta konexioa ezartzeko bakarrik erabiltzen da.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
eu: Zure web-zerbitzariaren eta web-zerbitzariko fitxategiak gordetzen dituen makinaren artean ezarriko da konexioa. Kasu gehienetan, makina berbera izango da, eta "localhost" egokia da.

en: Welcome (new user created by administrator)
eu: Ongi etorri (erabiltzaile berria kudeatzaileak sortua)

en: Welcome (awaiting approval)
eu: Ongi etorri (onarpenaren zain)

en: Welcome (no approval required)
eu: Ongi etorri (ez da onarpenik behar)

en: Password recovery
eu: Pasahitza berreskuratu

en: Account activation
eu: Kontuaren aktibazioa

en: Account cancellation confirmation
eu: Kontua ezabatzeko egiaztapena

en: Account canceled
eu: Ezabatutako kontua

en: Notify user when account is canceled.
eu: Erabiltzailea ohartarazi kontua bertan behera uztean.

en: Blocked user: %name %email.
eu: Blokeatutako erabiltzailea: %name %email

en: Basic page
eu: Oinarrizko orria

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
eu: <em>Oinarrizko orriak</em> eduki estatikoak sortzeko erabili. Adibidez 'Guri buruz' orrialdea.

en: Install with commonly used features pre-configured.
eu: Instalatu orokorrean erablitzen diren ezaugarriak.

en: Fixed width
eu: Zabalera finkoa

en: Image style
eu: Irudiaren tankera

en: Display all items
eu: Elementu guztiak erakutsi

en: All items
eu: Elementu guztiak

en: - Choose -
eu: - Aukeratu -

en: Update and save
eu: Eguneratu eta gorde

en: String: length
eu: Katea: luzera

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
eu[0]: Eguneratze @count dago (@number_applied aplikatzeko, @number_incompatible baztertuta)
eu[1]: @count eguneratze daude (@number_applied aplikatzeko, @number_incompatible baztertuta)

en: Collapse
eu: Tolestu

en: Choose aliases to delete
eu: Aukeratu ezabatzeko ezizenak

en: All aliases
eu: Ezizen guztiak

en: Administer pathauto
eu: Pathauto kudeatu

en: User blogs
eu: Erabiltzaileen blog-ak

en: CSS file path
eu: CSS fitxategi bidea (path)

en: Maximize
eu: Maximizatu

en: Update preview
eu: Aurreikuspena eguneratu

en: Left-To-Right
eu: Ezkerretik eskuinera

en: Right-To-Left
eu: Eskuinetik ezkerrera

en: %module module installed.
eu: %module modulua instalatua izan da.

en: Is not empty (NOT NULL)
eu: Ez dago hutsik (NOT NULL)

en: Translate link
eu: Itzulpen esteka

en: The Authmap ID.
eu: Authmap ID-a.

en: Authentication name
eu: Autentifikazio izena

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
eu: CSS klaseak alfazenbakizkoa edo marratxoak behar dira bakarrik

en: Choose text
eu: Testua edukia

en: view all
eu: guztiak ikusi

en: Link field
eu: Esteka eremua

en: No tokens available.
eu: Ez dago aldagairik (tokens) gaituta.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
eu: <em>Artikuluak</em> denborarekin erlazionatuak dauden edukiekin erabili. Adibidez: albisteak, prentsa oharrak edo blog post-ak.

en: Current page
eu: Uneko orrialdea

en: Node terms
eu: Nodo terminoak

en: Feed icons
eu: Feed ikonoak

en: Site logo
eu: Gunearen logoa

en: Primary navigation links
eu: Nabigazio esteka primarioak

en: Add the primary_links (local tasks) as content.
eu: Gehitu nabigazio esteka primarioak (ataza lokalak) eduki gisa.

en: Secondary navigation links
eu: Nabigazio esteka sekundarioak

en: Add the secondary_links (local tasks) as content.
eu: Gehitu nabigazio esteka sekundarioak (zeregin lokalak) eduki gisa.

en: Term Description
eu: Terminoaren deskribapena

en: Custom style
eu: Estilo pertsonalizatua

en: Fill up single line
eu: Lerro bakoitza bete

en: Can't handle more than one field storage engine
eu: Ezin du maneiatu eremu biltegiratze motore bat baino gehiago.

en: Field storage engine not found.
eu: Ez da eremu biltegiratze motorerik aurkitu.

en: For this query an entity type must be specified.
eu: Entitate mota zehaztu behar da kontsulta honetarako.

en: Entity %entity has no base table.
eu: %entity entitateak ez dauka oinarri taularik.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
eu: Ez dago jakiterik nola antolatu @key @entity_type-rentzat

en: Default settings file
eu: Lehenetsitako ezarpenen fitxategia

en: The default settings file does not exist.
eu: Lehenetsitako ezarpenen fitxategia ez da existitzen.

en: Show row weights
eu: Lerro bakoitzaren pisua erakutsi.

en: Hide row weights
eu: Ezkutatu lerro bakoitzaren pisua

en: Custom content
eu: Eduki pertsonalizatua

en: Add a new @plugin
eu: Gehitu @plugin berria

en: Clone @plugin %title
eu: Klonatu @plugin %title

en: Import @plugin
eu: Importatu @plugin

en: Export @plugin %title
eu: Exportatu @plugin %title

en: %title has been created.
eu: %title sortu egin da.

en: %title could not be created.
eu: %title ezin izan da sortu.

en: %title has been updated.
eu: %title eguneratu izan da.

en: %title could not be updated.
eu: %title ezin izan da eguneratu.

en: @plugin %title was enabled.
eu: @plugin %title gaitua.

en: @plugin %title was disabled.
eu: @plugin %title ezgaitua.

en: Select style type
eu: Aukeratu estiloa mota

en: View context
eu: Bistaratu testuingurua

en: View empty text
eu: Erakutsi testu hutsa

en: View row
eu: Bistaratu lerroa

en: Select context
eu: Aukeratu testuingurua

en: Configure rows
eu: Konfiguratu lerroak

en: layouts
eu: diseinuak

en: Columns: 1
eu: Zutabeak: 1

en: Columns: 3
eu: Zutabeak: 3

en: Columns: 2
eu: Zutabeak: 2

en: The current date and time.
eu: Oraingo eguna eta ordua.

en: Page number
eu: Orrialde zenbakia

en: language neutral
eu: Hizkuntza neutrala

en: User paths
eu: Erabiltzailearen bide-izenak

en: Blog paths
eu: Bloraren bide-izenak

en: Update URL alias
eu: Eguneratu URL ezizenak

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
eu: ADI! zakatua badago, astearen lehenengo eguna IZAN BEHAR DA Astelehena

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
eu: ISO-8601 astearen zenbakiak erabiltzen dugunean, astearen lehenengo eguna Astelehena izan behar da.

en: New type:
eu: Mota berria:

en: Year range
eu: Urte tartea

en: - Use default -
eu: - Lehenetsia erabili -

en: Class registry
eu: Klase erregistroa

en: Error opening socket @socket
eu: Errorea @socket socketa irekitzean.

en: delivery callback not found
eu: Ez da callback erantzunik aurkitu

en: callback %callback not found: %q.
eu: %callback callback ez da aurkitu: %q.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
eu: %file fitxategia ezin izan da kopiatu helburu karpeta baliagarria ez delako. Sistemaren log-ean informazio gehiago eskuragarri duzu.

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
eu: %file fitxategi ezin izan da kopiatu, helburuko direktorioa era egokian konfiguratuta ez dagoelako. Fitxategi edo direktorio baimenen arazoengatik izan daiteke. Informazio gehiago nahi baduzu begiratu sistemaren logean.

en: The file %file could not be copied because a file by that name already exists in the destination directory.
eu: %file fitxategia ezin izan da kopiatu helburuko direktorioan izen berdineko fitxategi bat existitzen delako.

en: The specified file %file could not be moved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
eu: Ezin izan da %file fitxategia mugitu, helburua baliogabea delako. Informazio gehiago nahi baduzu begiratu sistemaren logean.

en: The specified file %file could not be deleted, because it is not a valid URI. More information is available in the system log.
eu: Ezin izan da %file fitxategia ezabatu, baliodun URI bat ez delako. Informazio gehiago nahi baduzu begiratu sistemaren logean.

en: The data could not be saved, because the destination is invalid. More information is available in the system log.
eu: Datuak ezin izan dira gorde helburu karpeta baliagarria ez delako. Sistemaren log-ean informazio gehiago eskuragarri duzu.

en: File %file (%realpath) could not be copied, because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
eu: %file fitxategia (%realpath) ezin izan da kopiatu %destination helburu karpeta baliagarria ez delako. Askotan file_copy()-ren erabilpen desegokiak edo edukiontziaren emariak eragiten du.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
eu: %file fitxategia ezin da %destination kopiatu.

en: Format settings:
eu: Formatuaren ezarpenak:

en: The settings file is writable.
eu: settings fitxategia idazgarria da.

en: The settings file is owned by the web server.
eu: Web zerbitzaria settings fitxategiaren jabea da.

en: Change general settings for this variant.
eu: Aldaera honen ezarpen orokorrak aldatu.

en: User signature
eu: Erabiltzailearen sinadura

en: The signature of a user.
eu: Erabiltzaile baten sinadura

en: Panel fields
eu: Panelaren eremuak

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
eu: %type: !message %function-en (%file-ren %line-garren lerroan).

en: Update @title
eu: @title eguneratu

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
eu: Makinarentzako irakurgarria den izen bereizia. Letra xehe, zenbaki eta azpimarraz bakarrik osatua.

en: (No information available)
eu: (Ez dago informazio erabilgarririk)

en: Next steps
eu: Hurrengo pausoak

en: @driver_name settings
eu: @driver_name ezarpenak

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
eu: MySQL, MariaDB edo baliokideak

en: Database file
eu: Datu base fitxategia

en: The directory you specified is not writable by the web server.
eu: Web zerbitzariak ezin du idatzi zehaztu duzun direktorioan.

en: Searching for matches...
eu: Emaitzak bilatzen...

en: Access Backup and Migrate
eu: Backup and Migrate-ra sartu

en: Perform a backup
eu: Segurtasun kopia burutu

en: Access backup files
eu: Segurtasun kopien fitxategiak ikusi

en: Delete backup files
eu: Segurtasun kopien fitxategiak ezabatu

en: Delete the previously created backup files.
eu: Ezabatu aurretik sortutako babeskopiaren fitxategiak.

en: Restore the site
eu: Webgunea berreskuratu

en: Restore the site's database from a backup file.
eu: Webgunearen datu-basea berregin segurtasun kopia batetik.

en: file system settings
eu: fitxategi sistemaren ezarpenak

en: @title Files
eu: @title Fitxategiak

en: @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
eu: %orphans-(e)tik @count akzio umezurtz daude akzio taulan. !link

en: Customize CKEditor appearance
eu: CKEditor-ren itxura egokitu

en: Content Authoring
eu: Edukiaren Egilea

en: Administer Module Filter
eu: Module Filter kudeatu.

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
eu: Ezin izan da zerbitzarira konektatu. Zerbitzariak mezu hau bueltatu du: !message . Laguntzarik nahi baduzu zerbitzariko kodea instalatzeko edo eguneratzeko, begiratu <a href=" @handbook_url">eskuliburua</a>.

en: Asc
eu: Goraka

en: Subdirectory
eu: Azpidirektorio

en: Add new view
eu: Bista berria sortu

en: Last Comment
eu: Azken Iruzkina

en: The extension of the file.
eu: Fitxategiaren luzapena.

en: Table summary
eu: Laburpenaren taula

en: Text formats enabled for rich-text editing
eu: Testu formatuak aktibatuta testu aberastua editatzeko

en: Collapse module groups on the <a href="!modules-url">%modules</a> page
eu: Tolestu modulu anitza <a href="!modules-url">%modules</a> orrian

en: Collapse module groups on the <a href="@permissions-url">%permissions</a> page
eu: Tolestu modulu anitza <a href="@permissions-url">$permissions</a> orrian

en: Access administration menu
eu: Sarbidea kudeaketaren menua

en: Flush caches
eu: Katxea garbitzen

en: Display Drupal links
eu: Bistaratu Drupal estekak

en: Provide Drupal.org links in the administration menu.
eu: Drupal.org estekak eman kudeaketaren menuan

en: Administration tools.
eu: Kudeaketa tresnak

en: Rebuild system links
eu: Berregin sistemaren estekak

en: Administration Development tools
eu: Kudeaketa garatzailearen tresnak

en: The URL of the @entity.
eu: @entity-ren URL-a.

en: The content type of the node.
eu: Nodoaren eduki mota.

en: The picture of the user.
eu: Erabiltzailearen argazkia.

en: Content paths
eu: Edukiaren bideak (paths)

[ctx: datetime]
en: All day
eu: Egun osoa
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Year
eu: Urtea
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Month
eu: Hilabetea
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Week
eu: Astea
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Day
eu: Eguna
    testuinguruan: datetime

en: Multiple values:
eu: Balio anitzak:

en: earliest
eu: zaharrena

en: latest
eu: azkena

[ctx: datetime]
en: Hour
eu: Ordua
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Minute
eu: Minutua
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Second
eu: Segundua
    testuinguruan: datetime

en: The year is invalid.
eu: Urtea gaizki dago.

en: The month is invalid.
eu: Hilabetea gaizki dago.

en: The day is invalid.
eu: Eguna gaizki dago.

en: The hour is invalid.
eu: Ordua gaizki dago.

en: The minute is invalid.
eu: Minutuak gaizki daude.

en: The second is invalid.
eu: Segunduak gaizki daude.

[ctx: date_order]
en: First
eu: Lehenengoa
    kontestuan: date_order

[ctx: date_order]
en: Second
eu: Bigarren
    kontestuan: date_order

[ctx: date_order]
en: Third
eu: Hirugarren
    kontestuan: date_order

[ctx: date_order]
en: Fourth
eu: Laugarren
    kontestuan: date_order

[ctx: date_order]
en: Fifth
eu: Bostgarren
    kontestuan: date_order

en: Configure the Date Popup settings.
eu: Konfiguratu data popup-aren ezarpenak.

[ctx: date_order]
en: Every
eu: Bakoitz
    kontestuan: date_order

[ctx: day_name]
en: Sunday
eu: Igandea
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Monday
eu: Astelehena
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Tuesday
eu: Asteartea
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Wednesday
eu: Asteazkena
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Thursday
eu: Osteguna
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Friday
eu: Ostirala
    kontestuan: day_name

[ctx: day_name]
en: Saturday
eu: Larunbata
    kontestuan: day_name

en: 5 minute
eu: 5 minutu

en: 15 minute
eu: 15 minutu

en: Custom block
eu: Egokitutako blokea

en: Number of enabled modules
eu: Gaitutako moduluen kopurua

en: All Day
eu: Egun Osoa

en: Add view from template
eu: Fitxa eredutik bista gehitu

en: Show "Page not found"
eu: "Orrialde ez da antzeman" ikusi

en: Create a label
eu: Etiketa sortu

en: Create a CSS class
eu: CSS klasea sortu

en: Expose filter
eu: Iragazkia erakutsi

en: Hide filter
eu: Iragazkia ezkutatu

en: analyze view
eu: bista aztertu

en: clone view
eu: bista bikoiztu

en: export view
eu: bista esportatu

en: delete view
eu: bista ezabatu

en: The node ID.
eu: Nodoaren IDa.

en: The content title.
eu: Edukiaren izenburua.

en: The date the content was posted.
eu: Edukia noiz argitaratu zen.

en: The date the content was last updated.
eu: Edukia azkenekoz noiz eguneratu zen.

en: The aliased path to this content.
eu: Eduki honen ezizenaren bidea

en: All storage
eu: biltegiratze guztiak

en: All status
eu: Estatu guztia

en: Date field values
eu: Data balio eremua

en: The date value.
eu: Data balioa.

en: Field item
eu: Eremu elementua

en: HTML Entities
eu: HTML entitateak

en: There are no @titles to display.
eu: Ez dago @titles erakusteko.

en: Customize label HTML
eu: HTML etiketa egokitu

en: view @display
eu: @display ikusi

en:  new
eu:  berria

en: Today's popular content
eu: Gaurko eduki ikusiena

en: Unknown field: @field_name
eu: @field_name eremu ezezaguna

en: File byte size
eu: Fitxategiaren byte tamaina

en: An autocomplete text field.
eu: Automatikoki osatzen den testu eremua.

en: Pop-up calendar
eu: Pop-up egutegia

en: The End date value.
eu: Amaiera dataren balioa.

en: Both Start and End dates
eu: Biak hasiera eta amaiera datak

en: Start date only
eu: Hasiera data bakarrik

en: End date only
eu: Amaiera data bakarrik

en: Display both Start and End dates
eu: Biak erakutsi hasiera eta amaiera datak

en: Display Start date only
eu: Bakarrik hasiera data erakutsi

en: Display End date only
eu: Bakarrik amaiera data erakutsi

en: Default date
eu: Data lehenetsia

en: No default value
eu: Ez dago lehenetsitako datik

en: Default end date
eu: Amaiera data lehenetsia

en: 10 minute
eu: 10 minutu

en: 30 minute
eu: 30 minutu

en: @field_name Start date
eu: @field_name-en hasiera data

en: @field_name End date
eu: @field_name-en amaiera data

en: The Start date is invalid.
eu: Hasiera data oker dago.

en: The End date is invalid.
eu: Amaiera data oker dago.

en: More settings and values
eu: Ezarpen eta balio gehio

en: Starting and ending year
eu: Hasiera eta amaierako urtea

en: !start-date to !end-date
eu: !start-date -tik !end-date -ra

en: Starting year
eu: Hasiera urtea

en: Ending year
eu: Amaiera urtea

en: System date settings
eu: Sistemaren data ezarpenak

[ctx: datetime]
en: Date
eu: Data
    testuinguruan: datetime

[ctx: datetime]
en: Time
eu: Denbora
    testuinguruan: datetime

en: Date Migration
eu: Data migrazioa

en: E.g., @date
eu: Adbz., @date

en: @label -  start date (!name)
eu: @label -  hasiera data (!name)

en: @label -  start date
eu: @label -  hasiera data

en: @label - end date (!name:!column)
eu: @label - amaiera data (!name:!column)

en: @label - end date:!column
eu: @label - amaiera data:!column

en: Visit !nodesquirrel.
eu: !nodesquirrel bisitatu.

en: No tokens available
eu: Ez dago aldagairik (tokens) gaituta

en: Token registry caches cleared.
eu: Aldagaien (Token) erregistroaren cache-ak ezabatuta.

en: The unaliased URL.
eu: Ezizen gabeko URL-a.

en: Token registry
eu: Aldagai (Token) erregistroa

en: Problems detected
eu: Arazoak antzeman dira

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
eu: Ez da aurkitzen @entity_type entitate motaren multzo ezaugarria.

en: Is empty
eu: Hutsik dago

en: Show the disable/enable rich text editor toggle
eu: Formatu aberatseko editorea erakuzteko/ezkutatzeko esteka

en: Automatically detect the user language.
eu: Erabiltzailearen hizkuntza automatikoki antzeman.

en: Language direction
eu: Hizkuntza norabidea

en: Editor interface width in pixels or percent.
eu: Editorearen zabalera pixel edo ehunekotan

en: The requested page "@path" could not be found.
eu: Eskatutako "@path" orria ez da aurkitzen.

en: Generate automatic URL alias
eu: URL ezizenak automatikoki sortu

en: Uncheck this to create a custom alias below.
eu: Desmarkatu URL ezizenak neurrira sortzeko.

en: Configure URL alias patterns.
eu: Konfiguratu URL ezizenen ereduak.

en: Is not Empty
eu: Ez dago hutsik

en: -Select-
eu: -Aukeratu-

en: Last comment uid
eu: Azken iruzkinaren uid

en: The User ID of the author of the last comment of a node.
eu: Nodoaren azken komentarioaren egilearen erabiltzaile IDa.

en: monday wednesday friday
eu: astelehena asteaskena ostirala

en: tuesday thursday
eu: asteartea osteguna

en: Cache dates
eu: Cache datak

en: to:
eu: noiz arte:

en: This field supports tokens.
eu: Eremu honek aldagaiak (tokens) onartzen ditu.

en: <i>Not installed</i>
eu: <i>Instalatu gabe</i>

en: The language code of the current user interface language.
eu: Oraingo erabiltzaileak hautautako interfazerako hizkuntza.

en: !title cache cleared.
eu: !title katxea garbituta

en: CSS and JavaScript
eu: CSS eta JavaScript

en: Update data
eu: Data eguneratu

en: Administer Backup and Migrate
eu: Backup and Migrate kudeatu

en: Update node alias
eu: Eguneratu nodoen ezizenak

en: Update taxonomy term alias
eu: Eguneratu taxonomia terminoen ezizenak

en: Update user alias
eu: Eguneratu erabiltzaileen ezizenak

en: Used in views
eu: Bistetan erabilia

en: - No value -
eu: - Bat ere ez -

en: Browse available tokens.
eu: Nabigatzailean gaitutako aldagaiak (tokens).

en: Subscribe to !feed-title
eu: !feed-title-rako harpidetza egin

en: Tab @delta
eu: @delta -ko atala

en: Short description of table
eu: Taularen deskribapen laburra

en: Use a custom %field_name
eu: Erabili %field_name pertsonalizatua

en: backup now
eu: backup orain

en: Set focus to filter field on page load
eu: Ezarri fokua iragazki eremuan orrialdea kargatzean.

en: Enhance the modules page with tabs
eu: Moduluen orrialdea hobetu ataletan banatuz

en: Alternate tabbed theme that restructures packages into tabs.
eu: Ataldun gai honek moduluak paketeetan bir antolatzen ditu.

en: Remember the last selected filter.
eu: Oroitu azkenekoz aukeratutako iragazkia.

en: When enabled, the last state (All, Update available, Security update, Unknown) will be remembered.
eu: Gaituta dagoenean azkenekoz erabilitakoak (Guztiak, Eguneraketa eskuragarri, Segurtasun eguneraketa, Ezezaguna)  erakutsiko ditu.

en: Configure how the modules page looks and acts.
eu: Konfiguratu nola izango den moduluen orrialdearen itxura eta jarduna.

en: No modules were enabled or disabled within the last week.
eu: Azken astean zehar ez dira moduluak gaitu edo desgaitu.

en: Hide menu tab
eu: Menuaren atala ezkutatu

en: NodeSquirrel Status
eu: NodeSquirrel Egoera

en: Advanced content filter
eu: Eduki iragazki aurreratua

en: - Restricted access -
eu: - Sartzea mugatua -

en: End date date
eu: Amaiera data

en: Importing Settings
eu: Ezarpenak inportatzen

en: Visit the !helppage for more help using this module.
eu: Ikusi !helppage modulu honen argibide gehiago jasotzeko.

en: Backup and Migrate Quick Backup
eu: Backup and Migrate Babeskopia Azkarra

en: Automatically backup my @source
eu: Babeskopia automatikoa nire @source

en: Advanced Settings.
eu: Ezarpen aurreratuak.

en: Add a note to the backup
eu: Babeskopiari oharra gehitu

en: Backup my !from to !to using !profile
eu: Babeskopia !from  !to erabiltzen !profile

en: Restore from an uploaded file
eu: Igotako fitxategi batetik leheneratu

en: Restore from a saved backup
eu: Gordetako babeskopia batetik leheneratu

en: Backup/restore your database and files or migrate data to or from another Drupal site.
eu: Kudeatu datu basearen eta fitxategien segurtasun kopia edo berreskurapena edota migrazioa beste Drupal webgune batetik edo batera.

en: Previously created backups
eu: Aurretik sortutako babeskopiak

en: Module settings.
eu: Moduluaren ezarpenak.

en: Import backup and migrate settings.
eu: Inportatu backup and migrate ezarpenak.

en: The name of the source.
eu: Jatorriaren izena.

en: !type name
eu: !type izena

en: Untitled !type
eu: !type izenburu gabea

en: Are you sure you want to delete the !type %name?
eu: Zihur zaude !type %name ezabatu nahi duzula?

en: « newest
eu: « berriena

en: « newer
eu: berriagoak »

en: older »
eu: zaharragoak »

en: oldest »
eu: zaharrena »

en: Save a copy to a second destination
eu: Gorde kopia bigarren helbide batean

en: Second Backup Destination
eu: Babeskopiaren bigarren helbidea

en: Save an offsite copy to
eu: Kopia gorde

en: Other Destinations
eu: Beste helbideak

en: Add a short note to the backup file.
eu: Gehitu ohar laburra babeskopiaren fitxategiari.

en: No types available.
eu: Ez dago motarik eskuragarri.

en: Backup Settings Profile
eu: Backup Ezarpenen Profila

en: settings profile
eu: Ezarpen profila

en: all backups
eu: backup guztiak

en: Run using Drupal's cron
eu: Abiatu Drupal-en cron-aren bidez

en: your cron task
eu: zure cron zeregina

en: Run using Elysia cron
eu: Abiatu Elysia cron erabiliz

en: the Elysia Cron module
eu: Elysia Cron modulua

en: Cron Schedule
eu: Cron Zeregin programatua

en: the Elysia Cron README
eu: Elysia Cron README

en: Do not run automatically
eu: Ez abiatu automatikoki

en: Automatically delete old backups
eu: Ezabatu automatikoki backup zaharrak

en: Smart Delete
eu: Ezabapen adimenduna

en: Simple Delete
eu: Ezabapen sinplea

en: Entire Site (code, files & DB)
eu: Gune osoa (kodea, fitxategiak eta db)

en: Files Directory
eu: Fitxategien direktorioa

en: Public Files Directory
eu: Fitxategi publikoen direktorioa

en: Private Files Directory
eu: Fitxategi pribatuen direktorioa

en: !count files
eu: !count fitxategi

en: File Directory
eu: Fitxategien direktorioa

en: Site Archive
eu: Gunearen artxiboa
